Genital Bölge Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Her kadın koltuk altı ve bikini bölgesi gibi istenmeyen kararmalardan ve kokulardan hoşlanmaz. Bu gibi durumlarda beyazlatma yöntemlerini araştırırlar. Doğal yolla veya bir uzman hekim tarafından genital bölge beyazlatma yöntemi günümüzde mevcuttur. Limon masajı ile istenmeyen karamanların önüne geçmek oldukça kolay ve bi o kadarda basit bir yöntemdir. Bir kaç damla limon sıkılarak duş esnasında yıkadıktan ve düzenli kullanımdan sonra kararmalar sona erecektir. Diğer yöntemler ise zeytinyağ, elma suyu veya siyah üzüm masajları sayesinde beyazlatma yöntemlerini rahatlıkla uygulama yapmak oldukça kolay olacaktır.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer Ve Beyazlatmak Mümkün Mü?

Genital bölge kararması bayanların genetik bir durum sonucu oluşan durumlardan biridir. Bu bölgenin tamamen beyazlaması için bitkisel doğal yolla veya teknolojik çözümler günümüzde oldukça yaygındır. Teknolojik olan yöntemler diğer yöntemlere göre daha kalıcı ve kesin çözümdür. Uzun süreli beyazlatma yöntemi isteniyorsa eğer kesinlikle lazer uygulaması oldukça etkili olacaktır. Lazer tercihi teknolojik yöntemler arasında yer aldığı için bayanların daha çok tercih ettiği ve kalıcı beyazlatma yöntemleri arasında yer alır. Diğer yöntemlere göre seanslar halinde uygulanır ve kalıcı beyazlatma işlevi sayesinde rahat bir şekilde bayanlar bu yöntemi seçer.

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Genital bölge temizliği bayanların hem hijyen hem de sağlık bakımından önem verdikleri konudur. Temizliğin iyi yapılmaması durumunda gözle görülebilen kaşıntı, yanma, batma gibi istenmeyen kokular sorun haline geliyor. Hatta enfeksiyon kapma gibi durumlarda kısırlığa kadar yol açan sorunlarla karşılamakta olası durumlara yer açıyor. Bu yüzden düzenli ve dikkatli bir şekilde genital bölge temizliği yapıldığı takdirde bu gibi problemlerin önüne geçmeyi sağlar. Şimdi vereceğimiz ip uçlarından yola çıkarak sizlerde temizliğinizi düzenli bir şekilde yapabilirsiniz:

  • Her zaman bölge kuru tutulmalıdır.
  • Pamuklu iç çamaşırlar tercih edilmelidir.
  • Vajinal duştan sakınmalıdır.
  • Genital bölge jelleri sayesinde istenmeyen kokulara son verilir.
  • Düzenli ve dengeli beslenmek çok önemlidir.
  • Genital bölge tıraşı düzenli yapılmalıdır.
  • Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.
  • duş aldıktan sonra iyice kurutulmalıdır. Bu yöntemler sayesinde istenmeyen kokulara ve kaşıntı gibi problemlere son verebilirsiniz. Düzenli bir şekilde temizlik her zaman sağlık açısından ve istenmeyen sorunlara karşı önlem almak için çok önemlidir.

Genital Bölge Beyazlatma Lazer Fiyatları

Günümüzde bir çok bayanın tercih ettiği lazer yöntemi oldukça yaygın olan acı hissi vermeyen ve kararmaların önüne geçip istenmeyen koku ve kaşıntıları da ortadan kaldıran kalıcı bir yöntemdir. Bu sayede kalıcı ve uzun ömürlü olduğu için bir çok bayan bu yöntemi seçer. Uzman hekim tarafından uygulanan lazer yöntemi seanslar halinde yapılır ve kararmalar son bulana kadar işleme devam edilir. Uygulama yöntemi uygulanacak olan genital bölgenin deri altına kolaylıkla girer ve kara olan bölgelerin tamamen yok olmasını sağlar. Hiç bir şekilde zararı olmayan ve kişilerin acı hissetmeden uygulanan son derece kesin tedavi yöntemidir. Seans başı fiyatlandırılan lazer yöntemi seans sonuna kadar kararmaların önüne geçiyor. Bu sayede bayanlar rahat bir şekilde temizlik ve hijyen sağlıyor. Kesin çözüm olduğu için ve uzun ömürlü olduğundan dolayı tek seansta işlem yeterli gelmez. O yüzden uzman hekimin vermiş olduğu seanslar doğrultusunda rahat bir şekilde karamanların önüne geçilir. Beyazlanan bölgeler hem temiz hem de sağlıklı bir şekilde kalacaktır. Lazer ile genital bölge beyazlatmak en etkili yöntemdir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024