Kadınlar, ergenlik döneminden menopoza kadar adet sürecini yaşar. Bu sürecin kadın sağlığı açısından çok büyük önemi vardır. Doğurganlıktan hormon dengesine kadar birçok sağlık durumunu etkiler. Regli, düzenli olduğunda 28 günde bir görülür. Ancak bazı sağlık problemlerinden dolayı gecikme veya ayda birkaç defa adet görmek mümkündür. Böyle bir durum yaşadığınız zaman Ankara adet düzensizliği tedavisi için kliniğimi ziyaret edebilirsiniz.

Regli Süreci Nedir?

Regli, bir kadının ergenliğe girmesiyle başlayan ve menopoz dönemine kadar devam eden doğal bir süreçtir. Anne karnında embriyonun yumurtalıkları oluşmaya başlar. Doğuma kadar yumurta rezervleri oluşur. Adet dönemiyle birlikte bu rezervlerde her ay azalma meydana gelir. Kadının menopoza girmesiyle de tamamen biter. Böylece doğurganlık süreci son bulur.

Genellikle kadınlar, 12-15 yaş arasında adet görmeye başlar ve 50’li yaşlarda menopoza girer. Bu süreç içerisinde 28 günde bir adet görmek normal kabul edilir. Tabii, süre 40 güne kadar çıkabilir. Ancak çok daha fazla uzun süre regli görmemek, adet bozukluğu olarak adlandırılır. Çok farklı nedenlerden dolayı adet düzensizliği yaşanabilir.

Adet Düzensizliği Neden Olur?

Son dönemlerde pek çok kadın “adet düzensizliği neden olur?” sorusunu araştırıyor. Çünkü yaşanan bu sorun, olumsuz etkilere neden olur. Kadınların çoğu, adet düzensizliği yaşadığında psikolojik anlamda kendini kötü hisseder. Baş dönmesi ve mide bulantısı gibi fiziksel sorunlar yaşar.

Adet düzensizliğinin nedeni için tek bir problem söylemek doğru değildir. Çünkü çevresel etkiler, mental sağlık ve daha birçok sebep, bu sorunun nedenidir. Ancak aşağıdaki hastalıklar da adet düzensizliğinin nedenleri arasındadır:

·       Yumurtalık Kisti

·       Polikistik Over Sendrom

·       Miyom

·       Hipofiz Bezi Hastalıkları

·       Hormon Dengesizlikleri

·       Rahim ve Rahim Ağzı Kanseri

Görüldüğü gibi adet düzenliğinin çok fazla nedeni vardır. Bunlara uygun şekilde tedavi görülmesi gerekir. Ankara adet düzensizliği tedavisi için kliniğime geldiğinizde ilk olarak düzenliğin altında yatan sebebi öğreniriz. Daha sonra gerekli tedavi, gerçekleşir ve sorunun önüne geçilir.

Adet Düzensizliği Belirtileri Nelerdir?

Adet düzensizliğini ara sıra yaşamak, normaldir. Bu noktada önemli olan, bir önceki regli döneminden itibaren diğer ayda 40 günü geçmemesidir. Eğer ki geçtiyse regli düzensizliği sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Ancak bunun yanında adet düzensizliğinde aşağıdaki belirtiler de görülür:

·       Karın ağrısı ve krampı

·       Mide bulantısı

·       Kusma

·       Baş dönmesi

·       Yorgunluk

·       Kansızlık

Yukarıdaki nedenlerden dolayı adet düzensizliği görülebilir. Ancak sadece gecikmeler, düzensizlik olarak görülmemelidir. 1 ayda iki veya üç defa regli görmek de kadın sağlığı sorununa işaret eder. Ankara adet düzensizliği tedavisi için kliniğime geldiğiniz zaman daha net sonuçlar ortaya çıkar.

Adet Düzensizliği Tedavi Edilir Mi?

Regli, düzensiz hale girdiği zaman profesyonel bir kadın doğum uzmanına giderek sorun çözülebilir. Fakat öncelikle bu durumun nedeni öğrenilmelidir. Adet düzensizliğinin sebebini öğrenmek için hormon testleri ve diğer muayeneler yapılır. Kliniğimde donanımlı cihazlarımla birlikte yaşadığınız bu sorunu tespit ediyoruz. Daha sonrasında nedene bağlı olarak gerekli tedaviyi gerçekleştiriyoruz.

Adet Düzensizliği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara adet düzensizliği tedavisi için ilk prensibim, hastalarımın sağlık durumunu normal hale getirmektir. Bu noktada, adet düzensizliğine neden olabilecek her türlü faktörü değerlendiririz. Ardından yapılacak tedaviye karar verilir. Örneğin, poliskistik over sendrom için adet düzensizliği ilacı kullanmanız gerekebilir. Ancak bu durumdan bazen cerrahi işlemle kurtulmanız mümkündür. Yaşadığınız duruma bağlı olarak size, neler yapmamız gerektiği hakkında bilgi veririz. Böylece sağlık durumunuzun daha iyi hale gelmesi için birlikte yol kat ederiz.

Ankara Adet Düzensizliği Tedavisi Fiyatları

Ankara adet düzensizliği tedavisi için doğrudan bir fiyat söylemek, mümkün değildir. Ücretlendirme, hastanın yaşadığı duruma göre değişiklik gösterir. Bu noktada uygulanacak tedaviye göre fiyatlar değişiklik gösterir. Kliniğimde muayene olduktan sonra tedavi için net ücreti öğrenmeniz mümkündür. Dilerseniz, iletişim numaramızdan bizi arayarak ilk muayene için randevu alabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Aslında Bazı Duygular Anlatılmaz Sadece Hissedilir... Umudun Bittiği Çizgisindeydim Ben Takiii... Esra Hocamı Tanıyana Kadar.. Tüp Bebek Tedavim ilk Denemede Başarılı Oldu.. Herşey Sizin sayenizde Hocam Rabbim Size uzun Ömürler Nasip Etsin Nice Anne Adaylarının Güneş'i Olun....
Eda
Evetttt. Biz de birçok tüp bebek merkezi gezmiştik.. İlk tüp bebek denemesinde hiç yumurta çıkmamıştı... Diğer bir merkezde embriyo kalitesi çok kötü geldi... Artık çok yorulmuştuk, nasıl bir yol alacağımızı bilmiyorduk.. Doktortakvimi yorumlarını okuyarak bu güzel kadına gelmeye karar verdik.... İyi ki de gelmişiz.... Şimdi hamileyim... Allah sağlıkla elime aldırsın diyorum, allah razı olsun Esra Hocam..
İrem
Umudumun tükendiği anda karşıma çıkan isim Esra Çabuk Cömert!
Ayla
Gebelik takibi ve doğum için Esra Çabuk Cömert'e gittim. Herşey harikaydı. İlgili, bilgili neşeli doktorum, iyi ki Esra Hocam var. Bebeğimi Esra Hocayla karşılamak bu süreçte verdiğim en doğru karardı.
Arzu
Çocuk isteyen bir çift olarak 8 aydır çocuk sahibi olamıyorduk, tüm testlerimiz de normal gelmişti, Esra Hoca ile bir arkadaş aracılığı ile tanıştık, Esra hoca ile klomen tedavisine başlamaya karar verdik ve sonucumuz bu kadar kısa sürede pozitif geldi... Allah yolunuzu açık etsin Esra Hocam.
Hale
Çıktığım bu meşakkatli yolda ilgi ve alakasına minnettar kaldığım sevgili doktorum.. güler yüzünüze ve iyi niyetli yaklaşımınıza teşşekkür borç bilirim. Sayesinde doğumdan hiç bir zaman korkmadım ki iğneden korkan ben sizin gibiler iyiki var diğer doğumlarda görüşmek dileğiyle
Funda
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024