Ankara Lüks Doğum Paketi 2024

Doğum Paketi Neden Önemli ?

Bebek bekleyen çiftler için tatlı bir heyecan yaşamanın yanı sıra tüm masrafların karşılanması ve ekonomik bir şekilde doğum sürecinin geçirilmesi de önemlidir. Bu tür durumlar için kişiler farklı tercihlerde bulunsa da iyi bir hastanede iyi bir hizmeti alınması gerekir. Doğum basit bir süreç olmadığı için hem annenin hem de bebeğin sağlığı adına kesinlikle tıbbi açıdan herhangi bir tasarruf sağlanmamalı, tüm imkanlar sunulmalıdır. Bu durum bazen yüksek ücretlerin ödenmesini gerektirebildiği gibi hastaneler tarafından sunulan özel hizmetler bu aşamada artık süreci çok daha kolay hale getirmektedir. Öyle ki doğum paketleri ile birlikte hamilelik başlangıç aşamasından itibaren uygun bir şekilde destek almak mümkündür. Bu yönde hizmet veren merkezlerin tercih edilmesi kişilerin ekonomik anlamda avantaj elde etmesini sağlar.

Uygun Paketler, Ekonomik Doğum

Hamilelik başlangıcı ile birlikte çeşitli testler, tahliller yapılması gerekir. Aynı zamanda iğne ve ilaçların da kullanılması gerekebileceğinden kişiler için tüm bunlar ayrı bir masraf yaratır. Bu masrafın önlenebilmesi adına ise doğum paketi büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Öyle ki hastaneler tarafından hazırlanan paketlerde bir hamile kadının ihtiyaç duyabileceği tüm tıbbi destek dahil edilir. Böylece kişilerin tek bir ücret ödeyerek kolay bir şekilde hamilelik ve doğum sürecini atlatabilir.

Bu aşamada kişilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Öyle ki bazı hastanelerde kısmi hizmetler pakete dahil edilebileceği için kişilerin paket seçimlerinde bu hizmetlerin neler olduğunu detaylı bir şekilde öğrenerek kişilerin daha sonradan sorun yaşamaması gerekir. B

Screenshot_1-393x368

Doğum Paketleri

Hastaneler tarafından sunulan bu hizmetlerde standart olmadığı gibi fiyatlarda da değişiklik görülmektedir. Bu bakımdan kişilerin hamilelik süreci ile birlikte doğum paketi hizmeti almak istemesi halinde tüm hastaneleri araştırması ve bu hastaneler arasından en uygun fiyat, en uygun hizmeti tercih etmesi gerekir. Böylece hem anne için hem de baba için bebeğin dünyaya geleceği süreç çok daha uygun ve sorunsuz olacaktır.

Kişilerin ödeme noktasında da taksitli bir şekilde imkanı olabildiği için kişilerin Ankara doğum paketlerini tercih etmesi adına çok farklı cazip seçenekler vardır. Bu konuda belirtilen detaylara ne kadar dikkat edilirse, alınacak hizmet bir o kadar iyi olacaktır.

Doğum Sonrası

Bebek ve anne sağlığında uzman hekimlerin dikkatli bir şekilde kontrollerde bulunması ve hastaneye giriş ve çıkış sürecinde tüm aşamaların eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Sağlık önemli olduğu gibi yapılacak bir hata ya da küçük bir ihmal dahi bebek ya da anne sağlığında ciddi tehlikeler yaratabilir. Bu nedenle kişilerin doğum paketi tercihlerinde mutlaka tüm kriterleri göz önünde bulundurması gerekir. Doğum paketleri son dönemlerde çoğu çiftin tercih ettiği bir hizmet olduğu gibi sizler de bu konuda işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Prenses Doğum Nedir?

Prenses doğum, doğum acısından korkan, acı eşiği düşük olan kadınlar için tıbbın sunmuş olduğu alternatif bir yöntemdir: Prenses doğum olarak da adlandırılan epidural anestezi, hamileliği istenir kılıyor.

Doğum esnasında anne acı duymayınca stresli de olmuyor. Dolayısıyla da anne, doktorun yapmış olduğu yönlendirmeyi de kolaylıkla uygulayabiliyor.

Prenses doğum uygulanırken epidural adı verilen boşluğu ince katater yardımıyla anestezi gerçekleştiriliyor. Kişinin belden aşağı kısmı da uyuşturularak ağrı bloke edilmiş oluyor. Hasta, hiçbir şekilde acı hissetmiyor. Bu sayede doğum da sancısız bir biçimde gerçekleşiyor. Epidural doğum kararı baştan ve anne adayının tek başına alabileceği karar değildir.

Anestezi ve kadın doğum uzmanına danışmak şarttır. Bunun için gereğinden fazla kilosu olmayan, bel pozisyonu uygun olan ve doğum eyleminin en son aşamaya gelmiş olması lazımdır.

 

Hamileyken ilaç Kullanabilir Miyim ?

Anne adaylarının merakla ilgilendiği ve doktorlara en çok danıştığı soru ‘hamilelikte ilaç kullanılır mı?’ sorusu olarak karşımıza çıkar. Hamilelikte ilaç kullanımı her doktorun tavsiye ettiği bir işlem olmamakla beraber mide bulantısı veya kronik hastalıklar da kullanılması gerektiği söylenir. Ancak bu durumu alışkanlık haline getirmek ve sürekli olarak ilaç almak bebeğe zarar verdiği gibi mide yapısını bozabilir.

Bu dönem de doktorlar annelere idrar yolları enfeksiyonu için antibiyotik yazmaktadır. Yine bu dönem de doktorların tavsiye ettiği diğer bir husus ise demir haplarıdır. Bebek sağlığı ve anne için faydalı olan demir hapları bebeğin emilim sürecinde olması nedeni ile annenin vücudunu yorabilir ve de güçsüz düşmesine neden olabilir.

Bebeğimi Beklerken Almam Gereken Vitaminler Neler?

Şimdilerde anne adaylarının bir kısmı hamilelik planlıyor. Planlı hamileliğin hem bebek hem de anne için büyük ölçüde avantajları bulunmaktadır. Özellikle bebek sahibi olmak isteyen anne adayının gerekli testleri yapılarak kan değerleri incelenir. Bebeği ve gebeliği tehlikeye sokabilecek sağlık problemleri önceden belirlenebiliyor. Ayrıca sağlıklı bir hamilelik oluşumu için gerekli vitamin takviyesi listeye ekleniyor. Folik asit, İyot, D vitamini, Omega 3, Demir ve C vitamini gibi bir takım gerekli olan vitaminlerin takviyesi yapılır. C vitamini tüketimi demir emilimini yükseltir. Bu sebep ile demir takviyesi ve demir açısından zengin olan besinler C vitamini bakımından zengin olan besinler ile beraber alınmamalıdır. Kahve, çay ve aynı zamanda kalsiyumdan zengin olan besinlerin de demir emilimini en alt seviyeye indirgemesi de unutulmamalıdır.

Hangi Anestezi Şekli ile Doğum Yapılacak?

Doğum doğal bir süreç olarak sonlandırılması istenmesine karşılık bazen anestezi alınması gereken bir şekil alabilir. Bu durumda doktor ve hasta ortak karar vermelidir. Hangi türde anestezinin alınacağı veya nasıl bir operasyon geçirileceği gibi detaylar oldukça önemlidir.

Genel anestezi gereken durumlarda epidural uygulamak risk içereceğinden epidural uygulanması gereken bir hastaya da genel anestezi uygulanması belli başı risklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bundan dolayı gereken anestezi türü için uygun olup olmadığınıza dair kontrollerin yapılması ve ardından karar verilmesi doğumun gerçekleşmesi için önemlidir. Gereken test ve kontrollerin yapılmasının ardından doğumunuzun şekline göre işlemlerinize başlanması söz konusu olur. Hastanın genel öyküsüne de bakılması şarttır.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sıkça Sorulan Sorular
Özel hastaneler.
Normal Doğum
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024