Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Genel

Hamilelik Döneminde Çay Ve Kahve Tüketimine Dikkat Edin

Hamilelik dönemi hem anne hem de bebek için son derece önemli bir dönemdir. Bu dönem annenin kendisine her zamankinden daha iyi bakması gerekir. Çünkü bebek annesi aracılığı ile beslenmektedir. Yani annenin yediği ve içtiği besinler bebeğin beslenmesinde ve sağlıklı olmasında çok önemli bir rol oynar. Bu dönemde anne adaylarının aklındaki en önemli sorulardan birisi kahve ve çay tüketiminin ne kadar tehlikeli olduğudur. Hamile kalmadan önce çok fazla çay içen ve düzenli olarak kahve tüketen kişiler, hamile kaldıktan sonra bu alışkanlıklarından vazgeçemiyor. Fakat bu konuda dikkatli olmaları gerekir. Hamile iken tüketilen çay ve kahve miktarının fazla olması bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir

Hamilelikte Çay Ve Kahve Tüketmek Bebeğin Kilosunu Etkiler Mi?

Hamilelikte sağlıklı beslenen anne bebeğinin de sağlıklı olmasını sağlıyor. Çünkü annenin tükettiği birçok besin doğrudan bebeğe geçiyor. Çay ve kahve ile alınan kafeinde bunlardan birisi. Annenin aşırı kahve ve çay tüketimi nedeni ile vücuduna aldığı kafein doğrudan bebeğe geçtiği için bebeğin doğum kilosunu da etkiliyor. Bunun nedenleri ise şu şekildedir;

 • Kafein bebeğin demir emilimini ciddi anlamda bozuyor
 • Kafeinin gelişme geriliğine neden olması
 • Bebeğin anneden alması gereken vitamin ve mineralleri etkilemesi
 • Kafeinin zararlı etkisini azaltan sistemin bebeğin plasentasında bulunmaması

gibi nedenlerden dolayı kafeinin fazlaca alınması bebeğin de zarar görmesine ve düşük doğum ağırlıklı doğmasına neden oluyor.

Hamilelik Döneminde Çay Kahve Tüketiminin Miktarı

Hamilelik döneminde fazla kahve ve çay tüketimi, annenin fazlaca kafein almasına neden olduğu için bebeğinde olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Düşük doğum ağırlığı olması ya da gelişim geriliği olmasının nedenlerinden biriside aşırı kafein alınmasıdır. Bu nedenle anne adaylarının hamilelik sürecinden önce var olan alışkanlıklarını bu dönemde azaltmaları gerekir. Yani bir annenin hamile iken alması gereken kafein miktarı 300 mg’ı geçmemelidir. Bu nedenle anne günlük kahve ve çay miktarına dikkat ederek tüketmelidir. Her kahvenin içerisinde bulunan kafein miktarı aynı değildir. Bu nedenle en az kafein barındıran kahve tercih edilmelidir. Çay tüketimine de sınırlama getirilmeli ve günlük 2 bardaktan fazla tüketilmemelidir.

 

Devam

Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Kısırlıkta Etkili Yöntem Tüp Bebek

Normal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin alternatif üretme yöntemlerini tercih etmesi gerekir. Özellikle 1 yıl boyunca korunmasız olarak cinsel ilişkiye giren çiftler, çocuk sahibi olamıyorsa kısırlıktan söz edilebilir ve bu tür durumlarda kısırlık için tedavi alınması şarttır. Farklı etkenlere bağlı olarak yaşanabilen bu durumda kişilerin iyi bir merkezden alacağı destek, sorunsuz bir şekilde hamileliğin başlamasını sağlayabilir. Bazen sebepler çok basit ve çözülebilir olduğu gibi bazen çok daha karmaşık olabilir. Sebebi her ne olursa olsun kişilerin bu konuda yapması gereken en önemli şey, iyi bir sağlık merkezinde bütün bir tedavi almaktır. Uzman tarafından yapılacak incelemeler ile birlikte kısırlık ve kısırlığa bağlı bir sorunun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılacak kontroller sonrasında ise kişiler için uygun bir tedavi yöntemi belirlenerek çocuk sahibi olunabilmesi adına adımlar atılır.

Bu aşamada kısırlık tespit edilirse öncelikli olarak bu sorunun aşılması hedeflenir. Eğer kısırlık tamamen ortadan kaldırılamıyorsa, tüp bebek tedavi yöntemine geçiş yapılır ve böylece hamilelikteki şans daha da arttırılabilir. Türkiye genelinde pek çok merkezde sunulan bu hizmetler, kişilerin sorunsuz bir şekilde destek almasını sağladığı gibi siz de çevrenizdeki iyi merkezlerden bu konuda yardım alarak çocuk sahibi olma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kısırlıkta Tüp Bebek İle Çocuk Sahibi Olunabilir Mi?

Kısır olan çoğu kişi ve çift gibi en çok merak edilen konuların başında çocuk sahibi olma ihtimalinin olup olmadığıdır. Günümüzde kısır olduğu halde tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olan pek çok çift vardır ve doğal yollarla hamile kalınmasa da tıbbi müdahaleler ile birlikte tüp bebek sayesinde çocuk sahibi olunabilir. Bu nedenle kişilerin yapacağı işlemlerde destek alması adına iyi bir merkezi tercih etmesi gerekir. Bu merkezler aracılığı ile kişilerin sağlık sorunlarını çözmesi söz konusu olduğu gibi düşük şanslarda dahi kişilerin çocuk sahibi olabilmesi mümkün olacaktır.

Görüldüğü üzere kısırlık, mevcut tıbbi hizmetler sayesinde çocuk sahibi olmada büyük bir engel değildir. Doğru tedavi ve uzmanlar ile birlikte kişiler kolay bir şekilde destek sağlayabilir. Türkiye’de çok fazla merkez olsa da kişilerin özellikle seçim aşamasında dikkat etmesi gerekir. Online olarak yapacakları araştırmalar ve incelemeler kişilerin merkez seçiminde en büyük yardımcılarından birisi olacaktır. Türkiye’de kısırlık ve hamileliğe engel olan diğer sorunları yaşayan çift sayısı çok fazla olduğu gibi benzer kişilerin aldığı tedavileri, sonuçların nasıl olduğunu incelemek de internet aracılığı ile mümkündür. Merkezlerin değerlendirilmesi bu tip veriler sayesinde çok daha kolay olacağı gibi doğru karar verilmesinde de büyük bir yardım sağlayacaktır.

Tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gereken şeylerin başında tedavideki prosedürler önceliklidir. Öyle ki uzman hekim tarafından yapılacak kontroller ile birlikte çiftlerin neler yapması ve neler yapmaması gerektiği detaylı olarak aktarılır. Bu nedenle de çiftlerin yüksek şans oranına sahip olabilmek adına bu uyarılara dikkat ederek beslenmesinden sporuna kadar her şeyi yerine getirmesi gerekmektedir. Normal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin bu alternatif yöntemler son şansı olacağı gibi prosedürlere uygun bir şekilde yapılacak tedavi ile bu konuda başarıya ulaşılabilir. Büyük bir özlem ile beklenen bebek için belirtildiği gibi planlara ve uyarılara dikkat etmek tüp bebek tedavilerini tekrarlamayı önceleyeceği gibi ilk denemelerde yüksek başarı ve olumlu sonucun alınmasını sağlar. Bu bakımdan tedaviye başlamadan önce çiftlerin bu konuda kararlı olması ve ilk gün itibari ile sonuca odaklanması gerekmektedir.

Ankara Tüp Bebek Fırsatı ,

Tüp bebek konusunda kişilerin Ankara’yı değerlendirmesi gerekir. Öyle ki bölgede binlerce kişiye hizmet veren Esra Çabuk Cömert, bu alanda kendini kanıtlamayı başarmış ve pek çok kişinin de yeni umudu olmuştur. Ankara tüp bebek konusunda akla ilk gelen seçeneklerden birisi olan Esra Çabuk Cömert’i siz de tercih edebilirsiniz.

Devam

Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Türkiye’de dünyada, çeşitli sosyal sebeplerden ötürü, kadınların en önemli sorunları arasında zaman zaman yer alan kızlık zarı, bilimsel ismi ile hymen bölgesi, toplumsal normlardan ve ailesel baskılardan ötürü problem yaratabilmekte. Birçok sebepten ötürü yırtılabilen kızlık zarı bazı kadınlarda doğuştan belli özelliklere sahip olduğu için kanaması söz konusu olmayabilen de bir yapı. Bu yazımızda kızlık zarının özellikleri nelerdir, kızlık zarı dikim operasyonları nasıl yapılır, İstanbul İzmir Ankara gibi büyükşehirlerde kızlık zarı operasyonlarının fiyatları nedir gibi sorulara yanıtlar hazırladık. Aynı zamanda kızlık zarı dikimi anlaşılabilir mi gibi daha çok merak edilen, önemli sorular için de sizleri aydınlatmayı amaçlıyoruz.

Kızlık zarı: Nedir, neden önemlidir?

Vajina bölgesinin, dışından birkaç santimetre içeride yer alan kızlık zarı, oldukça ince bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı zedelenmesinin de nedenlerinden başlıcası, soğan zarı inceliğindeki narin yapıdan kaynaklıdır. Çok şiddetli olmayan bir fiziksel etki dahi kızlık zarının bozulmasına neden olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse belli sporları icra ederken veyahut mastürbasyon esnasında, kızlık zarında yırtılma gerçekleşmesi çok olası bir durumdur. Binlerce yıllık insanlık tarihinde kızlık zarı asırlardan gelen kültürel etkiler ile, bekaretin bir simgesi haline gelmiştir. Ancak kızlık zarının biyolojik olarak kadın bedenine sağladığı fayda, vajinanın iç kısmına mikropların ve virüslerin geçmesini engellemektir. Türkiye’de olduğu gibi Amerika’da da, Avrupanın birçok ülkesinde de kızlık zarı bekareti ifade eden bir olgu haline gelmiştir.

Kızlık zarının bilimsel ismi, Latince kaynaklı hymen sözcüğüdür. Latince hymen olarak bilinen kızlık zarı odaklı operasyonların ismine de hymenoplasti denir. Hymenoplasti alanında uzman doktorlar, profesyonel bir şekilde ve herhangi bir sağlık riski teşkil etmeden kızlık zarı dikim operasyonunu yapabilirler.

Ankara Kızılay Kızlık Zarı Muayenesi İçin Kliniğimize Uğrayın:

Ankara Kızılay Kızlık Zarı Dikimi Anında Bilgi İçin;
Randevu:(0533) 047 27 90

Doktorla İletişim:(0506) 293 52 79

 

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Kızlık zarınızın bozulduğuna dair işaretleri anlamak için, bilimsel olarak geçerli nedenleri sıralayalım. Bazı insanlar, kızlık zarı konusunda inandıkları hurafelerden yola çıkmaktadır, ancak durum her zaman aynı olmayabiliyor. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ve hangi durumlar bunun bir belirtisidir? Kızlık zarınızın bozulması, adet döngünüzü etkiler mi? İşte kızlık zarı bozulma belirtileri…

Kızlık zarı bozulmasında genellikle iki temel durum mevcut. Spesifik vakalar zaman zaman söz konusu olsa da, temel olarak iki tip bozulmadan söz edilir; kısmi bir yırtılma ile genel bir kızlık zarı yırtılması durumlarında ortaya çıkan fiziksel sonuçlar farklıdır.

Yırtılan kızlık zarı nasıl anlaşılır?

Eğer kızlık zarınızda bir  yırtıl söz konusu olduysa, en önemli belirtisi kan toplanmasıdır. Bazı kadınlarda yırtık izleri kısmi dahi olsa gözle görülür derecede ciddi olabilir. Kızlık zarının yan kısımlarında morluklar olması da aynı şekilde, bir yırtılma vakasının habercisidir.

Kızlık zarı kanaması olmazsa ne yapmalı?

Kızlık zarında özellikle ilk gece ilişkilerinde bir yırtılma, dolayısı ile kan gelmezse bu birçok kişi için gergin bir sonuçtur. Ancak kızlık zarı kanı gelmemişse, bunun farklı nedenleri de olabilir. Bunların en başında, kızlık zarının yuvarlak tipli olması gösterilebilir. Zarın türlerine göre, birkaç farklı kızlık zarı çeşidi söz konusudur. Eğer kızlık zarının ortasında, geniş ve yuvarlak bir yapı olursa, bu birçok kişi için kanama olmaması anlamına gelir. Eğer kan gelmediği taktirde doktora gidilirse ve bir inceleme yapılırsa, bunun nedeni de anlaşılacaktır.

Kızlık zarının ortasında yuvarlak bir bölge olması dışında aynı zamanda, kanamama konusunda bir diğer neden de kızlık zarının çok kalın olması diyebiliriz. Çok kalın olan kızlık zarlarında yırtılma söz konusu olmayabilir. Bu durumda farklı bir müdahale olmaktadır, kızlık zarı dikim işlemleri kapsamında da değerlendirilebilecek, jinekologların ve hymenoplasti alanında çalışan doktorların çalışma alanına giren bu durumun adı himektomidir. İnsanlar, bu cerrahi alanına ve insanların yaşadıkları spesifik sorunlara hakim olmadıkları için, yargısız infaz yapabilmeler.

Kızlık zarı konusunda diğer bir bilinmeyen, ancak sorun yaratan durum da stres kaynaklı, zarın geri çekilmesidir. Bazı kadınlar, özellikle de eşi kızlık zarı konusunda takıntılı olanlar ilişkiye girme esnasında kendilerini kasarlar. Vücut buna bir tepki olarak, kızlık zarının geri çekilmesini sağlayan hareketler yapar. Birkaç cm içeri gömülen kızlık zarı, büyük ihtimalle yırtılmamakta ve kanama olmamaktadır. Bu durum yaşanırsa yapılabilecek en iyi şey, bir jinekologa görünmektir.

Kızlık zarı bozulması esnasında yaşanan acı yüksek midir?

Kızlık zarı, yapısı gereği çok ince bir zar olduğu için, ciddi bir ağrı ya da sancı yaşanmamaktadır. Kızlık zarının bozulması esnasında olabilecek en yüksek ağrı, çok ince bir sızı olabilir. Eğer kızlık zarı bozulması esnasında canım çok acır mı diye bir düşünce içindeyseniz, merak etmeyin. Kızlık zarının bozulması, can acıtan türden bir fiziksel durum değildir.

Masturbasyon esnasında kızlık zarı bozulur mu?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de masturbasyon esnasında kızlık zarının bozulup bozulmadığıdır. Masturbasyon, cinsellik ya da fiziksel anlamda herhangi bir negatif yönü olmayan bir harekettir. Masturbasyon size sadece aradığınız cinsel hazzı yaşatan bir durumdur. Ancak masturbasyon esnasında vajinadan içeri birkaç santimlik bir giriş kızlık zarını bozabilmektedr. İnce zar bir yapı, eğer bir parmağın ciddi bir fiziksel müdahalesine uğrarsa, çok rahat bir şekilde bozulabilmektedir. Bu yüzden kızlık zarını önemsiyorsanız, dikkatli olmalısınız.

Kızlık zarı dikimi hangi yöntemlerle yapılmaktadır?

Gelelim zedelenmiş ve yırtılmış kızlık zarları için nasıl operasyonlar ile kızlık zarı dikiminin gerçekleştiği konusuna. Kızlık zarı dikim operasyonları, yani hymenoplasti işlemleri iki modeldedir. Temel olarak iki kızlık zarı dikimi mevcut, bunlar “kalıcı kızlık zarı dikimi” ve “geçici kızlık zarı dikimi”dir. Kızlık zarı dikim operasyonun kalıcı ya da geçici olması durumuna göre fiyatları da değişmektedir, etkileri de değişmektedir. Bu yüzden dikim modeline karar vermeden evvel bir jinekologa danışmanızda kesinlikle fayda vardır. Şimdi kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerinin özelliklerine gelelim.

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Flep yöntemi

Kızlık zarı dikimi konusunda en geçerli yöntemlerden birisi olan flep yöntemi, uzun vadeli yani kalıcı kızlık zarı tamiri olarak da biliniyor. Flep yöntemi, bilimsel anlamda doku kaydırma yöntemidir. İlk cinsel ilişkide, kızlık zarından kaynaklı kanamanın aynısına yol açan flep yöntemi, kalıcı kızlık zarı dikimi araştırması yapanların karşısına çıkacak bir tür işlemdir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Mikrocerrahi yöntemi

Flep yöntemi dışında bir diğer kalıcı kızlık zarı dikim yöntemi de mikrocerrahidir. Mikrocerrahi operasyonu, isminden de anlaşılacağı üzere kızlık zarının yırtılmış kısımlarını, ince bir cerrahi operasyonla tekrardan bir araya getirme işlemidir. Mikrocerrahi operasyonu, flepe göre daha güvenilir ve net sonuç veren bir yöntemdir. Ancak mikrocerrahi ile kızlık zarı dikim işlemi için nispeten daha ileri düzey, deneyimli bir doktor ile anlaşmanız önemli olacaktır. Deneyim ve profesyonellik isteyen bir kızlık zarı dikim operasyonu türüdür.

Kısa vadeli kızlık zarı dikim operasyonları

Kalıcı kızlık zarı operasyonlarının dışında bir diğer model de kısa vadeli kızlık zarı dikim işlemidir. Bu işlemden genellikle yakın zamanda evlenecek kadınlar faydalanmaktadır. Kısa vadeli kızlık zarı dikim işlemlerinde, vajinanın daraltılması işlemi yapılmaktadır ve bu durumda 1 ile 7 gün arasında, kızlık zarı zedelenmesi durumunda aynı şekilde kanama söz konusu olmaktadır. Tercihinize göre uzun vadeli kalıcı kızlık zarı dikim operasyonları ya da kısa vadeli operasyonlar sizin için daha uygun olabilir. Bu konuda bilgi almak için, uzman jinekolog ile görüşmenizi öneririz.

Kızlık zarı dikim operasyonu faydalı bir cerrahi işlem midir?

Yazımızda belirttiğimiz gibi, kızlık zarı son derece doğal ve narin bir yapıdır, bir şekilde zarar görmesi de çok olası bir durumdur. Ancak her şeye rağmen bilinçsizlik ve eğitimsizlik kaynaklı, birçok insan kızlık zarını bekaret simgesi olarak gördüğü için olası bir kızlık zarı kanamaması durumunda ciddi ihtamlar yöneltebilmek hatta kimi zaman evlilikler bitebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, ciddi bir hymenoplasti operasyonu geçirerek bu riski ortadan kaldırmak elinizde. Kızlık zarı dikimi operasyonu kadınlar için faydalı bir işlemdir. Kızlık zarı dikiminden önce özgüvenini kaybetmiş ve ürkek davranan birçok kadının kendine güveni gelmekte ve hayatında daha emin adımlarla ilerlemektedir.

Hangi doktorlar kızlık zarı dikim operasyonu yapabilir?

Tıbbi anlamda düşünürsek, jinekolog doktorlar kızlık zarı dikim operasyonu konusunda yetkindir. Ancak her jinekolog da kızlık zarı dikim işleminde uzman değil. Bu anlamda sadece, hymenoplasti uzmanı doktorlara bu konuda gitmelisiniz. Kadınlar açısından ciddi bir önem teşkil eden konu olmasından ötürü, sadece alanında uzman doktorlara bu operasyon için gidilebilir.

Kızlık zarı operasyonlarında başarı oranı nedir, risk var mı?

Kızlık zarı dikim işlemleri, çok yüksek bir başarı ortalamasının olduğu operasyonlardır. Eğer alanında uzman ve hymenoplasti konusuna hakim bir plastik cerrah ile bu operasyoun gerçekleştirirseniz, %100 başarılı bir sonuç sizi bekliyor.

Kızlık zarım esnek ya da geride, ben de zarımı diktirebilir miyim?

Kızlık zarının birçok farklı durumu söz konusu oluyor. Bunların arasında, doğal bir şekilde kızlık zarı geride olan kadınlar da mevcut, kızlık zarı çok fazla ensek olanlar da. Neticede bir kanama olmayacağı için size sorun yaşatabileceğini düşündüğünüz kızlık zarı durumu için, operasyona girebilirsiniz. Kızlık zarları üzerinde yapılan mikrocerrahi işlemler ile esnek ya da geride olan kızlık zarları, normalde olması gerektiği formuna kavuşturulabilmektedir.

Kızlık zarımı diktirdim, eşim ya da sevgilim anlar mı?

Kadınların kızlık zarı dikim işlemleri konusunda en çok merak ettiği hatta endişelendiği konuların başında, kızlık zarı dikimi gerçekleştikten sonra birlikte olunan partnerin bunu anlayıp anlamayacağıdır. Kızlık zarında bir operasyon yapıldığını anlamak için ciddi bir jinekolog olmak ya da adli tıp gibi spesifik bir alanda yetkin olmak gerekmektedir. Herhangi bir insanın kızlık zarı operasyonunu fark etmesi neredeyse imkansızdır.

Kızlık zarı neden bozulur? Bozulmaması için neler yapmalısınız?

Kadınların hassas olduğu bir konu olan kızlık zarı konusunda merak edilen en önemli sorulardan birisi de, kızlık zarları tam olarak hangi nedenden ötürü bozulmaktadır? Sürtünme yolu ile kızlık zarı bozulur mu? Uzmanlara göre sürtünme ile ilişki yoluyla kızlık zarı bozulması imkansıza yakın bir durumdur. Ancak çok ciddi bir fiziksel müdahale belki de nadiren bu duruma yol açabilir. Parmak ile müdahalede özellikle de mastürbasyonda kızlık zarının bozulma durumuna sık rastlanmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi yaptırmak için kaç yaşında olmak gerekli?

Bazı insanların kafasındaki soru işareti, yasal olarak kızlık zarı operasyonuna girmek için, alt sınır olarak kaç yaşında olmak gerektiği. Türkiye’de kızlık zarı operasyonu için gerekli alt yaş sınırı 18’dir. 18 yaşına girmiş herkes, herhangi bir uzmana danışmadan direkt olarak profesyonel bir jinekologa giderek, kızlık zarı dikimi için başvurabilir. Ancak 17 yaş ve altındaki kişiler için anne veya babadan yazılı izin alınması, kızlık zarı dikimi için bir gerekliliktir. Kısacası herhangi bir yasal engeli bulunmayan kızlık zarı diktirme işleminin tek kuralı, 18 yaşı dolduruyor olmaktır.

Eşiniz ya da sevgiliniz, partneriniz kızlık zarınızın diktirildiğini anlar mı?

Birçok kadın tarafından, sosyal şartlardan ötürü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirilen kızlık zarı diktirme operasyonunda en çok korkulan konular arasında ‘kızlık zarı dikim işlemi anlaşılır mı’ sorusu yer tutuyor. Flep ya da mikrocerrahi tekniği olsun, diğer operasyon türleri olsun, bir insanın kızlık zarı operasyonunu fark etme ihtimali hemen hemen yoktur. Bu işlemi sadece, çok profesyonel bir jinekolog fark edebilir. Bu durumda da, korkmanız gereken bir konu yoktur. Eşiniz ya da sevgiliniz, böyle bir işlem düşünürseniz bunu asla fark edemez.

Ankara Kızlık zarı dikimi fiyatları

Şimdi gelelim İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde ve Konya, Gaziantep gibi yerlerde kızlık zarı dikimi fiyatlarının ne durumda olduğuna. Kızlık zarı dikim operasyonlarında en yüksek rakamlar İstanbul’da karşımıza çıkıyor. İstanbul’da flep ve mikrocerrahi kızlık zarı dikim operasyonlarının fiyatları 2 bin TL düzeyinden başlamakta. Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları’da 2750 TL ,  İzmir’de 1800 TL alt sınırından başlamaktadır. Konya’da 3 bin TL, Kayseri’de 3100 TL fiyatlarından başlayan kızlık zarı dikim operasyonları, Antalya’da ise 3 bin TL ortalamada karşımıza çıkıyor. Ancak tabii ki flep ve mikrocerrahi gibi uzun vadeli, kalıcı kızlık zarı dikim işlemlerinin fiyatlarının dışında aynı zamanda daha geçici yenilikçi yöntemler de mevcut.

Yapay kızlık zarı nedir, fiyatı nedir?

Cerrahi yöntemler dışında, son dönemde bazı kadınlar arasında tercih edilen yapay kızlık zarları da ameliyatsız kızlık zarı operasyonu olarak biliniyor. Ameliyat olmadan kızlık zarı diktirme olarak da bilinen bu ürünlerin fiyatları 200 TL ortalamasındadır. Ancak yapay kızlık zarlarının, operasyonlara nazaran çok da güvenilir olmadığı bilgisini de sizlerle paylaşalım, zira hayatınızın önemli bir döneminde kullanacağınız bu ürün eğer istediğiniz düzeyde olmazsa ve sorun yaratırsa, sizin için olayın bir anlamı kalmamaktadır. Bu yüzden her zamanki gibi önerimiz kızlık zarı ile ilgili ameliyatsız bir yapay ürün düşünürseniz yine de bir jinekolog ile görüşmenizdir.

Yapay kızlık zarlarının dışında aynı zamanda sahte kızlık aparatları olarak vajina daraltıcılar, tampon temizleyiciler de kadınlar tarafından kullanılıyor. Modern tıp, sürekli olarak kızlık zarı bozulması durumuna karşı yeni önlemler geliştirse de en iyi yöntemin, en sağlıklı işlemin kızlık zarı dikimi operasyonu olduğunu söylememize gerek dahi yoktur.

Kızlık zarım bozuk, ne yapmalıyım?

İlk olarak kesinlikle strese, depresyona girmemenizi öneriyoruz. Kızlık zarı operasyonları artık hem uygun fiyatlı hem de her şehirde gizlilik içinde ve çok rahatlıkla yapılabilen işlemlerdir. Psikolojinizi bozmadan, kendinize haksızlık etmeden hayatınızı sürdürün. Bu konu ile ilgili, yaşadığınız yere yakın bir jinekolog mutlaka hizmet vermektedir, en iyi yöntem yakında yer alan bir jinekologa gidip, hymenoplasti alanında alacağınız bu hizmet ile ilgili bilgi almaktır.

Namus hiçbir zaman iki bacak arasında olmadığı gibi, birçok farklı nedenden ötürü bozulabilen kızlık zarının zedelenmesi asla canınızı sıkmanızı gerektirecek bir konu değildir. Web sitemiz üzerinden bizden bilgi alabilirsiniz.

Devam

Sezaryen Sonrası Normal Doğum Yapılabilir Mi?

Gebelik yaklaşık olarak 40 hafta süren son derece önemli bir süreçtir. Doğumun başarılı olarak yapılması ve dünyaya sağlıklı bir bebeğin getirilebilmesi için mutlaka gebelik takiplerinin düzenli olarak yapılması, mümkün olduğunca planlı gebelik yaşanılması gerekir. 40 haftalık sürecin sonunda ya da doğumun başladığı anda doğum yöntemleri arasından karar verilmesi gerekir. Bilindiği üzere normal doğum ve sezaryenle doğum olmak üzere 2 farklı yöntem bulunmakta olup bu kararı vermesi gereken iki kişi doğumu yapacak olan kadın ve doğum eyleminin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacak olan kadın doğum uzmanıdır.

Normal Doğum Nedir?

Normal doğum adından da anlaşılacağı üzere doğum eyleminin normal yollardan gerçekleştiği doğum yöntemidir. Tüm şartların doğum için uygun olduğu tüm gebeliklerde aksi bir durum söz konusu olmadıkça mutlaka normal doğum tercih edilmelidir. Ancak normal doğumun mümkün olmadığı durumlarda asla anne normal doğuma zorlanmamalı, ya da anne adayı normal doğum yapmak için ısrarda bulunmamalıdır.

Normal doğum, doğum eyleminin vajinal yoldan meydana geldiği operasyonlara verilen isimdir. Son yıllarda ülkemizde sezaryenle doğum oranlarının katlanarak artması nedeni ile Sağlık Bakanlığı anne adaylarının normal doğuma yönlendirilmesini sağlamak amacı ile çeşitli kampanyalar düzenlemekte, doktorları da bu yönde teşvik edecek yasal düzenlemeler yapmaktadır. Bunun nedeni sezaryenle doğumun müdahaleli bir doğum yöntemi olması ve sonrasında sınırlı sayıda çocuk sahibi olunmasının gerektiğidir. Suda doğum ve epidural doğum gibi pek çok yöntemle ağrısız normal doğum yapılması mümkün kılınmaktadır.

Sezaryenle Doğum Nedir?

Karın bölgesine atılan bir kesinin aracılığı ile yapılan doğuma sezaryenle doğum adı verilmektedir. Sezaryenle doğum yapılan cerrahi bir müdahaledir ve zorunlu olmadığı müddetçe asla tercih edilmemelidir. Ancak bazı durumlarda da sezaryenle doğum yapılması zorunludur. Bu durumlar;

 • Annenin doğum fobisi yaşaması ve bu korku nedeni ile normal doğum yapamayacak olması,
 • Anne adayının normal doğumu engelleyen kronik bir hastalığının olması,
 • Anatomik olarak (kadın çatısının dar olması gibi) normal doğumun mümkün olmaması,
 • Gebelik şekeri ve gebelik zehirlenmesi gibi doğumun acil olarak yapılmasının gerektiği durumlar,
 • İri bebek (bebeğin 4,5 kilo ve daha ağır olması) doğumu,
 • Kordon bağının bebeğin boynuna dolanması, bebeğin anne karnında kendi kakasını yemesi, bebeğin kalp atışlarının düşmesi gibi acil müdahale edilmesi gereken durumlar da sezaryenle doğum kaçınılmazdır.

Sezaryen Sonrası Normal Doğum Olur Mu?

İlk doğumunu kendi elinde olmayan nedenlerle sezaryenle doğum olarak gerçekleştiren kadınlar ikinci gebeliklerinde normal doğum yapmayı tercih etmektedir. Sezaryenle doğum sonrası normal doğum yapılması için bazı kriterlerin taşınmazı zorunludur. Bu şartları taşıyan kişilerin ikinci doğumlarını normal doğum yöntemi ile yerine getirmeleri mümkündür. Sezaryen sonrası normal doğum yapmak için aranılan kriterlerden bazıları şunlardır;

 • Bebeğin kilosunun düşük olması ya da normal doğum için uygun sınırlarda bulunması,
 • Pelvik kemik yapısının normal doğum için uygun olması,
 • Sezaryenle doğum esnasında açılan kesinin rüptür oluşma riskini azaltacak şekilde atılmış olması (rüptür daha önce sezaryenle doğum yapan kadının normal doğum esnasında bu kesi yerinin yırtılarak açılmasıdır ve büyük risk içerir),
 • Normal doğum için rahim ağzı açıklığının doğuma yakın sürede istenilen seviyeye ulaşması,
 • Gebelik takibi süreci boyunca tüm sağlık verilerinin hem anne hem de bebek için olumlu olması,
 • Doğum esnasında ve doğum sonrasında her türlü riski karşılayacak olan tam teşekküllü bir hastanede, deneyimli bir doktor tarafından doğum yaptırılacak olması koşullarında sezaryenle doğum sonrasında normal doğum yapılması mümkündür. Ancak tüm gebelik takibi buna göre yapılmalı ve hasta ile doktor buna göre planlamada bulunmalıdır.
Devam

Dikilen Kızlık Zarı Ne Zaman İyileşir?

Avrupa ülkelerinde hiçbir önemi bulunmayan kızlık zarı ne yazık ki ülkemizde hala toplumsal bir tabu olarak görülmektedir. Alınan tüm önlemlere rağmen töre cinayetleri bir türlü engellenememekte ve bu tip cinayetlerde kadının evlenmeden önce bekaretini kaybetmesi en önemli neden olarak öne çıkmaktadır. Yaşanan bu tip dramların önüne geçebilmek adına günümüzde kızlık zarı tamiri operasyonu yapılmaktadır. Peki, dikilen kızlık zarı ne zaman iyileşir, kızlık zarı nasıl dikilir ve dikilen kızlık zarı kanar mı gibi sorularınızın merakla beklenen yanıtları…

Dikilen Kızlık Zarı Kaç Günde İyileşir?

Dikilen kızlık zarının kaç günde iyileşeceği konusunda belirleyici olan en önemli etken tercih edilen kızlık zarı dikimi yöntemidir. Günümüzde kızlık zarı tamiri yöntemleri olarak kalıcı kızlık zarı tamiri ve geçici kızlık zarı tamiri olmak üzere 2 farklı seçenek sunulmakta olup bu seçeneklerin hangisinin kullanılacağı iyileşme sürecini belirlemektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalı?

Geçici kızlık zarı tamiri evlenmeden önceki en az 2 en fazla 6 günlük süreç içerisinde yapılmalıdır. Bu yöntemde kızlık zarının olduğu yere dikiş atılmakta, atılan bu dikiş sayesinde de cinsel birleşme esnasında kanama meydana gelmektedir. Lokal anestezi altında yapılan bu müdahale son derece basit bir işlemdir ve yaklaşık 15 dakikalık süreç içerisinde tamamlanır. İlişki esnasında kanama garantisi ne yazık ki bu yöntemde verilememektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Bir diğer kızlık zarı tamiri yöntemi ise kalıcı kızlık zarı tamiri yöntemidir. Bu yöntem son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir yöntem olup bunun en önemli nedeni kanama garantisi verilmesi ve son derece kesin sonuçların elde edilmesidir. Çünkü bu yöntemde kızlık zarı onarılması değil baştan kızlık zarının yapılması gerçekleştirilmektedir ve yapay bir kızlık zarı oluşturulur. Bu sayede gerçek kızlık zarından farkı olmayan bir yapay zar oluşturularak kızlık zarı kanaması garanti altına alınır. Lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 15 – 20 dakika içerisinde operasyon tamamlanır.

Kızlık zarı dikiminden sonraki iyileşme süreci çok önemlidir. Bu dönemde doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Buna ek olarak kişisel hijyene çok fazla önem gösterilmeli, enfeksiyona açık olan bölge temiz tutulmalıdır. Operasyondan sonra aynı gün içerisinde hasta taburcu edilir ancak hastanın kendisini koruması gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 2 gün boyunca bölgenin su ile temasından kesinlikle kaçınılmasıdır. 2 günlük sürenin dolmasının ardından ise ayakta duş yapılarak yıkanılması ve yine bölgenin aşırı su ile temas etmesi engellenmelidir. 10 gün boyunca aşırı aktivitelerden kaçınılması, kabızlıktan kişinin kendisini koruması ve lif yönünden zengin gıdalarla beslenilmesi önerilir. Protein ağırlıklı olarak beslenilmesi yara dokusunun daha hızlı iyileşmesini sağlaması açısından fayda sağlamaktadır.

Doğum Yapan Kadınlarda Kızlık Zarı Tamir Edilir Mi?

Evet, doğum yapan kadınlarda da kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir. Ancak kızlık zarı tamiri işlemi esnasında mutlaka vajina daraltma ameliyatı da uygulanmalı, bu sayede operasyonun başarısı arttırılmalıdır. Vajina daraltma operasyonu da son derece kolay bir işlem olup kızlık zarı diken doktorlar tarafından başarılı bir şekilde yerine getirilebilmektedir. Ancak hem işlemin başarılı bir şekilde tamamlanması hem de ilk ilişki esnasında kanama yaşanması için bu alanda uzman olan bir hekim ile çalışılması çok önemlidir. Yine operasyon esnasında gerekli hijyen kurallarına uyulmaması operasyon sonrasında enfeksiyon riski oldukça yükselmekte bu da ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle kızlık zarını diken hastaneler ve doktorlar arasından seçimde bulunulurken dikkatli olunmalıdır.

 

Devam

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Kürtaj yada diğer adı ile küretaj kadınlarda hamileliğin sonlandırılması operasyonuna verilen isimdir. Halk arasında sadece hamileliğin sonlandırılması işlemi olarak bilinen kürtaj, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi, rahmi gebeliğe hazırlamak gibi amaçlar için de yapılan bir işlemdir. Bu şekilde yapılan kürtaj operasyonlarına “Retansiyone küretaj” adı verilir. Aynı zamanda adet süresinin normalden uzun sürmesi gibi durumlarda da kürtaj yöntemine başvurulabilmektedir.

Kürtaj operasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde;

 • Her şeyden önce kürtajın cerrahi bir işlem olduğunu ve mutlaka tecrübeli bir kadın doğum uzmanı tarafından yaptırmanız gerektiğini unutmayın.
 • Doktorunuzun operasyon öncesi verdiği ilaçları kullanmanız gerekmektedir.
 • Kürtajdan 4-6 saat öncesine kadar yemek ve sıvı alımını kesmelisiniz.
 • Doktorunuza lokal anestezi ve genel anestezi arasındaki farkları sormalı ve kendinize hanginizin uygun olduğunu sormalısınız.
 • Kürtaj sonrasında hekiminizin uyarılarını önemsemeli, kontrollere mutlaka gitmelisiniz.
Devam

Neden Kızlık Zarı Dikiminde Uzman Doktor?

Kişiler çeşitli rahatsızlıklarında alanında en iyi uzmandan yardım almaya gayret ederken, kadınsal noktalarda bu durum değişebilmektedir. Özellikle mahremiyet söz konusu olduğunda kadınların olabildiğince tanınmamış, bilinmeyen sağlık merkezlerine başvurması, çoğu zaman olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu tür durumların yaşanmaması adına ise kızlık zarı dikimi ya da benzer konularda kişilerin mutlaka bu alanda uzman olan bir doktordan destek alması gerekmektedir. Bu uzman desteği ile birlikte kişilerin daha iyi bir sonuç elde etmesi ve her şeyden de önemlisi güvenli bir şekilde işlem yaptırması söz konusu olur. Konuyla ilgili kısa bir araştırma dahi kişilerin daha güvenli ve iyi bir merkez müracaat etmesini sağlayacaktır.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezde kadınlara yönelik hizmet elde edilebilir. Bugüne kadarki süreç içerisinde kendini bu alanda kanıtlamayı başarmış pek çok uzman doktor olduğundan dolayı sizler de kadınsal konularda bu uzman doktorları tercih edebilirsiniz Ankara bölgesine yakın olan kişiler için bu konuda en önemli isim Esra Çabuk Cömert’tir. Kadınsal hastalıklarda ve çeşitli operasyonlarda yetkili olan uzman doktor, özellikle kızlık zarı dikimi konusunda çoğu kadının ilk tercihlerinden birisi olmayı başarmıştır. Özel bir merkezde yapılan operasyonlarda kişilerin özel bir şekilde muayene edilmesi ve ardından uygun bir operasyon tarihinin çıkarılarak destek sağlanması söz konusu olur. Bu avantajlar ve özel imkanlar için siz de başta kızlık zarı dikimi olmak üzere çeşitli rahatsızlıklarda Esra Çabuk Cömert’i tercih edebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Güven

Kadınlar için uygulanan özel yöntemlerin tümünde özel bir mahremiyet söz konusudur. Kızlık zarı diktirmek isteyen bir kadın, mahrem bölgesini açacağından dolayı bu durum çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Fakat uzman bir doktor, profesyonel bir merkez kadınların bu konuda yaşadığı sorunların tamamen ortadan kalkmasını sağlar. Eğer bu tip düşüncelileriniz ve çekinceleriniz varsa size bu şekilde destek verecek bir merkez belirleyebilirsiniz.

Ankara bölgesine uzak olan kişilerin Esra Çabuk Cömert’ten destek alması, özellikle uzun sürecek operasyonlarda çok fazla uygun olmasa da Ankara yakınında olan kişiler için böyle bir sorun yaşanmaz. Alacağınız randevu ile birlikte ilk kontrollerin yapılmasını ve buna bağlı olarak da operasyonların başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi gibi durumlar hassas olduğu gibi merkezde tüm endişeleriniz giderilecektir. Bugüne kadar pek çok farklı operasyonu başarılı bir şekilde yapmayı başaran Esra Çabuk Cömert, aynı zamanda kişilerde güven yaratmayı da başarmış durumdadır. Bu konuda internet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma dahi uzman doktorun bu konuda ne kadar iyi olduğunu ve tercih edilebilirliğini gözler önüne serecektir. Bu bakımdan aklınızda soru işareti dahi olsa alacağınız randevu sonrasında sizlere bu konuda destek verecek uzman doktor ile görüşme sağlayabilir, ardından içiniz rahat bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  

Devam

Kürtaj İçin Yasal Süre Ne Kadar?

Çocuk sahibi olmak istemeyen kişilerin hamile kalması halinde yapılması gereken tek işlem çocuğu aldırmaktır. Kürtaj olarak adlandırılan bu yöntem ile birlikte hamilelik sonlandırılır ve böylece kişiler istediği sonucu elde edebilir. Fakat Türkiye’de bu operasyonların uygulanabilmesi adına 10 haftalık bir süre geçerlidir. Bu sürenin aşılması ve mutlaka zamanında kişilerin merkeze müracaat etmesi gerekir. Aksi halde kürtaj yaptırılması söz konusu değildir. Zamanında yapılmayan başvurular nedeniyle kişiler destek alamama sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum ise kişilerin bu hamileliğini sürdürmesi ve bebeğin doğmasına dahi neden olabilecektir. Bu tip riskler kişilerin hayatını doğrudan etkileyecek durumdadır ve bu nedenle hamilelik düşünmeyen ve bebek sahibi olmak istemeyen kişilerin hamilelik başlangıcı itibariyle bu konuda gerekli desteği alması gerekecektir.

Bebek Aldırma Ve Kürtaj

Bebek aldırma işlemlerinde süreç çok hızlı bir şekilde ilerler ve en kısa süre içerisinde bebeğin alınması hedefler. Bu bakımdan kişilerin başlangıç aşaması itibariyle kararlı olması da yine operasyonları yönlendirecektir. Bu kişilerin kararsızlık yaşaması ya da operasyonlara karar vermede zorluk çekmesi, bu aşamada sürenin aşılmasına neden olabilecektir. Fakat belirtildiği gibi süre aşıldıktan sonra bu aşamada risk alınmış olur. 10 haftalık bebeği olan ve bu süreyi geçiren kişiler yasal yollarla destek alamayacağından dolayı bu konuda yasal olmayan yollara müracaat etmesi gibi durumlar da yine söz konusu olabilmektedir. Fakat yasal olarak hizmet vermeyen bir merkezden destek alınması çok sakıncalıdır. İstenmeyen pek çok sonucun ortaya çıkmasının yanı sıra kişilerin farklı hastalıklar yaşanması da yine görülebilir. Bu nedenle de kişilerin bu tip riskler almaması önerilir. Kürtaj operasyonlarında içerde parça bırakılması, operasyon sırasında çok fazla kanamaya sebebiyet verilebilmesi sıklıkla görülen etkilerdir. Alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlarda iyi bir sonucun alınması çok mümkün olmayacaktır. Zira oldukça riskli bir operasyon olan kürtajda tüm detaylarını düşünülmesi ve iyi bir programlamanın yapılması gerekecektir. Tüm bu hazırlıklar yapıldıktan sonra ameliyata geçilerek kişilerin kürtaj yaptırması sağlanabilir. Kişilerin acele etmemesi ve bu alanda en iyi olan merkez ile çalışmaya da gayret etmesi gerekir. Merkez sayısının fazla olması her ne kadar seçim noktasında kişilerin kafasını karıştırır. Yapılacak kısa bir araştırma, hangi merkezlerin bu noktada iyi olduğunun anlaşılmasını sağlar. Daha önce merkezlerde operasyon yaptırmış kişilerin değerlendirmelerinin okunması yine bu aşamada önem kazanmaktadır.

İnternet en büyük yardımcı olduğu gibi internet üzerinden yapacağınız incelemelerde kişiler resmi internet sitelerini kullanarak operasyonlar ile ilgili pek çok farklı bilgi alabilmektedir. Sunulan imkanlar ve yasal mevzuatlar göz önünde bulundurulduğunda, kişiler için oldukça cazip bir haftalık süreç sunulmuştur. Bu hafta içerisinde yapılacak başvurular bu konuda uygun bir şekilde destek alınmasını sağlar ve tüm hamile kadınlar kürtaj için yasal bir hak olarak gerekli desteği merkezlerden alabilir.

Devam

Kürtaj Düşünen Kadınlar Ne Yapmalı?

Hamile kalan fakat çocuğu doğurmak istemeyen kişiler, bu konuda çok farklı yöntemlere başvurabilmektedir. Bu sürecin öğrenilmesini istenmeyen kişiler, yasal olmayan yerlerde yaptırdıkları operasyonlarla bu konuda destek almaya çalışmaktadır. Fakat kürtaj için bu tür durumlar son derece risk içerir ve kadınların kesinlikle bu tip çözümlere yönelmemesi gerekmektedir. Öyle ki operasyonlar, kişilerin çok hassas bölgesine uygulanır ve bu sırada enfeksiyon kapılma riski oldukça fazladır. Aynı zamanda başarısız bir operasyon sonraki dönemlerde çok farklı sağlık problemlerini ortaya çıkarabilecektir. Bu tip risklerin alınmaması ve hayati tehlike gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmaması adına ise kişilerin başlangıç aşaması itibarıyla uygun bir yol izlemesi gerekecektir.

Türkiye’de Kürtaj Çalışmaları

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezden kişiler destek alma şansına sahiptir. Fakat merkezlerin tıbbi yeterliliği ve uzmanların bu konudaki deneyimleri aynı değildir. Bu nedenle de başlangıç aşaması itibariyle merkezlerin değerlendirilmesi sırasında bu tip detaylara dikkat edilmelidir. Merkez seçimi yapıldıktan sonra ise yapılması gereken tek işlem randevu almak ve bu randevu dahilinde kürtaj operasyonlarını yaptırmaktır. Kişiler için kürtaj karar vermesi zor bir işlemdir ve bu nedenle de çeşitli çekinceler yaşanabilir. Fakat kişilerin karar verme aşamasında dikkatli olması ve çevresindeki etkilerden uzak bir şekilde karar verebilmesi ilerdeki pişmanlıkları ya da olumsuzlukları ortadan kaldıracaktır. Bu tip durumlar söz konusu olduğunda, iyi bir hazırlık süreci ile kendi hayatınız için iyi bir karar verebilirsiniz.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezin bu hizmetin sunulması, kişiler için şanstır. Öyle ki sorun yaşamamak adına pek çok farklı merkez incelemeye tabi tutulabilir. Bu inceleme sonucunda ise merkezler tarafından sunulan hizmetler ile ilgili pek çok farklı detaya erişimi sağlanmaktadır. Merkezlerin sunduğu hizmetlerde dahi farklılıklar olduğu görülecektir. Bu bakımdan kürtaj söz konusu olduğunda kişilerin acele etmemesi ve yasal süre içerisinde bu konuda destek alması gerekir.

Türkiye kapsamında pek çok kişi kürtaj operasyonlarını tercih ederek yaptırmaktadır. Aynı zamanda bu kişilerin aldığı hizmetler ile ilgili değerlendirmeleri de yine internet üzerinde bulunur. Bu bakımdan kişiler internet üzerinden yapacağı incelemeler neticesinde kendilerine yorumlardan daha iyi bir şekilde merkez belirleyebilir. Tek bir merkez ile çalışılması kişiler için en büyük şanstır. Öyle ki merkezlerde kişilere yönelik yapılacak incelemeler ve daha sonrasında sağlanacak hizmetlerde sürekli çalışılması artı bir avantaj katar. Uzmanın kişiyi tanıması ve bu konuda nasıl bir süreç izlemesi gerektiğini daha iyi bilmesi operasyonların daha yüksek başarılı tamamlanmasını sağlar. Bu bakımdan kişilerin iyi bir merkez belirlemesi pek çok noktada ona avantaj sağlayacaktır. Sadece internet üzerinden dahi kadınlar tarafından yapılan tercihlere göre gerekli olan detayları öğrenebilirsiniz.

Kürtaj fiyatları için buraya tıklayınız.

Devam

Kürtaj Yaptırdıktan Sonra Ne Olur?

İstenmeyen hamilelikler için çocuk aldırma operasyonları uygulanmaktadır. Kişilerin gebeliği hamilelik ile devam ettirmek istemesi halinde uygulanacak tek yöntem kürtajdır. Fakat kürtaj her zaman geçerli değildir ve sadece resmi mevzuatlar dahilinde uygulanabilmektedir. Bu nedenle kişilerin yasal süreye dikkat etmesi gerekir. Yasal süre geçtikten sonra kimse bu konuda resmi olarak destek alamaz ve hamileliği devam ettirmek zorunda kalır. Fakat ilk 10 haftalık süre içerisinde müracaat edilmesi halinde, kişilerin sağlık merkezlerinden konuda destek olabilmesi mümkün olmaktadır. Bu bakımdan ilk 10 hafta içerisinde yapılacak işlemler kişilerin sürece istediği şekilde devam ettirmesini sağlar. Herhangi bir sorun yaşamadan bebek aldırma operasyonları yaptırabilecek olan kişiler için bu durum oldukça caziptir.

İstenmeyen Gebelik Ve Kürtaj

İstenmeyen bir gebelikte zorunluluk nedeniyle doğumun yaşanması hem bebeğin hem de annenin çeşitli sorunlar yaşamasına yol açabilecek ve bu durum tüm hayat boyunca devam edecektir. Bu tür risklerin ortadan kaldırılması adına ise 10 haftalık süre içerisinde işlem yapılması yeterli olacaktır. Bu işlemlerde kişiler için hangi operasyonların uygulanacağı, operasyonlar için en uygun tarihin hangisi olduğu detaylı bir şekilde belirtilir. Böylece kişilerin aklında hiçbir soru işareti kalmaz. Kafası rahatlamış olan bir kişinin operasyonlardan destek alması ve yine merkezleri bu konuda tercih etmesi çok daha kolaylaşacaktır. Aklında çeşitli soru işaretleri olan bir kişinin bu konuda destek alması çok uygun değildir ve aynı zamanda pek çok farklı problemin ortaya çıkması da yine söz konusu olmaktadır.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkez tarafından bu konuda destek sağlanmaktadır. Böylece kişiler en yakınlarındaki merkezler arasından yapacağı incelemeler ile birlikte kendisi için en uygun hizmeti sunacak merkezi belirleyebilir. Ardından bu merkezde operasyonlarını uygulatabilir. Merkezdeki hekimlerin yeterliliği, nasıl bir operasyonun yapılacağı ve daha önce bu merkezde yapılan operasyonlardan nasıl sonuçların alındığı kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar arasındadır.

Merkezler için araştırma yaparken süreçleri doğru bir şekilde ilerletmeniz sizin daha iyi bir merkezden hizmet almanızı sağlar. İnceleme süreci ne kadar iyi olursa, daha iyi merkez seçilecek ve bu merkezden destek alınacaktır. Kişiler sadece internet araştırmaları sonucunda dahi pek çok farklı merkezle görüşme imkanı elde eder. Üstelik bu yerlerin internet sitelerinde yer alan bilgiler bu konuda önemli veriler sunmaktadır. Böylece görüşme dahi yapmaya gerek kalmadan kişilerin aklındaki soru işaretlerini karşılayabilmesi mümkün olmaktadır. İnternet araştırmalarını göz ardı etmemeli ve gerekli görüldüğü takdirde de bu konuda destek alabilir durumda olmanız, en çok dikkat edilmesi gereken detaylardır. Üstelik merkez için internet siteleri üzerinden yapacağınız incelemeler neticesinde merkezlere ulaşmanız ve randevu almanız da son derece kolay olacaktır. Bu aşamanın ardından yapılması gereken işlem sadece muayene randevusu saatinde buraya gitmek ve muayene olmaktır.

Devam