Gebe Kalmayı Kolaylaştıran Yöntemler Nelerdir?

Gebe kalmak hemen her çiftin hayalidir. Bebeğini kucağına alacağı günün hayaliyle yaşayan çiftler daha kısa sürede nasıl bebek sahibi olacaklarını da araştırırlar. Bu yazıda, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen çiftlere önemli bilgiler aktarılacaktır.

Bebek Sahibi Olma Planı

Öncelikle hamile olmanın o kadar kolay olmadığını bilmek gerekir. Bazı kadınlar doğum kontrol yöntemini kullanmayı bırakır bırakmaz hamile kalırlar, ancak hepsi bununla sınırlı değil. Bir bebek yapmak için iki kişi gerekiyorsa, biraz şansı da zorlamak gerekir. Bunun için takip edilmesi gereken bazı yollar bulunuyor ve bunlar arasında, düzenli beslenme, spor, alkolü bırakma çeşitli öneriler yer alıyor.

Hamile kalmak ve bebek sahibi olmak zaman ve enerji gerektirir. Kendinizi tanımak ve hamile kalmak için doğru zamanı bilmek için yaşam tarzınızdan emin olmak önemlidir. Cinsel ilişki nihai hedefe ulaşmak için çok sayıda ve düzenli olsa bile, her şeyden önce “doğru zamanda” yapılması gerekir. Ne zaman hamile kalınır? Hepimizin hayatımızda farklı zamanlarda kendimize sorduğumuz bir sorudur. Bu nedenle hamile kalmak iyi bir zamanlamanın sonucu olabilir! Gerçekten mucize tarifler var mı? Çabuk hamile kalmak için gerçek yöntemler var mı? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edin.

Sigara Ve Alkolü Bırakın

Gelecekteki bebeğin ve annenin sağlığı için, sigara içmeyi ve alkol almayı en kısa sürede bırakın.Tütün, doğurganlığı etkiler (sigara içmeyenlere kıyasla% 15 daha az hamile kalma şansı).

Sağlıklı Beslenme

Bebeklere daha iyi uyum sağlamak için savunmanızı güçlendirmek için dengeli bir diyet de kabul edilecektir. Öyleyse gelecekteki hamileliğiniz için gerekli vitaminleri, mineralleri ve besinleri almak gerekir. Bu aynı zamanda çocuğun sağlığı için de elzemdir.

Cinsel İlişki Pozisyonları

Bazı pozisyonlar hamile kalmanıza yardımcı olabilir. Ve tamamen bilimsel tavsiye: yer çekimini dikkate almalısınız! Başka bir deyişle, erkeğin kadının üstünde olduğu pozisyonlar en etkili olanıdır. Sperm yumurtayı döllemek için doğrudan vajinaya gider. Ama kendinize baskı yapmayın: eğer belirli pozisyonlar keyfinizi destekliyorsa, bu yüzden size zevk verenleri terk etmek zorunda değilsiniz.

Stresten Uzak Durma

Stresin hamile kalmanın düşmanı olduğunu bilin. Size keyif veren aktiviteleri mutlaka yapın. Bunlar arasında spor yapmak, film izlemek veya yabancı dil öğrenmek olabilir. Bu sebeple, hamile kalmak isteyen bir kadının mutlaka stresten arınmak için ekstra çaba sarf etmesi gerekir. Eğer gezmeyi seven bir insansanız mutlaka yeni yerler keşfederek stresten arınabilirsiniz.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024