Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Kolay Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?

Planlı gebeliklerin bir çoğunda ne yazık ki anne ve baba adaylarının aşırı istekli olmaları nedeni ile gebeliğin oluşması gecikebilmektedir. Psikolojik olarak yoğun bir arzunun duyulmasının gebeliğin oluşumuna olumsuz etkisi bulunduğu hakkında yapılan araştırmalar devam ederken kolay hamile kalmak isteyen kadınlar için ise pek çok öneri bulunuyor.

Ancak bunların tümünden önce bebek sahibi olmak isteyen eşlerin kesinlikle birbirlerine baskı yapmamaları ve spontene bir şekilde ilişkilerini sürdürmeleri büyük bir önem teşkil ediyor. Buna ek olarak kolay gebelik yolları için kadınların mutlaka yumurtlama dönemlerini takip etmeleri ve yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girmeleri de gebeliğin daha kolay bir şekilde oluşmasını sağlaması açısından önemlidir. Yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girilmesi hamilelik şansını büyük oranda arttırmaktadır.

Yine kolay gebelik için ilişki pozisyonları bulunmakta olup bu pozisyonların doğru şekilde uygulanması hamilelik ihtimalini arttıran önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bu pozisyonların ardından önemli olan kadının hemen kalkmaması ve bir süre sırt üstü yatarak beklemesidir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin korunmadan 1 sene boyunca ilişkiye girmelerine rağmen gebeliğin oluşmaması durumunda bir doktora danışmaları gerekmekte olup burada önemli olan 1 sene boyunca kesintiye uğramadan cinsel ilişkiye girilmesidir. Yani kişi bu zaman zarfından bir kere bile ilişkiye korunarak girdiyse süreç sıfırlanarak yeniden başlatılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »