Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı Kendiliğinden İyileşir Mi?

Yabancı bir cismin çeşitli nedenlerle vajinanın içine girmesi, cinsel ilişki ve vajina bölgesine çok ciddi darbelerin alınması durumunda kızlık zarı bozulur. Kızlık zarının bozulması hangi nedenle meydana gelirse gelsin bozulan kızlık zarının kendiliğinden iyileşmesi söz konusu değildir. Çünkü kızlık zarının yırtılması durumunda zarın tutulduğu kenar bölgelerde iyileşme yaşanır yani zarın kendi yapısı ile ilgili bir durum söz konusu değildir.

Bu nedenle özellikle de internet sitelerinde satılan ve kızlık zarı kremi olarak pazarlanan kremler ile bu zarın tamir edilmesi ya da zarın kendi kendine iyileşmesi kesinlikle mümkün değildir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde son derece kolay bir şekilde kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir. Jinekolojik müdahaleler arasında yer alan kızlık zarı dikimi operasyonunda özel yöntemler ile yapay bir kızlık zarı oluşturulmaktadır.

Bu operasyonun yapılması için herhangi bir zaman sınırlaması bulunmaz. Yani kızlık zarı ne zaman bozulmuş olursa olsun tamirinin yapılması mümkündür. Sadece geçici kızlık zarı tamiri yaptırılmak istenirse bu durumda cinsel ilişkiye girmeden 1 hafta önce kızlık zarının tamir edilmesi gerekir. Yani zarın ne zaman bozulduğu önemli olmamakla beraber geçici kızlık zarı tamiri yapılacaksa kızlık zarının bozulması istenilen tarih önemlidir. Geliştirilen kalıcı kızlık zarı tamiri operasyonlarında ise böyle bir zaman sınırlaması uygulanmamakta olup zar yüzde 100 kanama garantisi ile tamir edilmektedir. Yine lazerle kızlık zarı tamiri uygulamalarında da oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »