Genital Siğiller Kansere Yol Açar Mı?

Genital bölgede çıkan siğiller her bir kişinin korkulu rüyasıdır. Asıl olarak korkulan şey direkt olarak siğillerdir. Siğil hangi bölgede çıkarsa çıksın kişiler bu gibi yaraya benzeyen şeylerden korkarlar. Siğil bir kişinin elinde, ayağında ya da çeşitli yerlerinde çıkabilir. Bundan dolayı da kişiler siğilleri gördüklerinde panik yapabilirler.

Bu panik bazı durumda normaldir. Yani bazı durumlarda siğiller oldukça fazla olumsuz sonucu da beraberinde getirebilir. Bazı durumda ise panik olacak bir durum olmadığını gösterir. Kişiler siğilleri gördüklerinde hemen doktora gitmeli ve durumunu öğrenir.

Siğiller Nerelerde Çıkabilir?

Siğiller vücudun her bir bölgesinde çıkabilir. Ancak yine de belirli bölgelerde daha fazla çıkar. Bu bölgeler şöyledir;

  • Avuç içleri,
  • Parmak uçları,
  • Parmak araları,
  • Genital bölgeler,
  • Kollar,
  • Bacaklar gibi bölgelerde daha fazla bulunur.

Kişiler genital siğiller dışında çıkan siğillerden çok fazla korkmazlar. Ancak genital bölge kişiler için bir korkulu rüya olabilir. Kişiler genital bölgelerinde siğil gördüklerinde hemen araştırma içerisine girer. Ancak kulaktan dolma bilgiler bu kişileri korkutabilir. Kişiler korkuyu bir kenara bırakıp daha çok bilgili ve bu alanda uzman bir kişi ile görüşür ise hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmazlar. Yani kişiler bilgili ve alanında uzman bir kişi ile görüşür ise daha iyi olur.

Siğiller Nasıl Giderilir?

Siğiller, bazı durumlarda etrafa yayılabilir. Bu durumlar arasında siğili kaşımak ya da soymak olabilir. Bundan dolayı siğil görüldüğünde kaşınılmamalı ya da soyulmamalıdır. Aynı zamanda siğilin kuruması için kullanılan ilaçlar da tercih edilebilir. Bu ilaçlar da yine siğilin yayılmasını önler ve siğilin rahatlık ile kurumasını sağlar.

Genital Bölge Siğilleri

Genital siğiller, genel olarak cinsel yol ile bulaşabilir. Bunun için siğillere dikkat edilmelidir. Aynı zamanda burada çıkan siğiller bazı durumlarda önemli hastalıkların habercisi olabilir. Siğilin bulunum yerine ve şekline göre bu durum değişiklik gösterebilir. Kişiler siğil gördükleri zaman hemen doktora gitmelidir. Doktora gittiklerinde siğillerin durumuna göre teşhis koyulabilir. Yani siğillere çok fazla dikkat edilmelidir. Siğillere aynı zaman kaşınmaz ya da başka bir uygulama yapılmaz.

Genital Bölge Siğilleri Doğal Yollar İle Geçer Mi?

Genital bölge siğilleri bazı durumlarda önemli bir durum olarak görülür. Bu bakış açısı oldukça doğaldır. Siğilleri doğal bir şekilde geçirmeye çalışmak hatadır. Çünkü siğiller kötü bir hastalığın haberini vermek için de çıkabilir. Eğer doktora gidilmez ve bu durum kapatılmaya çalışılır ise hastalığın da üstü kapatılmış olur.

Ardından hastalık günden güne artış gösterir. Daha sonra da kişinin günlük fiziksel aktivitelerini etkiler. Yani kişi günden güne geriler. Daha sonra ölüm ile de sonuçlanabilir. Yani bu durumda kişiler doğal yöntemler ile siğili kapatmak yerine bir doktora danışmalı ve ona göre hareket etmelidir.

Esra Çabuk Cömert
Yazar:

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024