Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

Ne yazık ki sürekli gelişmeye devam eden ülkemizde kızlık zarı hala pek çok kadının mutlu bir evliliğe adım atmasını engellemekte ya da kadınların intihar ve cinayetlerine dahi neden olabilmektedir. Evlilik öncesi cinsel ilişki yaşayan kadınların pek çoğu daha sonrasında toplumsal baskılar nedeni ile kızlık zarı diktirme gibi operasyonlar ile bu sorunu aşmaya çalışmaktadır.

Başta İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerimiz olmak üzere kadın zarı diken doktorlar bulunmakta olup burada önemli olan bu alanda uzman olan bir hekim tarafından operasyonun gerçekleştirilmesidir. Pek çok kişi kızlık zarı dikimi için kanama konusunda endişe yaşamaktadır. Gerçekleştirilen kalıcı kızlık zarı dikimi olarak bilinen ve baştan yapay bir kızlık zarının oluşturulduğu yöntemde kanama kesin olarak sağlanırken burada operasyonun başarısı operasyonu gerçekleştiren doktorun mesleki deneyimi ve yeterliliği ile de yakından ilgilidir.

Bu operasyonun ardından girilen ilk cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılması yaşanacağı için kanama da kesin bir şekilde meydana gelmektedir. Bu yöntemi diğer kızlık zarı tamiri yöntemlerinden ayıran bir diğer farkı ise belirli bir zaman sınırlaması olmamasıdır. Bilindiği gibi geçici kızlık zarı tamiri yöntemlerinde mutlaka cinsel ilişkiden 3-5 gün önce kızlık zarının dikilmesi gerekirken kalıcı kızlık zarı tamiri operasyonda böyle bir uygulama söz konusu değildir. Kızlık zarının dikildiği ise kadın hastalıkları doktoru tarafından yapılacak olan muayene ile anlaşılabilir ancak hekim bunu ancak mahkeme kararı ile talep edilmesi durumunda doktor tarafından paylaşılabilir. Cinsel ilişkiye giren erkeğin ise bunu anlaması kesinlikle mümkün değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »