Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Genital Bölge Kararması Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Vajina Beyazlatma Operasyonu Nasıl Yapılır? İlerleyen yaşla birlikte çok sayıda kadının yaşadığı genital bölge kararması sadece yaşın

Esra Çabuk Cömert

Vajina Beyazlatma Operasyonu Nasıl Yapılır?

İlerleyen yaşla birlikte çok sayıda kadının yaşadığı genital bölge kararması sadece yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkmıyor. Her yaştan kadında görülebilen bu soruna pek çok unsur sebebiyet verebiliyor. En yaygın nedeni ise genital bölge temizliğine dikkat edilmemesidir. Kadınlarda özgüven sorunlarına da neden olabilen bu problem iç ve dış faktörlerden de kaynaklanabiliyor. Genital bölgede cildin rengi aslında vücudun diğer bölümlerine nazaran biraz daha koyudur. Fakat kararma cilt renginin çok daha koyu olması anlamına gelir.

Genital Bölgede Kararma Nedenleri

Renk pigmentlerinden kaynaklanan genital bölgede kararma, östrojen hormonundan kaynaklanabiliyor. Yaşın ilerlemesi ile bu bölgede renk değişimi de meydana gelebiliyor. Hamileliğe bağlı olarak da ortaya çıkabilen genital bölgede kararmaya hormonal bazı faktörler de yol açabiliyor. Aynı zamanda hatalı lazer uygulamaları ya da bu bölgeye sürülen bir krem dahi kararma etkisi gösterebiliyor. Doğum kontrol hapları kullanma, güneşlenme, cildin nem kaybetmesi bu problemi beraberinde getiren unsurlar arasında bulunuyor. havasız kalması ya da çeşitli epilasyon yöntemleri de ciltte kararma yapabiliyor. Ancak bilinmesi gereken unsur, bunun bir hastalık olmadığıdır. Vajinal estetik yöntemler ile kolaylıkla ortadan kaldırılabilecek bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.

Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Genital bölge kararması nasıl geçer sorunuza cevap verelim: Bu sorunu yaşayan kadınların büyük bölümü renk açan kremleri kullanmayı deniyor. Ancak bu kremlerin çok uzun süre düzenli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Oysa lazer ile genital bölge beyazlatma çok daha pratik bir şekilde bu sorundan kurtulmayı sağlayabiliyor. Bu işlemde lazer teknolojisi kullanılarak derinin alt tabakasına bir müdahale gerçekleştirilir. Ciltte koyulaşmaya sebebiyet veren melanin yapısı lazerle etkisiz hale getirilir.

Kararmaya sebebiyet veren bu hücreler etkisiz hale geldiğinde kararma da kısa sürede ortadan kalkar ve beyazlaşma elde edilir. Bu işlem kalıcı bir çözüm sunar. Aynı zamanda ileride yeniden kararma meydana gelmesi halinde yeniden lazerle genital bölge beyazlatma işlemi yapılabilir. İşlemin sağladığı avantajlardan biri de bu bölgenin daha pürüzsüz bir dokuya dönüşmesidir. Aynı zamanda daha parlak görünür. Tüm bunlar genital bölgenin daha dolgun görünmesini de sağlar.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi için hastaya anestezi uygulanmasına gerek olmaz. Sadece 15 dakika süren bu işlem, gün içerisinde, öğle arasında dahi yapılabilir. Hastaların uygulamadan hemen sonra günlük hayatlarına ve iş hayatlarına dönebiliyor olması, uygulamanın avantajları arasında sayılabilir. Klinikte ya da evde istirahate gerek olmaz. Çoğu kişide sadece tek seans uygulama yeterli olabilirken bazı kişilerde seansın bir kez daha tekrarlanması gerekebilir.

Genital Bölge Kararmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Diğer Yazılarımızıda Okumak ister misiniz?
Gebelikte Ense Kalınlığı Ölçümü Neden Yapılır?
Gebelikte Ense Kalınlığı Ölçümü Neden Yapılır?
Couvade Sendromu Nedir?
Couvade Sendromu Nedir?
Adet Gecikmesinin Sebepleri
Adet Gecikmesinin Sebepleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp