Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Planlı Gebelik İçin Neler Yapılmalı?

Kız çocukları daha kendileri bebekken bebekler ile oynayarak annelik alıştırması yapmaya başlar. Yani aslında her kadın dünyaya anne olmak için gelir. Günümüzde geliştirilen özel yöntemler sayesinde kadının rahminin olmaması ya da yumurtalıklarının alınması gibi çok ciddi sağlık sorunlarının bulunmaması durumunda gebe kalması sağlanabilmektedir. Hayatınızın en ciddi kararlarından biri olan gebelik ise pek çok kadın tarafından gereken önemi görmemektedir. Kadınların çoğu plansız gebelik yaşamakta yada gebe kalmaya karar verdikleri anda bir doktor kontrolünden geçmeye dikkat etmemektedir.

Oysaki bir doktor gözetiminde gerçekleştirilen planlı gebelikler hem düşük riskini azaltacak hem de anne adaylarının çok daha sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmelerini sağlayacaktır. Üstelik planlı gebelik için yapılması gerekenler için sadece bir kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Gebelik döneminde anne adaylarının sürekli bebekleri ve kendi sağlıkları ile ilgili endişeler yaşamaları çok doğaldır. Bu endişelerin giderek artması ise doğum fobisi oluşmasını tetikler. Bu tip olumsuzlukların önüne geçilmesi ise sadece iyi bir kadın doğum uzmanı tarafından anne adayının düzenli kontrol edilmesinden geçilir.

Anlaşabileceğiniz, sürekli olarak ulaşabileceğiniz ve sorularınızı önemseyerek içtenlikle yanıt verebilecek bir doktorun takibinde olmanız her zaman içinizin rahat olmasını sağlayarak size gebeliğiniz boyunca yardımcı olacaktır. Planlı gebelik yaşayan anne adayları ilk olarak detaylı bir muayeneden geçirilerek gebeliğe engel bir durumları olup olmadığı incelenmelidir. Yine buna ek olarak folik asit ve kan ilaçları alınmaya başlanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »