Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Vajina Daraltma Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Son yıllarda en sık yapılan genital estetik ameliyatları arasında yükselmeye devam eden vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatları pek çok kadının yaşadığı sıkıntıları son derece kolay çözmesi ile öne çıkmaktadır. İri doğum yapan ya da çok sayıda normal doğum yapan kadınlarda daha sık görülmekle beraber ilerleyen yaş ile beraber vajina boyutlarında genişleme yaşanması kaçınılmazdır.

Bazı kadınlarda ortaya çıkan bu genişleme vücut tarafından tolere edilerek sıkıntı yaratacak boyutlara ulaşmazken bazı kadınlarda tolere edilemeyen bu sorun nedeni ile cinsel hayat çekilmez bir duruma dahi dönüşebilmektedir. Kadının kendisine olan güvenini kaybetmesi ya da cinsel hayattan soğumasına dahi neden olabilen bu sorun günümüzde yapılan son derece basit vajinoplasti ameliyatı ile kesin olarak çözülmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı geliştirilen teknolojik imkanlar sayesinde artık çok daha kısa sürede tamamlanırken aynı zamanda buna paralel olarak hastaların iyileşme sürelerinde de son derece olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Vajinoplasti ameliyatı sonrası merak edilen sorulardan biride “vajina daraltma ameliyatı kaç günde iyileşir?” sorusudur. Bu ameliyatın ardından hasta genelde aynı gün taburcu edilir ve kullanması gereken ilaçlar reçete edilerek evine uğurlanır. Yaklaşık 2-3 günlük bir sürecin ardından hasta normal yaşantısına döner. Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel ilişki için ise en az 1 ay beklenmesi ve 1 ay kontrolünün ardından doktorunuzun onay vermesi durumunda cinsel ilişkiye girmeniz önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »