Pubis estetiğine dair merak edilen pek çok husus mevcut. İşte konuya dair ayrıntılar.

Pubis Bölgesi Neresidir ? Venüs Tepesi Neresidir ?

Pubis bölgesi; karnın alt tarafında iki kasık arasında klitorise kadar uzanan bölgedir. Üçgen şeklindeki bu bölgede deri altı yağ dokusu fazlalığı bir çıkıntı meydana getirir. Bu çıkıntıya ise Venüs Tepesi adı verilir. Bu bölge için yapılan estetik uygulamalara Venüs tepesi estetiği denilir.

Pubis Estetiği Neden Yapılır ? Venüs Tepesi Operasyonlar

Pubis bölgesi normalden daha hacimli ve kabarık olabilir. Bu durum kadınların bikini, iç çamaşırı giydiğinde daha belirgin olmasına neden olur. Bu belirginlik çoğu kadın için son derece rahatsız edici olur ve estetik kaygılara sebebiyet verir.

Özellikle genç yaşlarda bu estetik kaygı daha da yoğun yaşanır. Bu kaygılar cinsel hayatı olumsuz etkilemekle beraber sosyal yaşama da olumsuz yansır. Bu da öz güven sorununa yol açar. Bu tip estetik kaygıların ortadan kaldırılması için Venüs tepesi operasyonları gerçekleştirilir.

vajina-daraltma

Pubis Alanı Neden Bazılarında Daha Büyük Ve iridir?

Yukarıda da belirtildiği gibi bu bölge yağ dokusu bakımından oldukça zengindir. Kilolu ve hızlı kilo alıp daha sonra kilo veren kadınlarda bu bölgedeki fazla yağ dokusu kalır. Bu da bölgenin iri, kabarık, şişkin görünmesine neden olur. Bazen de yapısal sebeplerden dolayı zayıf kadınlarda bölge böyle bir görünüme sahip olabilir.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır ? Puboplasti

Sezaryen operasyonu için yapılmakta olan kesiye benzer bir kesi yapılır. Bu kesiden fazla olan yağlar çıkarılır. Yani bu bölgedeki fazla yağlar çekilir. Böylece bölgeye estetik bir görünüm kazandırılır. Çoğu hasta bu operasyon yerine ameliyatsız yöntemleri tercih eder.

Puboplasti Operasyonunun Riskleri Var Mıdır ?

Puboplasti operasyonuyla ilgili en sık sorulan sorulardan biri de bu operasyonda risklerin olup olmadığıdır. Her operasyonda var olan riskler bu operasyon içinde geçerlidir. Kanama, enfeksiyon gibi genel operasyon riskleri mevcuttur. Bunların dışında bu operasyon için doğru tekniklerle ve uzman ellerce yapıldığında belirgin bir risk söz konusu değildir. Operasyon sonrasında hasta, doktor kontrolünde sosyal ve iş hayatına dönebilir.

Pubis Küçültme için Ameliyatsız Yöntemler

Ameliyat ve operasyon denilince birçok kişi endişe duyar. Bunun için ameliyatsız yöntemler düşünülür. Bu estetik operasyonun ameliyatsız yöntemleri de mevcuttur. Mezoterapi yöntemleriyle bu bölge estetik bir görünüm kazanır. Mezoterapi yönteminde, deri altına küçük iğnelerle vitamin enjeksiyonu yapılır.

Deri altında bulunan yağ dokusuna yağ eritici ilaçlar enjekte edilerek bu bölgenin bir miktar incelip küçülmesi sağlanır. Ameliyatsız yöntemlerde hastaların biraz daha sabırlı olmaları gerekir. Zira, enjekte yoluyla tedavi uygulandığı için bölgenin yeni ve estetik şeklini alabilmesi için belli bir zaman geçmesi gerekir. Ortalama olarak 8 ile 10 seans arasında uygulama gerçekleşir. Bu seanslar toplamda iki aylık süreyi kapsar. Bu sürenin sonunda başarılı sonuçlar elde edilir.

pubis-estetigi-nedir-1-1024x682

Vajina Yağlanması Neden Olur ?

Karın bölgesinin alt kısmında ve cinsel organın üst kısmında yer alan kısma pubis bölgesi denir. Pubis bölgesinde yaşanan yağlanmalar insanların sorun yaşamasına neden olur. Fakat bu durumu engelleyebilmek mümkündür. Genetik nedenlerden, hızlı kilo alıp vermekten, doğumdan dolayı bu bölgede yağlanmalar olabilir. Fakat bunu engelleyebilmek mümkündür.

Vajina Yağlanması Nasıl Engellenir ?

Vajina bölümünde oluşan yağlanmayı engelleyebilmek için farklı yöntemler mevcttut.

Bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Lazer Liposuction
  • Lazer lipoliz
  • Vaser ultrasonik
  • Ultrasonik liposuction gibi yöntemlerle bu yağlanmalar engellenebilir.

Özellikle lipoliz uygulaması, yaşanan yağlanmayı engellemek için en sık başvurulan yöntemlerdendir. Çoğu zaman bu yağlanma diyet ya da sporla gitmeyebilir. Bunun sonucunda da devreye tıbbi uygulamalar girer.

DİĞER BÖLÜMLERİMİZ
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Çocuk özlemimiz Esra hanım sayesinde son buldu
Hayriye A.
Sizlerin sayesinde hayallerim gerçek oldu, çok teşekkür ederim
Sevgi K.
Minik yavrumu sizin sayesinde kollarıma aldım kesinlinkle anlatılmaz bir duygu çok teşekkürler....
Handan Ç.
Baştan Sona kadar Esra hanım sizi doğum ile ilgili her konuda bilgilendiriyor ve ona göre yönlediriyor.
Yeliz S.
Esra hanım ile sorunsuz bir doğum yaptım, çok teşekkürler Esra Hocam
Fatma H.
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK