Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma Riski Nedir?

Kadınların yanlış bildiği doğrulardan biri de ne yazık ki kızlık zarının bozulmamasının hamile kalmayı engelleyeceğidir. Oysaki kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir. Peki, kızlık zarı bozulmadan hamile kalma oranı nedir? Erkeğin kadının vajinasına çok yakın bir noktaya boşalması ya da esnek kızlık zarı gibi nedenlere bağlı olarak kızlık zarı bozulmadan hamile kalınma riski bulunur.

Bu nedenle cinsel ilişkiye girecek olan kadınların hamile kalmak istemiyorlarsa mutlaka korunmalıdır. Kızlık zarı varken hamile kalmak riskini üstlenmek istemeyen kişilerin bu nedenle çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Aksi durumda hamile kalma riski yükselir. Kızlık zarı bozulmadan hamile kalma oranı son derece yüksek olup bunun nedeni günümüzde pek çok genç kızın kızlık zarının onları hamile kalmaktan koruyacağına dair olan yüksek inançlarıdır.

Erkek spermi kamçılı olup doğası gereği ilerleme eğilimlidir ve hemen rahim ağzına bulaşması durumunda hızlı bir şekilde rahim içerisine doğru ilerler. Kızlık zarının ortasında bulunan açıklıktan ilerler ve kızlık zarını aşarak dölleyeceği yumurtaya ulaşmak amacı ile yumurta kanalına doğru ilerlemektedir. Bu nedenle de kızlık zarı bozulmadan da hamilelik meydana gelebilir. Yine buna ek olarak esnek kızlık zarı gibi durumlarda da korunmasız cinsel ilişki yaşanması durumunda hamile kalma riski bulunur. Ankara kızlık zarı dikimi yaptırarak hem hamile kalmaktan kurtulun hemde  sağlıklı bir yaşam sürünüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »