Kızlık Zarı Dikildikten Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

vajen estetigi sonrasi genisleme olur mu

Son yıllarda kadınların üzerinde oluşan bekâret baskısını kırmak üzere tercih edilen yöntemlerden biride kızlık zarının tamir edilmesi olarak anılan kızlık zarı dikimi yöntemidir. Bu yöntem ile çeşitli nedenlerle bozulan kızlık zarı yeniden oluşturulmakta ve bu sayede daha önce bekâretini kaybeden kadın ilişkiye girdiğinde bekâret kanaması oluşturulmaktadır. Son derece güvenilir bir yöntem olan kızlık zarı tamiri ile daha önce yaşadığı bir ilişki nedeni ile hayatını bile kaybetme tehlikesi yaşayan kadınların hayata umutla bakmaları sağlanmaktadır. Bu alanda tercih edilen çok sayıda farklı yöntem bulunmakla beraber özellikle de son yıllarda kalıcı kızlık zarı tamiri öne çıkmaktadır. Peki, kalıcı kızlık zarı tamirinin avantajları nelerdir?

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı adından da anlaşılacağı üzere zar dokusuna sahip bir yapıdır ve hemen vajinanın girişinde yer alır. Vajinadan içeriye bir cisim girmesi, cinsel ilişkiye girilmesi ya da çok nadirde olsa bu bölgeye çok sert bir darbe alınması durumunda bu zar doku bozularak kanama meydana gelmektedir. Kızlık zarının bozulması durumunda yapılacak olan bir operasyon ile bu zar dokunun yeniden oluşturulmasına kızlık zarı dikimi ya da kızlık zarı tamiri adı verilmektedir. Günümüzde bu amaç doğrultusunda uygulanan iki farklı yöntem bulunmakta olup bunlardan biri kalıcı kızlık zarı tamiri bir diğeri ise geçici kızlık zarı tamiri yöntemidir.

Bozulan kızlık zarı dokusunun etrafında bulunan dokuların kullanılarak aynı bölgede baştan bir yapay kızlık zarı dokusu oluşturulmasına kalıcı kızlık zarı tamiri adı verilmektedir. Uygulanan yöntemin bu isim ile anılmasının ana nedeni baştan bir kızlık zarı oluşturulması ve elde edilen başarının süre sınırlaması bulunmamasıdır. Yani elde edilen başarı kalıcıdır ve aynı bölgede baştan bir zar oluşturulur ki bu da operasyonu geçiren kişinin girdiği ilk cinsel ilişkide yüzde yüz kanama yaşamasını sağlar. Yani diğer yöntemlere oranla çok daha güvenilir ve kesin sonuçludur.

Kalıcı Kızlık Zarı Ne Zaman Dikilmeli?

Kızlık zarı tamiri için uygulanan süre sınırlamasında belirleyici olan hangi yöntemin tercih edildiğidir. Örneğin geçici kızlık zarı tamiri cinsel ilişkiye girilecek olan tarihten hemen önce yapılması gereken bir yöntem olurken kalıcı kızlık zarı tamiri için ise böyle bir tarih sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak operasyonun başarılı olması ve bölgenin enfeksiyon kapmaması için en az 1 ay boyunca cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir. Bu süre operasyon esnasında zedelenen dokuların iyileşmesi ve atılan dikişlerin sağlamlaşması açısından önemlidir.

Kızlık zarının dikimi konusunda ise hiçbir sınırlama bulunmamaktadır. Yani 10 sene önce bozulan bir kızlık tarı dahi dikilerek tamir edilebilmektedir. Yine doğum yapan kadınlarda da kızlık zarı tamiri mümkündür. Birden fazla kez cinsel ilişkiye giren ya da doğum yapan kadınlarda gerçekleştirilecek olan kızlık zarı tamiri operasyonunda operasyonun başarısını arttırabilmek için zarın tamir edilmesinin yanı sıra vajina daraltma ameliyatı da eş zamanlı olarak uygulanmalıdır. Bu sayede erkek arkadaşınızın ya da partnerinizin yaşanan genişlemeden dolayı geçirmiş olduğunuz operasyondan şüphelenme riski sıfırlanmış olur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Ne Kadar?

Bu operasyonu geçirmek isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan biride kızlık zarı dikimi fiyatları olarak öne çıkmaktadır. Ne yazık ki “Kızlık zarı dikimi ne kadar?” sorusunun kesin bir yanıtı yoktur. Fiyatı belirleyen ve etkileyen çok sayıda faktör bulunmakta olup bu nedenle ilk olarak bir ön muayene yapılması ve ardından fiyatlandırılmada bulunulması çok önemlidir. Geçici kızlık zarı tamiri ile kıyaslandığında çok daha komplike bir müdahalede bulunulması nedeni ile kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı daha yüksektir. Ancak başarı oranının da daha yüksek olduğu ve cinsel ilişki için bir süre sınırlaması bulunmaması çok önemlidir.

Yine fiyat belirlenirken kızlık zarının dikilmesine ek olarak vajina daraltma operasyonunun da yapılacak olup olmaması da fiyatı etkilemektedir. Bu alanda hizmet veren jinekolog seçimi de fiyatı etkilemekte olup başarılı doktorlar tarafından tam teşekküllü sağlık merkezlerinde yapılan operasyonlar hem operasyonun başarısı hem de sonrasında bilgilerinizin gizliliği açısından fiyattan çok daha önemli kriterlerdir. Başarı ve sağlık birinci sırada tutulmalı, fiyat her zaman ikinci sıraya atılmalıdır.

Hemen Ara
Whatsapp