Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Evde uygulanabilecek tedavi yaklaşımları

1.PODOFİLOTOKSİN:Hasta tarafından uygulanabilecek olan krem,jel ve solüsyon formları vardır.Saf podofilin içerir.Günde 2 kere birbirini izleyen günlerde toplamda 3 gün uygulanır.Bu siklusu 4 kereye kadar tekrarlayabiliriz.Tekrarlama olasılığı %7-38’dir.4 terapiden sonrada olmuyorsa başka bir tedavi basamağına geçilmelidir.

2.IMIQUIMOD:(ALDARA) Immunomodulatuar topikal tedavi yaklaşımıdır.Klinik yaklaşımı HPV DNA ve HPV DNA proteinlerini azaltması yönündedir.Hücresel immuniteyi artırarakta etkisini göstermiştir.Aldara’nın 16 haftalık kullanımında  kadınlarda siğilleri %75 oranında azalttığı görülmüştür. Kullanım şekli;yatmadan önce sürülmeli ve sabah kalktığında hasta tarafından yıkanmalıdır.Haftada 3 kez toplamda 16 hafta kullanılması önerilir.Tekrarlama olasılığı %20’dir.Yan etkileri ise kaşınma,yanma,irritasyon ve duyarlılık şeklindedir.Gebelik sırasında kullanıması sakıncalıdır.

3.SİNEKATEKSİN:Yeşil çay ekstratları;antiviral,antioksidan,immunostimulatordür.Günde 3 kere siğilin üzerine ince bir şekilde uygulanır.En fazla 16 hafta devam eder.yan etkileri;eritem,ağrı,kaşıntı ve ödemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »