Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Ankara Genital Bölge Beyazlatma

Esra Çabuk CÖMERT

Genital Bölge Beyazlatma

Cinsel yaşamınız, vücudunuzda bulunan özel bölgelerin görünümünde bazı değişimlerin olmasına neden olur. Cinsel anlamda erkeklerin kadınlara oranla, partnerlerinde görünüme önem verdikleri kabul edilen bir gerçektir. Bu yüzden özel bölgelerdeki görünüm bozuklukları psikolojik sorunların da başlangıcı olacaktır. Kendine güvende azalma, cinsel deneyimden yeterince haz alınamaması sorunları bu problemlerin başında gelir. Hamilelik döneminin bu özel bölge deformasyonlarına neden oluşturan en büyük faktör olduğu görülebiliyor. Bikini bölgesinde ve genital bölgede kararma, şekil bozukluğu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölgedeki dış alan ‘vulva’ adını alıyor. Bu bölge zaman içerisinde hormonal değişimler veya yaşa bağlı olarak kararabiliyor. Bu kararmaya neden oluşturan hormon ise estrojendir. Vulva adlı bölge, estrojen bakımından zengin olduğundan koyulaşma görülebilir.

Hamilelik nedeniyle kadınlar estrojen hormonunu daha fazla salgılarlar ve bu durum da bölgede renk koyulaşmasının en büyük nedeni olarak görülür. Hamilelik döneminden sonraki zamanlarda bu koyulaşma geçmez ve kalıcı bir hale gelir. Bu konuda çözümler getiren kremler ve lazer uygulama işlemleri mevcuttur.

Genital Bölge Kararması İçin Kremler

Genital bölgedeki kararmadan şikayetçi olan bayanlar, genital bölge beyazlatıcı kremleri kullanabilirler. Bu uygulama, lazerli genital bölge beyazlatması işlemine göre daha az tercih ediliyor. Çünkü lazerli genital bölge beyazlatma işleminde daha net çözümler elde edilebiliyor.

Genital bölge beyazlatma işleminde kullanılan kremler, kimyasal peeling içeriklidirler. Bu solüsyon bazlı kremlerin hassas ciltlere uygun olan türleri haricinde kullanımdan kaçınmalı, cilt tipinize uygun olan genital bölge beyazlatıcı kremi kullanmalısınız. Cilt tipinize uymayan bir krem, ciltte tahrişe neden olabilir.

Genital Bölge Kararması İçin Kürler

Belli kür karışımları ile genital bölge beyazlatması konusunda hizmet alabilirsiniz. Bunlar kremlere kıyasla daha doğaldır ve cilt tipine uygun olarak uygulandıkları zaman cilt sorunları daha az görülür. Fakat genital bölge kararması için kullanılan kürler daha uzun dönemli olarak uygulanmalıdır ve sonuçlar bu nedenle uzun dönemler içerisinde kendisini gösterecektir.

Kuru olan genital bölgeye uygulanan genital bölge beyazlatma kürleri, homojenize bir kür karışımının cilde direk olarak uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Kür krem kıvamlı olduğu için bir süre ciltte tutulur. Kür kısa bir zaman içinde kuruma yapar ve daha sonra kalan kalıntılar temizlenir.

Genital Bölge Kararması İçin Lazer Tedavisi

Kozmetik alanında kullanılabilen birçok lazer teknolojisiyle tıbbi yardım alabilme imkanınız vardır.

Kozmetik jinekoloji olarak adlandırılan bu tıbbi metotlar genital bölge beyazlatma, genital bölge sıkılaştırması, lazerli vajina daraltma gibi işlemlere yer veriyor. Fraksiyonel lazerli olarak yapılan bu işlemlerin ayrıca akne izleri, cilt kırışıklıkları gibi sorunlara da uygulanması ve kalıcı olarak iyi sonuçlar alınması söz konusudur.

Genital Bölge Beyazlatmada Lazerli Tedavi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital bölge kararmasında lazerli tedaviyi tercih ederseniz, işlem sonrasında gerekli kremleri kullanmanız gerekecektir. Bu kremlerin işlem sonrasında kızarma, şişme gibi durumlar oluşmasına önlem amaçlı kullanılmaları söz konusudur. Ciltte bu durumların görülmesi son derece normaldir, bu nedenle kullandığınız kremlerin de yardımıyla ciltteki soyulmadan sonra çok daha canlı ve parmak bir cilt dokusuna sahip olabiliyorsunuz. Yenilenen doku daha sağlıklı olur ve kararma da kalıcı olarak ortadan kalkar.

Genital bölge beyazlatma işleminde kullanılan lazerlerin cilde herhangi bir zararı bulunmaz. Lazer ışınlarının cilde 3-4 milimetreyi geçmeyecek bir penetrasyonu bulunur. Bu nedenle adet düzensizliği, cinsel isteksizlik gibi durumlara yol açmazlar.


Hemen Ara
Whatsapp