Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Vajen Estetiği

DOĞUM SONRASI YIRTIKLARA İLLAKİ AMELİYAT GEREKLİ Mİ?

Genital estetik operasyonlarda doğum sonrası yırtıklar önemli bir yer tutar.Doğum sonrasında alt bölgenin çok zorlanmasına veya bebeğin kafası çıkarken rahat çıkması için epizyotomi dediğimiz uygulamadan sonra bu yırtıklar oluşabilir. Kesilerden sonra hastanın alt bölgesinde yanlış dikime bağlı yara izleri veya yırtıklar kalabilir.Bu yırtıkların onarımı lazerle ve cerrahi müdahale ile mümkündür.

Birçok hasta bu görünümden şikayetçidir,halbuki 20 dakikalık basit bir işlem ile bu görüntüden kurtulabilir.Lokalle bile yapılabilen bir uygulamadır.Hasta hemen ayağa kalkıp işine dönebilir.Benim önerim ikiside yapılabilir yönündedir.Hastanın tercihi benim için çok önemlidir.Hangisini isterse onu yaparız.

Sevgiyle kalın……..

Read More

LAZERLE VAJİNA DARALTMA SONRASI YENİDEN VAJİNAL GENİŞLEME OLUR MU?

Lazerle vajina daraltma opersyonu,herşeyden önce bir ameliyat değil,küçük bir operasyondur.Karbondioksit lazer kullanılarak yapılan bu işlemde 3 seansta %100 daralma sağlıyoruz.Bazı hastalarımız bu durumun geri dönüp dönemeyeceğini merak ediyorlar.İlk 5 yıl sonuçlarında %95-99 dönüş yok ama bu duruma hastanın erişebilmesi 3 seanstan sonra yıllık 1 kez atış yaptırmasına bağlı.

Benim önerim 3 seanstan sonra yılda 1 bir atış yaptırması yeterli olur.Kesinlikle geri dönüşüm olmuyor.Cerrahi tedaviyi de hastalar sormaktadır lakin cerrahi hem hastanın hastanede kalışını uzatır,hem de daha ağrılı bir işlemdir.
Ancak gerekli gördüğüm tüm hastalara cerrahi işlemi de lazerden sonra dış bölgesi doğuma bağlı yırtıklar olduğu zaman öneriyorum.

Cerrahi mi yaptırayım lazer mi dediğimiz tüm hastalara ikisini de gerekli görürsem öneriyorum.İlk öncelikle lazerle vajina daraltma hem hasta için daha basit hem de ayaktan işlem olduğu için öneriyorum….
Sevgiyle kalın…..

Read More

LAZERLE DIŞ DUDAK RENK AÇMA YÜZDE YÜZ BAŞARI SAĞLAR MI?

Kadınlarda alt bölge dediğimiz vulva 2 önemli yapıdan oluşur.Bir tanesi labia major dediğimiz dış dudak bir tanesi de labia minor dediğimiz iç dudaktır.Labia major dediğimiz alan üst kısmı ile aynı renkte iken,labia minor dediğimiz iç dudak kısmen biraz daha açıktır.

Bu bölge kendiliğinden koyu renk olabileceği gibi,epilasyona bağlı veya gebelikten sonra,veya hormon tedavilerinden sonra rengi değişebilir,koyulaşabilir.Bu koyulaşmalar kalıcıdır.Gebelik bitse bile vaya epilasyonu sonlandırsanız bile bu görüntü geçmeyebilir.

Lazerle renk açma işlemi 20 dakikalık toplamda 2 seanstan oluşan bir işlemdir.Hasta çok iyi sonuçlar alır.Alt bölgeye uyguladığımız lokal anestezi sonrası yaptığımız lazer atışları ile hasta %100 tedavi şansı elde eder.Sonrasında o bölgede hafif bir soyulma işlemi olur.Alt bölge eski rengine döner.Hasta işlemden sonra kalkıp eski hayatına döner,işine devam eder.

Güvenli ellerde güvenli bir uygulama yaptırmanız herzaman için sizin yararınıza:)

Sevgiyle kalın…..

Read More

G-SPOT BÜYÜTMESİNDE HANGİSİNİ KULLANALIM? OTOLOG YAĞ VEYA HYALÜRONİK ASİD

CertCVSlogo

G spot ,Alman jinekolog Grafenberg tarafından tanımlanmıştır.G noktası vajina ön duvarda vajinadan girişte 2 cm içeride,üretranın 5 cm altındaki bölgedir.Bu bölge yüksek sensitiviteye sahiptir ve ilişki sırasında kolaylıkla stimule olup hastayı orgazma ulaştırır.Son yıllara G noktasını büyütmeye karşı ilgi artmıştır.Bu büyütmede 2 önemli madde kullanılır,bir tanesi otolog yağ(yani vücudun kendisinden elde edilen yağ)bir tanesi de hyalüronik asiddir.

Yapılan çalışmalarda özeliikle hyalüronik asid ile ilgili seksüel tatmini artırdığı gösterilmiştir.O bölgede olan anatomik değişikliğin buna katkısı olduğunu yayınlar söyelemektedir.Yine de otolog yağ kullanımı ile hastanın hissettiği orgazm %60 daha fazladır.5-12 cclik bir yağ enjeksiyonu uzun dönemde fayda sağlar.Meme bölgesinden alınması veya göbekten alınması herhangi bir anormalilik oluşturmaz.Çünkü vajina kanlanması çok iyi olan bir organdır.

Hyalüronik asid ise uzun dönem sonuçlar yağ agumentasyonundan daha iyidir.6 ay arayla vereceğimiz enjeksiyonlarla hasta mükemmel sonuçlar elde edebilir.Hyalüronik asit sonuçta oradaki kollajen liflerini de tetikleyeceğinden sonuç kusursuz olur.

Benim önerim G noktası büyütmede hyalüronik asid kullanılması yönündedir.Deneyin vazgeçemeyeceksiniz:)))

 

Read More

GENİTAL BÖLGE ESTETİK OPERASYONLARI

Kadınların en özel bölgesi olan genital bölgenin ameliyatları da kendi gibi özeldir.Bu bölgeye yapılan estetik ve kozmetik uygulamalara ‘kozmetik jinekoloji’denir.Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığının konuları arasında özel bir yere sahiptir.Dünyada birçok yerde zaten popüler haldeki  bu ameliyatlara ülkemizde de talep giderek artmaktadır.

Neden genital bölge operasyonları  yapıyoruz?

Çünkü kadınlar hayatlarının bir döneminde(özellikle evlilik süreçlerinde,doğumlardan sonra) cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve dış görünümünü beğenmemeye başlayabilir.Veya cinsel birlikteliklerinden zevk almama hali başlayabilir.Kadınlar;cinsel hazzını artırmak için bu operasyonları yaptırmak isteyebilir;sonucunda kendilerini yenilenmiş ,daha güzel hissederler.Toplumun yaratmış olduğu ‘cinsellikteki tabu’ların baskısından  kurtulmuş olurlar.

Cinsel organının yapısını beğenmeyen ,cinsellikten zevk almayan kadın bu durumu kimseyle (özellikle eşleriyle) paylaşamayabilirler.Kadınlar,doktora söylerken bile yanlış anlaşılacağını düşünüp sıkılıp,utanabilirler.Türkiye’de cinselliğin bu kadar kapalı kapılar arkasında yaşanması,bize öğretilen ‘doğrular’(!!!) bu hastaların bu kadar zorlanmasına sebep olur.Bu hastaların yaşadıkları estetik ve fiziksel kaygılar cinsel hayatlarının bozulmasına  ve cinsel hayatlarından geri kalmalarına neden olur.

GENİTAL ESTETİK AMELİYATLAR NELERDİR?

→ Klitoris Üzeri Katlantıları Düzeltme Operasyonları(Klitoroplasti)

→ Labioplasti(Labia minor ve major bölgesi operasyonları-iç/dış dudak estetiği)

→ Vajinal Daraltma (Vajinoplasti)

→ G noktası büyütme

→ Genital bölge beyazlatma (renk açma)

→ Lazer ile Vajinal Yenileme (Vajinal Rejuvenation)

→ Kızlık zarı dikimi

→ Dış genitalya Sıkılaştırma

Read More

Labioplasti

Randevu ve Bilgi İçin;

İletişim:(0506) 293 52 79
Randevu:(0533) 047 27 90

Vajen girişinde normalden BÜYÜK,KIRIŞIK ve SARKMIŞ durumlarındaki genital iç dudakların kesilerek estetik olarak küçültülmesi ameliyatlarına LABİOPLASTİ denir.

İç dudak estetiği de denir.İç dudakların normalden büyük ve geniş olması,doğuştan olabildiği gibi ergenlik döneminde de olur. Kişiden kişiye bu durum değişebilir.Kronik enfeksiyon tablosu,genetik nedenler ,hormonal nedenler ,yapılan dopumlar iç dudakların büyük ve sarkık olmasına sebebiyet verebilir.

Labioplasti,cinsel hazzı azaltmaz aksine ,uyarılma ve cinsel hazzı artırır.

Bakire bayanlar,daha önce doğum yapmış bayanlar da bu ameliyatı yaptırabilir.
Labioplasti kızlık zarına asla zarar vermez
Labioplasti ameliyatı yapılmasını planlarken hastanın istekleri göz önünde bulundurmalıyız.Kimi hastalar labia minörlerinin biraz alınmasını tercih edebilir.

PEKİ AMELİYATI NASILDIR?

Bu ameliyat sırasında lokal anesteziyi kullanırız,eğer hastanın endişeli bir hali varsa hafif sedayon da verilebilir,Ortalama yarım saat-1 saat civarında süren bu ameliyattan sonra hasta 3-4 saat sonra evine gönderilebilir.Nasıl koruma yapacağı  hakkında taburcu olurken kendisine bilgi verilmektedir.

 

Read More

G NOKTASI

G NOKTASI BÜYÜLTME

Kadınlarda vajinanın üstünde bulunan, kadın genital yapısında labia minor (iç dudak) dediğimiz yerin üst birleşimindeolan erektil organa klitoris denir.İşlevi cinsel haz alınmasıdır.Üzerinde ortalama 4000 sinir sonlanmaktadır.Bu rakam tüm organlardaki sinir  hücresi sonlanmasından fazladır.Kadınların G NOKTASI ile birlikte en çok haz aldıkları bölgedir.

9c4a43ea8ea0467ce3d70a8fb880c45cG NOKTASI,vajen içindeki en hassas yapıdır ve Alman Jinekolog Dr.Ernest Grafenberg tarafından keşfeddilmiş ve literatüre sunulmuştur.Kadın vajinasının üst bölümünde 3-4 cm içinde,bazen elle farkedilebilen,süngerimsi hissedilen 1-2 cm çapında daha sert bir bölgedir.G noktasının uyarılması kadında farklı bir haz yaratır.İyi ve kaliteli bir orgazmın arkasında anlayış,sabır ve uyum kadar  G noktasının uyarılması da önemlidir.Her kadında G noktası vardır ve farklı anatomik lokalizasyonlarda yer alabilir.

G NOKTASI NEDEN BÜYÜTÜLÜR?
Cinsel birliktelik sırasında erkek bu noktayı pozisyon gereği daha az uyarır ve birliktelik sırasında da salınan östrojen hormonu ile vajina tavanı kalınlaşır.Zaten daha sert olan bu bölgenin incelmesi ve duayırlılaşması daha yavaş olur,Bu durumlarda G NOKTASINI daha belirgin hale getirmek ,uyarılma süresini azaltmak,cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmak için G NOKTASI büyütme ameliyatları yapılabilir.

G NOKTASI BÜYÜTMEYİ KİMLERE UYGULAYALIM?
G noktası büyütme işlemi,cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan ya da normal zevk alıp da daha fazla zevk almak isteyen tüm kadınlara uygulanabilir.

G NOKTASI NASIL BÜYÜTÜLÜYOR?
Lokal anestezi altında ,G noktasının olduğu bölgeye dermal enjeksiyon şeklinde uygulanır,uygulama yaklaşık 5 dk sürer,dolgu maddeleri kullanılarak bu işlem yapılabilir,işlemden hemen sonra hasta normal hayatına döner.

Read More

Lazer ile vajinal daraltma (Vajinal rejuvanasyon)

04c1ab0aac901183198819efac6ef5f7Vajina dokusu ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki,sigara kullanımı, genetik olarak bağ dokusunu yapısının kötü olmasından dolayı genişler. Vajinal daraltma cerrahi ve lazerle yapılabilir. Son yıllarda lazerle vajen daraltma  popüler estetik ameliyatlardan biri haline gelmiştir.
Lazerle vajina daraltma vaginal rejuvanasyon olarak adlandırılır. İşlem sırasında CO2 lazer tercih edilir. İşlem ağrısız, anestezisiz, cerrahi olmayan bir işlemdir. Buna bağlı olarak da riskleri çok azdır. Lazer ışığı sayesinde vajina içindeki bağ dokusu aktive olmaktadır, hatta yeni kolajen oluşumu da gerçekleşmekte ve bunun sonucunda farkedilebilir düzeyde sıkılaşma gerçekleşmektedir. Ayrıca bu bölgedeki kan dolaşımı artmakta, doğal vajinal lubrikasyon (ıslanma) artmaktadır.

Özellikle menopoz döneminde gelişen vajinal kuruluk ve buna bağlı cinsel ilişkideki acının engellenmesi amaçlarıyla da vajinal lazer kullanılmaktadır.
49c70b47913d33d82f878bdc33c02887

İşlem sonrası vajina içi sıkılığın artışına paralel olarak cinsel ilişki sırasında hissedilen haz da artmaktadır. Lazerle vajinal daraltma 20 dakika sürmektedir.Sonrasında hasta günlük yaşantısına devam edebilmektedir. Cinsel birliktelik işlemden 1 hafta sonraki doktor kontrolünden sonra başlayabilir.
Read More

Vulvar renk açma

LAZERLE VULVAR RENK AÇMA

Genital bölge değişik nedenlerden dolayı zamanla koyulaşabilir,siyahlaşabilir,kararma sorunları ile karşı karşıya gelebilir.Böyle durumlarda lazer hem labia major (dış dudak) hem de iç dudaklara uygulanır.

Lazer ile uygulanan renk açmaya ‘labial whitening’ denir.Bu ameliyat ile aynı zamanda genital bölge sıkılaştırması yapılabilir.

Genital bölgenin koyulaşmasında en önemli sebep hormonlardır ve gebelik sırasında özellikle salınan bu horman genital bölgeyi koyulaştırır.Hormonal sebepler özellikle polikistik over sendromu,doğum kontrolü hapları,bazı cilt hastalıkları bu duruma sebep olur.Genital bölgenin koyulaşması fiziksel olarak herhangi bir soruna yol açmaz ancak psikolojik oalrak kişi bu bölgeyi sorun haline getirirse bu işlem uygulanır.e4062b6fc8b12308ab5f75bc43523bb4

Lazerle renk açma işlemi nasıl uygulanır?
Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama olarak 15-20 dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezik etkili krem kullanılması ağrı hissini ortadan kaldıracaktır. Genel anestezi ihtiyacı bulunmamaktadır. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital beyazlatma amaçlanmaktadır.

Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterlidir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir. İşlem son derece ağrısızdır. İşlemden hemen sonra kişi işinin başına dönebilir.Fraksiyonel CO2 veya fraksiyonel Erbium YAG  lazer kullanılır.

Kullanılan lazer sonrası bu bölge yavaş yavaş soyulmaya başlar ve dökülür,alttan yeni deri ortaya çıkar.Bu işlem 3-4 mm derinliğinde bölgeyi etkilediğinden herhangi bir hastalık riski oluşturmaz.

Read More

Vajinal daraltma (Vajinoplasti)

Vajinal daraltma

Vajen yaşlanma, sık cinsel ilişkiler, normal doğum  gibi jinekolojik mudahaleler sonrasında genişleyebilmektedir.

Bu genişlik kalıcı hale gelir. Geniş ve elastikiyetini kaybetmiş vajina, ilişki sırasında penisi yeterince kavrayamadığı için hem kadında hem de erkeklerde cinsel tatminsizliğe ve zaman içinde cinsel isteksizliğe de neden olabilmektedir.

Vajinanın gevşemesi,elastikiyetini kaybetmesi durumunda basit opersyonla vajinaya estetik bir görünüm kazandırılır.

Vajinanın daraltılarak dikilmesi ameliyatına  “vajinoplasti” (vaginoplasti ameliyatı) denir.

Vajinal genişleme hastaya ilişki sırasında vajinadan hoş olmayan sesler ile rahatsızlık verir.

Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan tüm bu tür problemler kişileri cinsel ilişkiden soğutup uzaklaşmalarına ve cinsel yönden mutsuz çiftlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu tür durumlarda yapılan vajinanın daraltıcı operasyonları (vajinoplasti ameliyatları) ile sorunlar kolaylıkla giderilebilecektir.

Vajinoplasti (vaginoplasti) ameliyatları ile eş zamanlı olarak normal doğuma bağlı izler de düzeltilebilmekte

Read More
Translate »