Kızlık zarı; dünyada ve Türkiye’de kültürel ve sosyal yapıya bağlı olarak günümüzde de kadınların en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Bilimsel aldı hymen olan kızlık zarı, aile baskısı ve toplumsal normlar nedeniyle problem oluşturmaya devam ediyor. Kızlık zarı cinsel ilişki haricinde pek çok nedene bağlı olarak yırtılabilir, bazı bireylerde yırtılsa da kanama olmayabilir. Kızlık zarı dikimi ise; yırtılan kızlık zarının kısa ya da uzun süreli kalıcılık oluşturarak onarılmasıdır.

Kızlık Zarı Nedir? Önemi Nedir?

Tıp terminolojisinde hymen olarak tanımlanan oldukça ince bir dokuya sahip olan kızlık zarı; vajina bölgesinin dış kısmından birkaç cm iç kısmında yer almaktadır. İnsanlık tarihi boyunca kültürün de etkisiyle kızlık zarı bekaretin sembolü haline gelmiştir. Bunun aksine kızlık zarının vücuttaki rolü, vajinanın iç kısmına virüs ve mikropların girmesine engel olmaktır.

Narin bir yapıya sahip olan kızlık zarı pek çok nedene bağlı olarak zedelenebilir. Şiddet düzeyi yüksek olmayan herhangi bir fiziksel etki bile kızlık zarının bozulmasına yol açabilir. Kızlık zarının onarılması için yapılan operasyonlar ise hymenoplasti olarak adlandırılır. Genital bölge anatomisinde uzman olan doktorlar tarafından herhangi bir sağlık problemi oluşmadan kızlık zarı dikimi yapılmaktadır.

 

Bu sayfamızda kızlık zarı dikimi fiyatı Ankara, kızlık zarı dikimi ücreti gibi konularda bilgi verdik.

Ankara Kızılay Kızlık Zarı Muayenesi İçin Kliniğimize Uğrayın:

Ankara Kızılay Kızlık Zarı Dikimi Anında Bilgi İçin;
Randevu:(0533) 047 27 90

Kızlık Zarı Bozulmasının Nedenleri Nelerdir?

Tüm toplumlarda kadınların en büyük sorunlarından biri olan kızlık zarı, başta cinsel ilişki olmak üzere farklı sebeplere bağlı olarak bozulabilir. Sürtünmeyle kızlık zarını bozulması, uzmanlar tarafından imkânsız olarak nitelendirilir. Ciddi bir fiziksel müdahale olması halinde ya da mastürbasyon sırasında kızlık zarının yırtılması sık rastlanan durumlardır.

Mastürbasyon Yaparken Kızlık Zarı Bozulur Mu?

Mastürbasyon yaparken vajina içerisine herhangi bir temasta bulunulması ya da cisim girmesi halinde kızlık zarı bozulabilir. Konumu gereği vajinanın oldukça iç kısmında yer alan kızlık zarının vücuttaki amacı vajina sağlığının korunmasıdır. Zarda yırtılma ve kanama olması için cinsel ilişki yaşanması gerekmektedir. Aynı zamanda vajina içerisine giren cisimler de zarın bozulmasına neden olabilir.

Kaza ve travmalara bağlı olarak da kızlık zarını yırtıldığına dair örnekler bulunmaktadır. Dışarıdan oluşan her müdahale vajinanın iç kısmına etki etmeyebilir, bozulma olmasına yol açmayabilir. Dikkat edilmesi gereken husus, mastürbasyon sırasında vajinaya farklı cisimler sokulmamalıdır.

Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarında bir bozulma varsa en önemli belirtilerden biri kan toplanmasıdır. İki farklı şekilde yırtılma oluşmaktadır. Biri zarın kısmi yırtılması diğeri ise tamamen yırtık oluşmasıdır. Her ikisinde de ortaya çıkan fiziksel belirtiler birbirinden farklı olabilir. Bazı kadınlarda ise yırtık kısmi olarak gerçekleşse de izleri gözle görünür boyutta olabilir. Zarın yan kısımlarında morlukların oluşması yırtılmanın belirtileri arasında yer alır.

Kızlık Zarı Bozulunca Kanama Olmazsa Ne Yapılmalıdır?

Kızlık zarı bozulduktan sonra kanama olmaması, özellikle ilk cinsel ilişkilerde kişiyi huzursuz eden bir durumdur. Zarı yırtılan kişide kanama olmaması çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kişinin yuvarlak tipli kızlık zarına sahip olması bu nedenlerin başında yer almaktadır. Kızlık zarları birbirinden farklı olduğu için çeşitli zar türleri bulunur.

Kişinin kızlık zarının ortası yuvarlak ve geniş bir yapıya sahipse kanama görülmeyeceği anlamına gelebilir. İlişki sonrasında kanaması olmayan kişiler doktora giderek inceleme yapılmasını talep edebilir. İnceleme sonrasında nedenleri belirlenecektir. Aynı zamanda kanama olmamasının bir diğer nedeni ise kızlık zarı dokusunun çok kalın olmasıdır. Kızlık zarı çok kalın olan, yırtılma oluşmayan kişilere uygulanan müdahale biçimleri farklıdır.

Sorun yaratan durumlardan bir diğeri ise; strese bağlı olarak kızlık zarının geri çekilmesidir. Bu toplum tarafından pek bilinmeyen bir husustur. Bekaret takıntısı olan kişilerle evli olan bazı kadınlar cinse ilişki sırasında vücutlarını kastıkları için kızlık zarı geri çekilir. Bu durumda kızlık zarı yırtılmamakta ve kanama oluşmamaktadır. Bu aşamada yapılması gereken bir jinekolog tarafından muayene olunmasıdır.

Kızlık Zarı Bozulması Esnasında Acı Hissi Olur Mu?

Kızlık zarı bozulması sırasında zarın yapısı çok ince olduğu için ciddi düzeyde bir acı ya da ağrı hissi oluşmaz. Yırtılma sırasında çok ince bir sızının oluşması, meydana gelebilecek en yüksek ağrıdır. Kızlık zarı bozulması sırasında canım çok acır mı? diye düşünen kişilerin bilmesi gereken yırtılmanın can acıtan seviyede fiziksel bir durum değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı bozulduğunda vajinal kanalda yırtıklar oluşur. Zarın genel olarak iki ya da üç büyük kalıntısı bu kanalda sürekli bulunur. Kızlık zarın dikimi için uygulanan prosedür ise şu şekildedir:

·       Kişinin tercihine göre operasyondan önce lokal ya da genel anestezi uygulanır.

·       Anestezi sürecinden sonra hasta litotomi pozisyonuna getirilir.

·       Dikimi yapılacak alan hazırlandıktan sonra zarın yırtılmasından kalan iki ya da üç kalıntı seçimi yapılır. Bu kalıntılar genel olarak ters V şeklindedir.

·       Ters V şeklindeki kenar boşluklarında bulunan tüm kalıntılar temizlenir.

·       Sonrasında kalıntıları temizlenen tüm kenar boşlukları kesme iğnesi yardımıyla iki kat oluşturacak şekilde birbirine dikilir. Operasyonda kesme iğnesi 5-0 vicryl kullanılır.

·       Kalıntılardaki dış tabaka diğer dış tabaka ile iç tabaka da diğer iç tabaka ile dikilir.

·       Yukarıdaki aşamalardan sonra kızlık zarına benzer bir yapıda doku elde edilir ve herhangi bir yara izi kalmaz.

·       Kalıntılar dikilirken bazı bireylerde çok sayıda küçük kalıntılar bulunabilir bu durumda bazıları dikişsiz bırakılır.

Dikiş işleminin yapıldığı bölgenin üzerine merhem uygulanır ve herhangi bir pansuman yapılmaz. İşlem sonrasında hastaların bu bölgeyi ılık su kullanarak temizlemeleri ve merhem kullanımına devam etmeleri önerilir. Operasyonda fazla ağrı olmayacağı için analjezik tabletlerin kullanımı yeterlidir. Hastaya 5 gün süre boyunca ofloksasin ve metronidazol verilir.

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi operasyonunda bölgeye lokal anestezi uygulanmasından sonra hymenoplasti işlemi yaklaşık 10-15 dakika içerisinde tamamlanır.

Kızlık Zarı Dikimi Kaç Yaşında Yapılır?

Kızlık zarı dikimi operasyonu yapılabilmesi için Türkiye’de yasal alt sınır yaş 18’dir. 18 yaş üzerindeki herkes herhangi bir jinekoloğa giderek kızlık zarı dikimi işlemi yaptırabilir. 18 yaş altındaki bireylerde ise anne ya da babadan yazılı izin alınması zorunludur.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Kanama Olmasının Nedeni Nedir?

Kızlık zarı dikimi sonrasında kanama olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

·       Dikiş yapılan bölgeye sürekli temas etmek

·       Dikişlerin atması veya gevşemesi

·       Tam iyileşme ağlanmadan ve dikişler alınmadan ağır egzersizler yapmak

·       Sert bir şekilde oturmak ya da kalkmak

·       Nadir de olsa yürümek bazı bireylerde kanama oluşmasına neden olabilir.

Operasyondan sonra kanamalar sık bir şekilde gerçekleşiyorsa en kısa sürede doktora başvurulması önemlidir. Bu durumlar haricinde kanamanın meydana gelmesi halinde de doktorla iletişim halinde olunmalıdır.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Kanama Olması Normal Midir?

Kızlık zarı dikimi yaptıran kişiler, operasyondan sonra meydana gelen kanamaların normal olup olmadığını merak etmektedir. İşlemden sonra akıntı ve kanama görülmesi normal bir durumdur. Dikiş olan bölgede kanamanın oluşması normaldir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kızlık zarı dikiminden sonra kişinin dikkat etmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Genital bölgenin mikrop kapmaması için temizliği ve hijyenin korunması oldukça önemlidir.
  • İşlemden sonra iyileşme sürecinin tamamlanması yaklaşık 30-45 gün arasında değişiklik gösterir. Bu sürede kişi spor yapmamalı, ağır herhangi bir eşya kaldırmamalıdır.
  • Genital bölgede iyileşmeye bağlı olarak kaşıntı oluşması oldukça normaldir. Vajinayı kaşımaktan uzak durulmalıdır, aksi halde dikişler zarar görebilir.
  • İyileşme süreci boyunca enfeksiyon riskini önlemek için havuz, deniz ve sauna gibi yerlerde bulunulmamalıdır.
  • 30-45 gün süre boyunca cinsel perhiz yapılmalı, cinsel temasın her türlüsünden uzak durulmalıdır.

İyileşme süreci tamamlandıktan sonra yukarıda dikkat edilmesi gereken hususlar ortadan kalkar. Kişi bu süreçten sonra cinsel ilişki yaşayabilir. Önemli olan bir diğer husus da doktorun reçete ettiği ilaçların aksatılmadan kullanılmasıdır. Genellikle hastaya verilen ilaçlar ağrı kesici ve antibiyotiklerdir. Antibiyotiğin reçete edilme nedeni ise işlem sırasında meydana gelen iltihapların vücuttan atılması içindir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Hangi Enfeksiyon Belirtileri Görülür?

Hymenoplasti, yani kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra nadir de olsa vajinal bölgede iltihaplanma oluşabilir. Bu durumun oluşması halinde kişi vakit kaybetmeden hekime başurmalıdır. Operasyondan sonra hastanın gözetim altında tutulmasına gerek yoktur, günlük yaşamında herhangi bir engel oluşturmaz. İşlem tamamlandıktan sonra bu bölgede açık kahverengi akıntı ve şişlik oluşması normal bir komplikasyondur.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Dışarıdan Anlaşılır Mı?

Kadınların kızlık zarı kimi operasyonlarıyla ilgili en çok merak ettiği ve endişe duyduğu konu, kızlık zarı dikiminin partner tarafından anlaşılıp anlaşılmayacağıdır. Zara bir operasyon yapılıp yapılmadığının anlaşılabilmesi için yetkin bir jinekolog olmak veya adli tıpta yetkin bir uzman olmak gerekmektedir. Bu bakımdan herhangi bir insanın kızlık zarı dikimi işlemini anlaması neredeyse imkansızdır.

Kızlık Zarı Dikimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Hymenoplasti olarak tanımlanan kızlık zarı dikimi işlemlerinde kalıcılıklarına göre iki farklı yöntem uygulanır. Bunlardan biri geçici kızlık zarı dikimi, diğeri ise kalıcı kızlık zarı dikimidir. Tercih edilen yönteme göre prosedür, fiyat ve etkileri değişiklik göstermektedir. Hangi yöntemin uygulanacağına karar vermeden önce bir jinekoloğa danışmak ve ona göre değerlendirme yapmak önemlidir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: Flep Yöntemi

Kızlık zarı dikimi operasyonlarında en sık tercih edilen yöntemlerden biri fleptir. Bu yöntem kalıcı kızlık zarı dikimi olarak da bilinmektedir. Flep işlemi, top literatüründe dokunun kaydırılmasıdır. İşlemden sonra gerçekleşen ilk cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılmasında meydana gelen kanmanın aynısı oluşur. Kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmasını isteyen pek çok kişi bu işlemle karşılaşır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi: Mikrocerrahi Yöntemi

Kalıcı kızlık zarı dikimi uygulamalarından bir diğeri mikrocerrahi işlemidir. Mikrocerrahi prosedürü kapsamında kızlık zarının yırtılan kalıntı kısımları ince bir cerrahi işlem yapılarak yeniden bir araya getirilir. Flep uygulamasına kıyasla mikrocerrahi operasyonu daha net sonuç veren, güvenilir bir yöntemdir. Bu işlemi tercih eden kişinin dikkat etmesi gereken en önemli husus, alanında deneyimli bir doktor tercihi yapılmasıdır. Hassas bir uygulamayla yapıldığı için profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Kısa Süreli Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı süreli kızlık zarı dikimi dışında uygulanan bir diğer yöntem de kısa süreli kızlık zarının dikilmesidir. Bu operasyonu genellikle yakın zamanda evlenecek kadınlar tercih etmektedir. Bu kapsamda uygulanan prosedür vajinanın daraltılmasıdır. İşlemden sonra kızlık zarının 1-7 gün içinde zedelenmesi halinde kanama oluşur. Kişi kendi tercihine göre kısa ya da uzun vadeli kalıcılık sağlayan kızlık zarı dikim operasyonunu belirleyebilir. Bu hususta detaylı bilgi almak için alanında uzman bir jinekolog ile görüşülmesi önerilir.

Kızlık Zarı Dikimi Faydalı Bir Operasyon Mudur?

Kızlık zarı dikimi işlemi kadınlar için oldukça fayda sağlayan bir işlemdir. Çünkü kızlık zarının yapısı oldukça narin ve doğaldır. Herhangi bir şekilde zarar görerek kanama meydana gelebilir. Bunlara rağmen toplumlardaki eğitim ve bilinç eksikliği kızlık zarını hala bekaretin sembolü olarak görmekte, kanama olmaması durumunda ciddi problemler yaşamakta ve evlilikleri sonlanabilmektedir. Bu gibi durumları yaşamamak için hymenoplasti işlemi uygulanarak oluşabilecek riskler ortadan kaldırılır. Operasyondan önce tedirgin olan ve özgüvenini kaybeden pek çok kadının kendisine güveni gelir, hayatında emin bir şekilde ilerleyebilir.

Kızlık Zarı Dikimini Kimler Yapabilir?

Kızlık zarı dikimi operasyonları, bu konuda yetkin ve deneyimli olan jinekologlar tarafından uygulanır. Her jinekolog kızlık zarı dikiminde uzman olmayabilir, bu bakımdan hymenoplasti alanında deneyimli olan doktorlar tercih edilmelidir. Toplumsal ve kişisel anlamda kadınlar için oldukça önemli olan kızlık zarına yapılacak operasyonlar yalnızca uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonlarında Başarı Oranı Nedir?

Estetik işlemleri kapsamında değerlendirilen kızlık zarı dikimi operasyonlarının başarı oranı çok yüksektir. Kişinin hymenoplasti alanında uzman bir jinekolog tercih etmesi durumunda işlemin başarı oranı %100’dür. Türkiye’de kızlık zarı diktirme oranı son dönemlerde azalsa da pek çok kadın bu işlemi yaptırmaktadır.

Kızlık Zarı Esnek Ya Da Geride İse Dikim İşlemi Yapılabilir Mi?

Kızlık zarının geride ya da esnek olması gibi birçok yapısal farklılıklar bulunmaktadır. Kişinin kızlık zarı doğal bir şekilde fazla esnek ya da geride olabilir. Sonuç itibariyle bu tipte kızlık zarı olan kişilerde genellikle kanama olmadığı için kızlık zarı dikimi yapılabilir. Geride ve esnek olan kızlık zarlarına mikrocerrahi yöntemi uygulanarak normal yapısına kavuşturulabilir.

Kızlık Zarı Ultrasonla Muayene Edilir Mi?

Kızlık zarının ultrasonla muayene edilmesi, yapısının ve durumunun kontrol edilmesi mümkün değildir. Bekaret olarak tanımlanan kızlık zarı yapısında kontrolün yapılması için herhangi bir vaka durumu ya da hastanın isteği gereklidir. Kızlık zarına yapılan tüm muayeneler vajinal yolla uygulanmaktadır. İşlemi yapan doktorun bu alanda tecrübeli ve uzman olması önemlidir. Bunun nedeni kızlık zarının çok hassas ve narin olmasıyla ilgilidir. Muayene sırasında yapılan yanlık bir hareket zarda yırtılma olmasına sebep olabilir.

Kızlık Zarı Bozuk Olanlar Ne Yapmalıdır?

Kızlık zarı bozuk olan ve bu durumdan endişe duyan kişilerin ilk olarak yapması gereken stresten uzak durması ve depresyon meyil etmemesidir. Kızlık zarı dikimi için yapılan tüm operasyonlar artık rahatlıkla uygulanmakta ve gizlilik içerisinde tamamlanmaktadır. Bu durumun yaşamınızı etkilemesine izin vermeden ve psikolojinizi bozmadan hayatınıza devam etmelisiniz.

Kızlık zarı yırtılmış olan kişiler yaşadıkları şehirde en yakın jinekoloğa giderek hymenoplasti teknikleri ile ilgili bilgi alabilir, kızlık zarı diktirme işlemini uygulatabilir. Burada unutulmaması gereken bir diğer husus, kızlık zarının pek çok nedene bağlı olarak zedelenebileceğinin bilinmesidir.

Yırtılan Kızlık Zarı Kendiliğinden Eski Haline Döner Mi?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak kızlık zarı yırtılan kişiler zarın kendiliğinden iyileşip iyileşmediğini merak etmektedir. Kızlık zarı kendi kendine iyileşebilen bir yapıya sahip değildir. Yalnıza bazı kişilerde tek seferde penisin vajina kanalına girmeden yalnızca kızlık zarı duvarına hasar vermesi halinde kişi yıllarca cinsel ilişkiye girmemişse zar kendini tamir ederek ilk haline geri dönebilir. Zar yapısı esnek olan kişilerin herhangi bir yırtılma yaşamadan birden çok cinsel ilişki yaşamaları mümkün olabilir. Bu durumlarda en doğru değerlendirmeyi yapacak olan kişi jinekologlardır.

Kişi Kendi Kızlık Zarı Yapısını Değerlendirebilir Mi?

Kızlık zarı yapısı, kişinin kendi tarafından değerlendirme yapabilmesi için uygun değildir. Bunun nedeni zar yapısının kişiden kişiye değişiklik göstermesiyle ilgilidir. Genel olarak ortasında delik olan zarlar bazı kadınlarda daha gergin ve sert bir yapışayken bazılarında esnek olabilir.

Kişinin kendi gözlemleriyle ulaşabileceği tek sonuç; yapısında herhangi bir zedelenme, delinme ya da tahribatın ne düzeyde olup olmamasıdır. Bunlar dışında zarın esnek ya da gergin olması yapısal özelliğe bağlı olduğu için yalnızca cinsel ilişki değerlendirmesiyle yapılır. Cinsel ilişki sırasında kanama meydana gelmiş fakat ilk ilişkiden sonra kanama kesilmişse bu gergin kızlık yapıya sahip olunduğunu gösterir.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyatlarında; tercih edilen jinekoloğun uzmanlık düzeyi, sağlık kliniği ve tercih edilen yöntemlerin belirlenmesi gereklidir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde uygulanan yöntemler birbirinden farklıdır. Kısa süreli kızlık zarı dikiminde de fiyatı belirleyen pek çok etken yer alır. Bu bakımdan net bir fiyat söylenmesi mümkün değildir. Doktor görüşmesinden sonra yapılan muayene ve kişinin beklentilerine göre işlemin fiyatı belirlenir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sıkça Sorulan Sorular
Kızlık zarı dikimi ortalama 15-25 dakika arasında tamamlanan ve acısız bir işlemdir. İşlem sonrası hemen normal hayata dönülebilir.
Evet, bölge lokal anestezi ile uyuşturularak operasyon gerçekleştirilir. Kızlık zari dikimi yapılırken acı hissedilmez.
18 yaşın üzerindeki tüm kadınlar kızlık zarı dikimi operasyonunu yaptırabilir. 18 yaş altındaki hastaların anne ve babasından yazılı izin alması gerekmektedir.
Randevu günü muayenehaneye geldiğinizde yaklaşık 20 dakikada kızlık zarı dikimi işlemi tamamlanır. Sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Sonrasında doktorunuzun verdiği ilaç takviyelerini kullanabilirsiniz.
Evet, kızlık zarı dikimi sonrası kanama gerçekleşir. Ancak bazı kadınlarda zar esnek olabildiğinden yırtılma olmayabilir. Ayrıca hekim haricinde anlaşılması mümkün değildir.
Bu operasyon için belirlenmiş uygun bir tarih yoktur. Kendinizi hazır hissettiğiniz her an yaptırabilirsiniz. Süreç sonrasında birkaç gün cinsel hayattan uzak kalmanız ve ilaç kullanmanız gerekecektir.
İlgi Alanlarımız
TÜM BÖLÜMLER
Randevu ve İletişim Formu
bu yolculuğa birlikte çıkalım
HASTA ÖYKÜLERİ
Aslında Bazı Duygular Anlatılmaz Sadece Hissedilir... Umudun Bittiği Çizgisindeydim Ben Takiii... Esra Hocamı Tanıyana Kadar.. Tüp Bebek Tedavim ilk Denemede Başarılı Oldu.. Herşey Sizin sayenizde Hocam Rabbim Size uzun Ömürler Nasip Etsin Nice Anne Adaylarının Güneş'i Olun....
Eda
Evetttt. Biz de birçok tüp bebek merkezi gezmiştik.. İlk tüp bebek denemesinde hiç yumurta çıkmamıştı... Diğer bir merkezde embriyo kalitesi çok kötü geldi... Artık çok yorulmuştuk, nasıl bir yol alacağımızı bilmiyorduk.. Doktortakvimi yorumlarını okuyarak bu güzel kadına gelmeye karar verdik.... İyi ki de gelmişiz.... Şimdi hamileyim... Allah sağlıkla elime aldırsın diyorum, allah razı olsun Esra Hocam..
İrem
Umudumun tükendiği anda karşıma çıkan isim Esra Çabuk Cömert!
Ayla
Gebelik takibi ve doğum için Esra Çabuk Cömert'e gittim. Herşey harikaydı. İlgili, bilgili neşeli doktorum, iyi ki Esra Hocam var. Bebeğimi Esra Hocayla karşılamak bu süreçte verdiğim en doğru karardı.
Arzu
Çocuk isteyen bir çift olarak 8 aydır çocuk sahibi olamıyorduk, tüm testlerimiz de normal gelmişti, Esra Hoca ile bir arkadaş aracılığı ile tanıştık, Esra hoca ile klomen tedavisine başlamaya karar verdik ve sonucumuz bu kadar kısa sürede pozitif geldi... Allah yolunuzu açık etsin Esra Hocam.
Hale
Çıktığım bu meşakkatli yolda ilgi ve alakasına minnettar kaldığım sevgili doktorum.. güler yüzünüze ve iyi niyetli yaklaşımınıza teşşekkür borç bilirim. Sayesinde doğumdan hiç bir zaman korkmadım ki iğneden korkan ben sizin gibiler iyiki var diğer doğumlarda görüşmek dileğiyle
Funda
TÜM HASTA ÖYKÜLERİ
YUKARI ÇIK
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024