Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cuma 09:30 ile 18:30 | Cumartesi 10.00 ile 18.00

VAJİNİSMUS TEDAVİSİNDE BİR ÇİFTİ NELER BEKLER?

Vajinismus cinsel tedaviler açısından en yüz güldürücü cinsel sorunlardan birisidir.Ancak son yıllarda yetersiz,başarısız psikoterapi ve/veya,cinsel tedavi uygulanmış kadınların tedavi motivasyonları düşük,düzelme umudunu kaybetmiş zor vakalar haline geldiğini de görmekteyiz.

Vajinismus sorununda da öncelikle eş reddi olup olmadığı araştırılmalıdır,bu cinsel tedavide değerlendirme aşamalarında en önemlisidir.

Genç ,cinsel bilgisizliği çok belirgin kadınlarda yanlızca ilk gece korkusu olabileceği göz önünde tutulmalıdır.Böyle hastalarda 1-2 oturumda cinsel bilgi verilerek sorun çözümlenebilir.

Vajinismus tedavisi için uygulanacak adımlar her ne kadar vajinismusun kadın üzerindeki süresi ve yoğunluğuna görefarklılık gösterse de ,tedavi prosedürünü genel anlamda bahsedeceğim.

Öncelikle vajinismus %100 tedavi edilebilen geçici bir rahatsızlıktır.Vajinismus kadınları tam bir iyileşme göstereceği için şanslı bir gruptur.Tedavide yapılması gereken tek şey kadının iyi bir rehber olacak cinsel danışanını iyi bulması,herşeyi açıkça anlatması ve en önemlisi de iyileşme arzusunun olmasıdır..Kadın bunu yapmayı başardığı takdirde ,cinsel terapistin ona önereceğ iaşk oyunları adı verilen egzersizlerle kendi kendini tedavi etmesi mümkün olacaktır.

Cinsel terapi programı,duygusal ve fiziksel teknikleri içermektedir.Bu süreç cinsel terapist tarafından takip edilmeli,ve de çift bu tedaviye uyduğu zaman kesin ve hızlı sonuç alacaktır.Önemli olan kadının bu plana sadık kalması ve verilen ödevleri sabırla yapabilmesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »