Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Suda Doğum Nedir, Avantajları Nelerdir?

Aslında tamamen büyük bir tesadüf eseri keşfedilen suda doğum yöntemi suyun sakinleştirici etkisinden yararlanarak anne adaylarının daha kolay doğum yapmalarının sağlandığı özel bir doğum yöntemidir. Bu yöntemde özel olarak hazırlanan havuzlara alınmakta ve bu havuzlarda su belirli bir devir daim yaptırılarak anne adayının sakinleştirilmesi sağlanmaktadır.

Suda doğumun avantajları hakkında hala pek çok tartışma bulunsa da bu doğumun kesinlikle bu alanda uzman olan bir ekip tarafından yapılması çok önemlidir. Aksi durumda bebeğin su içerisinde doğum anında ciğerlerine su kaçması gibi son derece ciddi riskler bulunur. Ancak bu risklerin tümü alanında uzman olan ekiplerin çalıştığı ve gerekli hijyen kurallarının uygulandığı doğumhanelerde geçersizdir. Uzman ekipler bu süreçte anne adayının hiçbir sorun yaşamadan mümkün olan en konforlu şeklide bebeğini kucağına almasını sağlamak adına çalışmaktadır.

Suda doğumun etkilerinin psikolojik olduğu yönünde yapılan eleştiriler son yıllarda çürütülmeye başlansa da yine de ikinci doğumunu bu yöntem ile yapan anne adaylarının kesinlikle çok daha rahat bir şekilde doğum yaptıklarını söyledikleri görülmektedir. Zaten burada önemli olan suda doğum yapanlar tarafından yapılan yorumlardır. Bu yorumlarda tüm anne adaylarının çok daha rahat bir şekilde doğum yaptıklarını beyan ettikleri görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »