Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Sperm Detoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

Yapılan araştırmalar bebek sahibi olmak isteyen her 100 çiftten 15 tanesinin doğal yollardan gebe kalamadığını göstermektedir. Her geçen gün bu oran farklı etkenlere bağlı olarak artmaya devam ederken erkek kaynaklı kısırlık sebepleri arasında ise ilk sırayı sperm sayısı ya da sperm kalitesinin düşüklüğü almaktadır. Zaten kaliteli sperm azlığı ya da sperm sayısının düşüklüğü doğal yollardan gebe kalmayı imkansız hale getirmektedir.

Sperm Detoksu Nedir?

Bu nedenle erkekte kısırlık nedenleri ile yapılan araştırmalar sonucunda sperm faktörünün tespit edilmesi durumunda sperm detoksu yapılması önerilmektedir. Erkeğin sperm kalitesini arttıracak bir dizi uygulamanın belirli bir program dahilinde yapılması işlemine sperm detoksu adı verilmektedir. Bu işlem sayesinde hem sperm sayısı hem de sperm kalitesi büyük oranda artış göstermektedir. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde doktor tarafından genelde baba olmak isteyen erkeklere sperm detoksu yapılması önerilmektedir.

Sperm Detoksu Nasıl Yapılır?

Sperm sayısının azlığı ya da sperm kalitesinin düşüklüğü gibi sorunlar yaşayan erkeklere yaklaşık 3 ay sürecek olan sperm detoksu tedavisi uygulanmaktadır. Bu süre boyunca bağırsaklarda yer alan kötü organizmaları nötr hale getirecek probiyotik ile bu amaç için özenle geliştirilen antioksidanlar verilir. Bu sayede erkeğin sperm kalitesi ve sperm sayısında son derece olumlu bir artış elde edilir. Hatta yapılan araştırmalar sebepsiz kısırlık yaşayan çiftlerde başka bir ek tedaviye ihtiyaç duyulmadan sperm detoksu ile doğal yollardan gebelik elde edilebildiğini göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »