Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Ankara Kürtaj Fiyatları 2018

Anında Bilgi İçin;
Randevu:(0533) 047 27 90

Doktorla iletişim:(0506) 293 52 79

 

 

Ankara Kürtaj Fiyatları

İstenmeyen gebeliğin sonlandırılması amacıyla yapılan kürtaj, basit bir operasyon gibi görünse de aslında çok ciddi bir cerrahi müdahaledir. Ancak çoğu zaman insanlar için kürtaj kararı almak zaruri de olabilir. Evlilik dışı gebelikler, biten evliliklerden kaynaklanan nedenler, akademik kariyerin zarar göreceği endişesi ya da mevcut çocuk sayısının fazlalığı gibi unsurlar, kürtaj kararı alınmasını beraberinde getirebilir.

Kürtaj öncesinde pek çok kişi düşük ilacı kullanma ya da düşüğe neden olan iğne kullanma gibi farklı yollara yönlense de aslında bu yöntemler kadınlara ciddi zaman kaybettirebiliyor. Belirli bir sürenin geçmesinin ardından kürtaj için de geç kalınabiliyor. Çünkü kürtaj Türkiye’de yasalar ile zaman bakımından sınırlandırılmış bir cerrahi müdahaledir. Halen çeşitli eleştirilere sebebiyet verse de aslında kürtajın yasalarla belirli sınırlandırmalar çerçevesinde yapılması kadını korumaya yönelik bir uygulamadır.

Yasal Kürtaj Süresi Nedir?

Yasalar çerçevesinde kürtaj işlemi gebeliğin 10. haftasına kadar yapılabiliyor. Bu sürenin geride kalmasının ardından kürtaj kanunen yasak oluyor. Kürtaj yaptırmak isteyen kadın eğer evli ise eşinin onayının da olması gerekiyor. Eğer kadın 18 yaşından küçük ve bekar ise yine kürtaj yaptırması için anne ve babasının onayı isteniyor. Gebeliğin onuncu haftasının ardından kürtaj yaptırılmamasının nedeni kadının sağlığı bakımından çok ciddi riskler taşıyor olmasıdır. Çünkü hamileliğin ilk 2 ayından sonra kürtaj işlemi çok ciddi riskleri barındırmakla birlikte bu risklerin gerçekleşme olasılığı da artıyor. 15 yaşından küçük olanlar ise ailelerin izni olsa bile kürtaj yaptıramazlar. 15 yaş altında olan kadınlarda gebelik adli mercilere bildirilmesi gereken bir durumdur.

Kürtaj Nasıl Yapılıyor?

Kürtaj için en ideal zaman aralığı gebeliğin beşinci haftası ile yedinci haftası arasıdır. Hatta hekimler yedinci haftanın dahi beklenmemesi gerektiğini söyler. Gebelik ilerledikçe kadında kürtajın yaratacağı tahribat da artacaktır. Kürtaj öncesinde kadına genel ya da lokal anestezi uygulanır. Rahim ağzı tamamen uyuştuktan sonra da cerrahi müdahaleye başlanır.

 

Kürtaj günümüzde sıklıkla vakum tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Plastik bir enjektör ile plastik boru formunda olan kanüller kullanılır. Bu teknikte embriyo vakum yöntemi ile emilerek çekilir. Bu yöntemin daha sık tercih edilmesinin nedeni daha az risk içeriyor olmasıdır. Aynı zamanda daha az ağrıya sebebiyet verir. Sadece 15 dakikada işlemin tamamlanıyor olması da bu yöntemin avantajları arasında bulunuyor.

Bu yöntemden önce küret tekniği kullanılarak kürtaj gerçekleştiriliyordu. Bu yöntemde küret adı verilen aletler, çay kaşığına benzeyen metal aparatlar kullanılıyor. Gebelik vakum şeklinde sonlandırılmıyor. Rahim içerisi kazıma tekniği ile temizleniyor. Ancak bu yöntem kadınlarda daha fazla ağrıya neden olmakla birlikte daha fazla risk faktörü taşıdığından günümüzde çok gerekmedikçe kullanılmıyor.

Kürtaj Öncesi Tetkikler

Gebeliğini sonlandırmak isteyen kadınların öncelikle bazı tetkikleri yaptırması gerekir. Çünkü kürtaj yapılabilmesi için sağlık durumunun uygun olması lazım. Bu nedenle kan sayımı, kan grubu testi, pıhtılaşmanın tespitine dair bazı testler, kan uyuşmazlığına dair testler gibi pek çok tetkikin yapılması ve hekim tarafından sonuçların değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca genital bir enfeksiyon durumunun olup olmadığına da mutlaka bakılmalıdır.

Kürtaj İşleminin Aşamaları Neler?

Öncelikle ultrason görüntülemesi yapılarak hem gebeliğin haftasına hem de gebeliğin canlılığına bakılır. Ardından hasta kürtajın yapılacağı jinekolojik muayene masasına alınır ve anestezi uygulaması gerçekleştirilir. Rahim ağzında uyuşma gerçekleştirildikten sonra spekulum adı verilen alet vajina içerisine yerleştirilir. Vajina antiseptik solüsyon kullanılarak temizlenir ve kürtaj işlemine hazırlanır.  Ardından vakum yöntemi uygulanarak gebelik sonlandırılır. Kürtajın bitmesinin ardından ultrason görüntülemesi yeniden yapılır. Bunda amaç rahim içinin kontrolden geçirilmesidir. Rahim içinde herhangi bir sorun görünmemesinin ardından hastanın yaklaşık yarım saat dinlenmesiyle kürtaj işlemi de tamamen bitmiş olur. Bu cerrahi bir müdahale olduğundan hafif bir kanama ile ağrı hissedilmesi son derece normal kabul edilir. Ancak kanamanın fazla olması ve uzun sürmesi halinde hekime başvurulması gerekir.

Kürtaj Ne Kadar Sürer?

Kürtaj öncesi ultrason muayenesi, anestezi işlemi, cerrahi müdahale ve sonrasında yeniden ultrason görüntülemesi toplamda 1 saatte tamamlanır. Kürtaj ise aslında sadece 10 ila 20 dakikada biten bir işlemdir.

Kürtaj ve Adet Dönemi

Kürtajdan sonra hafif ağrı ve eşlik eden hafif kanama görülebilir. Aslında bu kanama adet kanaması değil, rahme uygulanan basınç gibi unsurlar nedeniyle yaşanan kanamadır. Bu kanama 15 hatta 20 gün kadar sürebilir. Kürtajdan sonra adet dönemi değişebilir. Genellikle kürtaj olan kadınlar bu işlemden sonra ilk adet dönemlerini 4 ila 6 hafta sonra yaşarlar.

Kürtaj Sırasında Hangi Sorunlar Yaşanabilir?

Kürtaj cerrahi bir müdahale olduğundan tüm işlemler gibi bu işlem de bazı riskleri beraberinde getirir. Kürtaj esnasında bazı sorunlar yaşanabilir. Bu sorunları şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Enfeksiyon
 • Rahim delinmesi
 • Rahimde parça kalması
 • Rahim içi yapışıklık
 • Bağırsak delinmesi
 • Anesteziye bağlı sorunlar

Kürtaj Sonrasında Neler Yapılmalı?

Bu işlem kadınlar için çeşitli psikolojik sıkıntıları da doğurabilir. Çünkü planlı ya da plansız olsa da kürtaj kararı vermek her kadın için son derece zordur. Uzmanlar kadınların travmatik açıdan büyük sıkıntı yaşamamaları için kürtajın aslında genel anestezi ile uygulanması görüşünde hemfikir olabiliyor. Elbette lokal anestezi ile de gerçekleştirilebilir ancak kürtaj esnasında kadınların büyük bölümünün travmatik bir şekilde etkilendiği de bilinir.

Kürtaj sonrasına neler olabileceğine dair bilgi sahibi olunması, kadınların bu sürece daha rahat hazırlanmalarını sağlayabiliyor. Öncelikle işlemin yapıldığı gün ve sonraki gün sersemlik hissi oluşacaktır. Bunun nedeni aslında kürtaj değil, anestezi amacıyla verilen ilaçtır. Halsizlik, hafif bir kasık ağrısı da yaşanabilir. Aynı zamanda kanama da olabilir. Kanamanın 15 güne kadar uzaması ve az miktarda olması normal kabul edilir.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Fakat kanama süresi daha da uzarsa ve miktarı da artarsa derhal bir sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekir. Kanamada pıhtı olmaması gerekir. Pıhtılı kanama da kürtaja bağlı bir kanama olmayabileceğinden yine sağlık kuruluşuna gidilmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir.

Kürtaj tamamlandıktan sonra birkaç saat yemek yenmesi önerilmez. Sonrasında yemek yenmesinde bir sakınca olmaz. Ancak hafif, az yağlı, tuzlu ve sıvı olan gıdalara yönelinmesinde fayda olacaktır. Uzmanların önerisi çorba, kahvaltılık gibi gıdaların tüketilmesi yönünde oluyor. Olabildiğince kokulu ve mide bulantısına sebebiyet verebilecek gıdalardan da uzak durulması önerilir.

Hekim tarafından ağrı kesici ve antibiyotik ilaç kullanımı genellikle önerildiğinden bu ilaçların aksatılmadan alınması gerekir. Kürtajdan sonra cinsel perhiz uygulanması gerekir. 10 ila 15 gün cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Aksi halde vajinal enfeksiyon gelişebilir ve rahim henüz yeni bir cerrahi müdahale atlattığından enfeksiyon kısa sürede çok ciddi boyutlara varabilir. Bu nedenle cinsel perhizin mutlaka uygulanması lazım.

Düşük ya da ölü bebeğe bağlı olarak kürtaj gerçekleştirilmiş ise uzmanların önerisi 3 ay boyunca kadınların korunması gerektiğidir. Çünkü bu iki nedene bağlı olarak yapılan kürtaj sonrasında rahmin yeniden bebek için hazır hale gelmesi 3 ay sürer. Bu süre zarfında yeni bir gebelik, yeniden düşüğe veya ölü bebek durumunun ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir.

Kürtaj sonrasında duş alınabilir. Ancak vajinal duş enfeksiyon riski nedeniyle birkaç gün boyunca önerilmez. Aynı zamanda küvete oturma şeklinde değil, ayakta duş alınması gerekiyor. Havuz ve deniz gibi yerlere 15 gün boyunca girilmesi önerilmez. Bunun nedeni de yine enfeksiyon riskidir.

ankara kürtaj fiyatları

Kürtaj Sonrası Spiral Takılabilir mi?

Kürtaj sonrasında spiral uygulaması elbette yapılabilir. Hatta önceden planlanması halinde kürtajdan hemen sonra, aynı seans içerisinde de spiral takılabiliyor. Ayrıca kürtajdan sonraki adet dönemlerinde de spiral takılmasında herhangi bir sakınca olmuyor. Rahim ağzında yara ya da enfeksiyon olması spiralin takılmasına engel bir durumdur. Spiralin takılabilmesi için adet düzensizlikleri ya da kasık ağrıları gibi çeşitli hastalıklarda bulgu olarak kabul edilen, nedeni araştırılmamış sıkıntıların da olmaması gerekir.

Bekarete Zarar Vermeden Kürtaj Yapılabilir mi?

Bu soru ilk etapta garip gelebilir. Ancak genç kızlar partnerleri ile cinsel ilişkiye girmeden de hamile kalabiliyor. Sürtünme gibi çeşitli nedenlerle spermler rahim içerisine ilerleyerek gebelik oluşmasını sağlayabiliyor. Bu durumda bekarete zarar gelmeden kürtaj işleminin yapılıp yapılamayacağı sorgulanıyor. Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Çünkü kızlık zarının anatomik yapısı, kürtaj esnasında zarar görüp görmeyeceğini de belirliyor. Eğer kızlık zarı yüksek kenarlı yapıda değilse zarar görmesi engellenecek şekilde kürtaj yapılabilir. Ancak yüksek kenarlı kızlık zarı yapısı mevcutsa maalesef kürtaj esnasında kızlık zarı zarar görebiliyor. Ancak gelişen medikal estetik teknikler sayesinde kızlık zarının onarımının da artık mümkün hale geldiğini bilmenizde fayda var.

Kürtajdan Sonra Yeniden Hamile Kalınır mı?

Başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan kürtaj işlemi kadınlarda kısırlık gibi sorunlara yol açmaz. Ancak bundan söz edebilmek için kürtajın gebeliğin 10. Haftasından önce gerçekleştirilmesi gerekir ki zaten bu süreden sonra ülkemizde kürtaj yapmak yasalar çerçevesinde yasaktır. Hamileliğin 10. Haftasından sonra gerçekleştirilen kürtaj işlemi her ne kadar başarılı bir operasyon olsa da kısırlığa yol açabiliyor.

Kadınların en çok merak ettiği sorunlardan biri de kürtaj sonrasında hamileliklerde sıklıkla düşük yapıldığı şeklinde halk arasında yaygın olan bir görüştür. Eğer cerrahi işlem sırasında dilatasyon yani genişletme çok yavaş ve çok dikkatli bir şekilde yapılmış ise kürtaj sonrasında gerçekleşen gebeliklerde düşük riski, kürtaj olmayan kadınların düşük yapma riski ile aynı seviyede olacaktır. Bir sonraki yazımız Ankara kızlık zarı dikimi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

İletişim:(0506) 293 52 79
Randevu:(0533) 047 27 90

 1. Cevapla melde

  kürtaj olmak için yasal süre nedir bu konu hakkında bir bilgilendirme yapmanız mümkün mü?

  • Cevapla admin

   Melda selamlar sitemizde bu konu hakkında çok detaylı bir yazı mevcuttur merak ettiklerin için ayrıca iletişimden bize ulaşabilirsin.

 2. Cevapla Ayşe

  Merhabalar,
  Operasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir miyim?

  • Cevapla admin

   Ayşe hanım mail ile gerekli bilgilendirme yapılmıştır ilginiz için teşekkür ederim.

 3. Cevapla memduh

  fiyatlandırma hakkında bende bilgi alabilir miyim acaba ?

 4. Cevapla Esma Soyak

  Merhaba, güncel kürtaj fiyatını mailime göndere bilirmisiniz? ve bir sorum daha olacak kürtajı hangi yöntemlerle yapıyorsunuz kaç saat sürüyor detaylı bilgi istiyorum.

 5. Cevapla Eda

  Kürtaj ile ilgili fiyat ogrenebilirmiyim

 6. Pingback: Kürtaj Nedir Ve Nasıl Yapılır |

 7. Cevapla Merve Karahan

  Merhaba, Esra hanım ben daha önce sizin muayenehanenizde kürtaj olmuştum, yeni gebelik söz konusu olduğu için size yazmaya karar verdim. İlk kürtajım çok başarılı geçtiği için sizden yardım almak istiyorum.

 8. Cevapla Aslı Arısoy

  Merahabalar, 1.5 ay önce sizin muayenehanede kürtaj olmuştum . kürtaj olurken hiç bir ağrı sızım olmadı bunun için size teşekkür ediyorum. Ben şuan köyde olduğum için kontrole gelemeyeceğim her hangi bir sorun yaşarmıyım.

 9. Cevapla Açelya Fidan

  Erkek arkadaşım ile ilişkiye giriyorum içime boşalmıyor, ama penis ucu sulanıyordu hep. Gebelik testi yaptırdım pozitif çıktı yardımınız lazım. Kürtaj olmak istiyorum biraz bilgi (ağrı, acı, fiyat ve.s) verirseniz sevinirim.

 10. Cevapla Ajda Kültür

  Kocamla ilişkiye girdik yanlışlıkla içime boşaldı. Şuan çocuk istemiyoruz ama gebelik testi yaptırdık pozitif oldu buda bizi üzdü. Kürtaj yaptırarak gebeliği sonlandırabilirmiyiz acaba?

 11. Cevapla Ali Kaya

  Merhaba, 2 ay önce Karımla seks yaptıktan sonra azgınlıktan kendimi kaybederek boşalmıştım, test hastaneye giderek test yaptırdık gebeliğin 9 haftasında olduğunu öğrendik. Karım çocuk istemiyor şimdilik. 9 haftada kürtaj yaptırabilirmiyiz?

 12. Cevapla Çiğdem Aküz

  Merhaba, Kürtaj işlemini genel anestezi altında yapabilirmisiniz? 3 yıldır bipoplar bozukluğum mevcut bu yüzden genel anestesi altında yapılmasını istiyorum. Eğer yapabiliyorsanız bana mail ile cevap atın.

 13. Cevapla Büşra Işık

  Merhaba, adım Büşra belki hatırlarsınız 2 kez sizin muayenehanede kürtaj olmuştum. Sevgilimle devamlı ilişkiye giriyoruz her seferinde bişey olmaz para var aldırırız diyor, 3. kez gebe olduğumu öğrendik yine aldırmak istiyorum ama 3. kez aldırırsam ilerde çocuk sahibi olabilirmiyim?

 14. Cevapla Cansu Kemeröz

  Merhaba, Gebelik büyümesi kaçıncı haftada başlıyor? şuan biraz zor durumdayız para arıyoruz kürtaj yaptırmak için. Gebeliğin 3 haftasındayım en geç kaçıncı haftada kürtaj yaptırabilirim?

 15. Cevapla Metehan Yıldırım

  2 hafta önce kız arkadaşımla birliktelik yaşadık, içine boşalmama rağmen bana adetinin geciktiğini söylüyor, mideside bulanıyormuş gebelik söz konusu olabilir. Gebe olabilirmi olabilirse kürtajın maliyeti ne kadardır?

 16. Cevapla Damla Yeni

  Sevgilim girmiş olduğum ilişki sonrası 3 haftalık hamile kaldı. 17 yaşı var ailesinin öğrenmesinden korkuyorum bu yaşta kürtaj yaptırabilir mi, yasal olarak mümkünmüdür bu çok korkuyorum. Fiyatlarıda öğrenmek istiyorum.

 17. Cevapla Dilber Alparslan

  Esra hanım, kürtaj olmak için sizin muayeneye gelecem randevu aldım. Her hangi bir mikrop kapma durumu var mı ve kürtaj olmam ilerde gebe kalmamı engelleyebilir mi?

 18. Cevapla Ebru Kuruçelik

  Esra hanım, 2 ay önce sizin muayenede kürtaj olmuştum, çok basit bir işlem olduğunu anladım çok deneyimli birisiniz sizden çok bilgi aldım kürtajla ilgili. Şuan çok rahat hissediyorum kendimi hiç kürtaj olmadım sanki. Çok teşekkür ederim…

 19. Cevapla Fahriye Bıkmaz

  Merhaba, hakkınızda iyi şeyler duydum, konu altındakı yorumları da okudum. Siteden randevu alabiliyormuyuz? ve fiyat bilgisi rica edecem. Bende sizin muayenehanenizde kürtaj yaptırmak istiyorum.

  • Cevapla admin

   0533 0472790 dan görüşebilirsiniz

 20. Cevapla Fatma Betül

  Sizin muayenehanede SSK geçerli mi? kürtaj yaptırdıktan sonra uçak ve ya araba ile uzun yolculuk yapabilirmiyiz? yurtdışına çıkmam gerekiyor da o yüzden sordum.

 21. Cevapla Filiz Bilgin

  Köydeyken kuzenimle ilişkiye girdim, ailem bilirse beni öldürür. 18 yaşımı yeni doldurdum, para toparladım acilen kürtaj yaptırmam gerekiyor, yaptırırken enfeksiyon kaplarmıyım?

 22. Cevapla Gülçin Tan

  Esra hanım, ben 7 haftalık gebe olduğumu yeni öğrendim, size gelmeden önce neleri yapmam gerekiyor? kürtaj işlemi ne kadar sürer.

  • Cevapla admin

   05330472790 dan öğrenebilrisiniz

 23. Cevapla Hande Özalp

  Kürtaj yaptırmak için muayenenize gelmeyi düşünüyorum. Kürtaj hakkında biraz bilgi lazım haftada kaç kere kontrole gelmemiz gerekiyor kaç hafta ve.s gerekli bilgiler lazım 1 kaç gün sonra kürtaj için geleceğim.

 24. Cevapla Selin Ay Gülbahar

  Hamileliğimin 10.cu haftasındayım kendi isteğimle kürtaj yaptırmak istiyorum, genel anestezili kürtaj olunmak istiyorum. Genel anestezli kürtaj fiyatlarını öğrenmek istiyorum.

  • Cevapla admin

   10. Hafta üstü kürtaj işlemi yasal değil.

 25. Cevapla Jale

  Hamile olduğumu öğrendikten sonra eşimle kavgalarımız çıktı bu sorun çok büyüdü boşanma erefesindeyiz çocuk için nafaka verebilecek durumda değil diye, çocuğu aldırmak istiyorum lütfen yardım edin. Kürtaj ücreti hakkında bilgi lazım.

 26. Cevapla Elif Onay

  Merhaba, 12 haftalık hamileyim gebeliğim büyük olduğu için bu çocuğu aldırabilirmiyim? erkek arkadaşım artık evlenmek istemediğini belirtti. Acilen kürtaj yapıp bu çocuktan kurtulmam gerekiyor.

  • Cevapla admin

   10’haftanın üstü yasal değil…

 27. Cevapla Merve

  Merhaba, Esra hanım ben İstanbuldan Merve hatırlarsanız 1 hafta önce kürtaj olmuştum muayenehanenizde, 5 dakika içinde kürtaj olunmak beni mutlu etti.

 28. Cevapla Serpil

  Merhaba, ben 3 çocuk annesiyim. 4.cü gebeliğim olacak diye kürtaj yaptırmak istiyorum, 4.cü çocuğu büyütebilecek durumda değiliz. Çocuğu aldırmak istiyorum. ücret hakkında bilgi lazım.

  • Cevapla admin

   Ücreti 850 tl

 29. Cevapla İpek Yılmazer

  Arkadaşlar bir çok doktor araştırmam sonucunda Esra hanımı buldum, çok iyi ve dürüst bir insan. Kürtaj işleminden çok memnun kaldım sorunsuz bir şekilde işlem tamamlandı. Şuan her hafta kontrolüme gidiyorum. Bir daha teşekkür ediyorum Esra hanımcım.

  • Cevapla admin

   Teşekkürler

 30. Cevapla Emine Han

  Merhaba, Esra hanım daha önce 2 arkadaşım sizin yanınızda kürtaj olmuştu, her hangi bir sorun yaşamadıklarını bana söylediler ve sizi tavsiye ettiler. En kısa sürede yanınıza gelmeyi planlıyorum.

 31. Cevapla İpek Derin

  Merhabalar, öncelikle işinizde çok başarılı olduğunuzu verdiğiniz cevaplardan anladım bu yüzden bizlere yardım etdiğiniz için teşekkür ediyorum. İstem dışı gebelik oluştu çok korkuyorum kliniğinize gelmeye acı hissedecekmiyim?

 32. Cevapla Leman Atakan

  Kızlık – Merhaba, kızlık zarımın yapısının uygunsuz olduğunu öğrendim, Muayene olup kızlık zarımı diktirmek istiyorum. Yapı uygunsuz olduğu için bu işlemi gerçekleştirebilirmiyiz?

 33. Cevapla Merve Demirel

  Merhaba, Doktor hanım sizin muayenede tam 4 kez kürtaj oldum, ve hepsinde sorunsuz işlem tamamlandı. Bunun için size teşekkür ediyorum. iyi çalışmalar dilerim.

 34. Cevapla Büşra Muazzez

  Merhaba, kürtaj işlemi çok basitmiş, Esra hanım 5 dk içinde kürtaj olmama yardım etti. Çok teşekkür ederim. İşinde uzman biridir kesinlikle tavsiye ederim.

 35. Cevapla Müjgan

  Esra hanım sizi çok araştırdım internetde işinizde uzmansınız sanırsam, kürtaj için yanınıza uğramak istiyorum. Ben 20 yaşında bekar bir bayanım. Gelirsem aileme bilgi verilecek mi?

 36. Cevapla Perihan Namlı

  Merhabalar kolay gelsin, 3 haftalık gebeyim erkek arkadaşım ısrarla kürtaj yaptırmamı istiyor. Tüm acı, kanama ve.s gibi sonuçlar kaç günde geçer?

 37. Cevapla Kerem Şahin

  Merhaba Esra hanım, ben Kerem daha önce sizin yanınıza eşimi kürtaja getirmiştim. Eşim yine hamile ama biz gene bu çocuğu istemiyoruz. Hemen gebeliğin sonlanmasını istiyoruz. 2. kez kürtaj olunabiliyor mu ?

 38. Cevapla Oya Timur

  Merhaba, kürtaj operasyonundan sonra evimize rahatca gidip hayata kaldığımz yerden devam ede biliyorumuyuz ? yoksa acı ve.s oluyor. Rica etsem biraz bilgilendirimisiniz beni ilk kez yaptırcamda.

 39. Cevapla Seda Yılmazer

  Merhaba, Malesef erkek arkadaşımla biraz yakınlaşma oldu dayanamadık ilişkiye girdik. Malesef 2 haftalık hamileyim kürtaj işlemi gerçekleştirmek istiyoruz. Yanınıza gelmeden önce ücreti öğrenmemiz lazım elimizde para bulunduralım.

 40. Cevapla Suzan Can

  Arkadaşım 2 aydır adet görmüyor, yarın test yapmayı düşünüyoruz pozitif çıkarsa sizin yanınıza gelmeyi düşünüyoruz. Hasta bilgileri gizli tutuluyor mu?

 41. Cevapla Şebnem Binnur

  Merhaba, Esra hanım kız arkadaşımda hamilelik belirtileri var test yaptıracağız. 18 yaşından küçük ama bu kadar erken gebe olabilirmi olabilirse kürtaj yaptırmak istiyoruz maddi sıkıntılar var fiyatı öğrenmek istiyorum.

 42. Cevapla Şeyda Yaprak

  2 hafta önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim, ama içimede boşalmadı araştırıp bulduğum bilgilere göre hamilelik riski varmış yardımınız lazım.

 43. Cevapla Tunç Kerem

  Merhaba ben tunç kız arkadaşımla ilişkiye girdik zarı hala duruyor ama içinede boşalmadım, hamilelik belirtileri olduğunu bana söyledi. Kürtaj yaptırırsak anlar mı kızın ailesi?

 44. Cevapla Zehra Topal

  Selam Esra hanım, 4 ay önce ilişkiye girmiştim o zamanlar kusma ve.s gibi belirtiler yoktu ama 1 haftadır kusma ve.s belirtiler var neden bu kadar uzun sürdü belirtiler. Test yaptırdım pozitif çıktı. Kürtaj olunmak istiyorum.

 45. Cevapla Emrah Ersoy

  İyi günler, benim kız arkadaşımla başım büyük belada 19 yaşı var kusuyor durmadan evdekileride anlayacak hamile olduğunu lütfen yardım edin bana. Kürtaj yaptırmak istiyoruz acilen en kısa sürede ne zaman gelebiliriz yanınıza.

 46. Cevapla Ülkü Yeşim

  Merhaba, yardımınız lazım 20 şubatta kondom yırtılması sonucu içime biraz boşalma oldu. Biraz akıntı oldu, Net bir bilgi istiyorum hamile kalarmıyım?

 47. Cevapla Eda Yaprak

  Esra hanım beni tanıdınız mı ben Eda, 3 hafta önce sizin klinikte kürtaj olundum size teşekkürlermi bildirmek istiyorum, baya uğraştırdım sizi hakkınızı helal edin. Ağrım yok verdiğiniz ağrıkesiciyi kullanmasam olur mu?

 48. Cevapla Vildan

  Merhaba, Esra hanım sizin muayenenizde kürtaj olundum, yaklaşık kürtajdan 2 hafta geçti hiç bir sorun yaşamadım çok çok teşekkür ederim beni çok büyük bir yükten kurtardınız.

 49. Cevapla Aslıhan

  Gerçekten böyle bir güzel meslekte insanlara değer veren güzel bir insansınız, 1 çocuk annesiyim 2 ci çocuğu yedirip içirmeğe paramız olmayacağı için yanınızda kürtaj yaptırdım… şuan çok mutluyum. herşey için teşekkür ederim. iyi çalışmalar dilerim.

 50. Cevapla Türkan Aylin

  Selamlar, 2 gün önce muayenenize geldim kürtaj olundum ağrısız sızısız. 19 yaşında böylesine büyük bir dertten beni kurtardınız. Fiyatlarda çok uygunmuş Esra hanımı tavsiye ederim.

 51. Cevapla Betül Tülin

  Merhaba 8 aylık oğlum var. Şuan hamileyim kürtaj yapmaktan çok korkuyorum ama böylesine güzel yorumları gördüm işinizde uzman olduğunuzu anladım. Allahın izniyle salı günü yanınıza geliyorum.

 52. Cevapla Esma

  Adetim bittiği gün sürtünme yoluyla erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, ilişki zamanı hiç bir şekilde birleşme boşalma olmadı. Rahatsız olduğum için doktora gittim ama şuan bilemeyiz diyip gönderdiler. GEBELİK söz konusu olursa kürtaj işlemi kaç saat sürer?

 53. Cevapla Erkan Gülbudak

  Merhaba, sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ama hiç bir şekilde boşalma olmadı. Spermim kız arkadaşımın vajinasına hiç gelmedi, şüphem var zevk suyuyla hamile olunur mu?

 54. Cevapla Seda Baytok

  Merhaba, yanınızda 7 saat önce kürtaj oldum, şimdi yorum yazıyorum burdan. Hiç birşey hissetmedim sanki kelebek kondu gitti. Çok teşekkür ederim size işinizde uzman birisiniz.

 55. Cevapla kadir KURUÇELİK

  Selamlar, sevgilimle ilişkiye girdikten 2 hafta sonra bana çok ağrısı olduğunu söyledi.Sürekli uykusu geldiği sık sık idrar yaptığınıda bildirdi, bunun sonucu gebelik ola bilir mi?

 56. Cevapla Semra

  Merhaba, ben İstanbuldan Selda erkek arkadaşımla ilişkiye girdim bakire değilim ve içimede boşalmadığı halde, bi kaç gün sonra 1 2 damla kan geldi. Acaba hamilemiyim?

  • Cevapla Melike

   Ne kadar ücret ödediniz acaba?

 57. Cevapla Aysu

  Esra hanım, geçen hafta yanınıza gelmiştim ben Ankaradan Aysu. Gerçekten ilgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum kolaylıkla acı çekmeden kürtaj işlemim tamamlandı. Şuan kendimi eskisinden daha iyi hissediyorum.

 58. Cevapla Melike

  Kürtaj ücreti nedir?

 59. Cevapla baran

  güncel operasyon ücretlerini mail olarak rica edebilir miyim

 60. Cevapla hasanali

  güncel operasyon ücretlerini mail olarak rica edebilir miyim

 61. Cevapla Damla

  Merhaba acil kurtaj fiyatı almal istiyorum

 62. Cevapla nur

  Merhabalar yaşım 25 ve iki çocuk sahibiyim çok şükür ama korunmayı başaramıyorum ilaç kullanıyorum kullanmama rağmen iki evladım var eşimde korunmuyor ben kordonlarimi bağlatmak istiyorum o yüzden mümkün müdür acaba

 63. Cevapla Ali

  20 gün önce kız arkadaşımla ilişkiye girdim sürtünme yoluyla zevk suyu muhtemelen gitmiştir öyle düşünüyorum bana midesinin şiştiğini ve bulantısı olduğunu söyledi bu süre içinde acaba gelişmeler bu kadar çabuk olabilir mi olsa bile kürtaj ile alma şansımız var mı fiyat nedir ?

 64. Cevapla Hasan

  Gebeliğin 5.haftasına girmek üzereyiz. Kürtaj için en yakın hangi tarihe randevu verebiliyorsunuz. Kürtaj için muayenehanenize girişimiz be işlemimizin yapılıp taburcu olmamız ne kadar sürüyor ve fiyatlarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

 65. Cevapla naz

  merhaba kürtaj fiyatını öğrenebilir miyim ?

 66. Cevapla Cagla

  Kürtaj fiyatını öğrenebilir miyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »