Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı diktirmek isteyen kişiler için farklı seçenekler vardır. Bu seçenekler, kişilerin durumuna ve isteğine göre uygun bir çözüm sunar. Bu bakımdan kadınların destek almak istemesi halinde, bu seçeneklerden en uygununu mevcut durumuna göre seçmeli ve uzmandan da bu konuda destek almalıdır. Kişilerin son dönemlerde en çok tercih ettiği yöntemlerin başında geçici kızlık zarı dikimi yer alır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılıyor?

Kızlık zarı dikiminde, geçici yöntem olukça popülerdir. Özellikle ilişki öncesindeki bir hafta içerisinde yapılması gereken bu yöntemde, kadınların kanama yaşaması yüzde 100’e varan garantili bir şekilde sağlanır. Böylece özellikle evlilik öncesindeki kadınlar için geçici kızlık zarı dikimi, kişilerin evlilik sonrasında yaşayacağı sorunların da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan özellikle evlenecek kadınlar tarafından geçici zar dikimi tercih edilir.

Ameliyat Ne Zaman Yapılmalıdır?

Geçici kızlık zarı dikiminde dikkat edilecek olan detay, ameliyatın uygun tarihte yapılmasıdır. Evlenmeden önceki 1 hafta içerisinde yapılacak operasyon, başarılı sonucun alınmasını sağlar. Kadınların bu başarı oranını elde edecek olması, evlilik öncesinde bekaret sorununu ortadan kaldırır. Çoğu kadın için ilişkilerde farklı tercihler yapılabileceği gibi kadınların bu konuda rahatlayabilmesi adına zar dikimi önemlidir. Zar dikiminin olması, kadınların yeniden bekaret kazanmasında önemlidir ve böylece mevcut ilişkinin izleri ortadan kaldırılabilmektedir.

Operasyonlara dair pek çok soru işareti bulunur. Kadınların operasyonlarda iki farklı tercihi vardır. Genel anestezi ve lokal anestezi ile operasyonlar yapılabilir. Fakat genelde lokal anestezi tercih edilir. Lokal anestezi ile birlikte kişilerin yaklaşık 30 dakikalık süreç içerisinde işlemleri yapılır. Operasyon sonrasında kadınların normal yaşamında herhangi bir değişiklik olmaz. Uzman tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacağından dolayı kişilerin uzman tavsiyelerine uyması, sorunsuz bir operasyon için yeterli olacaktır.

Türkiye genelinde pek çok farklı merkezde bu tip operasyonlar yapılmaktadır. Kişilerin bu merkezler arasından tercih yaparken, iyi bir merkez ve uzmanda karar kılması gerekir. Seçeneğin fazla olması kafalarda soru işareti yaratmış olsa da bu alanda deneyimli ve uzman bir hekimin tercih edilmesi başarılı, iyi bir operasyon için yeterli olacaktır. Ankara civarında bulunanlar için Esra Çabuk Cömert, en iyi seçeneklerden birisidir. Bugüne kadarki süreç içerisinde oldukça iyi bir hizmet sunan uzman doktor, sizler için de kızlık zarı dikiminde gerekli desteği sağlayacaktır. Geçici ya da kalıcı olmak üzere farklı tekniklerin uygulanabildiği Esra Çabuk Cömert, üstelik uzman bir kadroyla çalışır. Böylece operasyon öncesi ve sonrasındaki tüm işlemlerinizde rahat ve güvenli bir şekilde merkezden destek almanız söz konusu olur. Konuyla ilgili detaylara ulaşmak, bilgi almak istediğiniz durumlarda iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Türkiye genelinde adını duyuran Esra Çabuk Cömert, sunduğu hizmetlerin yanı sıra güvenilirliğini de sağladığından dolayı sizin için de en uygun seçeneklerden birisi olacaktır.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024