pubis estetigi nasil yapilir

Pubis Estetiği ve Puboplasti Nedir? (Venüs Tepesi Estetiği)

Pubis estetiğine dair merak edilen pek çok husus mevcut. İşte konuya dair ayrıntılar.

Pubis Bölgesi Neresidir? Venüs Tepesi Neresidir?

Pubis bölgesi; karnın alt tarafında iki kasık arasında klitorise kadar uzanan bölgedir. Üçgen şeklindeki bu bölgede deri altı yağ dokusu fazlalığı bir çıkıntı meydana getirir. Bu çıkıntıya ise Venüs Tepesi adı verilir. Bu bölge için yapılan estetik uygulamalara Venüs tepesi estetiği denilir.

Pubis Estetiği Neden Yapılır? Venüs Tepesi Operasyonlar

Pubis bölgesi normalden daha hacimli ve kabarık olabilir. Bu durum kadınların bikini, iç çamaşırı giydiğinde daha belirgin olmasına neden olur. Bu belirginlik çoğu kadın için son derece rahatsız edici olur ve estetik kaygılara sebebiyet verir.

Özellikle genç yaşlarda bu estetik kaygı daha da yoğun yaşanır. Bu kaygılar cinsel hayatı olumsuz etkilemekle beraber sosyal yaşama da olumsuz yansır. Bu da öz güven sorununa yol açar. Bu tip estetik kaygıların ortadan kaldırılması için Venüs tepesi operasyonları gerçekleştirilir.

pubis estetigi neden yapilir

Pubis Alanı Neden Bazılarında Daha Büyük ve İridir?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu bölge yağ dokusu bakımından oldukça zengindir. Kilolu ve hızlı kilo alıp daha sonra kilo veren kadınlarda bu bölgedeki fazla yağ dokusu kalır. Bu da bölgenin iri, kabarık, şişkin görünmesine neden olur. Bazen de yapısal sebeplerden dolayı zayıf kadınlarda bölge böyle bir görünüme sahip olabilir.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır? Puboplasti

Sezaryen operasyonu için yapılmakta olan kesiye benzer bir kesi yapılır. Bu kesiden fazla olan yağlar çıkarılır. Yani bu bölgedeki fazla yağlar çekilir. Böylece bölgeye estetik bir görünüm kazandırılır. Çoğu hasta bu operasyon yerine ameliyatsız yöntemleri tercih eder.

Puboplasti Operasyonunun Riskleri Var Mıdır?

Puboplasti operasyonuyla ilgili en sık sorulan sorulardan biri de bu operasyonda risklerin olup olmadığıdır. Her operasyonda var olan riskler bu operasyon içinde geçerlidir. Kanama, enfeksiyon gibi genel operasyon riskleri mevcuttur. Bunların dışında bu operasyon için doğru tekniklerle ve uzman ellerce yapıldığında belirgin bir risk söz konusu değildir. Operasyon sonrasında hasta, doktor kontrolünde sosyal ve iş hayatına dönebilir.

Pubis Küçültme için Ameliyatsız Yöntemler

Ameliyat ve operasyon denilince birçok kişi endişe duyar. Bunun için ameliyatsız yöntemler düşünülür. Bu estetik operasyonun ameliyatsız yöntemleri de mevcuttur. Mezoterapi yöntemleriyle bu bölge estetik bir görünüm kazanır. Mezoterapi yönteminde, deri altına küçük iğnelerle vitamin enjeksiyonu yapılır.

Deri altında bulunan yağ dokusuna yağ eritici ilaçlar enjekte edilerek bu bölgenin bir miktar incelip küçülmesi sağlanır. Ameliyatsız yöntemlerde hastaların biraz daha sabırlı olmaları gerekir. Zira, enjekte yoluyla tedavi uygulandığı için bölgenin yeni ve estetik şeklini alabilmesi için belli bir zaman geçmesi gerekir. Ortalama olarak 8 ile 10 seans arasında uygulama gerçekleşir. Bu seanslar toplamda iki aylık süreyi kapsar. Bu sürenin sonunda başarılı sonuçlar elde edilir.

pubis estetigi nasil yapilir
Hemen Ara
Whatsapp