Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Ağrısız Normal Doğum Nedir, Nasıl Yapılır?

Normal doğum yapmak isteyen ancak yoğun ağrı yaşayacaklarını düşündükleri için sezaryenle doğuma yönelen kişiler için özel olarak geliştirilen ağrısız normal değim geliştirilen yöntemler ile anne adaylarının doğumda ağrı duymadan kasılmalarını sağlayan özel bir doğum yöntemidir. Bu yöntemi öne çıkaran en önemli özellik anne adayının karın bölgesine kesi açılmadan ve hiçbir şekilde doğum sancısı yaşamadan rahat bir doğumu yapabilmesini sağlamaktır.

Ağrısız doğum yönteminde anne adayının bilinci açık olduğu için bebek ile ilk teması hiç vakit kaybetmeden kurar ve hemen emzirmeye başlayabilir. Yine bu yöntemde sezaryenle doğum yönteminde olduğu gibi kesi açılmadığı için anne adayı hemen ayağa kalkar ve kısa sürede iyileşir. Saymakla bitmeyen ağrısız doğumun avantajları sayesinde anne adayları hem sağlıklı doğum yöntemleri arasında tartışmasız ilk sırada yer alan normal doğum yapmakta hem de doğum sancıları çekmemektedir.

Ağrısız doğum olarak bilinen bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli husus anne adayının bu alanda deneyimi olan bir kadın doğum uzmanı ile çalışmasıdır. Alanında uzman olan bir doktor ve ekibi tarafından gerekli tüm donanımlara sahip olan hastanelerin ameliyathanelerinde uygulanan ağrısız doğum yönteminde hem anne adayı hem de bebek için hiçbir şekilde sağlık sorunu oluşmasına neden olacak bir sorunun meydana gelmesi mümkün değildir. Bu nedenle ağrısız doğum yöntemleri için karar verilirken doktor seçimi daha önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »