Ankara G Noktası Büyütme Tedavisi

Vajinanın yaklaşık 4 cm arkasında bulunduğu söylenen G stop yani G noktası adı verilen cinsel ilişki sırasında önce belirli aralıklarda sonra sık sık olarak uyarılmaya neden olan bir kısımdır. İnsan vücudunun birçok kısmı gibi bu kısım içinde tıbbi operasyonlar uygulanmaktadır. G noktası için büyütme işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemlerde risk çok azdır.

G noktası büyütme işlemi fazla riskin olmadığı basit bir işlemdir fakat kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

İnsan vücuduna basit de olsa hiç bir işlem bilmeyen kişiler tarafından uygulanmamalıdır. G noktasını büyütmek ise yağ enjeksiyonu ile yapılmaktadır. Belirlenen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılmasının ardından G stop yani G noktası büyütülmüş olur. Bu işleme ise G Shot adı verilmektedir.

G Noktası Neden Bu Kadar Çok İlgi Görüyor ?

Tarihte ilk olarak 1950 yılında jinekolog olan bilim adamı doktor Ernest Grafenberg tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dönemin başarılı ve bilinen isimlerinden olan doktor, kadınlarda vajina ön duvar kısmında bulunan hassas ve uyarılma ile kasılan bir bölge olduğundan bahsetmiştir.

1982 yılında yine dönemin doktorlarından olan Alive Khan Ladas tarafından tekrar gündeme getirilmiş ve ilk yorumlayan kişinin soyadına istinaden G noktası adı verilmiştir. Sadece kadın vücudunda bulunan bu nokta cinsel ilişki sırasında belirli aralıklarda ve devam eden süreçte sık sık uyarılarak yüksek bir zevk eşiğine ulaştırır.

Kadın vücudundan vajina girişinden yaklaşık 4 cm geride olduğu bilinen G noktası ile ilgili tıbbi gelişmeler devam etmekle birlikte bölge ile ilgili tıbbi müdahalelerde yapılmaktadır. G noktası uzun yıllardır gizemini koruduğu için tıbbın ilerlediği ve insan vücuduna dair neredeyse tüm gizemlerin çözülmeye başladığı bu zamanlarda ilgi görmeye devam ediyor.

G Noktası Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanır ?

G noktası büyütme işlemine G shot adı verilmektedir. Belirlenen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılması işlemidir. Bu enjeksiyon işlemi yaklaşık olarak 1 yıl etkisini sürdürmektedir. Risk oranı yüksek bir işlem olmasa da kesinlikle işin uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.

G shot yani G noktası büyütme işlemi cinsel ilişki sırasında yeterli bedensel doyumu alamayan kişilerin zevk alabilmek için yaptırdığı bir işlemdir. Aynı zamanda daha fazla zevk almak isteyen kadınlar da yaptırabilir, herhangi bir ölçüsü bulunmamaktadır.

Uygulama 5 ile 10 dakika içerisinde isteyen her kadına yapılabilir. İşlemi yaptıran kişi günlük yaşantısına işlemin hemen ardından devam edebilmekte ve herhangi bir ağrı veya sorun yaşamamaktadır. Uzmanlar işlemin basit olduğunu fakat işlem sonrasında sorun yaşanırsa hemen bir doktora görünmesi gerektiğinin uyarısını vermektedir.

G Noktası Nasıl Büyütülüyor ?

G noktası, alanında uzman hekimlerce yapılacak birtakım operasyonlar neticesinde büyütülmektedir. Genel olarak bu işlemin amacı, cinsel birliktelikten alınacak hazzın artışını sağlamaktır.

Bu işlemle kadınlar yaşadıkları ilişkilerde daha iyi bir şekilde orgazm olabilmektedirler. G noktası büyütme işlemi her ne kadar ameliyatla yapılabiliyor olsa da bu konuda farklı alternatif seçenekler de vardır. Herhangi bir şekilde cerrahi olmayan kolajen enjeksiyonu yöntemi de, bu konuda başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Cinsel hayattaki sorunların giderilmesi neticesinde G noktası büyütme işlemlerine çoğu zaman ihtiyaç duyulabilmektedir. Bilgili bir hekim gözetiminde bu işlemler oldukça kısa sürelerde ve güvenli bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Yapılacak tıbbi işlemden sonra kişi çok fazla zaman geçmeden normal olarak yaşantısına devam edebilmektedir.

ezgif-5-10959d00d6

G Noktası Büyütme İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kadınların cinsel yaşamlarında önemli bir yer edinen ve birçok kadın tarafından henüz keşfedilmemiş durumda olan G noktası kadın cinselliğinin en hassas uyaranlarından bir tanesidir. G noktası kadın vajina girişinin ortalama 2 veya 3 cm yukarısında bulunur.

Yapısal değişimlerden dolayı biraz farklılık olması normaldir. Kadınlarda G noktasının belirgin hale getirilmesi işlemi lokal anestezi altında yağ enjekte etme mantığına dayanır. Bu işlem kısa süreli, ağrısız ve hemen hayatınıza dönmenize olanak tanıyacak bir işlem türüdür.

İşlemden sonra yağ dokusunun ve işlemin kalitesine bağlı kalmakla birlikte ortalama 5 sene kadar etkisini devam ettirmesi beklenir. Tersi durumda hemen yenilenebilir.

g-noktasi-nedir-380x380

G Noktası Büyütmesinde Hangisini Kullanalım ? Otolog Yağ Mı Hyalüronik Asid Mi ?

G spot ,Alman jinekolog Grafenberg tarafından tanımlanmıştır. G noktası vajina ön duvarda vajinadan girişte 2 cm içeride, üretranın 5 cm altındaki bölgedir. Bu bölge yüksek sensitiviteye sahiptir ve ilişki sırasında kolaylıkla stimule olup hastayı orgazma ulaştırır. Son yıllara G noktasını büyütmeye karşı ilgi artmıştır. Bu büyütmede 2 önemli madde kullanılır, bir tanesi otolog yağ(yani vücudun kendisinden elde edilen yağ)bir tanesi de hyalüronik asiddir.

Yapılan çalışmalarda özeliikle hyalüronik asid ile ilgili seksüel tatmini artırdığı gösterilmiştir. O bölgede olan anatomik değişikliğin buna katkısı olduğunu yayınlar söyelemektedir. Yine de otolog yağ kullanımı ile hastanın hissettiği orgazm %60 daha fazladır. 5-12 cclik bir yağ enjeksiyonu uzun dönemde fayda sağlar. Meme bölgesinden alınması veya göbekten alınması herhangi bir anormalilik oluşturmaz. Çünkü vajina kanlanması çok iyi olan bir organdır.

Hyalüronik asid ise uzun dönem sonuçlar yağ agumentasyonundan daha iyidir. 6 ay arayla vereceğimiz enjeksiyonlarla hasta mükemmel sonuçlar elde edebilir. Hyalüronik asit sonuçta oradaki kollajen liflerini de tetikleyeceğinden sonuç kusursuz olur.

Benim önerim G noktası büyütmede hyalüronik asid kullanılması yönündedir.Deneyin vazgeçemeyeceksiniz 🙂

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sıkça Sorulan Sorular
G noktası büyütme işlemi fazla riskin olmadığı basit bir işlemdir fakat kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. G noktasını büyütmek ise yağ enjeksiyonu ile yapılmaktadır. Belirlenen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılmasının ardından G stop yani G noktası büyütülmüş olur. Bu işleme ise G Shot adı verilmektedir.
Uygulama 5 ile 10 dakika içerisinde isteyen her kadına yapılabilir. İşlemi yaptıran kişi günlük yaşantısına işlemin hemen ardından devam edebilmekte ve herhangi bir ağrı veya sorun yaşamamaktadır.
Kadınlarda G noktasının belirgin hale getirilmesi işlemi lokal anestezi altında yağ enjekte etme mantığına dayanır. Bu işlem kısa süreli, ağrısız ve hemen hayatınıza dönmenize olanak tanıyacak bir işlem türüdür.
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Aslında Bazı Duygular Anlatılmaz Sadece Hissedilir... Umudun Bittiği Çizgisindeydim Ben Takiii... Esra Hocamı Tanıyana Kadar.. Tüp Bebek Tedavim ilk Denemede Başarılı Oldu.. Herşey Sizin sayenizde Hocam Rabbim Size uzun Ömürler Nasip Etsin Nice Anne Adaylarının Güneş'i Olun....
Eda
Evetttt. Biz de birçok tüp bebek merkezi gezmiştik.. İlk tüp bebek denemesinde hiç yumurta çıkmamıştı... Diğer bir merkezde embriyo kalitesi çok kötü geldi... Artık çok yorulmuştuk, nasıl bir yol alacağımızı bilmiyorduk.. Doktortakvimi yorumlarını okuyarak bu güzel kadına gelmeye karar verdik.... İyi ki de gelmişiz.... Şimdi hamileyim... Allah sağlıkla elime aldırsın diyorum, allah razı olsun Esra Hocam..
İrem
Umudumun tükendiği anda karşıma çıkan isim Esra Çabuk Cömert!
Ayla
Gebelik takibi ve doğum için Esra Çabuk Cömert'e gittim. Herşey harikaydı. İlgili, bilgili neşeli doktorum, iyi ki Esra Hocam var. Bebeğimi Esra Hocayla karşılamak bu süreçte verdiğim en doğru karardı.
Arzu
Çocuk isteyen bir çift olarak 8 aydır çocuk sahibi olamıyorduk, tüm testlerimiz de normal gelmişti, Esra Hoca ile bir arkadaş aracılığı ile tanıştık, Esra hoca ile klomen tedavisine başlamaya karar verdik ve sonucumuz bu kadar kısa sürede pozitif geldi... Allah yolunuzu açık etsin Esra Hocam.
Hale
Çıktığım bu meşakkatli yolda ilgi ve alakasına minnettar kaldığım sevgili doktorum.. güler yüzünüze ve iyi niyetli yaklaşımınıza teşşekkür borç bilirim. Sayesinde doğumdan hiç bir zaman korkmadım ki iğneden korkan ben sizin gibiler iyiki var diğer doğumlarda görüşmek dileğiyle
Funda
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK