Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Ankara Genital Bölge Beyazlatma

Esra Çabuk CÖMERT

Genital Bölge Beyazlatma

Cinsel yaşamınız, vücudunuzda bulunan özel bölgelerin görünümünde bazı değişimlerin olmasına neden olur. Cinsel anlamda erkeklerin kadınlara oranla, partnerlerinde görünüme önem verdikleri kabul edilen bir gerçektir. Bu yüzden özel bölgelerdeki görünüm bozuklukları psikolojik sorunların da başlangıcı olacaktır. Kendine güvende azalma, cinsel deneyimden yeterince haz alınamaması sorunları bu problemlerin başında gelir. Hamilelik döneminin bu özel bölge deformasyonlarına neden oluşturan en büyük faktör olduğu görülebiliyor. Bikini bölgesinde ve genital bölgede kararma, şekil bozukluğu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölgedeki dış alan ‘vulva’ adını alıyor. Bu bölge zaman içerisinde hormonal değişimler veya yaşa bağlı olarak kararabiliyor. Bu kararmaya neden oluşturan hormon ise estrojendir. Vulva adlı bölge, estrojen bakımından zengin olduğundan koyulaşma görülebilir.

Hamilelik nedeniyle kadınlar estrojen hormonunu daha fazla salgılarlar ve bu durum da bölgede renk koyulaşmasının en büyük nedeni olarak görülür. Hamilelik döneminden sonraki zamanlarda bu koyulaşma geçmez ve kalıcı bir hale gelir. Bu konuda çözümler getiren kremler ve lazer uygulama işlemleri mevcuttur.

Genital Bölge Kararması İçin Kremler

Genital bölgedeki kararmadan şikayetçi olan bayanlar, genital bölge beyazlatıcı kremleri kullanabilirler. Bu uygulama, lazerli genital bölge beyazlatması işlemine göre daha az tercih ediliyor. Çünkü lazerli genital bölge beyazlatma işleminde daha net çözümler elde edilebiliyor.

Genital bölge beyazlatma işleminde kullanılan kremler, kimyasal peeling içeriklidirler. Bu solüsyon bazlı kremlerin hassas ciltlere uygun olan türleri haricinde kullanımdan kaçınmalı, cilt tipinize uygun olan genital bölge beyazlatıcı kremi kullanmalısınız. Cilt tipinize uymayan bir krem, ciltte tahrişe neden olabilir. Aynı zamanda bu kremlerin etkili bir şekilde sonuç sağlaması için uzun süre düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Bu süre cilt yapınıza bağlı olarak değişmekle birlikte aylarca zaman geçmesini de gerektirebilir. Oysa genital bölge beyazlatma uygulaması yaptırmanız durumunda sadece 1 günde sonuç görülebiliyor. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Genital Bölge Kararması İçin Kürler

Belli kür karışımları ile genital bölge beyazlatması konusunda hizmet alabilirsiniz. Bunlar kremlere kıyasla daha doğaldır ve cilt tipine uygun olarak uygulandıkları zaman cilt sorunları daha az görülür. Fakat genital bölge kararması için kullanılan kürler daha uzun dönemli olarak uygulanmalıdır ve sonuçlar bu nedenle uzun dönemler içerisinde kendisini gösterecektir.

Kuru olan genital bölgeye uygulanan genital bölge beyazlatma kürleri, homojenize bir kür karışımının cilde direk olarak uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Kür krem kıvamlı olduğu için bir süre ciltte tutulur. Kür kısa bir zaman içinde kuruma yapar ve daha sonra kalan kalıntılar temizlenir.

Genital Bölge Kararması İçin Lazer Tedavisi

Kozmetik alanında kullanılabilen birçok lazer teknolojisiyle tıbbi yardım alabilme imkanınız vardır.

Kozmetik jinekoloji olarak adlandırılan bu tıbbi metotlar genital bölge beyazlatma, genital bölge sıkılaştırması, lazerli vajina daraltma gibi işlemlere yer veriyor. Fraksiyonel lazerli olarak yapılan bu işlemlerin ayrıca akne izleri, cilt kırışıklıkları gibi sorunlara da uygulanması ve kalıcı olarak iyi sonuçlar alınması söz konusudur.

Krem kullanımından ya da çeşitli kürler uygulamaktan çok daha pratik bir yol olan lazer uygulaması ile son derece pratik bir şekilde genital bölgede beyazlama elde edebilirsiniz. Lazet teknolojisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor ve dolayısıyla artık tıbbi alanda da daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Doğru şekilde uygulanması durumunda sadece tek bir seansta dahi genital bölgede istenen beyazlama sağlanabilir. Sadece çok fazla oranda kararma meydana gelen kişilerde uygulamanın birkaç defa tekrarlanması gerekebilir. Uygulama öncesinde yapılacak muayene sonrasında doktor tarafından bu konuda bilgilendirilirsiniz. Kaç seans uygulama yapılması gerektiği konusunda bu sayede detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genital Bölge Beyazlatmada Lazerli Tedavi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital bölge kararmasında lazerli tedaviyi tercih ederseniz, işlem sonrasında gerekli kremleri kullanmanız gerekecektir. Bu kremlerin işlem sonrasında kızarma, şişme gibi durumlar oluşmasına önlem amaçlı kullanılmaları söz konusudur. Ciltte bu durumların görülmesi son derece normaldir, bu nedenle kullandığınız kremlerin de yardımıyla ciltteki soyulmadan sonra çok daha canlı ve parmak bir cilt dokusuna sahip olabiliyorsunuz. Yenilenen doku daha sağlıklı olur ve kararma da kalıcı olarak ortadan kalkar.

Genital bölge beyazlatma işleminde kullanılan lazerlerin cilde herhangi bir zararı bulunmaz. Lazer ışınlarının cilde 3-4 milimetreyi geçmeyecek bir penetrasyonu bulunur. Bu nedenle adet düzensizliği, cinsel isteksizlik gibi durumlara yol açmazlar.

Genital Bölge Beyazlatma Sonrasında Yeniden Kararma Olur mu?

Genital bölgenin uygun yöntemle beyazlatılmasının ardından kararma yeniden meydana gelebiliyor. Çünkü yaşın ilerlemesi bile tek başına genital bölgede kararmaya neden olan bir faktördür. Dolayısıyla kararmanın yeniden meydana gelmesi de gayet olası bir durumdur. Ancak genital bölgede yeniden kararma meydana gelmesi halinde lazer yöntemi uygulanarak yeniden beyazlatma işlemi yapılabilir. Genital bölge beyazlatma tekrarlanabilen bir uygulamadır. Bu yüzden yeniden kararma meydana gelmesi halinde endişe etmeye gerek olmaz.

Genital bölge beyazlatma işleminin ardından yeniden kararma olması kimi zaman yıllar alabiliyor. Sadece cilt yapısından kaynaklı olan ya da çeşitli kozmetik ürünlerin kullanımı gibi nedenlerle kararma kısa sürede meydana gelebiliyor. Yaşa bağlı olarak kararmanın yeniden meydana gelebilmesi için aradan yıllar geçmesi gerekir. Fakat bu süreçte kullanılan krem, losyon, nemlendirici gibi malzemelerin dikkatli seçilmesi ve yeniden kararma olmaması için hem kaliteli hem de cilt yapısına uygun ürünlerin kullanılması da çok büyük önem taşıyor.   

Genital Bölge Beyazlatma Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama yapıldıktan sonra hafif düzeyde bir yanma hissi oluşabilir. Ancak bu his gündelik hayatı olumsuz yönde etkileyecek seviyede olmaz. 1 hafta boyunca cinsel birliktelik yaşanmamalıdır. Uygulamadan hemen sonra klinik istirahate ya da evde istirahat etmeye gerek olmaz. Günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sonucun hemen görülmesi de pek olası değil. Cilt tonunda hafif açılma görebilirsiniz ancak uygulamanın etkisinin kesin olarak görülebilmesi için 6 haftalık bir zaman dilimi gerekiyor. Kesin sonuç ancak 6 hafta sonra görülebilir. İyileşme döneminde doktor tarafından yapılan uyarılara da harfiyen uymak gerektiğini unutmayın. Uygulamadan sonda bölgenin temiz ve kuru tutulması da büyük önem taşıyor.

Genital Bölge Beyazlatma Herkese Yapılabilir Mi?

Bu işlem lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği için maalesef herkesin faydalanabildiği bir uygulama değildir. Sedef hastalığı olanlar, lupus hastalığı olanlar ve genital siğili bulunan kişilere bu işlem yapılamıyor. Aynı zamanda hamilelik döneminde ve emzirme döneminde de bu işlemin yapılamadığını belirtelim. Doktorunuzla görüşmeniz durumunda sizin uygun aday olup olmadığınızın bilgisi de tarafınıza iletilecektir.

Genital Bölge Beyazlatma Acı Verir mi?

Bu işlem kesinlikle herhangi bir acı ya da ağrıya sebebiyet vermez. Çünkü cerrahi bir müdahale değildir. Herhangi bir kesi uygulanmaz ve dikiş işlemi yapılmaz. Son derece konforlu bir süreç eşliğinde uygulama yapılabilir. Bu işlemin ardından ciltte herhangi bir leke ya da iz kalıp kalmayacağı da merak ediliyor. Lazerle gerçekleştirilen genital bölge beyazlatma işlemi ciltte iz bırakmaz ve leke görünümüne yol açmaz. Ancak uygulama sonrasında doktorun önerilerinin dikkate alınması da bu noktada çok önemlidir.

Genital Bölge Beyazlatma Dışarıdan Anlaşılabilir Mi?

Bu işlemin yapıldığının dışarıdan bakıldığında anlaşılması elbette mümkün olmaz. Sadece Daha önce partneriniz kararmayı gördüyse ve lazer işlemi ile beyazlatma yapılmışsa bu durumda bir işlem yapıldığına dair şüphe duyabilir. Ancak lazer ile genital bölge beyazlatma vücutta herhangi bir iz bırakmaz. Dolayısıyla dışarıdan bakıldığında böyle bir işlemin yapıldığının anlaşılması elbette mümkün olmaz.


Hemen Ara
Whatsapp