İçindekiler

Dişi üreme sistemi, kadın sağlığı düşünüldüğünde pek çok mekanizmaya sahiptir. Bireyler, anne karnındayken dişi üreme mekanizmaları gelişmeye başlar. Doğduktan sonra bu gelişim süreci devam eder ve ergenliğe girene kadar tamamlanır. Ancak ergenliğe yaklaştıkça yumurta hücrelerinde azalma meydana gelir. Regli döngüsü başladığında kadın yumurtlar. Yani, her ay yumurta rezervlerinden kaybeder. Kadın, ortalama 50 yaşına gelince menopoza girer. Menopoz, kadınlar için oldukça zorludur. Ankara lazerle menopoz tedavisi ile bu zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.

Ankara menopoz klinikleri arasında bulunan muayenehanemde bu tedavi gerçekleşir. Geldiğiniz zaman gerekli testler yapılır. Ardından uygun görüldüğü takdirde menopoz döneminde yaşadığınız sorunların büyük oranda önüne geçebilirsiniz.

Menopoz Nedir?

Menopoz, kadınların belirli bir yaştan sonra adet döngüsünün bitmesiyle belirti veren doğal bir süreçtir. Adet döngüsüyle birlikte kadınlar, her ay yumurta rezervlerinden bir miktar kaybeder. Sonunda belirli yaştan sonra yumurtlama, tamamen durur. Kadınlar, adet kanaması görmez ve aynı zamanda doğurganlık süreci biter.

Lazerle Menopoz Tedavisi Nedir?

Menopoz, kadınların büyük değişim yaşamaya başladığı bir dönemdir. Bu süreçte en fazla karşılaşılan problem, vajinada kuruluk yaşamasıdır. Hormonlar değiştiğinde cinsel sorunları da beraberinde getirir. Özellikle vajinal kurulukla birlikte vajina, cinsel birleşmeye hazır hale gelmez. Ankara lazerle menopoz tedavisi ile bu süreci daha kolay atlatmanız ve partnerinizle birlikte cinsellik yaşamanız mümkündür.

Menopoz Yaşı Nedir?

Her ülkede ortalama menopoz yaşı değişiklik gösterir. Ülkemizde genellikle 45-55 yaş arasında kadınlar, menopoza girer. Ancak aşağıdaki faktörler, menopoz yaşının daha geç veya erken gerçeklemesine neden olabilir:

·       Yumurta Kaybetme Hızı

·       Doğuştan Gelen Yumurta Sayısı

·       Geçirdiği Hastalıklar

·       Etnik Köken

Genellikle kadınlar, erken menopoza yukarıdaki durumlardan dolayı girer. 40 yaşından önce menopoza girildiğinde “erken menopoz” olarak adlandırılır. Bu durum, kadınların büyük bölümünü psikolojik yönde de olumsuz şekilde etkiler. Menopoz tedavisi görmek için Ankara’daki kliniğimize gelip bilgi alabilirsiniz.

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Kadınların çoğu, 50 yaşına geldiğinde menopoz belirtileriyle alakalı araştırma yapar. İlk belirti, adet döngüsünün düzensiz ve ara ara gerçekleşmesidir. Aynı zamanda kadınlar, vajinada kuruluk yaşamaya başlar. Bu durum, cinsel ilişkiye hazır olmama sorununa neden olur. Dolayısıyla cinsel isteksizlik yaşanır.

Menopoz sürecinde hormon dengesizliği ortaya çıkar. Bu durum, ruh hallerinde değişikliğe sebep olabilir. Ayrıca kadınların çoğunda sıcak basması görülür. Gece terlemeleri ve kas ağrıları yaşanması da süreç içinde normaldir.

Kadınlar, menopoza girdiğinde sıklıkla idrar yolu enfeksiyonu görülebilir. Bununla birlikte idrar yaparken yanma hissedilir. Aynı zamanda sık sık idrara çıkma ihtiyacı görülür. Yani, menopoz birçok farklı belirti gösterir. Ankara lazerle menopoz tedavisi, yaşayabileceğiniz sıkıntıların büyük oranda önüne geçer. Kliniğime gelerek muayene olduktan sonra tedavi için randevu oluşturulur. Tarih geldiğinde tedaviye hemen başlarız.

Menopoz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Menopoza giren kadınların bazı hormonları, önemli ölçüde değişir. Bazı organlarda da büyük değişimler yaşanır. Önemli döngüler, yavaş yavaş durmaya başlar. Bu gibi durumlar, aynı zamanda çeşitli hastalıkların nedeni olabilir.

Menopoza giren kadınların psikolojik tedavi görmesi önerilir. Çünkü bu doğal bir süreç olsa da çoğu kadını, olumsuz şekilde etkiler. Yine hormon dengesinin korunması amacıyla ilaç verilebilir. İlaçlar, genellikle yaşanan sorunların nedenine göre reçete edilir.

En sık yaşanan menopoz dönemi sorunu, vajinal kuruluktur. Cinsel ilişki sırasında yanma, ağrı veya kramplar, vajinanın kurumasından kaynaklanır. Kliniğimde olacağınız lazer tedaviyle birlikte ileride yaşayabileceğiniz kuruluk sorunundan kurtulabilirsiniz.

Lazerle Menopoz Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara lazerle menopoz tedavisi için kliniğimden randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitemden kolayca muayene için gün belirlemeniz mümkündür. İlk geldiğiniz zaman lazerle menopoz tedavisi için gerekli testler ve diğer kontroller yapılır. Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız anlaşıldığında rahatlıkla lazer tedavisi gerçekleşir.

Lazerle menopoz tedavisi esnasında vajina dokularına yeterli miktarda ısıl işlem uygulanır. Böylece bölgedeki dokular, yavaş yavaş uyarılır ve iyileşme sistemi aktif hale gelir. Kolajen sentezi artırılırak çok daha sağlam bağ dokuları oluşur. Bu sayede cinsel birliktelik esnasında ıslanmaya neden olan salgı bezleri aktifleşir.

Lazerle gerçekleştirilen menopoz tedavisi, kolay ve hızlıdır. Belirli seans aralıklarıyla gerçekleşir ve her seans 10-15 dakika sürer. İşlemden sonra günlük hayatınıza rahatlıkla devam etmeniz mümkündür. Her sene, 3 seansla vajinal kuruluğun bitmesini kalıcı hale getirebilirsiniz. Kliniğimde profesyonel şekilde gerçekleştirdiğimiz bu işlem için devamlılık cinsel hayatınız açısından önemlidir.

Lazerle Menopoz Tedavisi Fiyatları Ankara

Ankara lazerle menopoz tedavisi için net fiyat bilgisi vermek olası değildir. Çünkü menopoz durumunuz, vajinal kuruluğun seviyesi ve daha birçok farklı neden fiyat değişikliğine neden olan faktörlerdir. Fiyat konusunda doğru bilgiyi, muayene sonucunda öğrenebilirsiniz. Hemen kliniğimden randevu alarak ilk adımı atabilirsiniz. Sonrasında seans başına ödeyeceğiniz ücretlendirme ortaya çıkar.

 

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024