Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Doğumun Başladığını Nereden Anlarız?

Özellikle de gebeliğin son haftalarına doğru pek çok anne adayını yoğun bir doğum stresi sarmaktadır. Bu son derece normal bir durum olup ki

Esra Çabuk CÖMERT

Özellikle de gebeliğin son haftalarına doğru pek çok anne adayını yoğun bir doğum stresi sarmaktadır. Bu son derece normal bir durum olup kişinin korkuyu çok uç noktalara taşımaması durumunda hiçbir müdahaleye gerek yoktur. Ancak doğum fobisi gibi yoğun korkuların yaşanması durumunda müdahale zorunludur. Anne adaylarının en çok korktuğu konuların başında ise “doğumun başladığını nasıl anlarız?” sorusu gelmektedir.

Doğumun Başladığı Nasıl Belli Olur?

Doğum tüm gebelik sürecinin en sonudur. Gebelik sürecinin en sonu olan doğum eylemi aslında son derece açık belirtiler ile kendisini gösterir. Bunlar doğum öncesi belirtiler ve doğum belirtileri olarak ikiye ayrılmaktadır. Doğum öncesinde bebeğin doğum kanalına inmesi ile beraber anne adayının rahatlık yaşaması ve doğum için vücutta ortaya çıkan yüksek enerji en anlaşılır belirtiler arasında yer almaktadır. Doğum belirtileri arasında ise en açık belirti hiç şüphesiz doğum sancısıdır.

Doğum Sancısı / Yalancı Doğum Sancısı 

Doğum sancıları doğum eyleminin başladığının en net belirtisidir. Burada önemli olan kişinin doğum sancısı ile yalancı doğum sancısı arasındaki farkı anlayabilmesi ve ayırabilmesidir. Yalancı doğum sancısı ile gerçek doğum sancısı arasındaki farklar şunlardır:

Diğer Yazılarımızıda Okumak ister misiniz?
Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?
Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?
Tüp Bebek Tedavisinde Uygulanan Testler Nelerdir?
Tüp Bebek Tedavisinde Uygulanan Testler Nelerdir?
Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?
Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp