Esra Çabuk Çömert

Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

KADINLAR NEDEN ORGAZM OLAMAZLAR?

KADINLAR NEDEN ORGAZM OLAMAZLAR?

Kadınların %26’sı cinsel ilişki sırasında hiçbir zaman orgazma ulaşamadıklarını bildiriyor.Yüzde 80’e yakın bir bölümü de cinsel ilişki  sırasında yanlızca yardımla,örneğin klitorisin uyarıldığı ön sevişmayla orgazma ulaştıklarını belirtiyor.
Seks terapistlerinin büyük bir bölümü ,aslında kadının klitorisi uyarılmadan orgazma ulaşmakta güçlük çekmesini ‘normal ‘ saymak gerektiği kanısındadır.Yine de kadınların %10’u hiçbir zaman hiç bir yoldan orgazma ulaşmazlar.

Kadınlarda mastürbasyon hala yaygın bir biçimde kabul edilemez olarak görülse de,birçok kadın  ne tür bir uyarılmadan hoşlandığını kendine dokunarak öğreniyor.Bunu bir kere keşfedince ihtiyaçlarını cinsel eşlerine anlatmalrı çok daha kolay oluyor..

Kadın nasıl orgazm olabileceğini bilse bile,cinsel birleşme sırasında kullanılan birçok pozisyonda klitoris kadının orgazma ulaşmasına olanak verecek kadar uyarılamaz.Dolayısıyla bu sürecin her yeni eşle ‘yeniden öğrenilmesi ‘gerekecektir.Ayrıca çiftler iki tarafı da tatmin eden bir ön sevişme tarzı aramak için zaman ayırmaları gerekir.

Nedenlerini bir diğer yazımda devam edeceğim:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir