Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm
(0506) 293 52 79
(0533) 047 27 90


Kürtaj Nedir?

Esra Çabuk CÖMERT

Özellikle farklı nedenlerden dolayı gebeliğin sonlandırılmasının istenmesi durumunda Ankara kürtaj hizmeti ile taleplerinizi karşılamaktadır. Gebeliğin sonlandırılması istediğinizde özellikle yapılacak olan uygulamadır. Rahim içerisinde bulunan dokuların alınması ile oluşan gebelik durumunun sonlandırılması için yapılmaktadır.

Kürtaj Riskleri Nelerdir?

Yapılacak olan müdahale tıbbi bir müdahale olduğundan mutlaka riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle müdahale sırasında ve sonrasında yaşanabilecek durumlara karşı uzman doktordan yardım alınması önemlidir. Kanama, rahim içinden parça kalması, rahimin delinmesi veya enfeksiyon gibi pek çok farklı risk bulunmaktadır. Bu nedenle uygulama öncesinde mutlaka detaylı bilgi elde edilmesi gerekir.

Kürtaj İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle ihtiyaç duyduğunuz durumlarda kürtaj taleplerinizi karşılanmasını sağlamaktadır. edilmesi gereken pek çok farklı nokta bulunmaktadır. Bu konuda yapılacak olan araştırmalar özellikle alanında başarılı uygulamalara imza atmış olan elemanları tercih etmenizi sağlamaktadır. Daha önce yapılan uygulamalarda başarı oranını inceleyerek tercihinizi belirlemeniz daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Kürtaj Sonrası Ağrı ve Kanama

Özellikle uygulamanın ardından kısık ağrıları ve adet kanaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra pek çok farklı risk bulunduğundan düzenli olarak kontrollerin yapılması gerekiyor. Rahim içerisinde parça kalması durumunda yeniden operasyon yapılması gerekebilir. Özellikle hastaların uygulama sonrasında bir hafta içerisinde tekrar kontrol edilmesi gerektiğinden aksatılmadan kontrollere gidilmesi bu noktada önemlidir.

Belirlenen fazla ağrı veya tanıma olması durumunda mutlaka uzmana danışılması gerekir. Bu nedenle hafif ağır kanamaların dışında farklı durumlar söz konusu olabileceğinden dikkat edilmesi önemlidir.

Kürtaj Sonrasında Hamile Kalma

Gebeliğin sonlandırılması konusunda tercih edilecek olan kürtaj işlemleri profesyonel şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle özellikle ortaya çıkabilecek risklere karşı gerekli önlemler alınmaktadır. Kaliteli hizmet almak istediğiniz her durumda yapacağınız talepler sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan dilediğiniz gibi gebeliğin sonlandırılması sağlanmaktadır.

Özellikle ilk 10 hafta içerisinde yapılacak olan müdahaleler kısırlık riskinin oluşmamasını sağlamaktadır. 10. haftadan sonra yapılacak olan müdahalelerle bazı durumlarda kısırlık riski söz konusu olabilir. Bu nedenle gerekli kontrollerin yapılmasının ardından kişinin gebeliğin süresine göre müdahale edilebilir. Her türlü riskin hesaplanması yapılacak olan müdahalelerin başarılı şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki

Kişinin uygulama sonrasında enfeksiyon riskine karşı bir hafta boyunca antibiyotik kullanması gerekmektedir. Bu nedenle bu süre içerisinde cinsel ilişkiden kaçınılması önemlidir. Özellikle operasyon sonrasında kanamanın bitmesi ve doktorla yapılan görüşmelerin ardından belirtilen herhangi bir risk söz konusu olmaması halinde cinsel ilişki yaşanabilir.

Kürtaj Sonrası Adet Düzensizlikleri

Yapılan uygulamanın ardından ilk aylarda geçici olarak adet düzensizlikleri ortaya çıkabiliyor. Yaklaşık olarak üç ay boyunca aynı şekilde devam edebileceği gibi daha sonrasında düzelmektedir. Özellikle operasyon sonrasında rahim içerisinde oluşabilecek yapışıklık durumu nadir olsa da görülebilir. Bu nedenle ortaya çıkabilecek risk durumunda kişinin üç ay boyunca gebelik durumundan sakınması gerekmektedir. Yapılan görüşmeler sayesinde uzman doktor önerilerine dikkat edilerek Hareket edilmesi risklerin en aza inmesini sağlamaktadır.

Ankara Kürtaj Operasyonu

Özellikle profesyonel bir şekilde yapılacak olan operasyon için sistem üzerinden yapacağınız görüşmeler sayesinde sizlere sunulan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu alanda yapılan başarılı operasyonlar dilediğiniz her durumda gebeliğin sonlandırılmasını sağlamaktadır. Gerekli kontrollerin yapılmasının ardından operasyon için belirtilen tarihte uygulama yapılmaktadır. Uzman doktor gözetiminde yapılan kontroller ortaya çıkabilecek her türlü riske karşı önlem alınmasını ve başarılı bir şekilde operasyonun tamamlanmasını sağlamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi

Farklı nedenlerden dolayı kızlık zarı yırtılması durumunda Ankara kızlık zarı dikimi ile istediğiniz gibi geçici veya kalıcı olarak uygulama yapılması sağlanmaktadır. Geçici veya kalıcı olmak üzere iki ayrı şekilde yapılabilir. Uygulamanın yapılmasının ardından özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle uzman doktor ile yapılacak olan görüşmeler sayesinde edebilecek olan bilgiler doğrultusunda tercihler belirlenebilir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Çok zaman genç bayanların sorun yaşamasına neden olan kızlık zarı yırtılmasının pek çok farklı nedeni olabilir. Bu nedenle özellikle yapılacak olan müdahaleler ile yeniden dikilmesi oluşabilecek sorunların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Tercih edilecek olan geçici kızlık zarı dikimi 1 veya 2 hafta süreye sahiptir. Bu nedenle çoğu zaman tercih edilmemektedir. Bunun yerine özellikle kalıcı uygulamalar tercih edilmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Profesyonel şekilde yapılacak olan uygulamalar sayesinde kızlık zarı dikimi dilediğiniz her durumda istediğiniz sonucu elde etmenize sağlamaktadır. Kalıcı olarak yapılacak olan operasyon işlemleri dilediğiniz gibi uzun süreli sonuç alınmasını sağlamaktadır. Yeniden ilişkiye girene kadar yırtılma durumu söz konusu olmamaktadır. Uzun süreli sonuç elde etmek isteyenler özellikle kalıcı uygulama tercih etmektedir.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilecek olan Ankara kızlık zarı dikimi alanında uzman olan doktor tarafından yapılmaktadır. Başarılı sonuçlar elde edilmesi için gerekli her türlü önlemi alınarak duruma müdahale edilmektedir. Bu konuda başarılı sonuçlar ede etmek isteyenler sistem üzerinden yapacakları görüşmeler sayesinde hizmet alabilirler.

Diğer Yazılarımızıda Okumak ister misiniz?
Doğum Kontrol Hapları Nasıl Kullanılır?
Doğum Kontrol Hapları Nasıl Kullanılır?
Genital Siğil Nedir?
Genital Siğil Nedir?
Aşılama Tedavisi Nedir? Kimlere Yapılır?
Aşılama Tedavisi Nedir? Kimlere Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp