Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Genital Estetik Mucizesi

Günümüzde genital estetik operasyonlar çok çeşitlenmiş olup, gerek sağlık için gerekse estetik bakımdan birçok genital estetik ameliyat yapılmaktadır. Kozmetik jinekoloji alanında yer alan genital estetik operasyonlar her kadın doğum uzmanının yapabileceği ameliyatlar değildir. Alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmalı ve sağlıklı bir sonuç için hijyenik klinik ortamlarda uygulanmalıdır.

 

GENİTAL ESTETİK UYGULAMALARI

Labioplasti: İç ve dış dudak estetiği

Klitoral Hudoplaasti: Klitorsi düzeltme operasyonu

Vajinoplasti: Vajina daraltma operasyonu

Genital rengini açma: Lazerle genital bölgenin renginin açılması

G Spot Augmentasyon: G noktası büyütme operasyonu

Vajinal rejuvenasyon: Lazerle vajina yenileme ve sıkılaştırma

Genital bölge sıkılaştırma: Lazerle dış genital bölge sıkılaştırma

Labia majora estetiği: Ameliyatla büyük dudakların küçültülmesi

Himenoplasti: Kızlık zarı dikimi ve onarımı

Puboplasti: Pubis (Venüs) tepesi estetiği

Vajinal rugasyon: Lazerle vajina içi cilt katmanları oluşturma

Genital bölge radyofrekans operasyonu: Orgazm fonksiyon bozukluğunun giderilmesi

Genital estetik operasyonları son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Son derece gizlilik içerisinde yapılan bu operasyonlarla hastanın kendine güveni gelmekte, sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmaktadır. İç ve dış dudak estetiğinde vajina daraltmaya, kızlık zarı dikiminden orgazm fonksiyon bozukluğunu gidermeye kadar oldukça rağbet gören bu operasyonlar, alanında uzman doktorlara yaptırılmalı ve ucuz fiyat vererek hasta sağlığı ile oynayan kliniklere itimat edilmemelidir.

 

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Ülkemizde kızlık zarı halen değerini korumakta ve mutlu bir evlilik için birçok yörede sosyal ve kültürel bakımdan varlığı sorgulanmaktadır. Kaza veya herhangi bir talihsizlikle kızlık zarı zedelenebilmekte veya yırtılmaktadır. Bu durumda gelin adayı başına gelenlerin yanlış anlaşılmasından korktuğundan kızlık zarı dikimioperasyonu ile mutlu bir evliliğe adım atarak yaşam kalitesini yükseltmektedir. Basit bir operasyon olan kızlık zarı tamiri veya dikimi düğünden birkaç gün önce yapılan kısa süreli operasyonlar ve uzun süreli (flep kaydırma) operasyonlar olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır. Uzun süreli operasyonlar evlilikten en az iki ay önce yapılmaktadır.

 

KÜRTAJ

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması işlemi olan kürtaj, 10 haftalıktan az gebeliklerin sonlandırılmasında uygulanmaktadır. Kanunen kürtaj yasal değildir. Anne sağlığını tehdit eden durumlarda yetkili sağlık birimlerinden alınan raporla kürtaj yapılmakta veya aşırı adet kanaması yaşayan kadınlarda rahimin temizlenmesi durumunda uygulanmaktadır. Kürtaj bir gebelikten korunma yöntemi değildir. Aynı zamanda işin ehli uzmanlara yaptırılmalı, hijyen şartlarına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu tarz hizmetleri özellikle bilinen hastanelerden almaları sağlık açısından daha sağlıklı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »