Rosi yöntemi kısırlık problemi yaşayan erkeklere destek vermek amacıyla kullanılan ve oldukça etkili olan bir tedavi seçeneğidir. Özel teknikler aracılığıyla spermlerin yumurtaya yapışması sağlanır. Bu sayede döllenme kolaylaştırılarak, çiftlerin mutlu olmasına fazlasıyla katkı sağlanır. Bunun birlikte Round Spermatid İnjeksiyonu (Rosi) şeklinde tanımlanan tedaviden yararlanmak içinse kliniğimize başvurmanız yeterlidir.

Son dönemlerin çığır açan kısırlık tedavilerinden biri olan rosi ile artık hayallerinize kavuşmanız çok daha kolay. Özellikle diğer tedavi seçeneklerini kullanarak olumlu sonuç alamayan kişiler için kullandığımız bu yöntem, tam anlamıyla umut ışığı olmuş durumdadır. Elektrofüzyon tekniği sayesinde son derece önemli sonuçlara imza atıyoruz. Siz de detaylı bilgi almak ve hemen tedaviye başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rosi Yönteminden Kimler Yararlanabilir?

Rosi yöntemi uzman eller tarafından bilinçli bir şekilde uygulanırsa amaca ulaşılması fazlasıyla kolaylaşır. Bunun yanı sıra gebelik için hiçbir şans verilmeyen çiftlerde dahi başarı oranı bir hayli yüksektir. Aynı zamanda olgunlaşmamış öncü sperm hücrelerinin yani yuvarlak spermatidlerin yumurtalık hücresine enjekte edilmesiyle birlikte üreme mümkün hale getirilir. Sperm üretimi bozukluğu yaşayan erkekler, bu tedaviden yararlanabilmektedir.

Çocuk sahibi olmak isteyen ancak sağlık sorunları yaşamakta olan hastalarımız, bu yöntem için öncelikle kliniğimize müracaat etmelidir. Uzman hekimlerimizin gerçekleştireceği muayene ve testler sonucunda uygulama yapılıp yapılamayacağı belirlenir. Bununla birlikte genel olarak tedavi olanağının kullanılabileceği durumlar aşağıdaki gibidir:

·       Spermlerinde olgunlaşma sorunu bulunanlar: Sperm olgunlaşması problemi nedeniyle normal sperm üretiminin gerçekleşmediği hallerde tedavi fırsatı vardır.

·       Obstrüktif azoospermi: Sperm kanallarında tıkanıklık bulunan ve bu nedenle ejakülasyon esnasında sorun yaşayan erkekler rosi yöntemi ile sorunlarından kurtulabilir.

·       Genetik faktörler: Sperm üretimi, genetik faktörler nedeniyle sorunlu olabilir. Kullandığımız son derece etkili olan bu yöntemle destek sunmaya devam ediyoruz.

·       Baba olma ihtimali düşük olan erkekler: Baba olmak için farklı yöntemlerden yararlanan fakat olasılık olarak şans tanınmayan kişiler, profesyonel tekniklerimiz sayesinde hayallerine ulaşabilir.

Yöntemimiz her ne kadar yüksek başarıya sahip olsa da öncelikle gerekli test ve uygulamanın gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Gebelik ihtimalini oldukça güçlendiren uygulamalarımızla başarılı bir tedavi sürecinin yürütülmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Ayrıca çocuk sahibi olmak adına umutlarınızı güçlü tutmak için tüm deneyim ve hassasiyetimizle işlem yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Rosi Yöntemi ile Umutlarınızı Tazeleyin

Rosi yöntemi sayesinde doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlere son derece önemli bir tedavi uygulamaktayız. Sperm olgunlaşması ve diğer tüm sorunlar için baba olma ihtimalinizi direkt olarak arttırmak için her zaman yanınızda bulunuyoruz. Kliniğimizden randevu alarak oldukça önemli bir adım atacağınızı bilmelisiniz. Umutlarınızı tazelemek ve çocuğunuzu çok geçmeden kucağınıza almak için yöntemimizden mutlaka yararlanmalısınız.

Laboratuvar ortamında ve özel enjeksiyon yöntemleri kullanılarak yumurta hücresine sperm aktarımının sağlanması esasına dayanan tekniğimiz aracılığıyla siz de şansınızı fazlasıyla arttırabilirsiniz. Tüp bebek merkezimizde daha önce bu tedaviyi gören çiftlerin memnuniyeti ise en büyük motivasyon kaynağımız olmaktadır. Ailesini genişletmek isteyenler ve anne baba olma özlemi duyan çiftlerimiz için her zaman görev başındayız. Bu sayede yaşadığınız tüm endişelerden kolaylıkla kurtulabileceksiniz.

Yaptığımız araştırmalar ve teknolojinin ulaştığı seviyenin katkılarıyla rosi yöntemi belirsizliği ve ümitsizliği geride bırakmanıza destek olacak. Aynı zamanda hekim kadromuzun başarıları da çok daha pozitif bir bakış açısına sahip olmanıza yardım edecek. Siz de sperm olgunlaşması veya farklı problemler yaşıyorsanız, vakit kaybetmeden sitemiz üzerinden online randevu oluşturmalısınız. Daha sonra kliniğimizi ziyaret ederek, son derece verimli bir tedavi planlaması yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024