Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarından Neden Kan Gelmez?

Ne yazık ki hızla ilerleyen zamana ve ülkemizde üniversite mezunu çiftlerin sayı olarak rekor seviyede artmasına rağmen kızlık zarından akan kan hala en önemli namus belirleyici olarak kabul edilmektedir. Bazı çiftlerde ise kızlık zarından kan gelmemesi evliliklerinin daha en mutlu döneminde büyük bir darbe almasına neden olmaktadır. Peki, kızlık zarından neden kan gelmez?

Öncelikle her kızlık zarı ilişki esnasında kanayacak diye bir kural olmadığı bilinmelidir. Bunun ilk nedenlerinden biri bozulmayan kızlık zarı ya da esnek kızlık zarı olarak ta bilinen zar tipine sahip olunmasıdır ki bu ancak konusunda uzman olan bir jinekolog tarafından belirlenebilir. Genelde bu kızlık zarı tipinde ortada bulunan delik son derece geniş olduğu için penis başı zarı bozmadan içeriye giriş sağlar ve kanama meydana gelmez. Bazende zarın etrafından bulunan dokuların çok güçlü olması nedeni ile kızlık zarı bozulsa da kanama meydana gelmeyebilir.

Kızlık zarının daha önce bozulmasına neden olabilecek bir olay yaşayamayan kadınlarda ilk cinsel ilişkide kanama meydana gelmezse ve kadın bakire olduğunu kanıtlamak isterse bu durumda bir kadın hastalıkları uzmanına muayene olunması yeterli olacaktır. Kadın hastalıkları doktoru tarafından yapılan basit bir muayene ile kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılır. Ancak adli bir talep bulunmuyor ise doktorunuz bu sonucu sizden başka ikinci kişilerle paylaşma yetkisine sahip değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »