Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Anasayfa

Neden Kızlık Zarı Dikimi Yaptırılır?  

Kadınların cinsel ilişki yaşaması sonrasında kızlık zarı yırtıldığı için sonraki ilişkilerde kanama yaşanmaz. Bu durum ilişkilerde sorun yaratabildiğinden dolayı da kadınların büyük bir bölümü evlilik öncesi ilişki yaşanması halinde kızlık zarı dikimi için talepte bulunmaktadır. Bu destek ile birlikte kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması ve yeniden bekaret sahibi olması sağlanmaktadır. Kadınların basit bir operasyon ile bu konuda destek alabilir durumda olması aynı zamanda daha fazla kadının da bu konuda hizmet almasını sağlamaktadır. Eğer siz de zar dikimi konusunda destek arıyorsanız bu konuda en yakın kadın merkezine gidebilirsiniz. Bu merkezde sağlanacak destek ile birlikte ihtiyacınızın karşılanması ve kolay bir şekilde destek almanız mümkün olacaktır. Bugüne kadarki süreç içerisinde herhangi bir sorun yaşanmadan kadınlara bu konuda destek sağlayan merkez ve uzmanlar olduğu için kişilerin uzman bir merkez bulması ve destek alması da kolaydır.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar için kızlık zarı dikimi noktasında farklı tedirginlikler olabilmektedir. Operasyondan korkanlar ve yaptırmak istemeyenler bu konuda ciddi tedirginlik yaşamaktadır. Fakat bu aşamada korkulacak herhangi bir durum bulunmadığından dolayı kadınların herhangi bir çekince yaşamadan destek alabilmesi mümkündür. Eğer operasyonlar ile ilgili korkunuz varsa uzman doktor ile görüşme yapabilirsiniz. Uzman desteği almanız, aklınızdaki tüm soru işaretlerinin giderilmesini sağlar ve aynı zamanda sizin daha iyi şekilde operasyona hazırlanmanızı sağlar. Bu bakımdan uzmanla görüşmekten hiçbir zaman çekince duyulmamalıdır.

Kadınlar toplumsal baskı, kişisel eksiklik ya da eşiyle evlilik sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak adına kızlık zarı dikimini isteyebilmektedir. Özellikle Türkiye’de toplumsal bir olgu haline gelen ilk gece ilişkisinde çiftlerin kanama nedeniyle boşanmaya kadar gittiği görülmektedir. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir sorun yaşamamak adına böylesine bir tıbbi desteği alması uygundur. Üstelik zar dikim operasyonlarında kadınların tüm hakların saygılı bir şekilde yaklaşım sağlanır ve tüm haklar korunarak kişilerin destek alması mümkün hale gelir. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir şekilde bilgilerinin paylaşılması durumu bulunmaz. Bu bakımdan kadınların paylaşılma, açığa çıkma ya da operasyonların duyulması gibi bir çekincesinin de olmaması gerekmektedir.

Türkiye genelinde pek çok farklı uzman bu alanda hizmet verirken, kişilerin Ankara bölgesi için en büyük yardımcısı, Esra Çabuk Cömert’tir. Uzman hekim tarafından sağlanan destekler ile birlikte kadınlar başta kızlık zarı olmak üzere pek çok farklı kadınsal konuda destek alması mümkündür. Sunulan destekler arasında doğum ve benzeri hizmetler de vardır ve böylece kadınlar, kadınsal konulardaki tüm ihtiyaçlarını Esra Çabuk Cömert ile giderme şansına sahiptir. Pek çok kadının ilk tercihi olan uzman doktor, aynı zamanda kişilerin kolay bir şekilde destek almasını sağlar. Bu konuda iletişim bölümünü kullanarak direk randevu alabilir ve bu konuda ilk adımı atabilirsiniz.

Read More

Neden Uzman Doktor?

Kişiler çeşitli rahatsızlıklarında alanında en iyi uzmandan yardım almaya gayret ederken, kadınsal noktalarda bu durum değişebilmektedir. Özellikle mahremiyet söz konusu olduğunda kadınların olabildiğince tanınmamış, bilinmeyen sağlık merkezlerine başvurması, çoğu zaman olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu tür durumların yaşanmaması adına ise kızlık zarı dikimi ya da benzer konularda kişilerin mutlaka bu alanda uzman olan bir doktordan destek alması gerekmektedir. Bu uzman desteği ile birlikte kişilerin daha iyi bir sonuç elde etmesi ve her şeyden de önemlisi güvenli bir şekilde işlem yaptırması söz konusu olur. Konuyla ilgili kısa bir araştırma dahi kişilerin daha güvenli ve iyi bir merkez müracaat etmesini sağlayacaktır.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezde kadınlara yönelik hizmet elde edilebilir. Bugüne kadarki süreç içerisinde kendini bu alanda kanıtlamayı başarmış pek çok uzman doktor olduğundan dolayı sizler de kadınsal konularda bu uzman doktorları tercih edebilirsiniz Ankara bölgesine yakın olan kişiler için bu konuda en önemli isim Esra Çabuk Cömert’tir. Kadınsal hastalıklarda ve çeşitli operasyonlarda yetkili olan uzman doktor, özellikle kızlık zarı dikimi konusunda çoğu kadının ilk tercihlerinden birisi olmayı başarmıştır. Özel bir merkezde yapılan operasyonlarda kişilerin özel bir şekilde muayene edilmesi ve ardından uygun bir operasyon tarihinin çıkarılarak destek sağlanması söz konusu olur. Bu avantajlar ve özel imkanlar için siz de başta kızlık zarı dikimi olmak üzere çeşitli rahatsızlıklarda Esra Çabuk Cömert’i tercih edebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikiminde Güven

Kadınlar için uygulanan özel yöntemlerin tümünde özel bir mahremiyet söz konusudur. Kızlık zarı diktirmek isteyen bir kadın, mahrem bölgesini açacağından dolayı bu durum çoğu zaman sıkıntı yaratabilir. Fakat uzman bir doktor, profesyonel bir merkez kadınların bu konuda yaşadığı sorunların tamamen ortadan kalkmasını sağlar. Eğer bu tip düşüncelileriniz ve çekinceleriniz varsa size bu şekilde destek verecek bir merkez belirleyebilirsiniz.

Ankara bölgesine uzak olan kişilerin Esra Çabuk Cömert’ten destek alması, özellikle uzun sürecek operasyonlarda çok fazla uygun olmasa da Ankara yakınında olan kişiler için böyle bir sorun yaşanmaz. Alacağınız randevu ile birlikte ilk kontrollerin yapılmasını ve buna bağlı olarak da operasyonların başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi gibi durumlar hassas olduğu gibi merkezde tüm endişeleriniz giderilecektir. Bugüne kadar pek çok farklı operasyonu başarılı bir şekilde yapmayı başaran Esra Çabuk Cömert, aynı zamanda kişilerde güven yaratmayı da başarmış durumdadır. Bu konuda internet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma dahi uzman doktorun bu konuda ne kadar iyi olduğunu ve tercih edilebilirliğini gözler önüne serecektir. Bu bakımdan aklınızda soru işareti dahi olsa alacağınız randevu sonrasında sizlere bu konuda destek verecek uzman doktor ile görüşme sağlayabilir, ardından içiniz rahat bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  

Read More

Kızlık Zarı Yenilemede Neler Yaşanır?

Kadınların ilişki sonrasında bekâretin yeniden kazanabilmesi adına yapılması gereken tek işlem kızlık zarı dikimidir. Kızlık zarı yenileme olarak da bilinen bu işlemlerde kadınlar için çeşitli çekinceler yaşanmaktadır. Öyle ki operasyonun nasıl olacağı, operasyon sırasında herhangi bir ağrının yaşanıp yaşanmayacağı, operasyon sonrasında herhangi bir yan etkinin görülüp görülmeyeceği ve operasyonu yürütecek doktorun bu alandaki uzmanlığı birer soru işareti olmaktadır. Bu konularda kişilerin sorularına uygun ve tatmin edici bir yanıt bulması gerekir. Böylece operasyonun yaptırılmasına karar verilmesi mümkün olur. Aynı zamanda kadınların operasyona açık hale gelmesi de söz konusudur.

Hangi Uzman Tercih Edilmeli?

Her doktorun uzmanlığı aynı değildir. Uzmanların kızlık zarı üzerine yaptığı operasyonlar, bu konuda elde ettiği deneyim, uzmanın tercih edilmesinde yeterli bir sebep olacaktır. Bu bakımdan kişilerin doktorlar için genel bir incelemede bulunması gerekir. Böylece kişilerin iyi bir uzman bulması ve bu uzmandan yardım alması da söz konusu olur.

Uzman noktasında kuşkusuz kişilerin durum tespiti yapabilmesi çok mümkün değildir. Bu tür durumlarda ise yapılması gereken işlem uzman ve uzmanın çalıştığı merkezin araştırılmasıdır. Öyle ki uzmanlar kendine özel olarak açtığı bir merkezde çalışıyorsa bu merkez için yapılacak araştırmalar, kişilerin bu konuda yeterli bilgi almasını sağlar. Hem merkez hem de uzman doktor için böylece bilgi alınarak değerlendirme yapılabilir. Kişiler bu araştırmalar sonrasında hangi merkezi tercih etmesi noktasında kararını kolay bir şekilde verebilir.

İnternet araştırmalarında dikkat edilecek diğer bir durum kişilerin operasyon sonrasında doktor ve merkez için yaptığı değerlendirmelerdir. Pek çok farklı web sitesinde tarafsız olarak yazılmış değerlendirmeler okunabilir. Böylece kişilerin merkezler ve uzmanlar için olumlu, olumsuz noktalar için bilgi alması da mümkün olur.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda ise kişilerin kızlık zarı noktasında daha iyi bir şekilde karar vermesi söz konusu olacaktır. Ankara bölgesinde olan kişiler için kızlık zarı dikiminde tek merkez Esra Çabuk Cömert’tir. Uzman hekim tarafından bugüne kadar yapılan tüm operasyonlar başarılı geçtiği gibi kadınların özel konularda destek alabileceği merkezde tüm imkanlar sunulmaktadır.

Esra Çabuk Cömert Farkı

Kızlık zarı dikimi çok özel hizmetlerin başında gelir. Gizlilik, garanti ve güven bu hizmette mutlaka sağlanmalıdır ve Esra Çabuk Cömert bu konuda yeterli seviyededir. Uzman hekim ile hiç çalışmamış kişiler araştırma yaptıklarında dahi doktorun ne kadar uzman, uzmanı tercih eden kişilerin de operasyonlardan dolayı ne kadar mutlu olduğu görülebilir.

Esra Çabuk Cömert, merkezinde hasta haklarına saygılı bir şekilde hizmet verirken kadınların pek çok farklı ihtiyacına da destek sağlamaktadır. Sadece kızlık zarı dikimi için değil, diğer konularda da kadınların özel bir şekilde destek sağlayarak, bu konuda işlerini kolay bir şekilde çözümlemesi söz konusu olur. Merkezin güvenlik noktasında çok iyi durumda olması, kadınların bu merkezi tercih etmesinde önemli bir etkendir.

Read More

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı diktirmek isteyen kişiler için farklı seçenekler vardır. Bu seçenekler, kişilerin durumuna ve isteğine göre uygun bir çözüm sunar. Bu bakımdan kadınların destek almak istemesi halinde, bu seçeneklerden en uygununu mevcut durumuna göre seçmeli ve uzmandan da bu konuda destek almalıdır. Kişilerin son dönemlerde en çok tercih ettiği yöntemlerin başında geçici kızlık zarı dikimi yer alır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılıyor?

Kızlık zarı dikiminde, geçici yöntem olukça popülerdir. Özellikle ilişki öncesindeki bir hafta içerisinde yapılması gereken bu yöntemde, kadınların kanama yaşaması yüzde 100’e varan garantili bir şekilde sağlanır. Böylece özellikle evlilik öncesindeki kadınlar için geçici kızlık zarı dikimi, kişilerin evlilik sonrasında yaşayacağı sorunların da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan özellikle evlenecek kadınlar tarafından geçici zar dikimi tercih edilir.

Ameliyat Ne Zaman Yapılmalıdır?

Geçici kızlık zarı dikiminde dikkat edilecek olan detay, ameliyatın uygun tarihte yapılmasıdır. Evlenmeden önceki 1 hafta içerisinde yapılacak operasyon, başarılı sonucun alınmasını sağlar. Kadınların bu başarı oranını elde edecek olması, evlilik öncesinde bekaret sorununu ortadan kaldırır. Çoğu kadın için ilişkilerde farklı tercihler yapılabileceği gibi kadınların bu konuda rahatlayabilmesi adına zar dikimi önemlidir. Zar dikiminin olması, kadınların yeniden bekaret kazanmasında önemlidir ve böylece mevcut ilişkinin izleri ortadan kaldırılabilmektedir.

Operasyonlara dair pek çok soru işareti bulunur. Kadınların operasyonlarda iki farklı tercihi vardır. Genel anestezi ve lokal anestezi ile operasyonlar yapılabilir. Fakat genelde lokal anestezi tercih edilir. Lokal anestezi ile birlikte kişilerin yaklaşık 30 dakikalık süreç içerisinde işlemleri yapılır. Operasyon sonrasında kadınların normal yaşamında herhangi bir değişiklik olmaz. Uzman tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacağından dolayı kişilerin uzman tavsiyelerine uyması, sorunsuz bir operasyon için yeterli olacaktır.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezde bu tip operasyonlar yapılmaktadır. Kişilerin bu merkezler arasından tercih yaparken, iyi bir merkez ve uzmanda karar kılması gerekir. Seçeneğin fazla olması kafalarda soru işareti yaratmış olsa da bu alanda deneyimli ve uzman bir hekimin tercih edilmesi başarılı, iyi bir operasyon için yeterli olacaktır. Ankara civarında bulunanlar için Esra Çabuk Cömert, en iyi seçeneklerden birisidir. Bugüne kadarki süreç içerisinde oldukça iyi bir hizmet sunan uzman doktor, sizler için de kızlık zarı dikiminde gerekli desteği sağlayacaktır. Geçici ya da kalıcı olmak üzere farklı tekniklerin uygulanabildiği Esra Çabuk Cömert, üstelik uzman bir kadroyla çalışır. Böylece operasyon öncesi ve sonrasındaki tüm işlemlerinizde rahat ve güvenli bir şekilde merkezden destek almanız söz konusu olur. Konuyla ilgili detaylara ulaşmak, bilgi almak istediğiniz durumlarda iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Türkiye genelinde adını duyuran Esra Çabuk Cömert, sunduğu hizmetlerin yanı sıra güvenilirliğini de sağladığından dolayı sizin için de en uygun seçeneklerden birisi olacaktır.

Read More

Kızlık Zarında Yenileme Olur Mu?

Kızlık zarında yenileme noktasında kadınların kafasında büyük bir soru işareti mevcut. Burada yenileme ile kişilerin herhangi bir operasyon yapmadan, zarın kendi kendine eski hale gelmesi istenir. Fakat yapı gereği böyle bir değişikliğin olması mümkün değildir. Bu nedenle de kadınların kızlık zarı yenileme gibi herhangi bir imkanı da bulunmaz. Eğer cinsel ilişki sonrasında yeniden bekaret kazanılmak isteniyorsa, yapılması gereken tek işlem kızlık zarı dikimidir. Kişiler yapacakları başvurular ile birlikte dikim noktasında destek sağlayabilir.

Alanında uzman bir doktor olan Esra Çabuk Cömert bu konuda uzun zamandan beri hizmet verdiği gibi güvenilir ve sorunsuz bir şekilde dikim sağlayabilmektedir. Bu bakımdan Ankara bölgesindeki ve yakındaki kadınların destek alma ve iyi bir uzman ile çalışma noktasında Esra Çabuk Cömert’ten destek alması yeterli olacaktır. Bu konuda yaşadığınız sorunlarda ise yapmanız gereken işlem uzman ile görüşme sağlamaktır.

Zar Dikim Operasyonu Acıtır Mı?

Dikim operasyonunda acı yaşanıp yaşanmayacağı da kadınlar için büyük bir sorundur.  Kadınların bu operasyonlarda acı yaşaması söz konusu değildir ve büyük bir operasyon uygulanmaz. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir çekince yaşamadan bu konuda destek alabilmesi söz konusudur.

Türkiye genelinde pek çok farklı bölgeden talepler alan Esra Çabuk Cömert için kişilerin iletişim bölüm üzerinden randevu alarak, destek sağlaması mümkündür. İletişim kurduktan sonra uygun bir tarih için randevu verilecektir. Böylece kişilerin Esra Çabuk Cömert’ten destek alması da kolayca sağlanır. Üstelik sadece kızlık zarı dikimi için değil, kişilerin diğer kadınsal noktalarda da sunulan diğer hizmetleri değerlendirmesi mümkündür.

Kadınsal noktalarda kadınların çok farklı çekinceleri olabilmektedir. Özellikle mahremiyet noktasında kişilerin tedavilerde zorlandığı görülür. Fakat merkezimizde uygulanan tedavilerde kişiler rahatlayabilmesi adına tüm imkanlar sunulur. Sağlanacak destekler ile birlikte kişilerin rahatlaması ve tedaviye açık hale gelmesi sağlanır. Bu bakımdan eğer mahremiyet noktasında da sorunlarınız varsa, bu konuda Esra Çabuk Cömert’ten destek alabilirsiniz.

Kadınsal noktalarda gelişmiş hizmetleri, alanında uzman personelleri ile sizlere hizmetin sunulduğu sağlık merkezi, her zaman sorunlarınız için çözüm bulacağı gibi üstelik ekonomik, uygun fiyatlarla hizmet verilmektedir. Bugüne kadar başvuran kadınların deneyimleri de bu konuda oldukça önemlidir. Zira Esra Çabuk Cömert ile tanışan pek çok kadın, deneyimlerinden memnun kaldığı gibi tüm kadınsal noktalarda artık uzman doktoru tercih etmektedir.

Güvenilir Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi gibi durumlarda farklı tekniklerin uygulanması gerekebilir. Bu konuda ise tercih uzmandadır. Uzman tarafından doğru kararların verilmesi ve başarılı bir operasyonun uygulanması gerekir. Böylece kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan operasyondan memnun kalması ve ilerleyen dönemlerde girilecek ilk ilişkide bir sorun yaşanması önlenir. Eğer bu konuda dahi soru işaretiniz varsa, Esra Çabuk Cömert ile bu konuda uygun bir tedaviye başlayabilirsiniz.

 

Read More

Kürtaj İşlemleri Ve Ameliyatı

İstenmeyen gebelik gibi durumlarda tek alternatif bebeğin alınmasıdır ve bunun içinde kürtaj
yapılması gerekir. Türkiye’de kürtaj için resmi olarak mevzuatlar belirlendiğinden dolayı kürtaj
yaptırmak isteyen kadınların bu mevzuatlar dahilinde ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkündür.
Özellikle kürtaj sonrasında bebek alınacağı gibi hamilelik süreci bitecek ve kadınlar bu dönemi
atlatmış olacaktır. Bebek aldırma operasyonu kadınlar için çok ciddi bir karardır ve bu nedenle de
çoğu anne adayı bu konuda zorlanmaktadır. Bu tür durumlarda sağduyulu olunması ve iyi bir
şekilde mevcut durumun değerlendirilmesi önerilir.

Sağlık kurumlarına müracaat edilmesi halinde kadınlar için psikolojik destek dahi önerilir. Tüm bu
şartlar sonrasında bebeği aldırmaya karar veren ve kesin bir şekilde operasyon isteyen kadınlar
ise uygun bir merkeze müracaat etmelidir. Bu operasyonlarda çok ciddi müdahaleler yapıldığından
dolayı kadınlar için çok farklı sorunlar yaşanabilir. Bu tür sorunlar yaşanmaması adına ise iyi bir
merkezin belirlenmesi, bu merkez üzerinden destek alınması yeterli olacaktır. Türkiye genelinde
hizmet veren merkezler bu aşamada sizler için en büyük şanstır. Öyle ki ön plana çıkan ve başarılı
operasyonları ile pek çok farklı kişi tarafından tercih edilen bu merkezleri seçmeniz, sizin için de
kürtaj işlemlerini daha iyi hale getirecektir.

Kürtaj Öncesi

Operasyonlar öncesinde ve sonrasında kadınlar için uygun bir takvim hazırlanır ve nelerin
yapılması gerektiği belirlenir. Kadınların sorunsuz bir operasyon için bu detaylara dikkat etmesi ve
mutlaka tüm ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılaması gerekmektedir. Özellikle beslenme ve gibi
farklı alışkanlıklarda bazı öneriler sunulabilir. Aynı zamanda operasyon sonrasında kullanılması
gereken farklı ilaçlar ya da ürünler olabilir. Tüm bu durumlarda mutlaka dikkatli olunmalı ve gerekli
desteği alarak sorunsuz bir şekilde bebek aldırma operasyonu sonlandırmanız gerekmektedir.
Operasyon seçiminde ciddi soru işaretleri bulunan kişilerin yapması gereken işlem bu konuda
uygun bir merkez bulmaktır. Özellikle internet üzerinden yapacağınız incelemeler neticesinde
sizlere sorunsuz bir şekilde destek olacak merkezleri bulabilir ve bu merkezlerden destek
alabilirsiniz. Kişilerin yapılacak operasyonlarda çok fazla ağrı hissetmesi söz konusu olmadığı gibi
özellikle uygulanacak operasyonlarda tüm tıbbi imkanlar sağlanır. Böylece sorunsuz bir şekilde
bebek aldırma operasyonu tamamlanabilir.

Kişilerin çeşitli çekinceleri ve korkularının olması normaldir. Bu tür durumlarda yapılması gereken
işlem uzmanlarla görüşme sağlamaktır. Uzmanlar operasyon için farklı detayları aktararak kişilerin
rahatlamasını sağlayacaktır. Bu aşamanın ardından operasyon yaptırmanız ve bebek aldırma ile
birlikte istenmeyen gebeliği önlemeniz daha uygun ve mümkün olacaktır Kadınlar için operasyon
günü belirlendikten sonra belirlenen saatte operasyonlar yapılacak ve kadınların en kısa süre
içerisinde sağlığına kavuşması hedeflenecektir. Özellikle operasyon sonrasında bir süre dinlenmek
kadınlar için iyi gelebilir. Bu tür durumlara için önceden hazırlıklı olunmalıdır. Kişilerin için
sağlanacaktır destekler, mutlaka kadınların katılımları ilerleterek birlikte sorunsuz hale
gelebilecektir.

 

Read More

Kızlık Zarının Şekli Dikimde Önemli Midir?

Kadınlarda bulunan kızlık zarının yapısı farklıdır. Her kadının aynı şekilde olmayan zar, sadece yapı ile birbirinden ayrılır ve bu bakımdan operasyon gibi durumlarda herhangi bir fark ya da sorun bulunmaz. Çoğu kadının kızlık zarı dikimindeki en çok merak ettiği detayların başında, zarın yapısının etkisinin ne olduğu yer alır. Bugüne kadar yapılan operasyonlarda ve tıbbi birikimine göre kişilerin kızlık zarının herhangi bir etki yapmadığı bilinir.

Kızlık Zarı Şekilleri Nasıldır?

Anüler Himen (Yuvarlak halka): Bu tip zarda kadınların genelde yuvarlak şeklinde bir zarı bulunur. Genelde kanamanın olmamasına engel olan zar tipidir ve esnek yapısı ve fiziksel durumu çoğu zaman yırtılmanın sonraki ilişkilerde yaşanmasına neden olmaktadır. Kadınların yüzde 60’ından daha fazlasında bu türde zar vardır.

Kresentrik Himen (Yarımay): Kızlık zarının yarım ay şeklinde olmasıdır. Zar ince ve çok kolay yırtılır yapıdadır fakat görülme sıklığı çok azdır ve genelde kadınların yüzde 5’inde görülür.

Septalı Himen (Ara bölmeli): Kızlık zarının orta kısmında boşluk olması, septalı himen olarak bilinir. Görülme sıklığı çok daha azdır.

Kribriform himen (Çok delikli, kalburumsu): Kızlık zarının birden fazla deliği olması durumudur. Kadınlarda bu durum çok seyrek görülür buna rağmen, çok delikli kızlık zarı oldukça farklı bir yapıdadır.

İmperfore Himen: Bu kızlık zarı deliksizdir ve bu özelliği ile diğer tüm zarlara göre farklıdır. Kadınların bu tür zara sahip olması halinde kanama içte kalır ve operasyon ile alınması gerekir.

Mikroperfore himen (Küçük delikli): Kadınların kızlık zarının deliğinin çok küçük olması durumudur. Adet kanamasının ağrılı geçmesi de bu tür zara sahip olunduğunun göstergesidir.

Multipar himen: (Doğum yapmışlarda bulunan) normal doğum yapmış kadınlarda bulur. Genelde küçük parçalar kalır.

Kadınların ilk gecesini nasıl yaşayacağı dahi zar tipine bağlıdır. Bu nedenle zar dikimi ya da ilk gecenin nasıl geçeğini, ağrı yaşayıp yaşamayacağını öğrenmek isteyen kadınların muayene olması gerekir. Zar dikiminde zarın tipinin herhangi bir önemi olmasa da ilk ilişki için çok belirleyici olan kızlık zarı için kişilerin kadın doğum uzmanlarından destek alması mümkündür. Üstelik herhangi bir aksilik, ters bir durumun olması halinde de kişilerin yine uzmandan destek alması mümkündür.

Kişiler için güvenilir bir uzmanın olması yeterlidir. Uzmandan alınacak destekler ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde zar konusunda durumu öğrenmesi ve buna göre önlem alabilmesi mümkün olacaktır. Bu alanda uzman olan Esra Çabuk Cömert sayesinde kızlık zarı muayenesi konusunda destek alınabilir. Uzmanlığı ile kendini bu alanda kanıtlamış olan Esra Çabuk Cömert, kadınların ilk ilişkiden doğuma kadar uzun bir süreçte en büyük destekçisi olacaktır. Bu konuda iletişimin bölümünü kullanabilirsiniz.

Read More

İstenmeyen Gebeliklerde Ne Yapılır?

Bebek sahibi olmak istemeyen fakat çeşitli tesadüfler sonucunda hamile kalan kadınların bebek doğurmak istememesi halinde bebeğin alınması gerekir. bebek için özellikle ilk aylar çok önemlidir ve tutunma yaşanmadan bebeğin alınması çok daha uygun olmaktadır. Bebek büyüdükçe yapılacak operasyonun riski artacak ve kadınların bu kararı alması da zorlaşacaktır. Bu nedenle özellikle birleşme sonrasında hamileliğin oluşmaması adına önlemler alınmamışsa en kısa süre içerisinde sağlık merkezlerine gidilerek gerekli desteğin sağlanması gerekir. Bu merkezlerde yapılacak işlemler neticesinde kişilerin kürtaj olması ve kürtaj sayesinde bebeğinden bebeğin alınması mümkün olmaktadır. Bu aşamalarda kişiler için oldukça zorlu bir süreç başlar. Özellikle istenmemesine rağmen canlı bir bebeğin alınacak olması kişiler için işleri oldukça zorlaştırır. Bu nedenle başlangıç aşaması itibariyle kadınların sağlıklı bir şekilde düşünerek kesin bir karar vermesi gerekmektedir. Böylece operasyonlar için hızlı bir şekilde süreç ilerleterek sorunsuz bir şekilde operasyonların tamamlanması sağlanabilir.

Türkiye’de Bebek Aldırma

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezde bu tip operasyonlara izin verilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de yasal bir şekilde yapılan operasyonlarda dikkat edilmesi gereken detay yasal sürenin aşılmamasıdır. Yasal süre aşıldıktan sonra resmi olarak sağlık merkezlerinden bu konuda destek alınamaz. Bu nedenle de operasyon yaptırmayı düşünen kişilerin mutlaka yasal süre içerisinde müracaatta bulunması ve operasyon olmasak gerekir.

Kişiler internet üzerinden yapacakları araştırmalar ile bu operasyonu uygulayan yerlerinin nereler olduğu, operasyonu daha önce uygulayan kişilerin neler hissettiğini ve operasyonların nasıl yapıldığı öğrenebilir. Özellikle bu tür durumlar kişilerin önceden bilgi almasını sağlar. Daha farklı soru işaretleriniz varsa yapmanız gereken işlem uzmanla görüşmek ve uygun bir randevu aldıktan sonra bu sorularınızı uzmana yöneltmektir. Bu alanda uzman olan kişi, sizlere sağlayacağı destek sayesinde sorunsuz bir şekilde hizmet almanızı sağlayacaktır.

İstenmeyen Gebelikler İçin Merkez Seçimi

Merkez seçme noktasında da çeşitli sorunlar yaşanabilir. Öyle ki kişiler yapacakları operasyonlar neticesinde bu konuda herhangi bir sorun yaşayıp yaşamayacağını önceden bilemez. Fakat belirli bir deneyime ulaşmış ve profesyonel bir şekilde destek sağlayabilen merkezler her zaman kişiler için büyük bir şans sunar. Bu merkezleri tercih etmeniz, sizin için mevcut durumu daha da kolaylaştıracağından dolayı önemlidir.

Uygulanacak operasyonlarda kadınların çok büyük acılar yaşaması söz konusu değildir ve daha çok manevi duygular bu operasyonlarda ön plana çıkmaktadır. Yaşanılan sorunların özellikle bebeğin aldırılması ile birlikte ortadan kaldırılacak olması kadınlar için üzücü de olsa tercih edilmesi gereken tek yol olabilir. Bu bakımdan kişiler uygun bir merkezden alacakları destekler ile birlikte hayatlarındaki büyük bir sorunu ortadan kaldırabilir. Özellikle yanlışlıkla hamile kalmış ya da çeşitli tehlikeler geçirerek hamile kalmak zorunda kalan kişiler bu seçeneği değerlendirebilir.

Read More

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonları

Kızlık zarı dikimi Türkiye’de en çok ilgi gören hizmetlerden birisi olduğu gibi Türkiye genelinde pek çok merkez kızlık zarı dikiminde destek vermektedir. Kızlık zarı dikiminin en önemli amacı kişilerin gireceği ilişki sonrasında kanama yaşamasıdır. Bu bakımdan yeni evlenecek kişiler evlilik öncesinde yaptırdıkları operasyonlar ile birlikte kanamanın yaşanmasını sağlayabilmektedir. Daha önce cinsel ilişkiye giren fakat kızlık zarı nedeniyle sorun yaşamak istemeyen kadınlar evlilik öncesinde geçici kızlık zarı tedavisi olarak ilk ilişki gecesinde kanama yaşayabilmektedir.

Evlilik İçin Kızlık Zarı Dikimi

Özellikle evliliklerdeki ilk gerdek gecesine yönelik geçici kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Bu seçenek geçici olduğu gibi yüzde yüz garanti sunar. Böylece yaşanacak sorunların öncesinde kişilerin gerekli desteği alması da sağlanmaktadır. Fakat daha uzun süreli bir hizmet alınmak isteniyorsa kişilerin bu konuda kalıcı kızlık zarı dikimi tedavisini seçmesi gerekir. Kalıcı kızlık zarı tedavisi çok daha uzun süre etkili bir tedavi yöntemidir ve kişiler çok daha sonra girecekleri ilişkilerde de yine kanama yaşayabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında kişilerin kızlık zarı konusunda destek elde edebilmesi adına gerekli olan tüm seçenekler sunulmuştur. Herhangi bir problem yaşanmaması adına kişilerin uygun bir sağlık merkezini tercih etmesi yeterli olacaktır. Bu sağlık merkezi üzerinden yapılacak destekler ile birlikte kişiler için en uygun seçimin hangisi olduğu belirlenerek bu konuda uygun bir tarihte tedavi olması sağlanacaktır.

Kızlık zarı dikimi, kişilerin ağrı hissetmediği bir operasyondur. Özellikle operasyon sırasında çeşitli ilaçlar ve narkoz kullanıldığından dolayı kişilerin bu konuda herhangi bir problem yaşaması söz konusu olmaz. Özellikle operasyon sırasında ağrı yaşayacağını düşünen ve bu nedenle çekinceleri bulunan kişilerin de herhangi bir sorun yaşaması söz konusu olmayacaktır. Operasyon ağrısız olduğu gibi kısa sürmekte ve kısa süre içerisinde kişiler normal yaşamına devam edebilmektedir.

Read More

Kadınların Büyük Problemine Uzman Çözümü

Kadınların cinsellik noktasında en büyük handikaplarından birisi olarak görülen kızlık zarı, artık uzman desteği ile birlikte problem olmaktan çıkıyor. Özellikle evlilik öncesinde cinsel ilişki yaşamak isteyen ve bu konuda kızlık zarı nedeniyle sorun yaşayan kişiler, alacakları operasyon desteği ile birlikte kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Zar dikimi noktasında uzun yıllardan beri çalışmalar yapılmış olsa da kadınların bu konuda çekincen kalması, pek çok farklı yanılgının da oluşmasına neden olmuş durumda. Çok ciddi ve derin bir operasyon olarak görülen zar dikimi, sanıldığı kadar ciddi bir operasyon değildir. Operasyon sırasında aynı zamanda kişilerin ağrı, sızı ya da benzer durumlar yaşaması da söz konusu değildir. Bu bakımdan kolay bir şekilde tamamlanabilecek operasyonlar ile birlikte zar dikimi sonrasında yeniden kanama yaşanması mümkün olur.

Uzman Desteği Almayı Unutmayın!

Kişilerin bu konuda ihmal etmemesi gereken bazı detaylar mevcut. Öyle ki herhangi bir sorun yaşanmaması adına kişilerin mutlaka uzman desteği alması gerekiyor. Türkiye’de bu alanda hizmet veren farklı uzmanlar olduğu gibi işi yasa dışı yollarla yapan merkezler de mevcut. Bu bakımdan kişilerin tercihleri sırasında bu tip önemli detaylara dikkat etmesi gerekiyor. Doğru tercihlerin yapılması, kişilerin sorunsuz bir şekilde hizmet almasını ve zar dikimi ile yeniden bekaret sahibi olmasını sağlıyor.

Türkiye’nin en popüler ve başarılı uzmanlarından birisi olan Esra Çabuk Cömert, size kızlık zarı dikimi konusunda da destek veriyor. Zar dikimi operasyonlarında gerekli olan desteği ve yardımı alabileceğiniz uzman doktor sayesinde, hem uygun fiyatlarla hem de sorunsuz bir şekilde ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek,  ön görüşme yapmak ya da direk randevu almak için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Zar dikiminde kişiler için öncelikli olarak muayene gerçekleştirilir. Bu muayene sonrasında se operasyonlar için planlamaya geçiş yapılır ve uygun bir tarihte operasyon gerçekleştirilir. Kadınların bu aşamada büyük korkuları dahi olsa, gerekli destek sağlanarak sorunlar çözülür. Bu bakımdan Esra Çabuk Cömert ile bu operasyonları yaptırmanız halinde, size gerekli destek sağlanacağı gibi korkularınız, soru işaretleriniz ortadan kaldırılacaktır.

Küçük bir operasyon dahi olsa çoğu kadın operasyon korkusu yaşayabilir. Bu tür durumlarda da uzman desteğinin ne kadar önemli olduğu net bir şekilde görülmektedir. Bu bakımdan küçük bir sorun dahi yaşanmaması adına başlangıç itibari ile tercihler doğru yapılmalıdır. Üstelik kadınlar bu tip operasyonların gizli kalmasını ve hiçbir şekilde paylaşılmamasını ister. Merkezde hasta haklarına saygılı bir şekilde operasyon yürütülür ve bu açıdan herhangi bir sorun yaşanmadan ve çekince duymadan tüm kadınların destek alması sağlanır. Tüm bu şartlar, iyi bir merkezin olmazsa olmazlarından olduğu gibi Esra Çabuk Cömert farkıyla iyi bir destek almanız sizin için mümkündür.

Read More
Translate »