Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Doğumun Başlangıcı Nasıl Anlaşılır?

Özellikle de ilk doğumunu yaşayacak olan anne adaylarının bir çoğunda 9. aya yaklaşıldıkça doğumun nasıl başlayacağına dair bazı endişeler yaşanmaktadır. Pek çok anne adayı bu  dönemde yalancı doğum sancıları nedeni ile panikler yaşamakta, yalancı doğum sancısı ile gerçek doğum sancısı arasındaki farkı anlayamadıkları için gereksiz yere hastaneye başvurmaktadır. Peki, doğumun başlangıcı nasıl anlaşılır?

Doğum Sancısı Nasıl Olur?

Doğumun başlangıcı kesinlikle düzenli doğum sancıları ile anlaşılır. Sancıların sıklık ve uzunluk süreleri direkt olarak doğuma ne kadar kaldığını haber vermektedir. Bu noktada anne adaylarının yaşadıkları en büyük sorunlardan biride yaklaşan doğum öncesi vücudun kendisini doğuma hazırlarken ortaya çıkan yalancı doğum sancısı ataklarıdır. Bu ataklar anne adaylarının gerçek doğum sancısı yaşadıklarını düşünerek doktorlarına başvuruda bulunmalarına neden olmaktadır.

Yalancı Doğum Ağrısı / Sancısı Ne Zaman Başlar?

Doğumun yaklaşması ile beraber rahim kasılmaları da başlayarak vücudun kendisini gebeliğe hazırlama sürecide başlamaktadır. Kadınların aslında gerçek doğum sancısı ile yalancı doğum sancısı arasındaki farklar son derece net olduğu için bu iki sancıyı birbirinden ayırmaları son derece kolaydır.

Yalancı Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır?

  • Gerçek doğum sancıları düzenli sancılar olup yalancı doğum sancılarında bir düzen yoktur. Gerçek doğum sancıların birbirlerini belirli bir düzen içinde ve sürekli olarak her iki sancı arasındaki zamanın kısalması ile meydana gelir. Yalancı doğum sancıları ise hem sıklık hem de süre olarak düzensiz sancılardır.
  • Yalancı doğum sancıları anne adayının kendisini dinlendirmesi ile geçer ya da şiddetini azaltır. Gerçek doğum sancılarında ise anne adayı ne kadar dinlenirse dinlensin sancılar şiddetlenerek artış gösterir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »