default-logo
Telefon : (0533) 047 27 90(Randevu alabilirsiniz)
(0506) 293 52 79(Direkt Görüşebilirsiniz)

Ankara Kürtaj Fiyatları 2016

Halk arasında kürtaj olarak anılan küretaj işlemi kelime anlamı olarak genelde rahim içinin temizlenmesi anlamını ifade eder. Genelde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacı ile kullanılan kürtaj işlemi aynı zamanda gebeliğin düşük ile sonlanması halinde de rahim içerisinde kalan cenin parçalarının temizlenmesi amacı ile de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra rahim duvarı kalınlaşması yaşayan kadınlarda da küretaj işlemi yapılarak rahim duvarı kazılarak rahim içerisinin temizlenmesi sağlanır.

Ancak yapılan kürtaj işlemleri istatistiksel olarak değerlendirildiğinde en çok istenmeyen gebelikten kurtulma amacı ile yapıldığı görülmektedir. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta kürtajın doğum kontrol yöntemi olmadığıdır. Ancak farklı nedenlere bağlı olarak istenmeyen gebelik oluştuysa ve kişi gebeliğin sonlandırılması için kesin kararlıysa bu durumda kürtaj vakit kaybedilmeden hemen yapılmalıdır. Kürtaj fiyatları için uygulanan pek çok fiyat seçeneği bulunmakta olup burada önemli olan kaliteli hizmetin alındığından emin olunmasıdır.

Aynı durum Ankara kürtaj fiyatları için de geçerli olup kürtaj fiyatları 2016 yılında güncellendiği için yeni fiyatlar uygulanmaktadır. 2016 kürtaj fiyatları için belirleyici olan en önemli etken ise gebelik haftasıdır. Gebelik haftası ilerledikçe kürtaj zorlaşacağı için kürtaj fiyatı da yükselmektedir. Sağlık hizmetlerinin tümünde geçerli olan fiyattan önce alınan hizmetin kalitesinin sorgulanmasının zorunluluğu kürtaj fiyatları için de geçerlidir. Yapılan sağlıksız kürtajlar aşırı kanamaya bağlı olarak kişinin hayatını kaybetmesine dahi neden olabilecek potansiyele sahipken yine kişinin ilerleyen dönemde kişinin sağlıklı gebelikler yaşaması da yapılan kürtaj işleminin başarısına bağlıdır. Bu nedenlere bağlı olarak kürtajın fiyatından ziyade doğru şekilde yapılmasına odaklanılması gerekir.

Yazar Hakkında
  1. çağrı Cevapla

    7 haftalık hamile eski eşim ve kürtaj istiyoruz bu cuma 22.04.2016 tarihinde ücret ne kadar acaba 05456123407 whatsapp tan da ulasabilirsiniz

Yorum Bırakın

*

 

NEDEN ESRA ÇABUK CÖMERT?

Türkiye’nin en üstteki tıp fakültesi olan Hacettepe Tıp’tan mezun olmak hayatımın her döneminde bana hep bir adım daha önde başlamama sebep oldu. Sonrasında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı alanında Başkent Üniversitesini seçmemde büyük önem taşıyan sayın Prof. Dr. Ali Ayhan’nın öğrencisi olmam da kadın hastalıkları alanındaki yolculuğumda en büyük başarım oldu. Sadece doktor oldum, uzman da oldum, bitti demekle olmaz.Bir doktor kendini her zaman geliştirmelidir. Çağa zamana ayak uydurmalıdır. Son çıkan yayınları, sertifika programlarını bir doktor her zaman takip etmelidir. Kendi adıma söyleyebilirim ki her yeni gelişmeyi günbegün takip edebiliyorum. Gerek riskli gebelikler, gerek kadın hastalıkları kanserleri, gerek tüp bebek yöntemlerine yapılan yeni yaklaşımlar her zaman ilgi alanımda olmalıdır. Bu saydıklarımın haricinde Dünya da popülerleşen bir uygulama var ki, bu alanda Türkiye’nin sayılı doktorlarındanım. Genital Estetik Cerrahi’de yapılan uygulamaların sertifikasını AVRUPA ESTETİK CERRAHİ DERNEĞİ tarafından alarak da eğitimime katkı sağladım. ECAMS adı verilen bu grubun bir parçası olmak gurur verici. Lazerle yapılabilecek tüm uygulamalarda bu eğitimimim çok büyük faydasını gördüm.

İşte bu nedenlerle her zaman tercih edebileceğiniz bir adres.

Sevgiler....
Opr.Dr.Esra Çabuk Cömert