Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

İDRAR KAÇIRMADA LAZERLE KESİN SONUÇ

Günlük işleriniz esnasında, istemsiz ve ani şekilde idrarın, idrar yolundan dışarı akmasına ”idrar kaçırma” denmektedir. İdrar kaçması genellikle idrar yolundan olur. Bu sorun bazı hastalarda günlük yaşamı ve normal aktiviteleri engelleyecek oranda artmış olabilir. Gülme, öksürme, hapşırma, egzersiz yapma, yürüme hatta oturma, veya ağır bir eşya kaldırırken idrar kaçırılıyorsa, idrara çıkmaya yetişmeden kaçırma sorunu yaşanıyorsa, bu histen kurtulmak için sık sık idrara çıkma ihtiyacı hissediliyorsa, idrarın tamamen boşaltılamadığı hissediliyorsa bu bir sorundur.

Bir uzman yardımıyla idrar kaçırma nedeni ve idrar kaçırma tipi belirlenerek uygun bir tedavi biçimi bulunması gerekir.Bu durum hastanın yaşam şeklini,sosyal yaşantısını,cinsel hayatını etkileyebilir. İdrar kaçırma çok sık görülen ve tedavisi mümkün bir problemdir. Her cinsiyet ve yaşta görülebildiği gibi bir hastalık da değildir.
İdrar kaçırma özellikle menopoz sonrası dönemde ve doğum yapma sayısı fazla kadınlarda görülebilen 30 yaşını aşmış kadınlarda görülebilir.Doğum yapmamış genç kadınlarda bile zaman zaman görülebilir. Kadınların ömürlerinin uzaması ile sorun daha da büyümektedir.Kadınlarda idrar kaçırma şikayetlerinin en önemli nedeni genetik yapıdır. Bağ dokusu, kalıtımsal olarak zayıf ve sarkmaya eğilimli olan bireylerde, bu problem sıklıkla oluşur.Genital organların sarkması ise çoğunlukla zor ve sık doğumlar, kronik öksürük ve astım hastalığı, ağır yük kaldırma, kronik kabızlık, aşırı şişmanlık gibi etkenlerin varlığında oluşur ve sonuç olarak “İdrar kaçırma” problemi oluşur.
İdrar kaçırma durumunuz var,peki ne yapalım?
Özellikle iş yapraken,ağır birşey kaldırdığınızda veya yürürken siz hissetmeden idrar kaçırıdğınız zaman yapılması gereken birkaç yöntem var.Bunlardan birincisi ilaçla tedavi ki hastalar bu yöntemi zaten sık tercih ederler ve de sonuç alamazlar.

İkinci yöntem askı ameliyatları dediğimiz TOT-IVS dediğimiz ameliyatlardır ki hastanın anestezi alması gereken travmatik ameliyatlardan biridir.Tedavi şansı %40-50 civarındadır.

Üçüncü yöntem ise şu sıralar en popüler yöntemlerden biri haline gelmiş olan LAZERLE İDRAR KAÇIRMA AMELİYATLARI….. Lazer kullanımı o bölgedeki kollajen dokuyu artırarak daha sağlam bir destek dokunun oluşmasını sağlayarak etki etmektedir.Doğumlarla veya genetik olarak yaşlanan bağ dokunuzu güçlendirir ve yeni bir doku oluşumu yaparak etkisini gösterir.

Hiçbir riski olmayan anestezi gerektirmeyen bu ameliyat yönteminde hasta 3 seansta tedavisini almaktadır.Günlük ped takmaktan,hasta bezi kullanmaktan şikayet eden hastalarda ilk tedavi yaklaşımım haline gelmiştir.Sadece 20 dk’da çözüme kavuşuyorsunuz…Ben bu yöntemle %100’e yakın sonuç öneriyorum.

İdrar kaçırmasız mutlu günler diliyorum…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »