Tüm Sağlık Sorunlarınıza Çözüm

Ankara Labioplasti Operasyonu

Esra Çabuk CÖMERT

Labioplasti

Labioplasti, kadınların genital organında yaşanan bir takım dudak bölümlerindeki sarkmaların giderilmesini sağlayan estetik cerrahi uygulaması olarak ön plana çıkar. İç dudaklarda meydana gelen sarkmalar ve çeşitli bozulmalar ya da çoklu doğum nedenlerine bağlı olarak yaşanan sıkıntının giderilmesi için bir cerrahi müdahale uygulanmaktadır. Bu şekilde var olan sarkma etkisi giderilerek, genital organın doğru bir formda olabilmesi sağlanır. O nedenle labioplasti cerrahi ameliyatı, kadınların yaşadığı iç dudak sarkmalarının düzeltilmesi noktasında önemli bir işleyişe sahip olarak ön plana çıkar.

Labioplasti ile Genital Bölgedeki Sarkmanın Giderilmesi Çalışması

Genç kızlar ya da belirli bir yaşa gelmiş kadınların genital bölgelerinde yaşadıkları sarkma nedenleri, ciddi moral bozma ve psikolojik yıkılmalara neden olabilmektedir. Bu yüzden ilgili alandaki düzeltmelerin sağlanması ve görünüm açısından sıkıntıları gidermek adına Labioplasti uygulaması gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın tamamlanma şeklinin basit olması ve genelde iyi neticeler vermesi de sağlık açısından bir takım önlemlerin alınabilmesini de sağlar. Özelikle de kadınların psikolojilerinin düzelmesi ve kendi genital bölgelerine bile bakma isteklerinin giderilmesine kadar olumlu bir uygulama modelinin olduğu görülebilmektedir.

Labioplasti Neden Uygulanmalı?

Bunun en temel sebeplerinden bir tanesi, hem sağlık, hem eşler arasında yaşanan gerginlikler hem de psikolojinin düzeltilmesinin sağlanmasıdır. Temelde var olan bir iç dudak sarması durumlarında, genelde sarkmanın artması ve büyük bir hal alması ve düzensiz bir görünüm eşler arasında yaşanan isteğin azalmasında önemli bir etkendir. Öyle ki cinsel isteksizliği erkek adına arttıran bu olgu, zamanla kadının daha kötü hissetmesine neden olabilmektedir. Aynı şekilde kadınların iç çamaşırı giydiklerinde ise, normalde genital organın temas etmemesi gereken yerleri iç çamaşırı ile temas ettiğinde istenmeyen bir kaşıntı etkileri ile tahrişler meydana gelmektedir. O yüzden bu tür olaylar hem mikrop kapma riskini arttırırken, hem de kişinin sürekli olarak rahatsız hissetmesine neden olur. Öyle ki var olan adet zamanlarında, sarkan iç dudak bölgesinde kanın takılması ve o bölgede kuruması da ekstra bir problemin oluşmasına neden olan faktörü barındırmaktadır.

Labioplasti’nin Cinsel Hayata Etkileri Büyük

Bir kadın genital bölgesinin elbette her zaman sağlıklı olmasını ve kendi için bile olsa doğru şekilde estetikliğinin bozulmamasını ister. Öyle ki bazı kadınlar için bu durum problem haline gelmekte ve günlük yaşantılarına da yansımaktadır. Bikini ve pantolon giymeme isteklerinin artması, erkeklerden ya da eş ile cinsel birliktelik yaşama isteğinden çok fazla uzaklaşması buna örnektir. Aynı zamanda orgazm olmada yaşanan güçlükler ya da eşi varken çıplak kalmayacak kadar fazla çekinme gibi olgularda Labioplasti probleminin oluşturduğu etkenlerin sadece bir kısmını barındırmaktadır. O yüzden genital bölgede yaşanan iç dudak sarkması, başarılı bir operasyon ile düzenlenebilmektedir.

Hangi Durumlarda Labioplasti Ameliyatı Olunmalı?

Bunun en temel örneği için birden fazla seçenek sayılabilir. Bunlara genel olarak bakıldığında;

Küçük Dudakların Büyük Olması Durumu: Küçük dudakların genelde büyük olması problemleri Labioplasti uygulamaları adına önemli bir yere sahiptir. Çünkü çeşitli tahrişler ya da mikrop kapma riskleri küçük dudakların büyük olmasıyla problem haline gelmektedir.

Küçük Dudakların Sarması Hali: Kilo değişimlerine bağlı olarak bazı kadınlarda özellikle de çok zayıf olduklarında iç dudakları sarkabilmektedir. Sarkmaya bağlı olarak esmer ya da koyu tenli olan kadınlar da labium denilen parçada daha koyu bir renk almaktadır.

Küçük Dudaklar Arasındaki Büyüklükler: Dudakların her ikisi arasında bazı büyüklük farklı fardır. Fakat bu aşırı durumda ise Labioplasti gerekmektedir. Çünkü ileride enfeksiyon kapma riski artmakla beraber, görsel açıdan da yine kötü bir görüntü ortaya koymaktadır.


Hemen Ara
Whatsapp