Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonlar arasında yer alan vajina daraltma operasyonları son senelerde bayanlar için en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında bulunmaktadır. Kadınların kendilerini daha mutlu hissetmelerini kendilerine olan öz güvenlerini arttırmak amacı ile yapılan bu operasyonlar günümüzde artık çok daha kolay yöntemlerle yapılmakta ve bu sayede hastanın iyileşme süreci de büyük oranda kısaltılmaktadır.

Genede normal doğum yapan kadınlarda görülen vajinanın estetik görünümünü kaybetmesi durumu bazen bekar bayanlarda da görülebilmektedir. Özellikle de kilolu bebek doğumu yapan kadınların daha fazla şikayetçi olduğu vajinanın şeklinin bozulması dış dudakların içerisinde yer alan iç dudakların çeşitli nedenlere bağlı olarak dışarıya çıkması sonucunda oluşur. Dışarı çıkan iç dudaklar vajinanın daha büyük görünmesine neden olurken yine iç durakların zamanla doğal renklerini kaybederek koyulaşması da görsel açıdan daha kötü bir görünüme sahip olmasını tetiklemektedir.

Birden fazla normal doğum yapan kadınlarda genelde vajina bir süre sonra kendisini toplamayı başarsa da doğumda açılan kesiler, bebeğin başının  zor çıkması nedeni ile iç dudakların dışarı itilmesi gibi nedenlere bağlı olarak vajina şekil bozuklukları baş gösterebilmektedir. Türkiye’nin ekonomik olarak daha iyi bir duruma gelmesi ve kadınların ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları sonucunda artık vajina daraltma ameliyatları çok daha sık olarak yapılmakta, kadınların cinsel açıdan kendilerini çok daha iyi hissederek cinsel mutluluğu yakalamaları mümkün kılınmaktadır. Lazerle vajina daraltma ameliyatları günümüzde en çok tercih edilen yöntem olarak öne çıkarken hem operasyonun başarısı hem de iyileşme süreci çok daha iyidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »