Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Dikildikten Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde geliştirilen yöntemler ile çok daha kolay bir şeklide yapılabilen kızlık zarı tamiri kalıcı olarak ta gerçekleştirilebilmektedir. Peki, kızlık zarı dikildikten sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Öncelikle burada önemli olan kızlık zarı tamiri için hangi yöntemin kullanıldığıdır.

Kalıcı kızlık zarı tamiri olarak ta bilinen flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri için herhangi bir zaman sınırlaması bulunmazken geçici kızlık zarı tamiri ise kızlık zarının bozulması gereken zamandan en az 3-4 gün önce gerçekleştirilmektedir. Geçici kızlık zarı tamiri için bozulan kızlık zarı dokuları tekrar birleştirilirken kalıcı kızlık zarı tamiri için ise baştan var olan dokular kullanılarak yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. Bu nedenle çok daha etkili ve kanama garantilidir.

Kızlık zarı dikildikten sonra dikkat edilmesi gerekenler zaten hastaya detaylı olarak anlatılır. Ancak operasyonu takip eden ilk 7 günlük süreçte hastanın düzenli olarak kendisine pansuman yapması, deniz ve havuz gibi kolay mikrop alınan ortamlarda bulunmaması ve bacağını çok fazla açması gereken hareketlerden kaçınması çok önemlidir. Genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılabilen kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası genelde 1 hafta sonrasında hasta normal düzenine dönerek hayatına devam edebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »