Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarı

KIZLIK ZARI DİKİMİ SONRASI NELER YAPILMALI?

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Neler Yapılmalı?

Kadınlar için özellikle ilişki sonrasında kaybedilen kızlık zarının onarılması mümkündür. Kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan bu operasyonlar kadınların sorunsuz bir şekilde bekaretini kazanmasını sağlayacağından dolayı önemlidir ve çoğu kadın için hayat kurtarıcı olabilmektedir. Bu bakımdan kızlık zarı özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen operasyonlardan bir tanesidir.

Kadınlar bu operasyonlar aracılığıyla bekaretlerini yeniden kazandığı için bu konuda talepte bulunmaktadır. Pek çok kadın kendilerine sunulan bu imkanlar neticesinde daha iyi bir şansa sahip olmakta ve girilen ilk ilişkinin etkilerini ortadan kaldırabilmektedir. Bu bakımdan Türkiye’de hizmet sunan pek çok farklı kadın sağlık merkezi, kızlık zarı dikimi yapmaktadır. Kızlık zarı dikimi kadınların özellikleri cinsellik sonrasında hayat kurtarıcı fırsatlarından birisi olduğu için her yerde yapılmaya başlaması aynı zamanda riski beraberinde getirmiştir. Öyle ki kadınlar zar dikim operasyonlarının gizli bir şekilde yapılmasını istediğinden dolayı bu operasyonları olabildiğince uzakta tutmaya çalışır. Fakat bu durum güvensiz yerlere başvuru yapılmasına neden olduğundan dolayı kadınlar için riskli bir süreç başlatır. Bu nedenle de kadınların özellikle güvenli yerleri tercih etmesi ve kendilerine yasal olarak hizmet verebilecek merkezde bu operasyonları yaptırması gerekir. Böylece herhangi bir tereddüt yaşamadan kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması söz konusu olacaktır. Küçük bir tereddüdünüz dahil olduğu zaman uzmanlar bu konuda görüşme yapılmalı ve destek istenmelidir. Zira uzmanlar bu alan üzerine deneyimli olduğu için kişiler adına her zaman en uygun kararı verecek kişilerdir. Bu açıdan yapacağınız araştırmalar neticesinde sizlere iyi bir şekilde destek verecek olan merkezi tercih ederek siz de hep bu konuda iyi bir tedavi süreci yaşayabilir ve ihtiyaçlarınızı çok kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Türkiye’de Zar Dikim İşlemleri

Türkiye genelinde hizmet veren merkezler kadınlar için bu konularda yeterli olabilmektedir. Bu bakımdan merkezleri tercih etmeniz sizin için çoğu zaman şans olacaktır. Merkezlerden elde edeceğiniz sonuçlar ne kadar başarılı olursa diğer kadınsal konularda alacağınız destek de bir o kadar iyi ve başarılı olacaktır.

Özellikle kızlık zarı dikimi için kadınların neler yapması gerektiği noktasında genel bir soru işareti bulunmaktadır. Kadınlar kızlık zarı dikimi sonrasında daha dikkatli olmalı ve doktor uyarılarına mutlaka dikkat etmelidir. Öyle ki kızlık zarı dikimi sırasında oldukça hassas bir müdahale yapılacağından dolayı kadınlar için bu süreç biraz zor geçebilmektedir. Fakat bu sürecin daha da uygun olabilmesi adına kadınların uyarılara dikkat etmesi yeterli olacaktır. Zar dikimi sonrasında kadınların ilişkilerini devam etmesi mümkündür. Bu açıdan herhangi bir yasak bulunmaz. Fakat kadınların ne zaman ilişkiye girmesi gerektiği ve en yakın ilişkinin ne zaman olması gerektiği konusunda doktorundan yardım alması gerekecektir. Kızlık zarı dikimi sonrasında genellikle herhangi bir problem yaşanmaz. Fakat bu durum istisnaların yaşanmayacağı anlamına gelmez. Özellikle dikim operasyonu başarısız bir şekilde sonuçlanmış kişilerin bu aşamada farklı problemlerle karşı karşıya kalabilmesi söz konusu olabilir. Bu bakımdan kadınların kendilerine destek verecek olan merkezlerden hizmet alırken mutlaka güvenliği ve sorunsuz bir şekilde destek alınabilir durumda olunmasına dikkat etmesi gerekecektir. Böylece zar dikimi sonrası da herhangi bir problem yaşanmış olsa dahi kadınlar bu sürece kolay bir şekilde atlatarak ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Kadınların zar dikimi dışında pek çok farklı kadınsal konuda destek alması gerekebildiğinden dolayı uzmanın tüm alanlarda yetkin olması ve aynı zamanda deneyimin olması önemlidirç Böylece sadece zar dikimi için değil diğer konularda da kolay bir şekilde destek alınabilmesi söz konusu olabilir.

Read More

KIZLIK ZARI DİKİMİNDEN SONRA KONTROL GEREKLİ Mİ?

Kızlık zarı dikimi kadınlar için zor bir operasyon olabilmektedir. Özellikle cinsel organına yönelik herhangi bir muayene yaptırmaktan hoşlanmayan ve bu durumdan çekince duyan kadınlar için kızlık zarı dikimi gibi operasyonlar çok daha zorlu geçmektedir. Bu tür durumlarda özellikle kadınları rahatlatacak merkezlerin bulunması ve bu merkezlerden destek alınması oldukça önemlidir. Böylece sorunsuz bir şekilde ihtiyaçları karşılayacağı gibi kadınların kızlık zarı konusunda mevcut problemleri ortadan kalkacak ve kolay bir şekilde ihtiyaçları karşılanabilecektir.

Özellikle kızlık zarı dikimi yaptıran yada yaptıracak kişilerin merak ettiği durumları başında iyileşme süreci yer almaktadır. Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra ne zaman iyileşeceği ve normal yaşama ne zaman dönüleceği en çok merak edilen durumlarımı başında gelmektedir. Fakat bu aşamada kişilerin tercih edeceği herhangi bir durum bulunmamaktadır. Öyle ki operasyonlar son derece basit bir şekilde tamamlandığı gibi operasyon sonrasında kadınlar normal günlük yaşamlarına hemen devam edebilmektedir.

Operasyonda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sadece cinsel bölgenin hijyen ile dikkat edilmesi yeterli olacaktır. Bu bakımdan kadınlar için son derece kolay bir operasyon sunulabilir. Fakat bu aşamada da yine bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Öyle ki operasyon sırasında kadınlar için tüm hijyenik şartların sağlanması ve operasyonların bu hijyenik ortamlar dahilinde yapılması gerekmektedir. Aksi halde kadınlar her ne kadar kızlık zarı dikimi operasyonunda başarılı bir sonuç almış olsa da farklı problemler yaşama riski ile karşı karşıya kalacaktır. Özellikle kadınların cinsel bölgesine yönelik gerçekleştirilecek bu operasyonlar mikrop kapmaya çok elverişli olan bir organa yönelik müdahale gerektirecek yönden dolayı kadınlar için ciddi riskler taşıyabilmektedir. Bu tip risklerle karşılaşılmaması adına ise yapılması gereken en önemli işlem uygun tıbbi ortama sahip merkezlerinin tercih edilmesi ve bu merkezler üzerinden destek sağlanmasıdır.

Yapılacak araştırmalar ile birlikte kadınlar hijyenik ortamlarda hizmet veren merkezleri belirleyebilir. Aynı zamanda bu merkezlerde çalışan uzmanların yeterli değil ile yine kolay bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Tüm bu işlemler kişilerin sorunsuz bir şekilde destek alabilmesi adına son derece önemlidir. Kadınlar herhangi bir konuda çekinmesi halinde dahi uzmandan kolay bir şekilde yardım alma şansına sahiptir. Bu bakımdan uzmanın tüm bu yeterlikleri taşıması ve bu imkanlar dahilinde destek sağlayabilir durumda olması gerekir.

Ankara’da Uzman Farkı

Sunduğu hizmetler ile Türkiye genelinde oldukça popüler hale gelen Esra Çabuk Cömert Sizin için de iyi bir alternatiftir. Sağladığı imkanlar ile birlikte sorunsuz bir şekilde hizmet almanızı sağlayan uzman hekim aynı zamanda ihtiyaçların karşılanması dışındaki destek aşamasında da son derece başarılıdır. Bu açıdan bakıldığında Ankara bölgesinde ya da yakın civarda bulunan kişilere Esra Çabuk Cömert ile çalışma yapması uygun sonuçların elde edilmesinde sağlayacaktır. Hiçbir şekilde tereddüt yaşamadan alacağınız bu hizmetler sizleri her zaman daha iyi bir yaşam standardına kavuşturacaktır. Bu açıdan bir çekince yaşamadan her zaman için sizler de destek alabilir durumda olmalısınız.

Kızlık zarı dikim ya da benzer konularda kişiler aynı zamanda bir ön görüşme yapma şansına da sahiptir. Öyle ki yapılan görüşmeler ile birlikte uzmanı yakından tanıma ve uzman tarafından sunulan hizmetlerin öğrenilmesi mümkündür. Bu aşamada atılması kadınların uzmana güvenmesini sağlar ve aynı zamanda alınacak hizmetler içinde hep bir tereddüt yaşanmasına ortadan kaldırır. Bu bakımdan yapacağınız araştırmalar sonrasında tercih edebileceğiniz uzmanlarla bir ön görüşme yapmanızda önerilir. İlk görüşmeyle sizin için uygun bir planın yapılmasını sağlayacağı gibi kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrasında sizi nelerin beklediğini ve operasyonu nasıl yapılacağını öğrenmenizi mümkün kılar. Bu durumda operasyon öncesindeki korkularınızı yenmenizde size büyük bir avantaj sağlar.

 

Read More

Dikilen Kızlık Zarı Ne Zaman İyileşir?

Avrupa ülkelerinde hiçbir önemi bulunmayan kızlık zarı ne yazık ki ülkemizde hala toplumsal bir tabu olarak görülmektedir. Alınan tüm önlemlere rağmen töre cinayetleri bir türlü engellenememekte ve bu tip cinayetlerde kadının evlenmeden önce bekaretini kaybetmesi en önemli neden olarak öne çıkmaktadır. Yaşanan bu tip dramların önüne geçebilmek adına günümüzde kızlık zarı tamiri operasyonu yapılmaktadır. Peki, dikilen kızlık zarı ne zaman iyileşir, kızlık zarı nasıl dikilir ve dikilen kızlık zarı kanar mı gibi sorularınızın merakla beklenen yanıtları…

Dikilen Kızlık Zarı Kaç Günde İyileşir?

Dikilen kızlık zarının kaç günde iyileşeceği konusunda belirleyici olan en önemli etken tercih edilen kızlık zarı dikimi yöntemidir. Günümüzde kızlık zarı tamiri yöntemleri olarak kalıcı kızlık zarı tamiri ve geçici kızlık zarı tamiri olmak üzere 2 farklı seçenek sunulmakta olup bu seçeneklerin hangisinin kullanılacağı iyileşme sürecini belirlemektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalı?

Geçici kızlık zarı tamiri evlenmeden önceki en az 2 en fazla 6 günlük süreç içerisinde yapılmalıdır. Bu yöntemde kızlık zarının olduğu yere dikiş atılmakta, atılan bu dikiş sayesinde de cinsel birleşme esnasında kanama meydana gelmektedir. Lokal anestezi altında yapılan bu müdahale son derece basit bir işlemdir ve yaklaşık 15 dakikalık süreç içerisinde tamamlanır. İlişki esnasında kanama garantisi ne yazık ki bu yöntemde verilememektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Bir diğer kızlık zarı tamiri yöntemi ise kalıcı kızlık zarı tamiri yöntemidir. Bu yöntem son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir yöntem olup bunun en önemli nedeni kanama garantisi verilmesi ve son derece kesin sonuçların elde edilmesidir. Çünkü bu yöntemde kızlık zarı onarılması değil baştan kızlık zarının yapılması gerçekleştirilmektedir ve yapay bir kızlık zarı oluşturulur. Bu sayede gerçek kızlık zarından farkı olmayan bir yapay zar oluşturularak kızlık zarı kanaması garanti altına alınır. Lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık 15 – 20 dakika içerisinde operasyon tamamlanır.

Kızlık zarı dikiminden sonraki iyileşme süreci çok önemlidir. Bu dönemde doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Buna ek olarak kişisel hijyene çok fazla önem gösterilmeli, enfeksiyona açık olan bölge temiz tutulmalıdır. Operasyondan sonra aynı gün içerisinde hasta taburcu edilir ancak hastanın kendisini koruması gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 2 gün boyunca bölgenin su ile temasından kesinlikle kaçınılmasıdır. 2 günlük sürenin dolmasının ardından ise ayakta duş yapılarak yıkanılması ve yine bölgenin aşırı su ile temas etmesi engellenmelidir. 10 gün boyunca aşırı aktivitelerden kaçınılması, kabızlıktan kişinin kendisini koruması ve lif yönünden zengin gıdalarla beslenilmesi önerilir. Protein ağırlıklı olarak beslenilmesi yara dokusunun daha hızlı iyileşmesini sağlaması açısından fayda sağlamaktadır.

Doğum Yapan Kadınlarda Kızlık Zarı Tamir Edilir Mi?

Evet, doğum yapan kadınlarda da kızlık zarı tamiri yapılabilmektedir. Ancak kızlık zarı tamiri işlemi esnasında mutlaka vajina daraltma ameliyatı da uygulanmalı, bu sayede operasyonun başarısı arttırılmalıdır. Vajina daraltma operasyonu da son derece kolay bir işlem olup kızlık zarı diken doktorlar tarafından başarılı bir şekilde yerine getirilebilmektedir. Ancak hem işlemin başarılı bir şekilde tamamlanması hem de ilk ilişki esnasında kanama yaşanması için bu alanda uzman olan bir hekim ile çalışılması çok önemlidir. Yine operasyon esnasında gerekli hijyen kurallarına uyulmaması operasyon sonrasında enfeksiyon riski oldukça yükselmekte bu da ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle kızlık zarını diken hastaneler ve doktorlar arasından seçimde bulunulurken dikkatli olunmalıdır.

 

Read More

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Anında Bilgi İçin;
Randevu:(0533) 047 27 90

Doktorla iletişim:(0506) 293 52 79

 

 

Kızlık zarı;diğer adıyla hymen,vajen girişinden 1.5cm içeride bulunmaktadır.Bu ince perdenin ortası adet kanamasının akması için açık ve deliktir ve vajina girişini tamamen kapatmaz.Bu deliğin şekli ve yapısı kızlık zarının tiplendirilmesinde kullanılır.Kızlık zarını yapısı,yeri her kadında farklıdır.Kızlık zarı yapısına, şekline göre ilk ilişki sonrası kanama miktarı da değişebilir.

Kızlık zarının görevi nedir?

Kızlık zarı bir organ değildir ve herhangi bir fonksiyonu yoktur.Bebeklik döneminden itibaren ergenlik dönemine kadar mikropların yukarı çıkmasını,yabancı cisim sokulmasını engeller.

Kızlık zarının yırtılması nasıl olur?

Kızlık zarı ilişki sırasında, sert bir cisimin üstüne oturduğunuzda,vajene cerrahi müdahalelerde,uzun süre yapılan mastürbasyonda yırtılabilir.

Kzılık zarı tipleri nelerdir?

Annüler hymen;(yuvarlak halkalı) Annuler kızlık zarı en sık görülen kızlık zarı çeşididir.Kadınların %70-95’inde bu şekildedir.Kızlık zarı halka şeklinde vagina girişinde olup ortasındaki delik de halka şeklindedir. Normal kızlıkzarı yapısıdır.Bazen ortasındaki delik fazla geniş kanlanması az veya esnek olduğunda kanama olmamaktadır.Bu durumda cinsel birliktelikte “niye kanama olmadı, acaba bakire mi, bekaret var mı?” endişesi oluşmaktadır.
İmperfore hymen; (deliksiz) Nadiren doğuştan kızlık zarında delik bulunmayabilir ve bu durum ileride ciddi tıbbi sonuçlar doğurabilmektedir. Adetin başlaması ile kan dışarı akmayacağı için iç genital organlarda her ay adet kanı birikir.Çok şiddetli ağrı yapar. 15 yaşına gelmiş ve adet görmemiş genç kızların ,kızlık zarı kontrol edilmelidir.İmperfore hymen durumunda küçük bir operasyon ile kızlık zarını açmak gerekir ve bu işlemi takiben durum bildirir “bekaret raporu” verilir.
Septalı hymen;(bölmeli) Septalı kızlık zarı nadir görülür , ortasındaki delik bir bant ile ikiye ayrılmaktadır. İlk cinsel ilişkide çok ağrı,aşırı kanama veya cinsel ilişkiye tam girememe şikayeti ile genellikle doktora başvururlar.
Kribriform hymen;(delikli) Epey nadirdir. Ortasında birden fazla küçük küçük delik vardır. Cinsel ilişki ile kızlık zarı genellikle yırtılmaz ve doktor tarafından cerrahi müdahale gerekmektedir.Dantel şeklinde görülmektedir.
Ksentrik hymen; Yarımay şeklinde alt kısmı kalın ve geniş bir zardır. İlişki ile genellikle yırtılmaz veya çok zorlama ile yırtıldığında şiddetli kanamalar olmaktadır.Genellikle çiftler cinsel ilişkiye girememe şikayeti ile doktora başvurular.
Kızlık zarı ile ilgili bilmeniz gerekenler:

1. Kızlık zarı yırtılırken ağrır mı?

CEVAP:AĞRIMAZ İyi bir uyarılmayla kızlık zarınızın yırtıldığını bile ilişki sırasında anlamayabilirsiniz.

2. Kızlık zarı mastürbasyonla bozulur mu?

CEVAP:Mastürbasyonun şekline göre değişebilir.Klitoral mastürbasyon bozmazken,vajinaya parmak sokulmasıyla bozulabilir.

3.Kızlık zarı ilk ilişki sırasında kanar mı?

CEVAP:Kanamayabilir de çünkü kadınların %10-15’inde bu yapı esnektir,ilk ilişki veya sonrakilerde olmayabilir.

4. Kızlık zarı dikilir mi?

CEVAP:Evet dikilir,hatta ülkemizde de çok popüler bir uygulamadır.

KIZLIK ZARI ONARIMI

Kızlık zarı onarımı hymenoplasti olarak adlandırılır.2 yöntem kullanarak ameliyatı gerçekleştiriyoruz.
Birincisi flep yöntemi ki bu daha kalıcı olandır.İkincisi ise kızlık zarını basit uc uca getirdiğimiz yöntemdir.

1.Flep yöntemi:Kızlık zarı çevresindeki dokulardan flep yöntemi mukoza katlantıları kaldırılıp,yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilir.Kanlanması vajen dokusundan sağlanır.Ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama olmaktadır ve ilk ilişki gibi kanaması olmaktadır.

İşlem sonrası ilişkide karşı taraf bu işlemin yapıldığını anlamaz ve sadece bir kadın doğum hekimi tarafından bu durum anlaşılabilir.

2.Geçici kızlık zarı dikimi:İlişki sonrası vajina içerisindeki kızlık zarının yırtılmasından sonra kalan dokuların görünmeyen dikişlerle uc uca getirip yeniden dikilmesi işlemidir ki bu işlem ilişkiden 1-2 gün önce yapılmalıdır.
Ameliyatttan sonra neler yapmalıyız?

Ameliyat sonrasında verilen ilaçların düzenli kullanımı, doktor kontrollerine aksatmadana gidilmesi ve pansumanların düzenli yapılması, enfeksiyonların oluşmaması adına önemlidir. İşlemden sonra 1 hafta spor aktivitelerinden uzak durmaları önerilir. Geçici dikim işlemlerinde bir hafta motorsiklet ve bisiklete binilmemeli, Banyo ve tuvalette temizlik önden arkaya doğru ılık su kullanarak yapılmalı, sonrasında ise kurutulmalıdır.

 

İLK CİNSEL İLİŞKİ SONRASI KANAMAM ÇOK OLUR MU?KANAMA NE ZAMAN DURUR?
İlk ilişki sonrası kanamanız hemen durabileceği gibi,büyük çoğunlukla 1 hafta devam
edebilir.Panik yapmayın.Olabilir.Üzerine oturamazssanız bile…Bunun olma sebebi ilişki
sırasında kendinizi çok kasmanız….Kanama miktarı kişiden kişiye göre değişebilir.Kiminde
de az miktarda ,kiminde çok miktarda olabilir.Az kanaması oldu demek,erkekler tarafından bu
kız değil diye yorumlanır ki bu çok utanç verici bir yorumdur.Tekrar üstüne basa basa
söylüyorum.Kanama az olabilir,çok olabilir,hiç olmayabilir.
KIZLIK ZARI CİNSEL İLİŞKİDEN BAŞKA NASIL BOZULUR?

İlk olarak bozulması için vajene birşey girmesi şarttır.Ama genel hatlarıyle
söylersek,mastürbayon sırasında parmağın vajene uzanması,vajene sert cisim sokmak,sert bir
zemin üzerine hızlıca düşmek,bisiklete binerken selesi çok sertse bu durumlarda bozulabilir.
Kızlık zarı nasıl tamir edilir?

Kızlık zarı tamiri 15 dakikalık basit bir işlemdir.İki yöntemi vardır.Birir kalıcı yöntem,biri
geçici yöntemdir.
Kalıcı yöntemde vajenden de doku çıkarılır,geniş bir alan çıkarılarak vajen dokusu ve çevresi
onarılır,bu alan maksimum 3 cm civerındadır.Aynı işlem içinde vajina da darlır.Dikişleri daha
derinden atılır.İşlemden sonra kanamanı 10 gün leke leke devam edebilir.Bu yöntemin trik
noktası yani önemli olan noktası hayat boyu yaptırdığınız bir yöntem olup ne zaman isterseniz
ilişkiye gireceğiniz yöntemdir.İster 10 yııl,ister 15 yıl hiç farketmez…..
Geçici yöntem:Düğün öncesi 1 hafta önce yapılır.Geniş bir doku değil,yüzeyel bir kısım
çıkarılır.Yüzeyel kısımlar yaklaştırılır.En çok sorulan ve korkulan kısmı oradaki dikişler ne
oluyor sorusudur.Oradaki dikişler belli olmaz,kendiliğinden düşer.Ama bu doktorun
başarısına bağlıdır.Oyüzden işin Vakko ‘su olan benim gibi isimlerle çalışmanız size her
zaman kesin sonuç sağlar.

KIZLIK ZARI LAZERLE KALICI OLARAK YAPILABİLİR Mİ?

Evet….Lazerle yapılamayacak işlem yoktur.O yüzden %100 tedavi olur,kanama olmadan sadece lokalle yapılabilen bir işlemdir.

Kızlık Zarı Dikimi Ve Bekaretin Geri Getirilmesi

Kızlık zarı, ince bir tabaka halinde dokusu, genç kadınlarda (bakireler) vajinaya girişi engelleyici bir zardır. Bazı kültürlerde bekaretin bozulmaması çok önemlidir. Özelikle ilişki durumlarında kızlık zarı dikimi ile bekaret geri getirilebilir.

Çeşitli cerrahi teknikler kullanarak, kızlık zarı onarılmaktadır. Bazı kültürlerde ritüel kadın sünnetsizliğinin aksine kızlık zarının onarımı bir ritüel değil, bir durumdur. Sembolik olarak kadının toplumsal içerisinde kız olarak tanımlanmasının temel sebebi kızlık zarıdır.

 

İLK CİNSEL İLİŞKİ SONRASI KANAMAM ÇOK OLUR MU?KANAMA NE ZAMAN
DURUR?
İlk ilişki sonrası kanamanız hemen durabileceği gibi,büyük çoğunlukla 1 hafta devam
edebilir.Panik yapmayın.Olabilir.Üzerine oturamazssanız bile…Bunun olma sebebi ilişki
sırasında kendinizi çok kasmanız….Kanama miktarı kişiden kişiye göre değişebilir.Kiminde
de az miktarda ,kiminde çok miktarda olabilir.Az kanaması oldu demek,erkekler tarafından bu
kız değil diye yorumlanır ki bu çok utanç verici bir yorumdur.Tekrar üstüne basa basa
söylüyorum.Kanama az olabilir,çok olabilir,hiç olmayabilir.

KIZLIK ZARI CİNSEL İLİŞKİDEN BAŞKA NASIL BOZULUR?

İlk olarak bozulması için vajene birşey girmesi şarttır.Ama genel hatlarıyle
söylersek,mastürbayon sırasında parmağın vajene uzanması,vajene sert cisim sokmak,sert bir
zemin üzerine hızlıca düşmek,bisiklete binerken selesi çok sertse bu durumlarda bozulabilir.
Kızlık zarı nasıl tamir edilir?
Kızlık zarı tamiri 15 dakikalık basit bir işlemdir.İki yöntemi vardır.Birir kalıcı yöntem,biri
geçici yöntemdir.
Kalıcı yöntemde vajenden de doku çıkarılır,geniş bir alan çıkarılarak vajen dokusu ve çevresi
onarılır,bu alan maksimum 3 cm civerındadır.Aynı işlem içinde vajina da darlır.Dikişleri daha
derinden atılır.İşlemden sonra kanamanı 10 gün leke leke devam edebilir.Bu yöntemin trik
noktası yani önemli olan noktası hayat boyu yaptırdığınız bir yöntem olup ne zaman isterseniz
ilişkiye gireceğiniz yöntemdir.İster 10 yııl,ister 15 yıl hiç farketmez…..
Geçici yöntem:Düğün öncesi 1 hafta önce yapılır.Geniş bir doku değil,yüzeyel bir kısım
çıkarılır.Yüzeyel kısımlar yaklaştırılır.En çok sorulan ve korkulan kısmı oradaki dikişler ne
oluyor sorusudur.Oradaki dikişler belli olmaz,kendiliğinden düşer.Ama bu doktorun
başarısına bağlıdır.Oyüzden işin Vakko ‘su olan benim gibi isimlerle çalışmanız size her
zaman kesin sonuç sağlar.

Kızlık Zarı Oluşumu

Gebelik sırasında embriyonun gelişiminin 7. ve 12. haftaları arasında fetüsün cinsiyeti belirlenir. Bir erkekte genital duvarlar yumuşatır, skrotumu oluşturur. Dişide ise labia minora ve majora oluşur. (Bunlar iç ve dış vajinal dudaklardır). Ortada kalan açıklıktaki mukoza kıvrımları ise kızlık zarıdır. Yaşlılıkla bağlantılı olan kızlık zarının şekli ve açılması konusunda geniş bir varyasyon vardır. Bu bakımdan kızlar için yaşa bağlı olarak farklı kızlık zarı şekillerinin görülmesi mümkündür.

Cinsel yönden aktif kadınlarda kızlık zarının kalıntıları ‘carunculae myrtiformis’ olarak tanımlanmaktadır. Özelikle düzenli bir cinsel ilişkisi bulunan bir kadın için kızlık zarı çok küçük parçalar halinde kalır.

Kızlık Zarı İle İlgili İlginç Bilgiler

1000 kadından 1’i kızlık zararlı olmadan doğar.

Kadınların % 44’ünde ilk vajinal penetrasyon sırasında kan kaybı yaşanmaz.

Özellikle kızlık zarının çok önemli olduğu bölgelerde, kızlık zarı dikim operasyonlarına olan talep artmaktadır. Bu durum özelikle Akdeniz bölgelerinde ön plandadır.

Kızlık Zarının Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi talebinde bulunan kişilerin büyük bir bölümü kültürlere saygı duyma, toplum içerisindeki baskılara boyun eğme ve sorun yaşamak istememe kaygısı taşımaktadır. Bekaret bireyden ziyade bireyin eşi, ailesi ve toplum için anlamı çok daha fazladır. Kişilere ve yapılacak operasyona bağlı olarak kızlık zarı dikimi lokal anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılabilir. Bazı durumlarda ayakta da yapılabilir.

Ankara Kızlık Zarı Dikim Ameliyatı

Kızlık zarı dikimi için farklı operasyonlar uygulanabilir.

Basit kızlık zarı dikimi:  Kızlık zarı dikiminde basit dikim zarın birbirine eklenmesinden oluşur ve düğün tarihine olabildiğince yakın gerçekleştirilir. Düğünden en az 1 ay en fazla 6 hafta önce yapılması gerekir. Böylece kanamanın yaşanması, kızlık zarının yırtılması daha garantili bir şekilde sağlanır. Bu operasyon, lokal anestezi ile kolayca yapılabilir.

Kapsamlı kızlık zarı dikimi: Zar dikiminin daha kapsamlı bir şekilde yapılmasıdır. Her iki tarafın birlikte çekildiği ve birbirine dikildiği daha büyük bir ameliyattır. Düğün gecesinden önce bu operasyon çok uygun değildir ve daha uzun iyileşme süresi gerekir. Ameliyat 1 ila iki saat sürer ve hasta ertesi gün işine dönebilir. Çözünür dikişler kullanılır. Böylece operasyon sonrasında dikiş alınması gibi bir durum olmaz.

Farklı operasyonların geliştirilmiş olması, bu konuda kişilerin uygun çözüm bulmasını sağlamaktadır. Genelde kızlık zarı dikimi için kişiler evlilik öncesinde başvuru yapar ve basit ve hızlı bir çözüm sunulur. Yapılacak operasyon nasıl olursa olsun elde edilecek sonuç aynı olacaktır. Bu bakımdan kişiler müracaat ettikten sonar en uygun operasyonun ne olduğuna karar verildikten sonra uygun bir tarihte operasyon yapılacaktır. Kızlık zarı dikimi için uygulanacak yöntemlerde kişilerin herhangi bir yan etki görmesi söz konusu değildir. Bu bakımdan operasyonlar basit bir şekilde uygulanabilir. Fakat kadınlar için vajinanın çok önemli olması, herhangi bir virüs kapılmaması ve sağlık sorunu yaşanmaması adına operasyonların titizlikle yapılması gerekir. Bu nedenle de iyi bir uzman hekimin olduğu, tıbbi şartların sağlanabileceği yerlerin tercih edilmesi, kızlık zarı dikimi için çok önemlidir.

Kızlık Zarı Dikimi İçin İdeal Zaman Var mı?

Kızlık zarı dikimi için ideal zaman diye bir kavram yoktur istenilen her zamanda dikim işlemi yapılabilir kızlık zarı dikimi basit bir işlem olduğu için ağrısız şekilde dikim işlemi dakikalar içinde yapılabilmektedir.

Peki en ideal kızlık zarı ne zaman dikilmeli? İdeal zaman diye bir kavram vermiyorum…Kişi ne zaman isterse gelebilir.Çünkü zaten %100 garantisini veriyorum….

Kadınlar için cinsellik ve kadınlık noktasında kızlık zarı çok önemlidir. İlk ilişki ile birlikte esnek yapıda olan zarın yırtılması, kanamayla birlikte kadınların bekaretini kaybetmesine neden olur. Bu bekaret sonrasında kadınların sonraki ilişkilerinde kanama yaşanmaz. Bu da kadınların kızlık zarının yırtılmış olduğunu ve daha önceki dönemlerde ilişkiye girdiğinin en önemli göstergesidir. Kadınların bu konularda alacağı destekler ile birlikte kızlık zarını yeniden onarması ve bir sonraki ilişkide kanama yaşaması söz konusu olur. Fakat bunun için kızlık zarı dikimi yapılmalıdır. Zar dikimi sonrasında kadınlar bekaret sahibi olacağı gibi evlilik gibi durumlarda da zarın yırtılmış olması sorun olmaktan çıkabilir.
Ankara Kızlık Zarı Dikimi Doktor Seçimi?
Merkez seçimi kadınlar için önemlidir. İyi bir merkezde yapılacak operasyonlar ile birlikte kısa süre içerisinde bekaret yeniden kazanılabilir. Kadınlar için internet araştırmaları, çevredeki firmaların gezilmesi ya da arkadaş önerileri bu konuda yol gösterici olabilir. Bunun için kişilerin kendi tercihlerine dikkat etmesi yeterlidir. Bu doğrultuda iyi bir merkezin belirlenmesi ile birlikte zar dikimi konusunda gerekli ihtiyaçlar karşılanabilir.
Merkezlerde iyi bir müdahale ve gerekli tüm imkanların sağlanması gerekir. Merkez seçiminde tüm detayların göz önünde bulundurulması önemlidir. Böylece kişiler için iyi bir merkez seçilebilir. Merkez seçimi sonrasında kadınlar için ilk olarak muayene yapılacak ve sonrasında işlemlere başlanacaktır. Bu sayede kişilerin planlı bir şekilde bu konuda destek alabilmesi söz konusu olabilir. Üstelik kadınlara yönelik sunulan pek çok işlem için yine merkezden destek alma şansı da vardır. Bu bakımdan kadınların, kadınsal konularda kendilerine destek verebilecek iyi bir uzman ve merkez belirlemesi, kadınlık ihtiyaçlarının karşılanması adına doğru bir tercih olacaktır. Üstelik kolay bir şekilde merkez bulunması da mümkündür.

Kızlık Zarı Dikiminde Güvenilir Tercih

Kızlık zarı için dikim işlemlerini yaptırmak isteyen kişilerin başlangıç itibari ile güvenli bir tercihte bulunması önemlidir. Hangi merkezden ve uzmandan destek alınacaksa, işlemler öncesinde gerekli kontrollerin yapılmış olması bu konuda durumu daha da iyi hale getirecektir. Bu açıdan kişilerin başlangıçtan itibaren kişilerin doğru plan yapması gerekir.

Kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması adına operasyonun sorunsuz bir şekilde geçmesi de önemlidir. Öyle ki operasyonda herhangi bir sorun yaşanması, ilerleyen dönemlerde kişilerin telafi edemeyeceği sorunlarla karşılaşmasına neden olabilir. Bunun için de önlemlerin ilk aşamadan itibaren alınması gerekir. Bu konuda diğer kişilerin değerlendirmeleri ve yorumları da oldukça önemlidir.

Güven Neden Önemli?

Kişiler yaptıracakları operasyonlar için güveni ilk sırada tutar. Bu bakımdan da operasyonu uygulayacak olan uzman doktora güvenmek ister. Esra Çabuk Cömert ise bu aşamada durumu daha da kolay hale getirmektedir. Kişilerin kolay bir şekilde erişim sağlayabildiği, aklındaki tüm soru işaretlerini giderebildiği uzman hekim ile istediğiniz zaman randevu alarak görüşme sağlayabilirsiniz. Bu görüşmenin asıl amacı ise sizin uzmanı tanımanız, operasyon ve merkez hakkında detaylı bilgi almanız ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermenizdir. Bu bakımdan herhangi bir soru işaretiniz dahi varsa, güven sorununun yaşanmaması adına bu konuda destek almayı ihmal etmemelisiniz.

Esra Çabuk Cömert, bugüne kadarki süreç içerisinde sağladığı destekler ile kişilerin ilk tercihlerinden birisi olurken kızlık zarı dikiminden kürtaja kadar pek çok farklı konuda destek alınması söz konusudur. Üstelik hizmetlerin bu denli gelişmiş olması da yine kişilerin farklı ihtiyaçlarında da Esra Çabuk Cömert ile çalışmasını sağlamaktadır. Tüm bunlar için kişilerin randevu alması ve Esra Çabuk Cömert ile tanışması yeterli olacaktır.

Kızlık Zarı Dikiminde Başarısızlık

Kızlık zarı dikiminde özellikle başarısızlık fark edilmez. Öyle ki kadınlar operasyon sonrasında gireceklere ilk ilişki ile birlikte kızlık zarı dikimi operasyonunun başarılı geçip geçmediğini görmektedir ve özellikle başarısız bir operasyon kadınların çok ciddi sorunlar yaşamasına yol açabilmektedir. Bu nedenle kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması adına güvenilir ve garanti verebilen merkezlerde operasyon yaptırması gerekir. Bu tip yerlerin bulunması ve bu merkezlerden yararlanılması adına kişilerin iyi bir araştırma yapması gerekebilir. Bu konuda ise internetin kullanılması yeterli olacaktır. Özellikle Esra Çabuk Cömert bu konularda ilk akla gelen isimlerden birisi olarak dikkat çeker. Esra Çabuk Cömert’i tercih etmeniz ve bu merkezde destek almanız sizin için en güvenilir ve garanti yol olacaktır.

 

İLK CİNSEL İLİŞKİ SONRASI KANAMAM ÇOK OLUR MU?KANAMA NE ZAMAN
DURUR?
İlk ilişki sonrası kanamanız hemen durabileceği gibi,büyük çoğunlukla 1 hafta devam
edebilir.Panik yapmayın.Olabilir.Üzerine oturamazssanız bile…Bunun olma sebebi ilişki
sırasında kendinizi çok kasmanız….Kanama miktarı kişiden kişiye göre değişebilir.Kiminde
de az miktarda ,kiminde çok miktarda olabilir.Az kanaması oldu demek,erkekler tarafından bu
kız değil diye yorumlanır ki bu çok utanç verici bir yorumdur.Tekrar üstüne basa basa
söylüyorum.Kanama az olabilir,çok olabilir,hiç olmayabilir.
KIZLIK ZARI CİNSEL İLİŞKİDEN BAŞKA NASIL BOZULUR?
İlk olarak bozulması için vajene birşey girmesi şarttır.Ama genel hatlarıyle
söylersek,mastürbayon sırasında parmağın vajene uzanması,vajene sert cisim sokmak,sert bir
zemin üzerine hızlıca düşmek,bisiklete binerken selesi çok sertse bu durumlarda bozulabilir.
Kızlık zarı nasıl tamir edilir?
Kızlık zarı tamiri 15 dakikalık basit bir işlemdir.İki yöntemi vardır.Birir kalıcı yöntem,biri
geçici yöntemdir.
Kalıcı yöntemde vajenden de doku çıkarılır,geniş bir alan çıkarılarak vajen dokusu ve çevresi
onarılır,bu alan maksimum 3 cm civerındadır.Aynı işlem içinde vajina da darlır.Dikişleri daha
derinden atılır.İşlemden sonra kanamanı 10 gün leke leke devam edebilir.Bu yöntemin trik
noktası yani önemli olan noktası hayat boyu yaptırdığınız bir yöntem olup ne zaman isterseniz
ilişkiye gireceğiniz yöntemdir.İster 10 yııl,ister 15 yıl hiç farketmez…..
Geçici yöntem:Düğün öncesi 1 hafta önce yapılır.Geniş bir doku değil,yüzeyel bir kısım
çıkarılır.Yüzeyel kısımlar yaklaştırılır.En çok sorulan ve korkulan kısmı oradaki dikişler ne
oluyor sorusudur.Oradaki dikişler belli olmaz,kendiliğinden düşer.Ama bu doktorun
başarısına bağlıdır.Oyüzden işin Vakko ‘su olan benim gibi isimlerle çalışmanız size her
zaman kesin sonuç sağlar.
Kızlık zarı tamiri mümkün müdür?
Kızlık zarı tamiri mümkündür.İşlem kalıcı veya geçici yapılır.Kalıcının da geçicininde
aralarında fark yoktur.Sadece zaman farkı vardır.Birisi uzun dönemli birisi kısa dönemlidir.
Kaç çeşit kızlık zarı tamiri vardır?
Kalıcı yöntemde vajenden de doku çıkarılır,geniş bir alan çıkarılarak vajen dokusu ve çevresi
onarılır,bu alan maksimum 3 cm civerındadır.Aynı işlem içinde vajina da darlır.Dikişleri daha
derinden atılır.İşlemden sonra kanamanı 10 gün leke leke devam edebilir.Bu yöntemin trik
noktası yani önemli olan noktası hayat boyu yaptırdığınız bir yöntem olup ne zaman isterseniz
ilişkiye gireceğiniz yöntemdir.İster 10 yııl,ister 15 yıl hiç farketmez…..
Geçici yöntem:Düğün öncesi 1 hafta önce yapılır.Geniş bir doku değil,yüzeyel bir kısım
çıkarılır.Yüzeyel kısımlar yaklaştırılır.En çok sorulan ve korkulan kısmı oradaki dikişler ne
oluyor sorusudur.Oradaki dikişler belli olmaz,kendiliğinden düşer.Ama bu doktorun
başarısına bağlıdır.

Birde benim tanımladığım modifiye kalıcı yöntem diye bir yöntem var.Ben bu yöntemi 2-3
kere kalıcı işlem geçirmiş hastalara uyguluyorum.Hem çift kat yapıp hem de doku kaldırdığım
bir yöntemdir.Bu yöntemi herkes bilemez,dediğim gibi bu konuda benim tanımladığım özel
bir ameliyattır.
Kızlık zarı operasyonu sonrası nelere dikkat edelim?
Zor olan yolun %80 nini işlem yaptırarak (hymenoplasti) başadınız.Asıl %20 lik kısıma
gelirsek o da koruma yöntemidir.İşlemden sonra ıkınmayı artırıcı hareketler yapmayın.Kabız
kalmayın.Bisiklete binmeyin.Buz pateni yapmayın.Basamakları üçer veya beşer çıkmayın.İlk
10 gün ayaktan banyo yapın.Oturarak banyo yapmayın.Antibiyotiğinizi doktorun önerisiyle
kullanın.Ve en önemlisi muhakkak kontrole gidin.Kontrolsüz bir kızlık zarı dikimi işlemi
%50 bitmiş demektir.%100 için muhakkak kontrole başvurun.

CertCVSlogo

 

Randevu ve Bilgi İçin;

İletişim:(0506) 293 52 79
Randevu:(0533) 047 27 90

Read More

Kızlık Zarı Yırtılması Sonrasında Yeniden Kanama

Kızlık zarı olarak tanımlanan bölge, kadınlar için cinsel ilişkilerde oldukça önemlidir. Bu zarın yırtılması ilk ilişki ile birlikte gerçekleşir ve bu nedenle de kadınlar için ilk ilişki çok önemlidir. İlk ilişkide çok fazla kanama görülebileceği gibi hiç kanama da görülmeyebilir. Fakat kanama olsun ya da olmasın kadınların ilk ilişkileri ile birlikte kızlık zarı yırtılmaktadır. Evlilik öncesinde yaşanılan ilişkilerde, kızlık zarının yırtılmış olması, özellikle başka bir erkekle yapılacak evlilikler öncesinde sorun olabilmektedir. Bu tür durumlarda ise devreye kızlık zarı dikimi girer. Dikim operasyonları ile birlikte kişilerin bu konudaki sorunları ortadan kaldırılır ve kadınların bekaret kazanması sağlanır.

Dikim İşlemlerinde Yetkili Merkezi Tercih Etme

Kadınlar için kızlık zarı dikim işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en öneli detay, yetkili merkezlerin tercih edilmesidir. Öyle ki cinsel bölgeye yönelik yapılacak operasyonlarda, kadınların enfeksiyon kapması, başarısız bir operasyon geçirmesi söz konusu olabilmektedir. Özellikle enfeksiyon, çok ciddi sonuçlar doğurabileceği gibi kadınların bu alanda uzman, deneyimli ve güven yaratmayı başarmış merkezleri tercih etmelidir.  Bunun için de yine araştırma yapılması uygun olacaktır.

Esra Çabuk Cömert Farkı!

Türkiye’de sunduğu hizmetler ile kısa süre içerisinde dikkat çekmeyi başaran Dr. Esra Çabuk Cömert ise kızlık zarı dikimi gibi kişilerin özel durumlarında her zaman destek verebilecek durumdadır. Sadece kızlık zarı dikimi değil, kadınların özel durumlarında her zaman yardımcı olabilecek durumda olan Esra Çabuk Cömert, bu bakımdan değerlendirilmesi gereken uzmandır. Merkeze sunduğu hizmetleri ile kişilerin rahatlamasını ve uygun, tıbbi destek almasını sağlayan uzman sayesinde sizler de kızlık zarı dikimi başta olmak üzere çok farklı hizmetlerden yararlanabilirsiniz.  Detaylı görüşmek, bilgi almak ya da muayene işlemleri için sitemizde yer alna randevu bölümü üzerinden randevu alabilirsiniz. Alacağınız randevular sayesinde merkezde sizin için hazırlıklar yapılarak, sadece size özel hizmetler sunulacaktır. Üstelik yasal olarak sunulan bu hizmetlerde, hasta mahremiyeti ve gizliliği dahilinde hiçbir bilgi, üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Zar dikim operasyonlarında kadınların en çok yaşadığı çekincelerin başında, bilgi gizliliği yer aldığı gibi, Esra Çabuk Cömert ile birlikte bu konudaki çekinceleriniz de ortadan kaldırılacaktır.

Kızlık zarı dikimi, operasyon öncesi ve sonrasında pek çok farklı detayın düşünülmesini gerektir. Kadınların sorun yaşaması ve ilerleyen dönemlerdeki ilişkilerinde de anormal bir durumun olmaması adına operasyonun başarılı geçmesi gerekir. Operasyon başarısı için ise uzman desteğinin alınması çok önemlidir. Özellikle operasyon sonrasında kadınların sonraki ilişkisinde kanama yaşaması çok önemlidir. Aksi halde operasyonlar boşuna olabileceği gibi kadınlar ilerleyen yıllarda, başarısız bir operasyonun sonuçlarını yaşayabilir. Bu nedenle ilk aşamadan itibaren güvenilir yerlerin tercih edilmesi, uzman desteğinin alınması çok önemlidir. Üstelik bu konuda küçük bir çekinceniz dahi varsa, internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile birlikte aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Read More

Kızlık Zarı Dikiminde Güvenli Merkez

Türkiye’de farklı alanlarda sağlanan tıbbi destekler giderek daha fazla talep almaktadır. Kişilerin farklı ihtiyaçlarının ortaya çıkması ve buna yönelik hizmetlerinin geliştirilmesi, pek çok farklı sağlık merkezinin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Fakat kadınlar için özellikle seçim aşamasında süreç çok daha zorlu olabilmektedir. Öyle ki farklı sağlık merkezlerinin hangisinin daha iyi olduğunu bilmek, bir merkezin değerlendirilmesini yapmak ve tüm bunlar sonucunda merkezler ile çalışmaya başlamak kişiler için zorlu bir süreçtir. Bu konuda ise kişilerin başlangıç aşaması itibariyle iyi bir araştırma yapması gerekecekti.

İyi Merkez Araştırma

Araştırmanın iyi olması mevcut sürecin daha sorunsuz bir şekilde aşılmasını sağlar. Üstelik kadınların iyi bir merkez ile tanışması farklı ihtiyaçlarında da uygun bir şekilde destek almasını sağlar. Tüm bu detaylar sizin için farklı bir çözüm sunmaktadır ve ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda iyi bir merkezi belirledikten sonra başvuracağınız yer belli olacak ve böylece daha hızlı bir şekilde çözüm bulabilmeniz mümkün olacaktır.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezde bu işlemler yapılmaktadır. Zar dikimi olarak adlandırılan hizmetlerde kişilerin bu merkezden sadece zar dikimi değil, bunun dışında da farklı destekler alabilmesi mümkündür. Bu açıdan bakıldığında farklı ihtiyaçları olabilecek kadınlar tek bir merkez üzerinden alacağı destekler sayesinde işini daha da iyi hale getirme şansına sahip olmaktadır. Üstelik uzmanlar ile sürekli yapılacak görüşmelerde kişiler için aynı zamanda bir güven yaratmaktadır. Bu güven zar dikimi gibi operasyonlar daha çok önemli olduğu gibi kişilerin sorunsuz bir şekilde hizmet almasını da sağlamaktadır. Küçük bir soru işaretiniz dahi olduğunu sürekli görüşmek yaparak bu sorularınızı giderebilir ve böylece başta zar dikimi olmak üzere farklı sağlık problemlerinizde uzman desteği alabilirsiniz.

Kadınların güvenli merkez bulmasında çeşitli sorunlar yaşadığı bilinirken bu tür durumlarda yapılması gereken işlem araştırmadır. Özellikle internet üzerinden yapabileceğiniz araştırmalarda sizlerş güvenli hizmetler veren merkezlere ulaştıracak pek çok farklı sonuç bulunabilir. Bu bakımdan kesinlikle araştırma yapılmalı ve ihmal edilmemelidir. Tüm bu araştırmalar sonrasında elde edeceğiniz sonuçlar sizler için merkez seçimi adına durumu cazip hale getirecektir. Üstelik Türkiye’de hizmet veren merkezlerin resmi internet siteleri üzerinden yapacağınız incelemeler sunulan hizmetler ile ilgili detayları ulaşmanızı sağlar. Böylece görüşme yapmadan dahi merkezde sunulan hizmetler için detaylı bilgilere ulaşmanız mümkün olur. Bu detayı da göz önünde bulundurmanız sizin için önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Esra Çabuk Cömert Farkı

İnternet üzerinden yapacağınız incelemeler neticesinde merkezi tercih etmek istemeniz ya da görüşmeyi daha da derinleştirmek istemeniz halinde site üzerinden randevu alma ekranlarına takip edebilirsiniz. Randevu alma ekranları sayesinde yapacağınız işler sizin için daha kolay bir karar olacaktır ve böylece aklınız rahat kafanız karışmamış bir şekilde bu hizmetlerden yararlanmanız mümkün olabilecektir. Esra Çabuk Cömert ise sizler için en uygun, sorunsuz ve hızlı hizmeti sunduğu için ilk tercihiniz Esra Çabuk Cömert olmalıdır.

Read More

Ağrısız Kızlık Zarı Dikimi

Kadınların İlişki sonrasında zar yırtılma durumunun olması, pek çok farklı soruna yol açmaktadır. Kadınlar özellikle evlilik öncesinde bu tür durumlar için çekince yaşamaktadır ve çekincenin yaşanmaması adına zar dikimi gibi hizmetlerden yararlanılması gerekecektir.

Türkiye genelinde uygulanan bu operasyonlar kişilerin bekaretini yeniden kazanmasını sağlar. Bu bakımdan uygun olduğu zamanlarda kişilerin bu konuda destek alması, durumu daha da iyi hale getirecektir.

İyi Merkezlerin Seçimi

Zar dikimi olarak adlandırılan hizmetlerde, temel hedef kişilerin bekaretini yeniden kazanmasıdır. Öyle ki yırtılmış olan zar tıbbi operasyon ile birlikte yeniden birbirine dikilir ve böylece eski haline getirilir. Kızlık zarı dikimi yaptıran bir kişinin bir sonraki ilişkisi yeniden ilk ilişki gibi olacaktır ve kadınlar kanama yaşayacaktır. Bu açıdan bakıldığında uygulanan operasyonlar kişilerin çoğu zaman kurtarıcısı olabilmektedir. Bu konularda iyi bir merkezin belirlenmesi başlangıç aşamasından itibaren kişiler için süreci daha da kolay hale getireceğinden dolayı önemsenmelidir ve mutlaka iyi bir merkez üzerinden bu tür konularda destek alınmalıdır.

Kadınlar için zar dikimi gibi benzer operasyonlarda en çok dikkat edilen detaylardan bir tanesi ağrısız ve acısız bir şekilde bu operasyonların yapılmasıdır. Bu konuda destek sağlayan yerler öncelikli olarak daha fazla tercih edilir. Bu açıdan eğer siz de iyi bir merkez arıyorsanız başlangıç aşaması itibariyle iyi bir inceleme yapmalısınız.

İncelemenin iyi olması, kişilerin bu konuda sürecini daha hızlı bir şekilde ilerletir ve aynı zamanda sorunsuz bir şekilde kişilerin destek almasını sağlar. Ağrı, acı gibi çeşitli çekinceniz varsa bu konuda yapılması gereken ilk işlem tercih ettiğiniz merkezden randevu almak ve ardından bu merkez için randevu dahilinde görüşmeye gitmektir. Yapacağınız görüşme ile birlikte sizler için tüm şartlar geliştirilmiş olacaktır ve aynı zamanda aklınızdaki tüm soru işaretleri de bu merkezde yapılacak görüşmeler ile birlikte giderilecektir. Küçük bir soru işaretiniz olsa dahi yapmanız gereken işlem çekinmeden görüşmektir. Uzmanlar sizlere her zaman yardımcı olmaya çalıştığı gibi özellikle kişilerin herhangi bir çekince yaşamaması çok önemlidir. Kadınlar çekince yaşamaları nedeniyle bu tip operasyonları sürekli ertelerken, bu tür konularda destek verilmesi de giderek zorlaşmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kadınların detayları göz önünde bulundurulması uygun zamanlarda destek almayı ihmal etmemesi önemlidir.

Türkiye’de Zar Dikimi

Özellikle Türkiye’de yasal bir şekilde bu konuda hizmet veren merkezlerde tüm işlemler yasal prosedürler dahilinde yapılmaktadır ve böylece kişilerin hasta haklarına saygılı bir şekilde yaklaşım alması mümkün olmaktadır. Kişilerin bu şartlar dahilinde herhangi bir çekince yaşamak söz konusu değildir. Bu bakımdan ise ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda sizler de merkezlere yapacağız müracaatlar sayesinde bu konudaki ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Üstelik Esra Çabuk Cömert bu alanda uzman olduğu gibi, merkezinde tam teşekküllü hizmet vermektedir.

Read More

Acısız Kızlık Zarı Dikimi

Kadınlar isteyerek ya da istemeyerek bir ilişkiye girdikten sonra özellikle bir dahaki ilişkilerinde kanıma yaşamaz. Kızlık zarının yırtılmış olması sonraki ilişkilerde özellikle kadınların daha önceden ilişkiye girip girmediğini öğrenilmesini sağlar ve bu durum çok kadın için farklı sorunlar yaratabilmektedir. Bu konular için geliştirilmiş olan tıbbi destekler ise kadınların kızlık ve bekaret noktasında çözüm bulmasını sağlıyor. Özellikle zar dikimi olarak adlandırılan operasyonlar sayesinde kişiler ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılaması ve kızlık zarı dikimi ile bekaretini geri alma şansına sahip olması mümkün. Eğer bu tür durumlar için ihtiyaç duyduğunuz bir hizmet varsa sizler de bu alanda hizmet veren merkezler ile görüşme sağlayabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert Farkı

Merkezler sizlere vereceği destekler sayesinde kısa süre içerisinde sorununuzun giderilmesini ve ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlar. Üstelik kadınlar kızlık zarı dikimi ile birlikte yeniden bekaret sahibi olacağından dolayı bir sonraki ilişkilerde kanama yaşanacak ve böylece kişiler mevcut sorunu çözümlenmiş olacaktır. Bu tür konularda küçük bir soru işaretiniz dahi varsa yapmanız gereken işlem bu alanda hizmet veren merkezler ile iletişime geçmek ve bu konuda destek almaktır. Uzmanlar ile yapacağınız görüşmeler sonrasında özel durumunuz ile ilgili tüm detaylar sizlere aktarılacaktır. Özellikle kişilerin farklı sorunları varsa bu konuda uzman ile görüşmesi çok daha uygun olacaktır. Bu görüşmeler sonucunda ise operasyonlar için bir gün belirlenebilir ve ardından operasyon uygulanabilir.

Operasyonlar sırasında kadınların çeşitli çekinceleri olabilmektedir. Özellikle ağrısız kızlık zarı dikimi gibi farklı talepler olduğundan dolayı kadınların bu konuda farklı talepleri ve istekleri söz konusudur. Uzmanlar ile yapılacak görüşmelerde acı ve ağrı konusunda da yine detaylı bilgi alınabilir. Böylece kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması aşamasında tüm imkanlar geliştirilmiştir olur. Kişilerin bu imkanlar dahilinde iyi bir merkez ile çalışması ağrısız, acısız ve uygun bir şekilde dikim yaptırmasını sağlar. Kadınların iğne korkusu dahi çok büyük boyutlara ulaşabildiğinden dolayı yapılacak operasyonlar çok daha tedirgin edici olabilmektedir. Fakat internet üzerinden bu tür durumlar hakkında bilgi alınabilmesi kişilerin yanlış bilgilere ulaşmasına ve gereksiz yere korkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle de mutlaka uzmanlarla görüşülmesi ve uzmanlardan bilgi alınması gerekecektir.

 

Alacağınız bu bilgiler sizlere doğru sonuçlar sağlayacaktır ve böylece ihtiyaçlarınızın karşılanması da daha uygun bir şekilde gerçekleştirilecektir. Türkiye gündeminde pek çok farklı merkezden operasyon konusunda destek alınabilir. Desteğin kolay bir şekilde alınabilecek olması ise bu konuda en büyük şanstır. Özellikle acil durumlarda hızlı bir şekilde operasyonların yapılması gerekebilir. Bu nedenle de kişilerin hemen hızlı bir şekilde ulaşabileceği bir merkezi bilmesi gerekir. Bu tür durumlarda önceden bir merkezin belirlenmesi ve bu marka üzerinden destek alınabilir duruma gelinmesi önemlidir. Kızlık zarı dikimi ve kürtaj gibi konularda uzmanlaşan Esra Çabuk Cömert ise size bu konuda destek sağlayabilecek en iyi uzman hekimdir.

Read More

Kızlık Zarı Nerededir?

Kadınlar için en önemli bu durumlardan bir tanesi kızlık zarıdır. Kızlık zarı ile birlikte özellikle kadınların cinsel ilişkileri ve bu konudaki durumları çok da önemli hala eklenmektedir. Kadınların kızlık zarı yırtılması sonrasında kızlığını yeniden alabilmesi için mutlaka kızlık zarı dikimi yaptırması gerekecektir. Dikim ile birlikte zar ilişki öncesi durumuna dönecek ve böylece sorunsuz bir şekilde bu durum toparlanabilecektir.

İlk İlişki Ve Kanama

Özellikle ilk defa ilişkiye giren bir kadının kanaması olacağından dolayı bu konuda sonraki ilişkiler kanamasız yaşanır. Özellikle kişilerin evlilik süreçlerinde kızlık zarının yırtılmış olması, ciddi sorunlar yaratacaktır. Bu tip sorunların yaşanmaması adına ise yapılması gereken işlem kişilerin en uygun zamanda gerekli desteği almasıdır. Merkezlere yapılacak müracaatlar ile birlikte uzmanlar tarafından kontroller yapılacak ve muayene sonrasında zar dikimi için gerekli olan işlemler sağlanacaktır. Böylece kişiler kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabileceği gibi herhangi bir sorun yaşamadan bu konudaki tüm eksikler giderilebilir. Kişilerin kızlık zarı nerede olduğunu anlayabilmesi adına zarını kendisinin kontrol edebilmesi mümkün değildir. Ancak bu alanda eğitim almış kişilerin yapacağı kontroller ile birlikte kızlık zarına yönelik detaylara erişilebilir.

Kişilerin kızlık zarı dikimi için kendi denemeleri ya da yöntemleri iyi sonuçlar vermeyecektir ve bu nedenle de uygun görüldüğü zaman muayene olunması gerekmektedir. Bu alanda hizmet veren yerler tarafından sağlanacak destekler bu konuda işinizi daha da kolay hale getirecektir. Herhangi bir sorun yaşamak istemediğimiz durumlarda özellikle sizlere sorunsuz bir şekilde destek verecek bir merkezi tercih etmeniz ve bu merkez üzerinden gerekli olan yardımı almanız önemlidir.

Zar Dikimi İçin Merkez Seçimi

Merkezler çok fazla olduğundan dolayı kişilerin bu aşamada kafasında çeşitli soru işaretleri olabilir. Fakat iyi bir merkez seçmek isteyenler için pek çok farklı kaynak vardır. Bu kaynaklardan yararlanılması ve bu merkezin tercih edilmesi ile birlikte başta kızlık zarı dikimi olmak üzere pek çok farklı sağlık sorununda destek alınabilir. Kişiler yapılacak çalışmalar neticesinde özellikle kendilerine destek verecek merkezleri belirleme şansına sahiptir. Üstelik internet üzerinden sağlanan imkanlar dahilinde kişilerin pek çok farklı bilgiyi öğrenebilmesi de söz konusudur. Bu açıdan bakıldığında iyi bir merkez, kişilerin başta kızlık zarı dikimi Ankara içinde olmak üzere pek çok farklı konuda detaylı bilgi almasını sağlar.

Özellikle partneriyle çeşitli cinsel temaslarda bulunan kadınlar, kızlık zarı nerede, yırtıldı mı gibi sorulara sahip olabilmektedir. Aynı zamanda kişilerin kendi eliyle kendine muayene edebilmesi de sıklıkla görülen durumların başında gelir. Fakat bu tip durumlar son derece tehlikelidir ve kişiler için farklı sorunlar yaratabilir. Bu tip sorunların önlenebilmesi adına ise kişilerin mutlaka uzman merkezlerden yardım alması gerekecektir. Böylece sorun yaşanmadan kızlık zarı ile ilgili mevcut durum toparlanarak gerekli olan tedavi uygulanabilir.

Read More

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Olur?

Hayatında ilk defa ilişkiye girecek olan bir kadın kızlık zarı nedeniyle kanama yaşayacaktır. Kızlık zarı kanamasının ne kadar olacağı ile ilgili pek çok farklı sorun vardır. Öyle ki kızlık zarı kanaması ne kadar olur ya da ilk ilişkideki kanamalara dair çeşitli araştırmalar internet üzerinden yapılmaktadır. Kişilerin aklında çok farklı soru işaretleri olduğundan dolayı bu konularda mutlaka uzman bir hekim ile görüşme sağlanması gerekir. Uzman hekim tarafından yapılacak bilgilendirmeler sayesinde bu konudaki soru işaretlerinin giderilmesi mümkün olabilir.

Kişiler her ne kadar internet üzerinden araştırma yapma imkânına sahip olsa da internetten elde edilecek bilgilerin yanlış olması ihtimali vardır. Bu durum kişilerin yanlış bilgi almasına sebep olacağından dolayı çeşitli sorunlara yol açabilecektir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına ise kişilerin internet araştırmaları ya da farklı kaynakları kullanmak yerine direkt uzmanlardan randevu alarak muayene olması ve gerekli olan bilgileri böylece güvenli bir şekilde alması gerekir. Uzmanlar bu alan üzerine çalışmış olduğu gibi kişiler için yapacakları kontroller sonrasında kişiye özgü uygun sonuçları verebilecektir. Böylece kişiler herhangi bir çekince yaşamadan kızlık zarı ve dikim operasyonları ile ilgili pek çok farklı bilgiye alabilmektedir.

Türkiye’de Kadınsal Hizmetler

Türkiye’de kadınlara yönelik hizmet veren merkezlerde çoğu zaman zar dikimi yapılmaktadır ve böylece kadınların ilişki sonrasında ki sorunlu dönemi ortadan kaldırılabilmektedir. Her ne kadar kişisel bir olgu olarak görülse de çiftler arasında çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle de mutlaka uygun bir zamanda destek alınmalı ve ihtiyaç duyulduğu zamanlarda operasyonlar yaptırılmalıdır. Kişiler için yapılacak operasyonlar, mevcut durumu daha iyi hale getirecek ve ihtiyaçların karşılanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda sadece zar dikimi değil, zar dikimi dışında kişilerin farklı ihtiyaçları olabilir. Basit bir operasyon gibi görünse de zar dikimi sırasında ve sonrasında çeşitli önemli noktalar vardır ve tüm bu aşamalarda uzman desteğinin alınması çok önemlidir. Bu konuda herhangi bir ihmalde bulunmamanız sizin için mevcut süreci daha iyi hale getirecek ve ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Özellikle iyi bir merkez ile iletişim kurmanız sizin için en büyük şanslardan birisi olacaktır.

Kadınların zar dikimi gibi durumları dışında pek çok özel ihtiyacı olabilmektedir. Sağlık konusunda bu merkezlerden alınabilecek olan destekler kişilerin ihtiyaçlarının kolay bir şekilde karşılanmasını sağlar ve sizler de bu bakımdan belirtilen bilgiler dahilinde ihtiyaçlarınızı daha kolay bir şekilde tercih ettiğiniz merkezden giderebilirsiniz. Merkezin yeterliliği bu konuda ön plana çıktığı gibi özellikle kişiler iyi bir merkez seçimi ile birlikte bu aşamada tüm şartları kendi lehine olumlu hale getirebilir. Üstelik merkezler hakkında artık bilgi almak çok daha kolaydır ve bu bakımdan kişilerin sorunsuz bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmesi de söz konusudur.

Read More
Translate »