İstanbul Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti vajina açıklığını saran iç dudak dokusunda çeşitli nedenlerle meydana gelen sarkık görüntüyü ortadan kaldırmak amacıyla yapılan estetik ameliyattır. Son yıllarda labioplasti İstanbul kentinde sıklıkla tercih edilen ameliyatlardan biri haline geldi. Çünkü iç dudak sarkması kadınlarda hem fizyolojik hem de psikolojik olarak çeşitli sıkıntılara neden oluyor. Dar kıyafet giyememe ya da cinsel isteksizlik bu sıkıntılar arasında en yaygın olanlardır.

Oysa yapılacak basit bir ameliyat ile bu sorundan kurtulmak mümkün oluyor. İç dudaklarda sarkma doğuştan olabildiği gibi çoklu doğumlar, hızlı kilo alıp verme gibi nedenlerden de kaynaklanabiliyor. Bu görüntü bir hastalık değildir. Asla kadınlar tarafından anomli olarak da değerlendirilmemelidir. Nasıl ki, yaşlanma ile birlikte vücudumuzun çeşitli yerlerinde sarkma meydana geliyorsa, iç dudakta da ortaya çıkan görüntü sadece bir doku sarkmasıdır.

İstanbul Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti ameliyatı ile iç dudaklardaki fazla doku çıkarılır ve varsa asimetrik görünüm de düzeltilir. Böylece kadınların biyolojik olarak ya da psikolojik açıdan yaşadıkları tüm bu sıkıntılardan kurtulmak da mümkün oluyor. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat esnasında elbette ki bir acı da ağrı hissedilmiyor.

Hastalarımız labioplasti ameliyatının ardından sadece birkaç gün sonra günlük yaşantılarına geri dönebiliyor. Uzun süreli klinik istirahatler ya da ev istirahatleri de gerekmiyor. Bu konuda aklınıza takılan her türlü soruyu yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Size daha fazla bilgi verebilmemiz için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul labioplasti operasyonu ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı inceleyebilir, bize ulaşabilirsiniz.

Labioplasti Nasıl ve Nerede Yapılır?

Labioplasti, kadın genital organlarından iç dudakların küçültülmesi, kısaltılması ve bir estetiğe kavuşturulması operasyondur. Bu iç dudak operasyon ile iç dudakların sarkması engellenir. Bu operasyon, seksüel, hijyenik, psikolojik ve işlevsel bakımdan fayda sağlar.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

Labioplasti iç dudaklarında kırışma, genişleme ve sarkma olan kadınlarca tercih edilmektedir. Bunu istemelerinin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; vajinal enfeksiyonlar, dar pantolon ve tayt giyerken rahatsızlık hissetmek, hijyen ve estetik görüntü, bu sebeplerden başlıcalarıdır.

Labioplasti Nerede Yapılır?

Labioplasti, lokal veya genel anestezi altında ameliyat ile yapılmaktadır. Ameliyatı yapacak cerrahın ve iç dudak yapısında göre ameliyat teknikleri değişmektedir. Bazı hastalar iç dudak yapısının düzeltilmesi isterken, bazıları ise, tamamına yakınının alınmasını tercih ederler.

Labioplasti Ameliyatı Tehlikeli Midir?

Labioplasti ameliyatı kadınların tercih ettiği ve vajinanın iç dudak kısmında meydana gelen şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılır. Bölge kesilerek küçültme ve büyütme gibi işlemler yapılmaktadır. Bu sayede sarkma gibi olumsuz özellikler ortadan kalkar. Her ameliyatta olduğu gibi bazı komplikasyonlar oluşabilir. Tehlikeyi en aza indirmek için doğru ve alanında bilgili, yetenekli, tecrübeli doktorlar seçilmelidir. Operasyonun yaptırıldığı yer güvenilir olmalıdır. Yanlış doktor seçimleri ve bazı olumsuz durumlarda kanama, enfeksiyon kapma, cinsel ilişkiden haz alamama gibi durumlar meydana gelebilir. Tehlike oluşturacak başka bir faktör ise dokuda iz kalmasıdır. Damar yapılarında kan pıhtılaşma sorunları gibi tehlikeleri de beraberinde getirebilir. Bu yüzden tehlikeleri ve komplikasyonları iyi bilinmelidir.

Son Güncellenme Tarihi: 05.01.2024