Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Dikilen Kızlık Zarı Kesin Kanar Mı?

Evlenmeden cinsel ilişkiye giren pek çok genç kız hayatlarının ilerleyen dönemlerinde ya kendileri pişmanlık yaşamakta ya da aile baskısı nedeni ile zor dönemler geçirmektedir. Günümüzde kızlık zarı tamiri ile bu tip istenmeyen durumlardan genç kızlar kurtarılmakta ve mutlu evlilikler kurmaları mümkün kılınmaktadır. Peki,dikilen kızlık zarı kesin kanar mı?

Kızlık zarının dikilmesi esnasında kullanılan yöntem kanamanın garanti edilmesi açısından çok önemlidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi olarak ta bilinen flep yöntemi kullanılarak yapılan kızlık zarı dikimi operasyonlarında baştan yapay bir kızlık zarı yapıldığı için cinsel ilişki sonrası kanama garanti edilebilmektedir. Bu yöntemde bozulan zarın etrafında bulunan dokular kullanılarak yeniden bir kızlık zarı oluşturulmakta ve bu sayede operasyon sonrasında cinsel ilişkiye giren kişide kanama kesin olarak yaşanmaktadır.

Flep ile kızlık zarı tamiri yönteminin bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğer önemli nedeni ise diğer kızlık zarı dikimi yöntemlerinden farklı olarak cinsel ilişki için hiçbir şekilde zaman sınırlaması yapılmamasıdır. Yani kızlık zarının dikim tarihi ile ilk cinsel ilişki arasında hiçbir zaman sınırlaması bulunmaz. Oysaki geçici kızlık zarı tamiri yönteminin kullanılması durumunda hemen ilişki sonrası kan gelmemesi söz konusu olabilmekte hem de ilişkiye girilmeden belirli bir süre önce zarın dikilmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »