Esra Çabuk Çömert

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Ankara Kürtaj Fiyatları 2017

Halk arasında kürtaj olarak anılan küretaj işlemi kelime anlamı olarak genelde rahim içinin temizlenmesi anlamını ifade eder. Genelde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacı ile kullanılan kürtaj işlemi aynı zamanda gebeliğin düşük ile sonlanması halinde de rahim içerisinde kalan cenin parçalarının temizlenmesi amacı ile de yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra rahim duvarı kalınlaşması yaşayan kadınlarda da küretaj işlemi yapılarak rahim duvarı kazılarak rahim içerisinin temizlenmesi sağlanır.

Ancak yapılan kürtaj işlemleri istatistiksel olarak değerlendirildiğinde en çok istenmeyen gebelikten kurtulma amacı ile yapıldığı görülmektedir. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta kürtajın doğum kontrol yöntemi olmadığıdır. Ancak farklı nedenlere bağlı olarak istenmeyen gebelik oluştuysa ve kişi gebeliğin sonlandırılması için kesin kararlıysa bu durumda kürtaj vakit kaybedilmeden hemen yapılmalıdır. Kürtaj fiyatları için uygulanan pek çok fiyat seçeneği bulunmakta olup burada önemli olan kaliteli hizmetin alındığından emin olunmasıdır.

Aynı durum Ankara kürtaj fiyatları için de geçerli olup kürtaj fiyatları 2016 yılında güncellendiği için yeni fiyatlar uygulanmaktadır. 2017 kürtaj fiyatları için belirleyici olan en önemli etken ise gebelik haftasıdır. Gebelik haftası ilerledikçe kürtaj zorlaşacağı için kürtaj fiyatı da yükselmektedir. Sağlık hizmetlerinin tümünde geçerli olan fiyattan önce alınan hizmetin kalitesinin sorgulanmasının zorunluluğu kürtaj fiyatları için de geçerlidir. Yapılan sağlıksız kürtajlar aşırı kanamaya bağlı olarak kişinin hayatını kaybetmesine dahi neden olabilecek potansiyele sahipken yine kişinin ilerleyen dönemde kişinin sağlıklı gebelikler yaşaması da yapılan kürtaj işleminin başarısına bağlıdır. Bu nedenlere bağlı olarak kürtajın fiyatından ziyade doğru şekilde yapılmasına odaklanılması gerekir.

6 Comments
 1. Cevapla
  melde

  kürtaj olmak için yasal süre nedir bu konu hakkında bir bilgilendirme yapmanız mümkün mü?

  • Cevapla
   admin

   Melda selamlar sitemizde bu konu hakkında çok detaylı bir yazı mevcuttur merak ettiklerin için ayrıca iletişimden bize ulaşabilirsin.

 2. Cevapla
  Ayşe

  Merhabalar,
  Operasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir miyim?

  • Cevapla
   admin

   Ayşe hanım mail ile gerekli bilgilendirme yapılmıştır ilginiz için teşekkür ederim.

 3. Cevapla
  memduh

  fiyatlandırma hakkında bende bilgi alabilir miyim acaba ?

 4. Cevapla
  Esma Soyak

  Merhaba, güncel kürtaj fiyatını mailime göndere bilirmisiniz? ve bir sorum daha olacak kürtajı hangi yöntemlerle yapıyorsunuz kaç saat sürüyor detaylı bilgi istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir