İçindekiler
Lazerle vajina daraltma işlemi; cerrahi olmayan, son derece az riske sahip olan ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Son yıllarda büyük rağbet gören bu işlem cinsel uyarılmayı artırmak, cinsel hazzı arttırmak, orgazmı kolaylaştırmak ve idrar kaçırma sorununu tedavi etmek amaçlarıyla tercih edilir. Gelişmiş teknolojik aletlerle gerçekleştirilen lazerle vajina daraltma işlemi oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilir. Hastalar, vajina daraltma işleminden sonra kolayca hayatına devam edebilir. 

Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

Lazerle vajina daraltma işlemi aynı zamanda vajinal estetik olarak bilinir. Uygulamanın asıl amacı bir kadın cinsel organının büyüklüğünü azaltmak ve daraltmaktadır. Estetik cerrahi bir prosedür içeren vajina daraltma işlemi; çoğunlukla vajinanın büyüklüğünün doğuştan büyük olması veya doğum sonrası vajinanın genişlemesi gibi durumlarda gerçekleştirilir. Lazer kullanılarak yapılan bu prosedür çoğunlukla anestezi altında yapılır. 

 

Vajinanın görünümünü ve hissedilir düzeyini değiştirmeyi amaçlayan bu uygulama prosedürünün birçok farklı yolu vardır. Kişinin durumuna ve doktorun görüşüne bağlı olarak vajina daraltma işleminin uygulanış şekli değişebilir. Lazerle vajina daraltma, vajinoplasti ve labioplasti gibi uygulama seçenekleriyle gerçekleştirilir. Prosedürlerin her birinin farklı amaçları ve yöntemleri olduğu için doktor ile hastanın birlikte hareket etmesi oldukça önemlidir. 

Lazerle Vajina Daraltma Uygulaması Kimlere Yapılır? 

Lazerle vajina daraltma işlemini yaptırmayı düşünen pek çok kadın bu uygulama için uygun olup olmadığını merak eder. Bu işlem, vajinanın doğuştan büyük olduğu veya doğum sonrası genişleme gibi durumların yaşandığı kadınlarda güvenle tercih edilebilir. Lazer ile vajina daraltma uygulaması kadınların, vajina genişliğinden memnun olmaması veya vajinanın genişliğinin cinsel ilişki sırasında rahatsızlık vermesi gibi nedenlerden dolayı yapılabilir.

Lazerle vajina daraltma prosedürleri yukarıdaki durumlarda gerçekleştirilir. Ancak her zaman ve herkese uygulanmadığını da belirtmekte fayda var. Genel sağlık açısından, cinsel olarak aktif tüm kadınlarda lazerle vajina daraltma uygulaması yapılabilir. Vajina daraltma işlemi özellikle ilişki esnasında genişleme ve bollaşma hissi yaşayan çiftler için çözüm odaklı bir uygulama olabilir. 

Lazerle Vajina Daraltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma uygulaması yapılan kadınlar öncelikle jinekolojik bir muayeneden geçer. Daha sonra hasta, muayene masasında ve yatış pozisyonunda işlem için alınır.  Lazerle uygulanan bu işlem ortalama olarak 20 dakika kadar sürer. Klinikte bulunan teknolojik yaklaşımlara bağlı olarak bu süre daha da kısa olabilir. 

Vajina daraltma işlemi tamamen ağrısız bir şekilde gerçekleştiği için lokal veya genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ancak hasta talebine ve doktor görüşüne bağlı olarak anestezi yapıldıktan sonra işleme geçilebilir. Uygulama esnasında vajinada hafif bir batma ve ısı artışı hissi gelir. Bu aşamada cerrahi bir kesi yapılmadığı için işlem sırasında başka bir değişiklik yaşanmaz. Lazerle vajina daraltma uygulamasında öncelikle vajina içine yerleştirilen lazer probu ile vajinanın tüm duvarları taranır. Hem enine hem boyuna tarama yapan cihaz sıkılaşma etkisi yaratarak vajinanın geneline yayılır ve görevini tamamlar. Genel olarak prosedür sonrasında vajinanın duvarına bandaj veya ped uygulaması yapılır. Bu sayede vajinanın duvarının iyileşmesini ve gerilmesi en iyi şekilde sağlanır. 

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

Vajina daraltma işleminden sonra kadınların 7 gün boyunca cinsel ilişkiden kaçınması gerekir. Bunun dışında operasyon sonrası başka bir kısıtlama bulunmaz. İşlemden sonra sonraki ilk gün ateş, bulantı, eklem ağrıları, baş ağrısı ve halsizlik gibi hafif şikayetlerin bildirildiğini de hatırlatmakta fayda var. Bu durumda uzman doktorunuza danışarak süreci en iyi şekilde yönetebilirsiniz. 

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Etki Ne Zaman Hissedilir?

Lazerle vajina daraltma işlemi yaptıran veya yaptırmayı düşünen pek çok kadın ne kadar sürede etki göreceğim sorusunun yanıtını arar. Genel olarak lazer uygulamasından ortalama 3 hafta sonra hem kadın hem eşi hissedilebilir ölçüde sıkılaşma ve duyarlılık deneyimleyebilir. 

Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Neler?

Vajina daraltma işleminde yaklaşık 15 cm’lik bir başlık ile vajina içine uygulama yapılır. Daraltma işleminin doz tekrarları uzman görüşüne ve hastanın durumuna bağlı olarak değişebilir. Kadınlara pek çok açıdan konfor sunan bu yöntem, vajinanın sahip olduğu elastik yapının kaybedilmesi nedeniyle tercih edilebilir. Lazer uygulamasından sonra kadınlar, vajinanın durumuna ve meydana gelmiş hasara göre çeşitli seviyelerde iyileşmeler deneyimler. 

Vajinanın eski hâline dönmesini amaçlayan bu operasyon sonucunda kadınlar, çok kısa sürede etkili sonuçlar alabilir. Estetik açıdan önemli değişiklikler sunan vajina daraltma işlemi kişinin psikolojisi üzerinde olumlu etkiler bırakır. Bunun yanı sıra hem kadın hem eşi kaybettiği haz alma duyusunu geri kazandığı için çift yönlü bir avantaj sunar. 

Lazerle vajina daraltma uygulaması genel olarak iki yılda bir tekrar edildiğinde kalıcılığını artırarak uzun vadeli bir etki hissetmenizi sağlar. Vajina daraltma operasyonu estetik açıdan kişiye yarar sağlayarak perine ve makat arasında yer alan bölgenin estetik görünümünü iyileştirir. 

Ankara Lazerle Vajina Daraltma Fiyatı Ne Kadar? 

Lazer yöntemiyle vajina daraltma uygulaması yaptırmak isteyen kadınlar alanında uzman bir doktorla yola çıkmak ister. Doktorun tecrübesi ve başarı oranı kadar işlem ücretleri de önemlidir. Ankara’da lazerle vajina daraltma işlemi için talep edilen ücret pek çok faktöre göre değişebilir. Özellikle gittiğiniz klinik şartları, hekim tecrübesi ve kullanılan teknolojik yenilikler vajina daraltma işlem ücretlerini etkileyebilir. 

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024