Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Kendiliğinden Bozulur Mu?

Bekaretin simgesi olarak kabul edilen ve özellikle de muhafazakar ailelerde yetişen kızlar için büyük önem taşıyan kızlık zarı günümüzde hala büyük bir tabu olarak görülmektedir. Pek çok genç kız bu nedenle kızlık zarının kendiliğinden bozulup bozulmayacağı endişesi yaşamaktadır. Peki, gerçekten kızlık zarı kendiliğinden bozulur mu?

Kızlık zarının kendiliğinden bozulması söz konusu değildir. Zarın bozulması için vajinanın içine yabancı bir cismin girmesi ya da cinsel ilişkiye girilmesi gerekir. Zarın bozulması için vajinanın içine giren cismin zarın olduğu bölüme kadar ulaşması zorunludur. Aksi halde zarın yırtılması mümkün değildir. Cinsel ilişkinin dışında farklı nedenlere bağlı olarak kızlık zarının bozulması çok nadirde olsa görülebilmektedir.

Kızlık zarı patlaması olarak anılan bu durumda vajinanın son derece şiddetli bir darbe alması gerekir. Yani karın bölgesinin aldığı darbelerde kızlık zarının kendiliğinden patlaması söz konusu olmayıp sadece vajina bölgesine şiddetli bir darbe alınması halinde bu durum söz konusudur. Yine jimnastik ve uzak doğu sporlarında bacağın hızlı bir şekilde sonuna kadar açılması durumunda da kızlık zarının zedelenmesi söz konusu olup bu çok düşük bir ihtimaldir. Aynı şekilde kızlık zarının bisiklete binilmesi ya da ata binilmesi gibi durumlarda zarar görmesi milyonda bir olabilecek düşük bir ihtimaldir. Vajinanın içinde korunaklı bir alanda bulunan kızlık zarının bu nedenle başka nedenlerle bozulması son derece düşük bir ihtimaldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »