O Noktası Nedir?

O noktası kadında vajina çevresinde bulunan ve cinsel birleşmeden alınan zevkin derecesini belirleyen bölgelerdir. Bu bölgeler yapısal olarak damar ve sinir bakımında oldukça zengindir. Eğer yeterince uyarılabilirse kadını orgazma ulaştırır.

Ancak vücudumuzda bulunan diğer dokular gibi bu dokular da zamanla yıpranabilmektedir. En önemli faktör de vajinal yolla gerçekleştirilen doğum eylemidir. Bunun sonucunda önceki hassasiyetlerini kaybedebilirler. Bu durum gerçekleşirse cinsel ilişkinin en önemli parçası olan orgazm olumsuz etkilenir.

Ancak o noktasının hassasiyetini geri kazandıracak ve cinsel ilişkiden alınacak zevki yükseltecek bir tedavi seçeneği bulunmaktadır. Kişinin kendi kanından kök hücrelerle yapıldığı için de oldukça güvenlidir.

O Noktası Büyütme İşlemi Nedir?

Kadınların orgazm olması cinsel ilişkide son derece önemli bir durumdur. Birçok kadın hem bedensel hem de düşünsel açıdan ilişkide verimli olunmasını istediğinde orgazm olmak isteyecektir.

O noktası büyütme işlemi O-shot veya orgazm aşısı olarak da bilinmektedir. Bu uygulamadaki amaç cinsel ilişkide zevkin oluşmasını sağlayan bölgeleri canlandırmak ve hassasiyetini arttırmaktır. O-shot ile kadınların aldığı zevk artarak orgazm olabilmeleri kolaylaşacaktır. Ayrıca vajinal kuruluğa da iyi gelecektir. Çünkü kadınlar cinsel ilişki sırasında yeterince uyarılamaz ve zevk alamazlarsa salgı bezleri gereken ıslaklığı sağlayamazlar ve kuruluk gelişir. İlişki sırasındaki kuru vajina ağrı yanma gibi ciddi sorunlar oluşturur. Bu tedavi sayesinde bu durumun da önüne geçilmektedir.

O Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır ?

O noktası büyütme işlemi için hastanın kendi kanı alınır ve santrifüj cihazı yardımıyla çöktürülür. Bu sayede kanın plazma kısmı açığa çıkar. Bu plazma trombositlerden zengin sıvıdır. Alınan trombositler çeşitli işlemlerden geçirilerek steril enjektör yardımıyla vajinadaki gerekli bölgelere enjekte edilir. Enjeksiyon öncesinde uygulama alanına hastanın ağrı duymaması için lokal anestezik özelliği bulunan kremler sürülür. Bu sayede hasta işlem sırasında ağrı hissetmez. İşlem kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede ağrısız bir şekilde tamamlanır.

  Eğer enjeksiyon bölgesinde aktif enfeksiyon var ise önce enfeksiyonun tedavisi sağlanır. Ardından işlem uygulanır. Bu yüzden bu işlem kesinlikle deneyimli bir hekim tarafınca yapılmalıdır.

O Noktası Büyütme Kimler Yaptırabilir ?

O noktası büyütme işlemi 18 yaşına gelmiş her kadına yapılabilir. O noktası olarak adlandırılan nokta vajina için de bir bölgedir. Bu bölge kadının orgazm olmasında önemli rol oynar.

Anorgazmi yani orgazm olama sorunu yaşayan kadınlarda o noktası genişletilerek kadının cinsel haz alması ve bu sayede de orgazm olması kolaylaştırılır. Her kadın için bu uygulama yapılabilir. Ancak eğer kişinin bağışıklık sistemi zayıf ise ya da kolajen alerjisi mevcut ise uygulama yapılamamaktadır.

Yine idrar yolları enfeksiyonu ya da akdeniz anemisi gibi kanamalı hastalığı olan kişilerde de bu tedavi yapılamamaktadır. Doktorlar hamilelik dönemi içinde de bu tedaviyi yapmamayı tercih etmektedir. Bunlar dışındaki durumlarda tedavi için onay verecek kişi yine doktorunuz olacaktır.

O Noktası Büyütme İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastalar o noktası büyütme işlemi sonrasında günlük hayatlarına ve cinsel hayatlarına hemen dönebilirler. Eğer isterlerse işlemin yapıldığı gün bile cinsel ilişkiye girebilirler.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sıkça Sorulan Sorular
O noktası, kadınların orgazma ulaşmalarını sağlayan en önemli vajinal bölge olarak nitelendirilmektedir. O noktası ile vajina ön duvarında bulunan bölge uyarıldığında seksten daha fazla zevk almayı sağlar.
O noktası büyütme işlemi için bu bölgeye lokal anestezi verilir. Ardından da yağ dokusu kullanılarak bölgede büyüme sağlanır. Bu sayede dokunma hassas olduğunda bile kadının uyaranları fazla olacağından orgazm kolaylıkla yaşanacaktır.
Her kadın için bu uygulama yapılabilir. Ancak eğer kişinin bağışıklık sistemi zayıf ise ya da kolajen alerjisi mevcut ise uygulama yapılamamaktadır.
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024