Genital Estetikle İstediğiniz Görünüme Kavuşmak Mümkün

Kadınların cinsel açıdan tatminini sağlaması ve farklı sağlık problemlerini önleyebilmesi adına cinsel organlarının kontrollerini yaptırması gerekir. Bu kontroller ile birlikte kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması ya da mevcut sorunların önceden engellenebilmesi mümkün olur. Bu bakımdan kadınların mutlaka kadın doğum uzmanlarından ve bu alanda çalışan uzmanlardan destek alması gerekir. Bu ihmal edilmemesi gereken bir durum olduğu gibi kadınlar isteğe göre farklı, özel tedaviler de yaptırabilir.

vajina-genislemesi

Vajina Genişlemesine Özel Çözüm

Kadınların kilo alması, normal doğum yapması ya da yaşa bağlı olarak yaşadığı sorunların başında vajina genişlemesi gelmektedir. Özellikle normal yollarla doğum yapan kadınların kaçınılmaz yollarından birisi olan vajina genişlemesi, kadınlar kadar partnerler için de büyük bir sorun olabilmektedir. Özellikle cinsel ilişki sırasında partnerlerin ilişkiden zevk almaması, bu sorunu daha da büyütmektedir. Bu tür durumlarda da hem ilişkideki sorunların ortadan kaldırılması hem de çiftlerin mutlu olabilmesi adına tıbbi destek alınabilir.

Vajina Daraltma

Kadınlar için bu tür durumlarda vajina daraltma operasyonları uygulanmaktadır. Vajina bölgesi için geliştirilen bu işlemler ile birlikte istenilen darlık sağlanabildiği gibi kişilerin operasyon sonrasındaki cinsel yaşamı çok daha sorunsuz olmaktadır. Genişleme noktasında sorun yaşayan her kadın için bu yöntem, uygun bir çözüm sunacaktır. Bu bakımdan gecikmeden kişilerin destek alması gerekir. Genişlemede özellikle gecikmenin yaşanması, kadınlar için operasyonların uygun ve hızlı sonuç vermesini önleyebilir. Bu nedenle kişilerin ihmal etmeden operasyon yaptırması büyük önem arz ediyor.

Daraltma Operasyonunda Risk Var Mı?

Daraltma operasyonları için kadınların farklı soru işaretleri olabilmektedir. Bu konuda en çok merak edilen operasyonun risk içerip içermediğidir. Bu konuda farklı detayların ön planda olduğu unutulmamalıdır. Operasyonu yapacak uzmanın bu konuda yeterliliği, tercih edilen merkezin tıbbi açıdan tüm imkanları sunması başarılı bir operasyon için önemli kriterler arasındadır. Her operasyonda olduğu gibi daraltma operasyonlarında da risk vardır. Genel olarak riskler ise şöyledir;

  • Kanama,
  • Enfeksiyon riski,
  • Bağırsak zedelenmeleri,
  • Vajinanın fazla daraltılması neticesinde cinsel ilişkide ağrı,
  • Ameliyat sonrası memnun kalmama

Özellikle cinsel ilişkide ağrı yaşanacak olması kadınlar için başlı başına birer sorundur. Bazı durumlarda çok fazla daraltmanın istenmesi, kadınlar için farklı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle de uzman tavsiyelerine uyulması çok önemlidir.

Vajina bölgesine yönelik çok farklı operasyonlar uygulanabildiğinden dolayı kadınların bu konuda farklı isteklerini karşılaması da söz konusu olacaktır. Labioplasti olarak adlandırılan operasyon iç dudakların estetiği olarak kabul edilirken vajinoplasti vajinanın daraltılması olmaktadır. Bu bakımdan kadınların istekleri ve cinsel organın durumuna göre uzman tarafından uygun bir operasyon uygulanacaktır.

Cinsel Tatmin Ve Görünüm İçin Daraltma Operasyonu

Kadınlar için bazı durumlarda sadece görünümün değiştirilmesi adına da operasyonlar tercih edilebilmektedir. Vajinanın dış görünümünden memnun olmayan, iç ve dış dudaklarda simetrik açıdan farklılıklar olan kadınlar, estetik operasyonları tercih ederek, daha güzel görünen bir cinsel organa kavuşmak isteyebilmektedir. Bu tür durumlarda da yine aynı şekilde destek alınması söz konusu olabilmektedir.

Zorunlu Olarak Daraltma Operasyonu

Kadınlar için bu tip operasyonlar genelde isteğe bağlı olsa da tıbbi açıdan zorunlu olarak operasyonların uygulanması gerekebilir. İdrar kesesi ve rektumun anüsten önce son alanlarında sarkma görülüyorsa, kadınların bu tür sorunlar yaşamaması adına mutlaka operasyonun uygulanması gerekecektir. Bu nedenle de kadınlar için bazı durumlarda istek dışında da cinsel yönden operasyon yapılabilir.

İsteyen Herkes Operasyon Yaptırabilir Mi?

Kadınlar için operasyon konusunda merak edilen diğer bir detay sınırlardır. Cinsel bölgelere yönelik yapılan operasyonlarda doktor raporu ve zorunluluk hali dışında +18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bu nedenle 18 yaşını geçmemiş olanlar için bu konuda farklı prosedürlerin uygulanması gerekecektir. Üstelik -18 yaş için kişilerin çoğu zaman operasyon gerekmez.

En İyi Uzmanı Bulma

Kadınların bu tür hizmetlerde iyi bir uzman ile çalışması çok önemlidir. Bu nedenle başlangıç itibariyle iyi bir uzman için araştırma yapılması gerekir. Bu araştırma sonrasında bölgede hizmet veren en iyi uzman belirlenerek bu hizmetler için uzmana müracaat edilebilir. Uzmanlar için dikkat edilecek pek çok detay olduğu gibi kadınlar tarafından uygun bir saat için alınacak randevu, tanışma ve sorunların giderilmesi adına yeterli olacaktır.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024