Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

İç Dudak Sarkması Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kadınlarda cinsel organda yer alan kıvrık yapılara dudak adı verilmektedir. Klitoris adı verilen alanın hemen üzerinden başlayan ve aşağıya doğru genişleyerek devam eden iç dudaklar vajinanın ağız bölümünde ince bir yapıya bürünerek kaybolur. Her kadının sahip olduğu iç dudağın büyüklüğü ise bazı kriterlere bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber genelde dış dudaklar tarafından örtülen iç dudaklar görülmez.

Ancak bazı kadınlarda iç dudakların büyüklüğü dış dudaklardan daha fazladır ve bu da iç dudakların dışarı taşmış gibi kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle de tek bir iç dudağın dışarı taştığı kadınlarda ortaya çıkan görüntü çok daha kötüdür. Dışa taşmanın yanı sıra normal doğum yapmak gibi farklı nedenlere bağlı olarak iç dudağın renginin daha koyulaşması gibi yine görüntü olarak ortaya istenmeyen sonuçların çıkmasına neden olan değişimlerde yaşanabilmektedir.

Yaşanan tüm bu olumsuzlukların tedavi edilmesinde kullanılan en etkili yöntem iç dudak sarkması ameliyatı yaptırılmasıdır. Genital estetik konusunda uzman olan bir kadın hastalıkları doktoru tarafından gerçekleştirilen iç dudak ameliyatı hastanın kendisine olan öz güvenini geri kazandıracak son derece basit bir uygulamadır. Günümüzde iç dudak sarkması tedavi için uygulanabilecek tek ve en etkili yöntem hiç şüphesiz iç dudak ameliyatı olarak kabul edilmekte olup deneyimli bir doktorun elinde gerçekleştirilen operasyon hem son derece güvenli hem de son derece etkili sonuçlar veren bir yöntem olarak kabul edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »