Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Kızılay

Genç kızların en çok meraklandığı ve çoğu zaman ihtiyaç duydukları durumlardan birisi de elbette kızlık zarı dikimidir. Pek çok sebepten ötürü kızlık zarının dikimine ihtiyaç duyulabilir. Ancak bazı özel durumlar için, çok daha fazla gereksinim duyulan bir durumdur. Kızlık zarı dikimi, kolaylıkla yapılan ve kısa süren bir işlemdir. Ameliyat bazı altında yapılmakta olan bu işlem Ankara Kızılay ilçesinde de yapılabiliyor. Kızlık zarı, her kızın bünyesine, yaşına, yetiştiği ortama, beslenmesine ve yapısına göre değişik yapıya sahip olabilir.

Bazı zar yapıları daha esnekken ve yırtılmaya meyilli değilken, bazı zar yapıları daha fazla yırtılmaya meyilli olabiliyor. En ufak bir hasar alma durumunda, kaza durumunda, takılıp düşme durumunda ve benzeri pek çok durumda kızlık zarına zarar gelebilir. Aynı zamanda istenmeyen bir ilişki yaşandığında, toplumun genel bakışından ötürü de yine kızlık zarının dikimine ihtiyaç duyuluyor. Bu durumu etkisi altına alan tıp dünyasında, getirilen tedavi yöntemlerinden birisi de elbette kızlık zarının dikimi için uygulanan tedavi yöntemidir. Anestezi altında ya da hastanın istek ve ihtiyacı doğrultusunda uygulanan bu işlemler zararlı değil, aksine yararlı işlemlerdir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Çok ince yapılı olan, esnek olmayan ve yırtılmaya son derece meyilli olan kızlık zarı, her hangi bir durum karşısında da yırtılabilir. Yalnızca ilişki esnasında yırtılacaktır diye bir kanun ya da kural yoktur. Kızlık zarı yırtıldığı zaman, bazı zarların yapısından ötürü şiddetli kanama meydana gelebilir. Ancak bazı zarların yapısından ötürü ise hiç kanama meydana gelmeyebilir.

Kanamanın meydana gelmediği durumlarda ise ne yazık ki kızlık zarının yırtıldığını anlamak zor olur. Bu tip zarların yırtık olup olmadığı yalnızca ilişkiye girerken anlaşılabilir. Ankara Kızılay çevresinde uygulanan işlemlerden biri olan kızlık zarı dikimi için öncelikle kontrol ve muayene şarttır. Kızlık zarını diktirmek isteyen hastalar öncelikle muayene olurlar. Kızlık zarının yırtık olup olmadığı ya da hangi sebeplerden ötürü yırtıldığı ve yapısının nasıl bir yapı olduğunun anlaşılması için mutlaka kontrol yapılır.

Bu kontrolün ise genel adı bekaret kontrolüdür. Yapılan kontrol sonrasında, kızlık zarının yapısına ve kişinin kaldırma durumuna göre dikimine karar verilir. Daha çok toplumsal bir olay olarak bakılan bu durum aslında öncelikli olarak bir sağlık sorunu olabilir. Hatta bazı durumlarda, kızlık zarı doğuştan yırtık olarak dünyaya gelebilir. Bu nedenle öncelikle her zaman sebebini öğrenmek ve sonrasında sebebine göre davranmak önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Kolay Mıdır?

Ankara Kızılay çevresinde ve daha pek çok yerde kızlık zarı dikimi yapılabiliyor. Alanında uzman olan cerrahlar tarafından yapılan bu dikim, ameliyat şeklinde yapılıyor. Anestezi uygulamasından sonra yapılan dikim işlemleri kısa sürüyor. Bekaret her zaman önemlidir. Uygun fiyatlar ve uzmanlar eşliğinde yapılan kızlık zarı dikimi, 3 ile 7 gün arasında iyileşme sürecine bağlıdır.

Sağlıklı ve uzman kişiler tarafından yapılmakta olan kızlık zarı dikimleri, tuttuğu takdirde, 7 gün sonrasında eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilir. Ancak 3 ile 7 gün arasında, her hangi bir ağır kaldırma durumunda, yeniden ilişkiye girme durumunda, bir kaza ya da olumsuz bir durum karşısında zar yeniden yırtılma olasılığı ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle kızlık zarının dikim işlemlerinden sonra dikkat edilmesi gereken pek çok aşama mevcuttur. Verilen bütçeye ve yapılan işlemlere, amaç doğrultusunda hassasiyet gösterilmeli ve ağır işlerden, ilişkiden ya da zara dokunma gibi durumlardan uzak durulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »