Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Vajen Estetiği

LAZERLE DIŞ DUDAK RENK AÇMA YÜZDE YÜZ BAŞARI SAĞLAR MI?

Lazerle Dış Dudak Renk Açma Yüzde Yüz Başarı Sağlar Mı?

Kadınlar için en büyük sorunlardan birisi olan vajina görünümü, artık estetik dahi yapılmadan farklı tekniklerle değiştirilebiliyor. Bu sayede kadınlar hem dış görünümünden memnun hale geliyor hem de cinsel yönden daha iyi bir tatmin sağlanabiliyor. Bu operasyonların sağladığı avantajlar ve uygulamada yakalanan yüksek başarı, pek çok kadının da bu konuda yardım almasını sağlıyor. Kadınların vajina görünümünün yanı sıra rahatsız olduğu konulardan bir diğeri ise renk. Öyle ki farklı etkilere bağlı olarak vajinanın dış dudaklarında kararma yaşanabiliyor. Ten rengi daha koyu olan kişilerde daha sık rastlanan bu durum çoğu kadın için gizli kalmış bir sorun ve rahatsızlık. Bu bakımdan günümüzde artık dış dudak renk açma operasyonları ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırılması hedefleniyor. Fakat pek çok kadın için bu operasyonlar konusunda bazı soru işaretleri mevcut. Öyle ki lazerle dış dudak renk açma yüzde yüz başarı sağlar mı ya da operasyon sonrasında farklı etkiler görülebilir mi gibi sorular kadınların operasyon öncesindeki yaşadığı büyük sıkıntılar arasında yer alıyor. Bu tip durumlarda kadınların destek alabileceği tek yer bu alanda uzman hekimler.

Renk Açma İşlemi İçin Bilgi Alma

Kadınlar kadın doğum alanında merkez açmış kadın doğum uzmanlarından ya da farklı sağlık merkezlerinden bu konuda yardım alabilir. Özellikle bilgi danışılmak istenmesi halinde mutlaka bir uzmanla görüşülmesi gerekir. Fakat bu aşamada da yine dikkat edilmelidir. Öyle ki sürekli değişimin yaşandığı sağlık sektöründe yeni cihazlar ve farklı lazer tipleri operasyonların başarısına doğrudan etki etmektedir. Aynı zamanda uzmanın deneyimi ve operasyon sırasındaki başarısı da yine sonuç üzerinde çok ciddi değişiklikler yapabilmektedir. Bu nedenle kişilerin bilgi almak istemesi halinde tüm bu kriterleri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Renk Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Operasyonun uygulandığı merkeze göre değişiklikler görülebileceği gibi genelde lokal anestezi ya da uzman hekimin tercihine göre uyuşturma yapmadan lazer operasyonu yapılabiliyor. Bu aşamada kadınların dış dudaklarına özel olarak gönderilen ışıklarla bölgedeki rengin açılması, renk değişiminin yaşanması hedefleniyor. Yaş, bölgenin durumu ve uzman kararına göre farklı seanslarla gerçekleştirilebilen bu operasyonlar sonrasında kadınların vajina bölgesindeki dış dudakları için renk değişimi görülebiliyor. Kadınlar her ne kadar operasyonlar öncesinde yüzde yüzlük bir başarı beklese de her operasyon ve ameliyatta olduğu gibi garanti sağlanması mümkün değil. Bu konuda uzman ile yapılacak ön görüşme doğru sonuçların ve bilginin alınmasında yeterli olacaktır.

Türkiye genelinde farklı merkezlerde yapılabilen bu operasyonlarda kadınların dikkat etmesi gereken en önemli detay hijyenik ve güvenilir ortamlarda bu işlemlerin yapılması. Zira kadınların enfeksiyon kapma riski çok fazla olan özel bölgesine yönelik yapılacak operasyonlarda sağlıksız bir ortam büyük bir tehlike yaratacaktır. Operasyon başarılı olmuş olsa dahi farklı sağlık sorunlarının yaşanabilmesi söz konusu olduğundan dolayı operasyon öncesinde merkez seçimine bu konuda dikkat edilmesi gerekiyor. Operasyon yaptırmaya karar vermeden önce merkezi ziyaret ederek bu konu hakkında bilgi almanız ve gerekli incelemeleri yapmanız da sizin için avantaj olacaktır. Aynı zamanda internet üzerinden yapacağınız araştırmalarda da yine hangi merkezlerin bu aşamalarda öne çıktığı, hangi merkezlerin daha fazla tercih edildiği öğrenilebilir. Daha önce bu operasyonları yaptıran kadınların düşünceleri ve elde ettikleri sonuçlar da yine online olarak güvenilir siteler aracılığı ile öğrenilebilir. Bu durum kadınların daha iyi bir tercih yapması noktasında da avantaj sağlayacaktır.

 

Read More

LAZERLE VAJİNA DARALTMA SONRASI YENİDEN VAJİNAL GENİŞLEME OLUR MU?

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Yeniden Vajinal Genişleme Olur Mu?

Normal doğum ya da farklı cinsel ilişki tercihleri nedeniyle kadınların vajinalarında genişleme olabilmektedir. Bu kilo gibi kişisel farklılıklara bağlı olarak da yaşanabildiği gibi vajina genişlemesi çoğu kadın için ciddi bir problemdir.

Vajina Genişlemesi Nelere Yol Açar?

Vajinanın genişlemesi, kadınların idrarını tutamaması gibi sorunlara yol açabilir. Bunun yanı sıra kişilerin cinsel ilişki sırasında zevk almasını da ciddi oranda zorlaştırır. Vajina bölgesi normalden geniş olduğu zaman, birleşme sırasında hem erkek hem de kadın için ilişkiye girmek zorlaşacaktır. Bu nedenle de kişilerin bu sorunu çözebilmesi adına destek alması gerekir. Alınacak destek ile birlikte vajinanın daralması ve daha da sıkılaşması sağlanabilir. Böylece daha iyi bir yaşam, mutlu bir birliktelik söz konusu olabilir. Kadınların bu operasyonları tercih etmesindeki en önemli etkenler arasında da bu sebepler yer almaktadır. Kadınların cinsel ilişkilerinde problem yaşaması çoğu zaman psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir.

Vajina Daraltma Operasyonları Nasıl Yapılır?

Bu sorunların ortadan kaldırılabilmesi adına ise kişilerin vajina daraltma operasyonu geçirmesi gerekmektedir. Vajina daraltma operasyonlarında özel bölgeye dışarıdan müdahale yapılır ve böylece kişilerin mevcut genişliğinin daralması hedefleniyor. Bu açıdan bakıldığında kişilerin kolay bir şekilde destek alabilmesi ve mevcut şikayetlerinden kurtulması mümkündür. Çoğu kadın için bu operasyonların tercih edilmesi zordur. Zira kadınlar özel bölgelerine yönelik yapılacak bu operasyon nedeniyle oldukça çekingen olabilmektedir. Ayrıca çiftler arasındaki sorunlar da yine operasyonlardan yararlanılması noktasında kişilere zorluk çıkarabilmektedir. Fakat yasal bir şekilde hizmet veren merkezler sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan destek alması ve kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmesi mümkündür.

Operasyon Sırasında Ağrı Yaşanır Mı?

Operasyon sırasında ağrı yaşanıp yaşanmayacağı konusunda farklı soru işaretleri vardır. Öyle ki kişilerin ağrı yaşayacağını düşünmesi bu aşamada ciddi bir sorundur ve kişiler operasyondan dahi vazgeçebilmektedir. Fakat operasyonlar özellikle iyi sağlık merkezlerinde son derece kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Operasyonların kolay olması aynı zamanda iyileşme sürecini de kısaltır. Kişiler kolay bir şekilde yeniden cinsel ilişkiye girerek daha fazla zevk alabilir.

Operasyonların nasıl yapılacağına yönelik farklı yöntemler vardır. Tercih edilen merkezdeki cihazlara ve uzmanların tercihlerine göre farklı şekillerde vajina daraltma yapılabilir. Burada yöntemden ziyade operasyonun başarılı bir şekilde yapılıp yapılmadığı önemlidir. Bu bakımdan kişilerin tercih sırasında bu tip detaylara dikkat etmesi gerekir. Türkiye genelinde kadınların bu tip rahatsızlıklarına göre farklı sağlık merkezleri geliştirilmiştir. Böylece kişilerin sorunsuz bir şekilde destek alabilmesi ve ihtiyacını karşılaması söz konusu olur. Fakat en iyi merkezin ve uzmanın tercih edildiğinden kişilerin emin olması gerekir. Uzmanın daha önce yaptığı operasyonlar, merkezin kişilerde yarattığı memnuniyet ve merkez hakkında genel olarak nelerin düşünüldüğü araştırılabilir. Bu aşamada ise internet üzerinden araştırma yapılabilir. Araştırma ile birlikte kişiler mevcut seçenekler arasından en iyiyi tercih etme şansına sahip olacaktır. Uzmanlar sadece vajina daraltma noktasında değil, diğer kadınlar konularda da iyi bir destek sağlayabilir durumdadır ve bu bakımdan vajina daraltma dışındaki diğer konularda da kişilerin yine aynı uzmandan destek alabilmesi söz konusu olabilir. Bu bakımdan en başından itibaren iyi bir merkez ile çalışmak kişiler için avantaj sağlayacaktır. Kadınlar vajina daraltma dışında dış dudak beyazlatma, vajina estetiği, epilasyon ya da diğer konularda destek alabilir durumdadır. Özellikle bu alanda yaşanan gelişmeler, kadınların yaşadığı pek çok konuda destek almasını sağladığından dolayı hem işleri kolaylaştırmakta hem de kadınların yaşamını kolay hale getirmektedir.

Read More

Labioplasti

Labioplasti Nedir?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de vajinal estetik işlemler gün geçtikçe daha yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Bunlardan biri de labioplasti ameliyatıdır. Vajinada yer alan iç dudak bölgesinin geniş veya büyük olması durumunda uygulanan labioplasti ameliyatı pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirebilir. Bunlar arasında en yaygın olanı kadınlarda özgüven eksikliğine neden olmasıdır. Özgüven eksikliğinin günlük yaşantıda ve ikili ilişkilerde de pek çok sıkıntıyı beraberinde getirmesi kadınların hayatını olumsuz yönde etkiler. Tüm bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için de labioplasti ameliyatı yapılabilir.

İç Dudaklar Neden Geniş Olur?

Pek çok faktöre bağlı olarak vajinadaki iç dudaklarda genişleme meydana gelebilir. En yaygın neden, vajina dudaklarının aşırı derecede uyarılmasıdır. Özellikle cinsel birleşmeler esnasında ya da mastürbasyon esnasında iç dudakların çok fazla uyarılması, beraberinde büyüme ya da genişlemeyi de getirebilir. Ayrıca doğum yapmak da vajina genişlemesine neden olabilir. Sadece tek bir doğum bu duruma neden olabildiği gibi birden fazla sayıda doğum yapmak da iç dudak genişlemesine neden olabiliyor.

İç dudak büyüklüğü her zaman dış faktörlerden kaynaklanmayabilir. Genetik unsurlar da vajinada doğuştan iç dudak büyüklüğü sorununu beraberinde getirebilir. Genetik unsurlarda bağ dokusu kalitesinin iyi olmaması, sarkık bir iç dudak görünümünü doğurur. Ancak genetik unsurlara bağlı olarak bu sorunun yaşanması labioplasti ameliyatına engel teşkil etmez. İrritason durumunu da unutmamak gerekiyor. Vajinal enfeksiyonun sürekli yaşanması iç dudak büyümesine neden olabilir.

Aynı zamanda parfüm, kolonyalı mendil gibi çeşitli maddeler ile uzun süreli temas ya da yoğun temasın da bu soruna neden olduğu bilinir. Daha önce birkaç defa HPV enfeksiyonu geçirmiş olmak ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak da bu durum yaşanabilir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte görülen bu sorun menopoz döneminde görülmeye başlanır.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle ameliyat planlaması yapılmadan hastanın fiziksel anlamda muayene edilmesi gerekir. Bu muayene esnasında vajinadaki iç dudaklardaki büyüme oranı ya da genişleme oranı saptanarak nasıl bir cerrahi işlem yapılacağına hekim tarafından karar verilir. Her hastaya özgü bir ameliyat planlaması yapılmalıdır. Çünkü iç dudakların durumuna göre farklı bölümlerden dokunun kesi yoluyla çıkarılması gerekebilir. Bu ameliyatta amaç sadece iç dudak küçülmesini sağlamak değil, aynı zamanda estetik açıdan da güzel bir görünüm elde etmektir.

Hastanın da talepleri dikkate alınarak ameliyat planlaması yapılır. Muayene esnasında vajinada başka sorunlar olup olmadığı da kontrol edilebilir. Bazı sorunlar tek bir ameliyat ile giderilebilir. Labioplasti ameliyatı ile giderilebilecek ek sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İdrar kaçırma
  • Doğum izi
  • Klitoral hood
  • Vajina daraltma
  • Kızlık zarı flep

Labioplasti ameliyatı genellikle lokal anestezi ile yapılıyorken ender durumlarda genel anestezi işlemi ile birlikte de gerçekleştirilebilir. Ameliyat yarım saat ile 1 saat arasında tamamlanır. Ancak iç dudak küçültme ile birlikte farklı sorunlara da müdahale edilmesi halinde ameliyat süresi de uzayacaktır. Fazla doku kesi uygulanarak çıkarılır. Bu dokunun yapısı nedeniyle kanama çok az oranda görülür. Aynı zamanda ağrı da minimum seviyede gerçekleşir. Ameliyattan sonra bir ila 2 gün boyunca buz kompres uygulaması yapılması gerekebilir. Aynı zamanda ağrı kesici ilaç alımı ya da antibiyotik kullanımı da gerekebilir.

Labioplasti Ameliyatına Dair Merak Edilenler

Ameliyata dair en çok merak edilen husus, dikiş izine dair oluyor. Labioplasti ameliyatından sonra herhangi bir dikiş izi kalmıyor. Ayrıca bu ameliyat bekarete hiçbir şekilde zarar vermez. Kızlık zarı vajinanın iç bölgesinde yer alır. Labioplasti ameliyatında ise sadece vajinanın iç dudak bölgesine müdahale edilir. Bu operasyondan sonra hastaların normal doğum yapması da mümkün olur. Normal doğum yapmaya ya da hamile kalmaya asla engel teşkil etmez. Genç kızlar ya da gebelik planlayanlar da bu ameliyattan faydalanabilir. Klinik istirahat genellikle gerekmiyor. Ender durumlar dışında hastalar aynı gün taburcu olarak evlerine gidebilirler. Yaklaşık 1 ay cinsel perhiz gerekecek. Sonrasında aktif bir cinsel yaşama geri dönülebilir. Bu ameliyattan sonra vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak dikiş uygulaması yapılır. Dolayısıyla daha sonra dikiş alınmasına da gerek kalmaz. Gayet konforlu bir iyileşme süreci eşliğinde hastalar bu ameliyattan her yaşta faydalanabilir. İlerleyen yaşlarda da labioplasti ameliyatı olunabilir.

Labioplasti Ameliyatının Avantajları Neler?

Bu ameliyatın sağladığı en büyük avantaj, kadınların özgüvenini arttırmasıdır. Aynı zamanda fonksiyonel açıdan da hastaların yaşam kalitesinde ciddi bir yükselme sağladığı da bilinir. Örneğin bisiklete binme durumunda daha önce sorun yaşayan hastalar bu ameliyattan sonra sorun yaşamaz. Rahatlıkla bisiklete binebilirler. Bikini giyme noktasında da hastaların çok daha özgür davranmaları, ameliyatın sağladığı avantajlar arasında yer alır. Vajinal enfeksiyon riskini çok ciddi düzeyde azaltır. Daha önce cinsel ilişki esnasında ağrı yaşayan hastalar ameliyattan sonra bu sorundan da kurtulur. Dolayısıyla daha iyi bir cinsel yaşam da labioplastinin sağladığı avantajlar arasında bulunur.

 

Read More
Translate »