Ankara Lüks Doğum Paketi Ve Ücretleri 2023

Doğum Paketi Neden Önemli ?

Bebek bekleyen çiftler için tatlı bir heyecan yaşamanın yanı sıra tüm masrafların karşılanması ve ekonomik bir şekilde doğum sürecinin geçirilmesi de önemlidir. Bu tür durumlar için kişiler farklı tercihlerde bulunsa da iyi bir hastanede iyi bir hizmeti alınması gerekir. Doğum basit bir süreç olmadığı için hem annenin hem de bebeğin sağlığı adına kesinlikle tıbbi açıdan herhangi bir tasarruf sağlanmamalı, tüm imkanlar sunulmalıdır. Bu durum bazen yüksek ücretlerin ödenmesini gerektirebildiği gibi hastaneler tarafından sunulan özel hizmetler bu aşamada artık süreci çok daha kolay hale getirmektedir. Öyle ki doğum paketleri ile birlikte hamilelik başlangıç aşamasından itibaren uygun bir şekilde destek almak mümkündür. Bu yönde hizmet veren merkezlerin tercih edilmesi kişilerin ekonomik anlamda avantaj elde etmesini sağlar.

Uygun Paketler, Ekonomik Doğum

Hamilelik başlangıcı ile birlikte çeşitli testler, tahliller yapılması gerekir. Aynı zamanda iğne ve ilaçların da kullanılması gerekebileceğinden kişiler için tüm bunlar ayrı bir masraf yaratır. Bu masrafın önlenebilmesi adına ise doğum paketi büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Öyle ki hastaneler tarafından hazırlanan paketlerde bir hamile kadının ihtiyaç duyabileceği tüm tıbbi destek dahil edilir. Böylece kişilerin tek bir ücret ödeyerek kolay bir şekilde hamilelik ve doğum sürecini atlatabilir.

Bu aşamada kişilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Öyle ki bazı hastanelerde kısmi hizmetler pakete dahil edilebileceği için kişilerin paket seçimlerinde bu hizmetlerin neler olduğunu detaylı bir şekilde öğrenerek kişilerin daha sonradan sorun yaşamaması gerekir. Böylece hangi hizmetler için ödeme yapılmayacağı bilineceğinden kişilerin hastane süreci daha iyi bir şekilde atlatılabilir.

Screenshot_1-393x368

Doğum Paketleri

Hastaneler tarafından sunulan bu hizmetlerde standart olmadığı gibi fiyatlarda da değişiklik görülmektedir. Bu bakımdan kişilerin hamilelik süreci ile birlikte doğum paketi hizmeti almak istemesi halinde tüm hastaneleri araştırması ve bu hastaneler arasından en uygun fiyat, en uygun hizmeti tercih etmesi gerekir. Böylece hem anne için hem de baba için bebeğin dünyaya geleceği süreç çok daha uygun ve sorunsuz olacaktır.

Kişilerin ödeme noktasında da taksitli bir şekilde imkanı olabildiği için kişilerin Ankara doğum paketlerini tercih etmesi adına çok farklı cazip seçenekler vardır. Bu konuda belirtilen detaylara ne kadar dikkat edilirse, alınacak hizmet bir o kadar iyi olacaktır.

Doğum Sonrası

Bebek ve anne sağlığında uzman hekimlerin dikkatli bir şekilde kontrollerde bulunması ve hastaneye giriş ve çıkış sürecinde tüm aşamaların eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Sağlık önemli olduğu gibi yapılacak bir hata ya da küçük bir ihmal dahi bebek ya da anne sağlığında ciddi tehlikeler yaratabilir. Bu nedenle kişilerin doğum paketi tercihlerinde mutlaka tüm kriterleri göz önünde bulundurması gerekir. Doğum paketleri son dönemlerde çoğu çiftin tercih ettiği bir hizmet olduğu gibi sizler de bu konuda işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Prenses Doğum Nedir?

Prenses doğum, doğum acısından korkan, acı eşiği düşük olan kadınlar için tıbbın sunmuş olduğu alternatif bir yöntemdir: Prenses doğum olarak da adlandırılan epidural anestezi, hamileliği istenir kılıyor.

Doğum esnasında anne acı duymayınca stresli de olmuyor. Dolayısıyla da anne, doktorun yapmış olduğu yönlendirmeyi de kolaylıkla uygulayabiliyor.

Prenses doğum uygulanırken epidural adı verilen boşluğu ince katater yardımıyla anestezi gerçekleştiriliyor. Kişinin belden aşağı kısmı da uyuşturularak ağrı bloke edilmiş oluyor. Hasta, hiçbir şekilde acı hissetmiyor. Bu sayede doğum da sancısız bir biçimde gerçekleşiyor. Epidural doğum kararı baştan ve anne adayının tek başına alabileceği karar değildir.

Anestezi ve kadın doğum uzmanına danışmak şarttır. Bunun için gereğinden fazla kilosu olmayan, bel pozisyonu uygun olan ve doğum eyleminin en son aşamaya gelmiş olması lazımdır.

Screenshot_2-562x465 

Ankara Doğum Hastaneleri

Esra Çabuk Cömert Ankara doğum paketleri Memorial, Tobb Etü, Güven ve Bayındır Hastanelerini kapsıyor. Size yakınlığına göre tercih edebileceğiniz bu hastanelerde avantajlı fiyatlar ile doğum sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ankara Özel Hastane Doğum Ücretleri

Ankara özelinde hastanelerin büyük bölümünün doğum paketleri ile avantajlı fiyatlar sağladıklarını söyleyebiliriz. Tercih ettiğiniz hastanenin bulunduğu lokasyona, hekiminize ve doğum yöntemine göre 6 ila 11 bin aralığında doğum paketleri bulunmaktadır.

dog%CC%86um-090320-scaled-1024x682

Hamileyken ilaç Kullanabilir Miyim ?

Anne adaylarının merakla ilgilendiği ve doktorlara en çok danıştığı soru ‘hamilelikte ilaç kullanılır mı?’ sorusu olarak karşımıza çıkar. Hamilelikte ilaç kullanımı her doktorun tavsiye ettiği bir işlem olmamakla beraber mide bulantısı veya kronik hastalıklar da kullanılması gerektiği söylenir. Ancak bu durumu alışkanlık haline getirmek ve sürekli olarak ilaç almak bebeğe zarar verdiği gibi mide yapısını bozabilir.

Bu dönem de doktorlar annelere idrar yolları enfeksiyonu için antibiyotik yazmaktadır. Yine bu dönem de doktorların tavsiye ettiği diğer bir husus ise demir haplarıdır. Bebek sağlığı ve anne için faydalı olan demir hapları bebeğin emilim sürecinde olması nedeni ile annenin vücudunu yorabilir ve de güçsüz düşmesine neden olabilir.

Bebeğimi Beklerken Almam Gereken Vitaminler Neler?

Şimdilerde anne adaylarının bir kısmı hamilelik planlıyor. Planlı hamileliğin hem bebek hem de anne için büyük ölçüde avantajları bulunmaktadır. Özellikle bebek sahibi olmak isteyen anne adayının gerekli testleri yapılarak kan değerleri incelenir. Bebeği ve gebeliği tehlikeye sokabilecek sağlık problemleri önceden belirlenebiliyor. Ayrıca sağlıklı bir hamilelik oluşumu için gerekli vitamin takviyesi listeye ekleniyor. Folik asit, İyot, D vitamini, Omega 3, Demir ve C vitamini gibi bir takım gerekli olan vitaminlerin takviyesi yapılır. C vitamini tüketimi demir emilimini yükseltir. Bu sebep ile demir takviyesi ve demir açısından zengin olan besinler C vitamini bakımından zengin olan besinler ile beraber alınmamalıdır. Kahve, çay ve aynı zamanda kalsiyumdan zengin olan besinlerin de demir emilimini en alt seviyeye indirgemesi de unutulmamalıdır.

Hangi Anestezi Şekli ile Doğum Yapılacak?

Doğum doğal bir süreç olarak sonlandırılması istenmesine karşılık bazen anestezi alınması gereken bir şekil alabilir. Bu durumda doktor ve hasta ortak karar vermelidir. Hangi türde anestezinin alınacağı veya nasıl bir operasyon geçirileceği gibi detaylar oldukça önemlidir.

Genel anestezi gereken durumlarda epidural uygulamak risk içereceğinden epidural uygulanması gereken bir hastaya da genel anestezi uygulanması belli başı risklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bundan dolayı gereken anestezi türü için uygun olup olmadığınıza dair kontrollerin yapılması ve ardından karar verilmesi doğumun gerçekleşmesi için önemlidir. Gereken test ve kontrollerin yapılmasının ardından doğumunuzun şekline göre işlemlerinize başlanması söz konusu olur. Hastanın genel öyküsüne de bakılması şarttır.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sıkça Sorulan Sorular
Özel hastaneler.
Hrs, Lokman HekimAkay ,Güven, Memorial,Tobb Etü, Bayındır
16. haftadan itibaren 7.750 TL, gebeliğin başlangıcından itibaren 8.750 TL.
Mini Lüks Paket
Normal Doğum
Hastane Ücreti, Anestezi Ücreti, Refakatçi, 1. ve 5 . kontroller 10 adet muayane
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Aslında Bazı Duygular Anlatılmaz Sadece Hissedilir... Umudun Bittiği Çizgisindeydim Ben Takiii... Esra Hocamı Tanıyana Kadar.. Tüp Bebek Tedavim ilk Denemede Başarılı Oldu.. Herşey Sizin sayenizde Hocam Rabbim Size uzun Ömürler Nasip Etsin Nice Anne Adaylarının Güneş'i Olun....
Eda
Evetttt. Biz de birçok tüp bebek merkezi gezmiştik.. İlk tüp bebek denemesinde hiç yumurta çıkmamıştı... Diğer bir merkezde embriyo kalitesi çok kötü geldi... Artık çok yorulmuştuk, nasıl bir yol alacağımızı bilmiyorduk.. Doktortakvimi yorumlarını okuyarak bu güzel kadına gelmeye karar verdik.... İyi ki de gelmişiz.... Şimdi hamileyim... Allah sağlıkla elime aldırsın diyorum, allah razı olsun Esra Hocam..
İrem
Umudumun tükendiği anda karşıma çıkan isim Esra Çabuk Cömert!
Ayla
Gebelik takibi ve doğum için Esra Çabuk Cömert'e gittim. Herşey harikaydı. İlgili, bilgili neşeli doktorum, iyi ki Esra Hocam var. Bebeğimi Esra Hocayla karşılamak bu süreçte verdiğim en doğru karardı.
Arzu
Çocuk isteyen bir çift olarak 8 aydır çocuk sahibi olamıyorduk, tüm testlerimiz de normal gelmişti, Esra Hoca ile bir arkadaş aracılığı ile tanıştık, Esra hoca ile klomen tedavisine başlamaya karar verdik ve sonucumuz bu kadar kısa sürede pozitif geldi... Allah yolunuzu açık etsin Esra Hocam.
Hale
Çıktığım bu meşakkatli yolda ilgi ve alakasına minnettar kaldığım sevgili doktorum.. güler yüzünüze ve iyi niyetli yaklaşımınıza teşşekkür borç bilirim. Sayesinde doğumdan hiç bir zaman korkmadım ki iğneden korkan ben sizin gibiler iyiki var diğer doğumlarda görüşmek dileğiyle
Funda
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK