Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Ankara En Güvenilir Kürtaj Doktoru

Farklı pek çok nedene bağlı olarak yapılabilen kürtaj işlemlerinde gerek operasyonun başarısını etkilemesi gerekse de operasyon sonrasında görülme riski bulunan olumsuzlukların engellenebilmesi için en güvenilir kürtaj doktoru bulunması çok önemlidir. Ankara en güvenilir kürtaj doktoru aramalarında genelde tercih edilen ilk doktorlar arasında yer alan Op. Dr. Esra Çabuk Cömert bu alandaki uzmanlığı ve gerçekleştirdiği başarılı operasyonları ile adından söz ettirmektedir.

Kürtaj Nedir?

Rahimin boşaltılması, rahmin iç dokusundan örnek alınması ya da rahim duvarının temizlenmesi amaçları ile yapılan operasyonlara kürtaj ismi verilmektedir.

Yasal Kürtaj Süresi Nedir?

Gebeliğin sonlandırılması için yapılacak olan kürtaj operasyonlarında yasal bir sınır bulunmaktadır. Bu sınırlama hem anne adayının can güvenliğinin sağlanması hem de artık organ gelişiminin büyük bir bölümünü tamamlayan bebeğin yaşam hakkının korunması amacı ile uygulanır. Türkiye’de yasal kürtaj süresi 10. gebelik haftası ile sınırlandırılmaktadır. Ancak bebeğin anne karnında ölmesi, gebeliğin devam etmesi durumunda annenin hayati riskinin bulunması ve bebekte yaşanan ciddi genetik bozukluklar bulunması durumunda yasal sınır aranmaksızın kürtaj yapılabilmektedir.

Kürtaj Yapan Hastaneler Ankara

Kürtaj işlemi Ankara’da kadın hastalıkları hastaneleri aracılığı ile yapıldığı gibi aynı zamanda büyük hastanelerin kadın hastalıkları bölümlerinden de yapılabilir. Ancak kürtaj operasyonunun mutlaka iyi bir hekim tarafından steril bir ortamda yapılması gerekir. Bunun amacı kadının doğurganlık organı olan rahmin mutlak suretle korunmasını sağlayabilmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »